Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

čidlo

Já k tomu nebudu psát nic co by už spousta zvás nenapsala , jen že jsem ztrávil dvě hodiny v divočině kde se já nikdy nepodívam. ()

Maty85

Krása :) Nad mé očekávání. Není většího pojmu na světě, než svoboda. S. Penn a americká ústava si jdou ruku v ruce: "Svoboda znamená možnost činit vše co neškodí druhému." Krásný dojemný snímek se vším všudy. ()

mortak

Hledat tu pravou Ameriku už se pokoušelo mnoho filmařů, přičemž nejznámější je drogově laděný Easy Rider a pateticky mytologický Tanec s vlky, či spisovatelů (Kerouac v Dharmových tulácích, i když mu ten pobyt v horách prý nebyl moc po chuti). Penn má ale k dispozici skutečný a jedinečný osud, a i když by mu čtenář knihy mohl lecos vyčítat, z hlediska filmařského jde o zážitek nabitý emocemi a krásou (voda = emoce, přiroda = krása). Musím přiznat, že jsem se po jeho prvním shlédnutí dlouho procházel nočním Lyonem se slzami v očích (první a zatím poslední film, který to dokázal) a nyní zjišťuji, že i na podruhé film neztratil nic ze své síly. ()

campix

O Seanu Pennovi všichni dobře víme, že je vynikající herec, ale že se dokáže takto výborně zhostit režisérské stoličky jsem opravdu nečekal. V Útěku do divočiny dokázal perfektně skloubit dokumentární snímek se zajímavým road tripem a výborným životopisným dramatem. I přes vcelku dlouhou stopáž je filmový zážitek velmi intenzivní a to především zhruba ve své poslední půlhodině. Emile Hirsch podává naprosto bezkonkurenční výkon a i díky němu a perfektní hudbě jsem opravdu unesen. Stále jsem podobně jako nedávno ve snímku Buried doufal v jiný než ten nevyhnutelný konec, který nastal. Třešničkou na dortu jménem Útěk do divočiny je skutečnost, že toto se opravdu nějak takhle stalo a to je úžasné. Víc takto intenzivních a výpravných snímků, které zároveň dokazují, jak je naše planeta nádherná a je spousta míst, kde si můžete žít svůj vlastní vysněný život. ()

papaJA21

Jednoznačně nejlepší film za rok 2007. Emile Hirsch je neuvěřitelně přesvědčivý. Krásná krajina, podmanivý soundtrack, který se drží už čtvrtý rok v mém Ipodu, a perfektní casting vedlejších postav, to je to z toho to filmů dělá užasnou ačkoli smutnou podívanou. Co vím tak jsem nebyl jediný kdo po tomhle filmu chtěl zahodit klíče od bytu a skočit na první uhlák směrem na Šumavu :)) ()

Devitka

"To, že vlezete do divočiny schválně nepřipraven a přežijete na hranici smrti, z vás lepšího člověka neudělá, to budete mít akorát zatracenou kliku." - Moje řeč. ()

Ice123

Skvělá hudba, atmosféra, scénář (život). Jediné co bych změnil, je konec, ale co naděláte, když se musíte držet skutečného příběhu..... Někteří jeho jednání nepochopí (ti co měli super děctví nebo ti, kteří kteří alespoň občas nedělají neobyčejné věci)... Opravdu nádhera a herecky taky skvost..... 100%. ()

forsythia

"Když něco chceš, tak prostě sáhni a vem si to." Jak prostě řečeno a jak nemožné se to zdá. Občas mám pocit, že ať sahám, jak sahám, beru si snad skoro pokaždé to, co nechci. Pokud člověk nemá dost síly, bláznovství nebo čeho k tomu, aby zpřetrhal všechny vazby a šel, pokud je pořád svazován konvencemi a očekáváními druhých, touží a zůstává nepochopen druhými a ani on sám sebe dost dobře nedokáže pochopit. "Bůh je všude okolo nás, je úplně ve všem, takže v tom, co zažijeme, taky." Já nevím, jak je to s Bohem. Kdysi jsem si myslela, že jsem ho potkala, že jsem porozuměla. Neporozuměla jsem ničemu. A kdo ví, jestli kdy porozumím. Ale má-li být člověk v životě šťastný, má-li se nějak dotknout těch důležitých věcí, nesmí se nechat přivázat za nohu ke stolu, zavřít oči, uši a možná i pár dalších tělesných otvorů a dělat, že žije. ()

Bane_Boss

Příběh o chlapčisku, jež si pod fousy utrousil "'Žít Svobodně, Umřít Mladý". Příběh o chlapčisku, kterýžto nechtěl dlužit životu každou jednu sekundu, kterou naplno nevyužil. Proč mám film v mé TOP 10? Dobrá otázka, děkuji. Občas mám chuť mít v piči a vyhnat z hlavy všecky MedÚZY a nedívat se na svět jen přes vodky a přes džusy, jelikož já život aj docela lúbim ale on mě občas zrovna kurvič nemusí. Nashledanou. ()

Kolikokoli

Klasickej americkej blbeček odjede na super dobrodružnou cestu za dobrodružstvím do dobrodružné divočiny. Umře, protože si inteligentně nevzal ani mapu nebo kompas (takový kryptofašistický věci, vždyť to je přece pan hipster), jinak by věděl, že je prakticky za humny civilizace. Ach jo. Je to smutný, co se mu stalo, ale je to jeho chyba. Divočina se jmenuje divočina z nějakého důvodu. ()

kubin.

Výborný film, který mě dokázal vtáhnout, přestože jsem vždy nerozuměl hlavní postavě. Můžou za to hlavně vynikající písně Eddiho Veddera, díky kterým jsem se vlastně k filmu dostal, také samotný příběh, který je podle skutečné události a v neposlední řadě dobře hrající Emile Hirsch, který se podle mého dokonale zžil se svojí postavou. Z mnoha lidí se kterými se Christopher poznal se mi nejvíce líbilo setkání s 16letou holčinou, které bylo "skrytě" dost romantické. ()

Radiq

Originální, zajímavej a poetickej kousek. Jó, nebylo by špatný někdy to zkusit, žít v americké divočině. Zdůrazňuji "v americké", protože v české by to byla tak trochu sranda králíkům a samoty by se jeden dočkal leda (spoiler), až by umřel. Sean Penn si uměl vždycky vybírat dobré náměty a jeho filmy se mi vždy líbily. Emile Hirsch je ještě dost mladej, ale má tolik talentu, že by to stačilo pro 50 hezkejch hollywoodskejch hereček. Kdo má rád přírodu nebo nezávislost nebo hipíky (Cartmen to asi nebude "Nesnáším hipíky!!!"), ten by se na to měl kouknout. Nenechte se mýlit, 3 hvězdičky je u mě vysoké hodnocení. ()

wendelin9

Nikdy dřív jsem jméno Christopher McCandless neslyšela, ale po zhlédnutí tohoto filmu už na něj rozhodně nikdy nezapomenu. Při sledování Chrisovy cesty na Aljašku jsem nevěděla, že je film natočený podle skutečné události. O to víc mě šokoloval konec, na kterém mi tvůrci filmu vyrazili dech, když mi dali možnost vidět fotku skutečného Christophera. Asi právě proto mi tenhle snímek stále vrtá hlavou. ikdyž od jeho zhlédnutí uběhl už nějaký ten pátek.... PS: rozhodně nevěřte lidem co viděli pouze trailer a snaží se vám nakukat, že je to nuda. Opak je pravdou! Vřele doporučuju! ()

tom88

Sean Penn je ako režisér veľmi zručný a vytvoril kvalitnú drámu zasadenú do krásneho prostredia. Herecky je film zvládnutý dosť dobre, Hirsch vie zahrať na úrovni. Škoda nevyužitého Vinca Vaughna. Film je síce dlhší ako by mnohí chceli, ale nemyslím, že je to na škodu. Vďaka perfektnej kamere a dobrým záberom sa je stále na čo pozerať. Na maximálne hodnotenie to nevidím, ale 3* sú rozhodne málo. 80% ()

3n3my

Ok, takže ten koniec filmu (koniec Christopherovej púte) som si pozrel ešte asi trikrát a nemohol som tomu uveriť! Stačí? Bol to jeden z najsilnejších filmových momentov, aký som zatiaľ videl. Myslím že ďalšie komentáre sú už zbytočné... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook