Akce filmu THE CANYON představuje příběh mladých manželů Lori a Nicka, kteří se ztratí během svých svatebních líbánek v okolí Velkého kaňonu. Manželé měli smůlu, že si předem nezajistili propustky. Narazí však na Henryho, bývalého průvodce, přijmou jeho nabídku a vyrazí na dobrodružnou cestu. Zpočátku bezstarostný výlet je však narušen smrtelnou nehodou Henryho. Nick s Lorou zůstávají sami uprostřed pustiny. Neznají cestu, nemají nic k pití ani k jídlu, a navíc budou muset bojovat s krutou přírodou. Výlet se tak stává děsivou noční můrou. (LIVINGDEAD)

Dubro

Špičkový amatér reznutý expertom na Grand Canyon asi aj z kožky vyskočí pre nelogické počiny hlavných aktérov, no komu už neodpustiť myšlienkové prešľapy ak nie Američanom z veľkomesta? Ani mňa by teda nenapadlo pustiť sa do 450 kilometrov dlhého, 16 kilometrov širokého a pomerne fasa (1,8 km) hlbokého bludiska s nejakým bezďákom. Navyše, ak ho hrá Willík Pattoník, mne málo sympaťák. Je nutné prežiť prvých 25 minút filmu a potom bude človek zvedavý, či tie zostávajúce prežijú aj oni. Fajn zostava, málo postáv, sem tam kôň, sem tam vlk. 70 bobíkov. ()

U.Tarare

Příroda pěkná, to se musí nechat, ale když je to film o ztracení ve Velkém kaňonu, tak to přece nebudou točit u nás na Šumavě. To jenom abych se škodolibě vyjádřil ke komentářům dávající hodnocení za přírodu. Zpět k filmu, stopáž neúnosná, 102 minut se třemi aktéry, z nich dva umírají a moc toho nenamluví je zkrátka příliš. Žádná zajímavá zápletka také nenastala, skupinka vlků číhající na svou kořist působila směšně, až na samém konci přišel jejich čas, do té doby byla jejich účast ve filmu zbytečná. Když už jsem zmínil konec, tak ten musím pochválit, jednoznačně nejzdařilejší část filmu. ()

sona123

Nedávno jsem viděla úžasných 127 hodin a jsem tedy v rozpacích, jak ohodnotit The Canyon. Je to podobné, velmi podobné, jen s tím rozdílem, že hrdinové jsou tu dva (původně dokonce tři), takže minimálně si mají co povídat (to chudák Franco si musel vystačit téměř celou stopáž sám). Hudba je teda k sobě jako vejce vejci, to bylo až zarážející. Vtipné bylo, když si zdejší hrdinové na Arona Ralstona vzpomněli. Konec - no, na ten si počkejte. Nebylo to až tak nudné, jak tu mnozí píší, ale srovnání se zdařilejším bratříčkem prostě dělá své. ()

Redi

Tuhle tématiku mám rád, a tak se trochu rozepíšu, jak skvěle(?) jsem se u filmu bavil (to podstatné je v posledních čtyřech rádcích:)). Ne úplně špatný survival film na jedno použití s místy dementním scénářem (a tunou blbých keců), nad kterým jsem se ale aspoň i dobře pobavil, a proto využiji tento prostor na jeho menší rozbor. No kdo by nepohřbil mrtvého průvodce i s jediným nožem v partě? Co s jediným nožem...s jedinou užitečnou věcí...no ok, měli ještě sirky, k těm se ještě dostanu. Proč si v plném vyčerpání po dnech bez jídla/pití a po těžkém úrazu na zdraví nevybrat místo kusu pečeného kojota (i když by člověk bez vody neměl jíst, ale to neřeším, protože to není všeobecně známý fakt) radši žvejku? WTF? No, ony postavy byly celou dobu na ty žvýkačky nějak vysazené, to je taky pravda... když přišla řeč na žvýkačku poprvé, tak se tomu chlapíkovi snad zastavil celý svět, jak se mu při slově "žvýkačka" rozzářil celý obličej. Jedno se musí ale těm galánům nechat a to, jak byli šikovní v rozdělávání ohně jen s deseti sirkama, a to hned několikrát - jako fanoušek Survivoru si tuhle poznámku nemohu odpustit, protože vím, jaká je s americkýma měšťákama a rozděláváním ohně realita, a tady to bylo hotové science-fiction. S deseti sirkama by byl obdivuhodný výkon rozdělat oheň jednou, když už by k tomu nepotřebovali celou krabičku. V "rozboru" scén, nad kterými jsem se opravdu docela pobavil, bych snad mohl i pokračovat, ale bude stačit, když zůstanu u těchto perliček. V ohledu zmršeného scénáře a blbých keců je tento snímek tedy i k pobavení, takže má i jakousi přidanou, byť nechtěnou, hodnotu, když už si člověk uvědomí, jak na něj koukat. Nějaké drama taky bylo, ale nic nervydrásajícího, i když se to snažilo seč mohlo, stejně jako se snažila průměrná herecká dvojka tvořící nijak zajímavé charaktery. Ze začátku to aspoň táhl Will Patton, ale ten moc dlouho nevydržel. Pokud tedy člověk zrovna neujíždí na survival tématice, nad krásami kaňonů a Yvonne Strahovski, tak si může z mého hodnocení odečíst hvězdičku a tohle s klidem vynechat, obzvlášť pokud viděl 127Hours, potom je to úplná zbytečnost - ve filmu přišla řeč i na samotného Arona Ralstona = malé bezvýznamné plus. ()

ZkuKol

Yvonne jsi kočička, měl jsem tě rád už v Chuckovi, umíš i solidně zahrát a Grand Canyon je nádherná přírodní scenérie. Jenže tenhle film je strašná hovadina. Pitomostí, co musí hlavní hrdinové udělat, situace a rozhodnutí jenž vyřeší špatně je tolik, že to až vykouzlí úsměv na tváři. Navíc kameraman umí snímat jen skály a Yvonne, jak dojde na akci je to slabé a i té je málo. Příliš dlouhých 102 minut, hvězdy jsou za krásku, místo a hudbu. Pár chce do Grandkaňonu, za každou cenu, že bude ale tak vysoká si asi nemysleli... 30% ()

• Natáčelo se v Arizoně a Utahu. (Chatterer)
  • Rozpočet filmu byl 10 milionů dolarů. (Chatterer)