Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Antek

Pennova filmová báseň je pohlazením po mysli. Novodobý Ježíš putuje odcizenou Amerikou, protíná osudy lidí (aby je nenávratně změnil) a pronáší svou filozofii, o které je bytostně přesvědčen. Dokonalá souhra obrazu, hudby a zvuku -- hereckého koncertu Emile Hirsche -- a famózního Seana Penna. Člověka, kterého je radost sledovat jak před kamerou, tak za ní. ()

VasaX

Oh my. Překrásný dobrodružno-roadtripově-robinsonovský snímek, který toho má tolik co nabídnout tak nenucenou a decentní cestou. Úžasné více jak dvě hodinky nekazí ani nechronologičnost, která je opravdu dobře sladěná dohromady a podtrhuje celý příběh, a jeho vyznění. I když člověk občas má pocit jisté klišovitosti, a podstrkování toho, co chce vidět i postupné naladění na vlnu hlavního hrdiny. Ale i tak jde o perfektní kousek, který rozhodně nikoho neurazí ani neunudí. Pro mě to byl filmový zážitek za plný počet, alespoň co se žánru týče. ()

pago

Je to mimoriadne krásny film, ozdobený skvelým soundtrackom Eddieho Veddera. Absolútna špička v žánri road movie. ()

Vodou

Možná, že tomuhle filmu nejvíc ubližuje přílišne lpeni na morálním poselství (vzhledem k tomu, ze ve filmu uz vlastne je) a jakási stylová nečistota. ()

Timak

Nemuzu jinak nez za 5/5 ... tenhle film je proste dokonaly. Clovek by se hned sbalil a vyrazil do divociny zazit nemala dobrodruzstvi. Diky Ti Alexandre Supertrampe za ukazani cesty ()

shantim

Na rozdíl od většiny diváků mě tento film hodně nudil. Jediným pozitivem je pro mne výborná hudba a pěkné záběry kamery. 65% hvzdiček ()

Andreas83

Tenhle film jsem viděl s velkým odstupem a vše co se dalo napsat,pochválit nebo vyzvednou už dávno napsal někdo jiný! Snad je, nádherné, obdivuhodné, dech beroucí atd. ()

hroubek

Příběh kluka, který se vykašlal na všechny výhody co mu mohl přinést život s rodiči a místo toho se vydal zjisti co je skutečné štestí.Emily Hirsch má dost talentu na to aby utáhl prakticky celý film sám.Spíše než jako název praví Útěk do divočiny tak by se výce hodilo Útěk za samostatností ale nebylo byto tak metaforický.Upřímně jsem si vychutnával každý záběr na zasněžěnou Aljašku, kterou podbarvovala hudba zpěvaka z Pearl Jam.Jedina škoda snímku je, že se trochu táhne. ()

Natabar

Nevěřil jsem, že tak učiním, ale dávám 5*. Film o osobní pouti k nalezení sebe sama a životní moudrosti resp. moudrosti (pravdě) o životě. Jako film paráda. Nicméně mě to nezbavuje pocitu, že Chris byl pitomec... ()

ivo333

Film a hlavne koniec je síce pekný, ale zbytočne nudný a miestami som sa fakt nudil. Ale aj napriek tomu dobrý výkon hlavného hrdinu a pekné myšlienky, takže 3*** by mali byť tak akurát .. ()

Brain-D

Naprosto nejlepší myšlenka, kterou kdy film měl !!!! Osvobodit se od po..aného světa !! Tohle i kdyby tak granduozně Sean Penn nezvdál natočit už za tu myšlenku bych přihazoval *. Ale toto byla naprostá nádhera o cestě člověka za svobodou. Já jenom myslím, že si to Christopher McCandless pořádně užil !!! ()

nevermore

Nu v porovnání s knihou musím říct, že Pennův film je snad ještě lepší adaptace než reportážně pojatá kniha Jona Krakauera. Silně v tom pracuje určitě i působivá hudba Eddieho Weddera, posledního grungeového mohykána :) Na druhou stranu, McCandless by neměl být svým způsobem až tak moc zbožštěn. Jak bylo z knihy patrné, a ve filmu je to (asi záměrně) zastřené,McCandless jel do Aljašky fatálně nepřipraven, za čež mu rodilí Aljaščané spílají. Každý pak vidí Aljašku jak romantickou (M)ájovou přírodu a z toho plynou i problémy s jeho následovateli, kteří se odhodlají rovněž vyrazit (připraveni častokrát ještě hůř), přičemž místní je pomalu zahánějí vidlema a odrazují. Zkušení zálesáci by s Mccandlesovým vybavením měli velký problém vystačit. V tomto jednostranném glorifikování jde pak film ještě dál, než kniha. Nicméně za působivost snímku přece jen těch 80%. ()

Sany33

Osobne si myslím, že film má hlbokú myšlienku a ešte silnejší príbeh. jediným problémom je jeho filmové spracovanie. verím tomu, že zažiť niečo podobné musí byť strhujúce, neuveriteľné a úžasné. Ale takýto príbeh jednoducho nebol dobre zachytený na filmové plátnu. Hlavnému hrdinovi som to akosi nemohol uveriť a navyše vedľajšie postavy sú tak ťažko zapamätateľné, že vo výslednom efekte sa úplne stráca ich podstata bitia. Vedel by som si tento film predstaviť ako kvalitný seriál ktorý by bol určite top, ale celovečerný film nedokáže tak silný príbeh vyrozprávať a preto odo mňa bohužiaľ iba 58%. ()

romajz15

Na příběh s takovým málem napětí hodně dlouhá stopáž. Prakticky dvě hodiny koukám docela znuděně na obrazovku, aby se něco začalo pořádně dít až deset minut před koncem. ()

Mishqo

85-90% ... Smutno-krásny, dušu-pozdvihujúci film. Mladý absolvent sa pred konzumnou materialistickou spoločnosťou utieka do prírody. Ako s filmu vyplynie, úplná izolácia od tejto spoločnosti však možná nie je, a je to o to ťažšie, keď ste sám a nemáte sa s kým podeliť o to šťastie či nešťastie, ktoré zažívate. Nádherná príroda Severnej Ameriky, nádherná púť počas ktorej stretáva mnoho zaujímavých ľudí. Emile Hirsch mi veľmi sedel v hlavnej úlohe. A v neposlednom rade veľmi vhodná a krásna hudba. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook