Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

vesper001

Ha! Mé cynické já se probouzí ze zimního spánku, protahuje se a hledá, koho na rozjezd slupnout. Moc a moc jsem doufala, že s Chrisem SuperEgem zažiju podobné putování k cíli a k sobě jako s Cheryl v Divočině, a co jsem dostala? Příběh přerostlého sobeckého puberťáka, který se cítí jako ohromný rebel a ještě větší filozof. O životě ví kulový, o přírodě jakbysmet, toho, co má, si neváží, a že se dá žít i jinak než pro sebe, netuší. Jeho konec nikomu nepřeju, ale líto mi ho taky nebylo. Zjistil, že nemá dokonalou rodinu a ublíženě utekl do lesa, a když se mu bobule přejedly a objevil, že to zkažené lidstvo přeci jen potřebuje, bylo jaksi pozdě. Kdo chce víc, nemá nic, alespoň k téhle moudrosti nakonec došel – jenže tu už dávno vyslovil největší Čech. ;) ()

eJacques

...Přesně takový, jaký má být film o útěku z divočiny konzumní společnosti do pravé divočiny... Pro mě je tohle i život na vesnici nebo procházka do lesa nebo do hor, Putovat jak poslední žebrák někde na konec světa, to je trochu přehnané... Vyšší smysl ten příběh předal, ale to je všechno, navíc 2 a půl hodiny jsou dost na pravý opak "akčního" filmu... ()

Jaňo

Christopher McCandless mi možno trochu poeticky pripomenul putovanie Malého princa po planétach. Na každej našli niečo, čo v nich zanechalo dojem, z čoho sa poučili, a miesto, kde mohli nechať v Každom kúsok seba. Neuveriteľne nádherný film! ()

Decker

... ve me zanechal hlubokou odezvu. Nemohu se zbavit pocitu, ze dlouho jsem na takovy film cekal. Nyni jen doufat, ze ho spousta lidi prijme a vezme si z neho alespon trochu dobreho co v nem je. Ja si jdu osobne precist knihu ... nejlepe do divociny. ()

vadic

Ohromení a dětinská touha dokázat něco podobného jako Chris McCandless u mě převažují nad respektem z práce Seana Penna. Prostě tento film je pro mě hlavně film o "muži", který na každém z mnoha míst, která navštívil, zanechal stopu a ovlivnil spousty lidských životů. Takové historii se ani nechce věřit a zbývá pouze jen obdivovat. Má poklona taky patří Hirschovi, který více než směle sekunduje všem, kteří se o podobný herecký výkon kdy pokusili. ()

hans500

Takřka filmová dokonalost v neuvěřitelně skvělé režii Seana Penna. Film má nesmírně zajímavý (skutečný) příběh, vynikající scénář, dialogům se nedá nic vytknout. Režie je naprosto fantastická, velice pomalé tempo v kombinace s úžasnou kamerou i střihem a to vše podtrhuje znamenitá hudba. A snímek je obsazen dokonale a to až do nejmenších rolí, v hlavní roli naprosto exceluje Emile Hirsch, herci ve vedlejších rolích mnohdy nemají moc prostoru, přesto okamžitě zaujmou a ze svých výstupů vytřískají maximum. Film má opravdu výbornou atmosféru od počátku do konce. Dlouhá stopáž byla zvolena vhodně, kratší by film byl horší. Film svou působivost neztrácí ani závěrem, naopak konec je tak famózní, že se až nechce věřit. Film dokonalý v každém aspektu a dokonalý jako celek. Tady se o hodnocení nedá pochybovat, jinak než za 5* ani nejde. ()

chelseaman22

Na tohle se prostě nedá zapomenout. Žádná fikce. O to víc, si tohoto snímku vážím. Příroda je největší dar, a jen málo lidí z nás, si jí dokaže považovat právě jako Chris. 87% ()

Doudis19

Nelze si odpustit výtku, že kdyby se tvůrci drželi lineární posloupnosti vyprávění, snímek by vyzněl daleko působivěji a jeho hrdina by se pak nejevil jen jako přitroublý amatér. Není nejšťastnější, že emocionální vrchol přichází již do 10. minuty (pozorování sobů ve sněhu) a nevyhnutelný, sebezničující závěr pak přináší pocity spíše zbytečnosti a mírné degradace, tak úctyhodné cesty jakou skutečný Christopher McCandless absolvoval. ()

Woody77

Tento film nema chybu ! Scenerie,Hudba,Herci a najdolezitejsi prvok dej!!! Dej vsak zaroven aj ponuka uvahu ci je normalne co obcas ludia uskutocnia. Obdivujem a skladam klobuk pred ludmi ktory utecu z civilizacie do lona prirody a vedu tam svoje zivoty v pravidlach ktore urcuje sama priroda avsak stale maju blizko k civilizacii v pripade problemov. Je vsak uz na povazenie ci az táketo extremy izolovanosti ako predvadza hl.postava sa nachadzaju v hraniciach zdraveho rozumu. Kazdy z nas by z casu na cas usiel sam do lesa a pobudol tam tyzden kvoli vycisteniu si hlavy ,ale vzdy sa clovek vrati.Hnat to do extremu sa neoplaca a zaplatit zivotom uz vobec nie. Hlavu som uz krutil nad Timothy Treadwellom alias Grizzly Manom a pribeh Christopher McCandlessa ma doslova priklincoval k sedacke, ale znovu sa pytam stoji to za to??? Ak by prezil tak o nom ani nevieme a vediet o cloveku ktory polozil zivot kvoli svojmu snu a presvedceniu ze vsetko konzumne je zle mi pripada trochu divne. Samozrejme poniektory v tom vidia rebelstvo,odvahu,osobnu statocnost , splnenie si sna no urcite ja vidim za tym aj vela ludskej hluposti!!! Samotný film vsak ma 90% a 5 hviezd!!! ()

LeoH

Osud toho citově deprivovaného kluka s hlavou plnou Thoreaua, Tolstého a Londona není nezajímavý a nemůže za to, že ho Penn, nepochybně s nejlepšími úmysly, přetavil do vyprázdněného, uhlazeného, naivně hipsterského snu o tom, kterak charismatický mladík okouzlil, z výšin své pětadvacetileté iluzorní nezávislosti o pravých hodnotách poučil a pak zase v slzách zanechal půlku Ameriky. Neříkám, že jsem nebyl místy pohnut, ale když si vzpomenu, kolikrát jsem u toho obracel oči v sloup nad dalším gymnaziálním citátem, další doslovností v písničce Eddieho Veddera, další filmařskou samoúčelností (počínaje zbytečným rozkouskováním prostého lineárního příběhu do několika paralelně vyprávěných časových rovin), *** tomu vážně dát nemůžu. ()

markuc

Film me nicim vyrazne nezaujal, vadily me hlavne nektere nelogicke prvky (sam jsem podobny cas zazil). Emile Hirsch neni kdovijak dobry herec a dat ho do hlavni role filmu, ktery na jeho vykonu stoji a pada, mi neprijde zrovna stastne reseni. Nektere zabery jsou zbytecne a priste bych doporucoval Sean Pennovi radikalnejsi rezii, film je velmi rozvlacny az misty nudny. Ale k zamysleni vede. ()

Sfinkter

Díky reálnému námětu působí film velmi sugestivně, Hirsch je sympaťák a nakonec je svému hrdinovi i vizáží dost podobný, jak divák zjistí na konci snímku. Trochu jsem se bál, že budu 140 minut sledovat lesy a hory a vyzní to nudně, ale Penn z toho skvěle vykličkoval a retrospektivními průřezy svoje dílko osvěžil. Film je plný hlubších úvah, které většinu lidí za celý život nenapadnou, proto se může místy standardní konzument nudit. Na mě to ovšem působilo a film jsem si skvěle užil. ()

