Po dvaceti letech života v Anglii se Bill Bryson (Robert Redford) vrací do Spojených států. Spolu se svým starým přítelem Katzem (Nick Nolte) se rozhodnou, že se společně vydají po 3500 km dlouhé dálkové turistické trase "Appalachian Trail" vedoucí územím čtrnácti východních států USA. Tato dobrodružná komedie je natočena podle bestsellerových memoárů Billa Brysona. (mac000)

Henry Morgan

Přišlo mi to jako milý film, který si nezakládal tolik na cestopisné věrnosti, ale především na pocitech, fungování herecké dvojice a jemném humoru. Celkově vzato všechna úsměvná i dramatická dobrodružství, která cesta hlavním představitelům nachystala, krásně podkreslila atmosféru a film dokořenila tím, co by žádný podobný svého druhu neměl postrádat. Putování po plátně díky všem těmto aspektům neztratilo dynamiku, švih, ani zábavnost. Hvězdu však ubrat musím, a to za samotný závěr. V mých očích se jednalo o příliš rychlý skok, ačkoliv chápavější divák porozumí oné logické posloupnosti a důvodům přerušení, vždycky ale zalituje, když něco příjemného skončí. Na druhou stranu se jednalo o potřebný krok, aby vše nevyšumělo do ztracena. ()

MartinezZ

Jen by mě zajímalo, jestli ten nápad udělat tenhle film měl nějakou souvislost s nedávným Wild. Tak jako tak to na jedno zkouknutí nebylo špatné, musíte si z toho ale odebrat tu drobnost, že tihle dva by ani tak daleko nedošli, na nich se nic neměnilo a to několikrát ke konci špatně doplňované pozadí bylo až příliš do očí, než aby se to dalo přehlédnout. Poznámka: Nolte ještě furt žije, překvapení. ()

DwayneJohnson

Čekal jsem mnohem horší film. Když jsem viděl ukázky, tak se mi asi dvakrát udělalo šoufl a musel jsem si zvýšit dávku medikamentů, naštěstí mé obavy se ukázaly být ne zcela oprávněné. Stává se mi to vyjímečně, ale jednou do roka, tohle potrefí i nejvíc erudovaného kririka na světě, našeho svalovce Dwejna! Když pominu otylého a asi nejen věkem sešlého Nicka, dá se těch 98 minut přežít celkem v klidu. Je tam sice pár trapných a hluchých míst, ale člověk se tam i prákrát od srdce zasměje a když k tomu připočtu opravdu nádherné, přírodní scenérie, tak je ta moje trojka absolutně zasloužená. ()

VasaX

Variace na Wild (také se putovalo z osobních důvodů po Apalačské stezce, pro změnu s Reese) s Redfordem a Noltem, která tak nějak funguje lépe, než by se mohlo zdát. Jejich putování je takové... konejšivé, hezké a svým způsobem uklidňující. Mám rád přírodu a "pochody", takže tohle ve mě rezonovalo. Pocitově je však film spíše takové to béčko, neaspiruje na trhák a tudíž ani nemá moc velké ambice v sobě cokoli vytěžovat do maxima. Je očividné, že z budgetu byl nejdražší Redford (ač to spíš už byla second handová cena...) a outdoorové vybavení. Dávám čtyři hvězdičky, které jsou svým způsobem zasloužené, ale ta čtvrtá je více o tématu a prostředí, které se mi líbí. Takže jsou to vlastně nezkreslené, zasloužené tři hvězdičky. ()

brumbrum

Mne to prislo jemne plytke. Jeden dedo, co si "to" chce este pred funusom dokazat - ale vlastne ze co, to nevie popisat do konca filmu ani on sam. A druhy dedo, co presral cely zivot chlastom a sexualnou akrobatikou, chce zazit daco ine, nez byt chyteny za podvody. Tak idu, dvaja dedovia, na cestu cez 3 tisic kilakov.. Dost iritujuce su hodne nasprostaste vsuvky deda ozralu a kdejake lacne akoze-coolove scenky typu "snubenci ma vzali stopom a ona mu za jazdy vyfajci". Proste dost americke. Uvahy, ci do seba nalejem colu alebo chlast. Filozofie nad vylievanim rumovej tapky a hlboke uvahy, ci zvladnem nenaliat to do seba. Prasak pred konecnou ide na vylet a poprdel pri tom svet. Ale Redford je tu sympatak-spravnak, co miluje zenu a ona jeho, cely zivot studoval, lebo sa zaujima o svet; a to drzi tento pocin ako-tak nad vodou. Keby vynechali kopu nasprostastych scen s tym starym fuckerom, mohlo to vypalit na 3-4*. Mohli to nahradit napr. reflexiami o ich zivote, ako ho prezil kazdy z nich. Alebo viac prirody. Zial tam narvali hulenie snubencovi, obscenosti s 250+ kilovou hrochnou, vtipky o sukackach s vydatymi a podobne. Cize namet dobry a spracovanie hovnive. 2* - jednu za Redforda a druhu za sympaticku Emmu, ktori ani v takejto spaplanine nesklamali. ()

• Kniha k předloze filmu autora Billa Brysona vyšla v Čechách pod názvem „Appalačská stezka“. (sator)
  • Natáčelo se ve státech Severní Karolína, Virginia, Georgia, Connecticut a Pennsylvania. Přehrada objevující se ve filmu se jmenuje Fontana Dam a vyhlídka, vyobrazená i na plakátu k filmu, je McAfee Knob. (Cheeker)
  • Robert Redford v roce 2007 v rozhovoru řekl, že chtěl, aby si s ním naposledy zahrál Paul Newman. Jenže Newmanovi byla diagnostikována rakovina a už nebyl schopen se role ujmout. (Cheeker)

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (viac)