Leni-cka

Film je plný nádherných záběrů přírody spojených s přemýšlivou hudbou Eddieho Veddera z kapely Pearl Jam, možná je trochu rozvleklý, ale jistě si ho oblíbí přemýšliví lidé, kterým vyhovuje zadumaná nota filmu. Uvidíte zajímavá střetnutí všelijakých lidských povah a pochopíte touhu Christophera vymanit se ze zaběhnutého řádu společnosti. Chris je trochu sobec, nezáleží mu na lidech, kterým se zhroutí svět, když je opustí. Chris se soustřeďuje na sebe a svůj sen prožívá pekelně naplno. Film vás možná inspiruje, dá vám podnět udělat něco se svým životem a nesedět pořád doma na zadku. A ten konec... To ticho, které se rozhostí v celém kině (ve vašem obýváku) je k nezaplacení. ()

Honzíno

Nádhera. Po všech stránkách dokonalé. Již úvodní záběry mě naprosto vtáhly do dění na plátně. Sean Penn všem ukázal, jak se má točit. Emile Hirsch dokázal svůj talent a je jen škoda, že ve stejném roce musel Javier Bardem zahrát svého zabijáka tak brutálně a ukradl Oscara Halu Holbrookovi. Vše je prostě na svém místě. Pro mě ještě nad všechno ční snad pouze hudba, nasnímání filmu, které už jsem dlouho nedokázal u některého filmu tak ocenit a nechat se jím tolik unést a samozřejmě střih, jenž jde ruku v ruce s onou kamerou. Poslední dvě minuty můžu směle označit za kapitolu samu pro sebe. Už dlouho se mi nestalo, abych si chtěl právě zhlédnutý snímek pustit hned znovu (bohužel a naštěstí jsem byl v kině). 100%(!!!) a můj osobní výherce pro nejlepší fim roku 2007 ( co se však české distribuce týče, zatím pro rok 2008 ;). ()

Mrkvič

Přesně proto já nikam moc cestovat nemusím. "Štěstí je opravdové, když ho máte s kým sdílet". Proto mě na konci filmu nejvíce dojala scéna, kde se ukáží všechny postavy, které Chris McCandless potkal, kterým se nesmazatelně zapsal do srdcí, kteří byli smutní, když je opouštěl, a kteří určitě hodně dlouho čekali, až se jim zase vrátí do života. Film stojí na úžasném příběhu. Že by Sean Penn předvedl něco extra úžasného se tvrdit nedá. Neseděla mi moc struktura filmu, ikdyž asi bych si film užil víc, kdybych nevěděl, jak dopadne. A ještě jedna věc, která film staví výš. Skvělé písničky, které hrají většinou, když je Chris sám na cestách. ()

LordSnape

Asi budu jeden z mála, ne li jediný kdo četl knižní předlohu od Jona Krakauera. To mělo i své nevýhody. Věděl jsem jednak jak film dopadne a i to co bude následovat v další kapitole atd. Film je totiž přesnou kopií knihy s tou vyjímkou, že autor předlohy onu cestu sám absolvoval a vypisuje své osobní zážitky s lidmi se kterými se sám Chris setkal... Ptá se jaký byl, co dělal, kdy odešel, kam odešel a do příběhu se nijak nemíchá svými názory... Zatímco kniha působí jako jakýsi dokument o životě mladíka, jež se rozhodl žít v přírodě namísto materialistického hromadění majetku, tak film je spíše autobiografií samotného Chrise, který jakoby sám promlouvá k divákovi proč a jak se v dané situaci takto zachoval. Pennova režije je opravdu fantastická, citlivá a výběr hudby v podobě country písniček s tématicky sladěnými texty od Eddieho Veddera (Pearl Jam) krásně dokresluje atmosféru divoké a nespoutané přírody, společně s odkazem, který Christopher McCandless po sobě zanechal. ()

JimmyII

Pro městského kluka jako já hodně těžko stravitelný, ale rozhodně velmi zajímavý film, plný krásných písniček a ještě nádhernější přírody. Ale to mi nestačilo k tomu, abych se za ty dvě a půl hodiny nezačal nudit. Nemám nic proti poetice, impresionismu apod., tady to ale bylo příliš pomalé a natahované, takže to ztrácelo alespoň nějaký ten spád, který by film o přírodě mít mohl, aniž by přestal být filmem o přírodě. Kdo je ortodoxním fandou přírody, Londona, Tolstého, Thoreaua a kdo má svobodu v srdci, nechť si přičte jednu hvězdičku. Já musím - bohužel - jen za tři. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook