Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

ghatos

Těžce stravitelné sousto, které jsem navíc hodně podceňoval. Dlouhý, ne však nudný film s postupným a nenápadným návykem se člověku dostane pod kůži. Vrstvy a úhly pohledu jsou rozmanité, člověk musí opravdu přemýšlet. Celou dobu jsem to viděl na tři hvězdičky. Závěr se starým Ronem a celkové zakončení je opravdu silné. Tento snímek je třeba vidět vícekrát. "Člověk musí štěstí sdílet". 83%. ()

Kurikmoon

Pekne rozvinutý scenár, super soundtrack... Začiatok pozvolný (2x som zaspal:), ...trauma z dectva. Ale potom to naberá na obrátkach. Zaujímavé vedlajšie postavy, snaha nájsť tie pravé hodnoty, odsudenie materializmu. Dobrodružstvo a nakoniec... Však si to pozrite. Verím, že tento film Vám niečo povie. Ja som si situacie často premietal do svôjho okolia... A prečo som nedal *****? Niečo mi tam chýbalo. Nemal hlavný hrdiny silný vzťah k svojej sestre? Každopadne veľmi pekné. SLOBODA, NEZAVISLOSŤ, ZDIELANIE vs KARIERIZMUS, MATERIALIZMUS A MATERIALIZMUS... ;) A kde priradíte ZASLEPENOSŤ, alebo akú formu zvolíte to je na Vás =D ()

MI-380

S nadšením jsem sledoval filmovou práci Seana Penna a jeho lidí. Něco podobného se jen tak nevidí. Přitom dějově jde o sice upřímný a pochopitelný, ale také mnohokrát ve filmu zpracovaný zoufalý útěk spojený s naplněním velkého snu. Všeho se zbavit a někam zmizet, kdo z nás neměl podobné pocity? I když motivace, která poháněla Supertrampa Alexandra mi šla občas proti srsti. Ještě k formě: perfektní prolínání vývoje hlavního hrdiny s flashbacky, dokonalá kamera, střih, exteriéry, herci i zvuk, kdy nás celým filmem provází přesně načasovaný zpěv a pláč akustických kytar. 90%. ()

klima777

Mám ráda beatniky, ale taky hipstery. Tudíž se mi nelíbí tenhle dětinský film. Zručná režie, sympatický hlavní hrdina, příroda, zvířátka, spousta hezkých řečí o životě. A smrt v uhlazené podobě. Všechno je tak přijatelné. Revolta, která neurazí ani nenaštve, protože na lesy, vody a stráně se prostě nelze zlobit. Takže si to užijme, je to přece krásné, romantické a patetické (ve 14 bych se s milým a bezelstným Chrisem nejspíše identifikovala a přidala i nějakou hvězdičku). ()

PollyJean

krásný a lidský příběh, výborná hudba (od Eddieho Veddera ani nešlo čekat nic jiného)...přesto pár výhrad - nemuselo to být tak dlouhé, autoři mohli víc šetřit americky patetickými citáty a místy se nebát a ještě míň lakovat narůžovo... ()

J-o-k-e-r

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů! Super-tramp E. Hirsch, jenž si splnil sen, je stále mým vzorem, a jeho rozhodnutí obdivuji už řadu let. Mít na to "koule", neváhal bych. S. Penn umí i za kamerou, nádherně vyobrazil McCandlessovu životní pouť. Třeba pochválit i výborný OST. Narozdíl od knihy je tohle skutečné veledílo. ()

Elleannie

"Nelze popírat, že být volný jako pták nás vždycky vzrušovalo." Páni.. Chce to opravdu odvahu, jen tak se sebrat a jet neznámo kam, spálit všechny peníze, s sebou si vzít opravdu jen ty nejzákladnější potřeby, a v případě, že dojdou, zase chvíli pracovat a vydělat si na ně. Ale tady nešlo ani tak o odvahu, jako spíše o potřebu, nutnost odjet pryč, daleko od pokryteckých rodičů, daleko od civilizace. Chris (Alex) po takové volnosti vždycky toužil a čekal jen na správný okamžik, respektive na okamžik, kdy už nebylo jiné východisko. V dnešní době je těžké komukoliv uvěřit a dovolit mu přiblížit se, ale je krásné, že dodnes na světě existují lidé, kteří k sobě dokáží pustit cizího člověka, a díky tomu s ním prožít nezapomenutelné okamžiky. Chris takové lidi potkal, lidi, kteří se vám zapíchnou přímo do srdce, a už nikdy na ně nemůžete zapomenout. Ušel kus cesty, prožil spoustu věcí, krásných i těch temnějších, aby nakonec dosáhl toho, co chtěl (nebyla to jen Aljaška), každopádně (jak si zapsal) žil šťastně a smekám před ním.. Nádherná příroda, skvělý scénář a režie, perfektní Emile Hirsch. ()

Kosmik 1

Silný příběh, nádherná příroda, pěkné záběry a jeden velký počin jednoho obyčejného muže, který se po studiu rozhodl vzepřít systému a společnosti a útéct do divočiny. Na mě však příliš dlouhá stopáž, v mnoha částech filmu se nic moc neděje. Ale úchvatný konec mě odrovnal v doprovodu skvělé hudby. Váhal jsem mezi lepšími třemi nebo slabšími čtyřmi, nakonec volím 4. ()

Myrreczech

Velice krásný snímek, který těží nejen z kýčovitě krásných záběrů kamery, které bych si klidně připevnil na stěnu. Tím hlavním kladem je zde skvělá režie a především dokonalá hudba. Děj samotný je velice silný s výborně zasazenými flashbacky a výpověďmi Chrisovi rodiny. A k hercům asi nemám nic co vytknout. Úplně člověk dostává náladu sebrat se a vydat se sám Into the wild. ()

vyfuk

UPOZORNĚNÍ - NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ OBSAHUJE PROZRAZENÝ DĚJ!!!: Ani jsem nevěděl co mi tento příběh připraví. Je to srdcerivný příběh chlapce, který v podstatě chce utéct od svojí rodiny. Do přírody, tu kterou miluje. Je mnoho filmů, u kterých jsem se rozbrečel když jsem byl menší, ale teď jsem asi vyrostl. Chtěl bych brečet, ale nejde mi to. Kdybych se měl u nějakého filmu rozbrečet, tak to bude právě tento, protože on si nezasloužil zemřít, měl v podstatě milující rodinu a muže, který ho chtěl adoptovat. Sean Penn přesadil z herecké dráhy na režii. Měl za sebou již jeden snímek, ale ten byl až tak úspěšný... Útěk do divočiny se mu mimořádně a perfektně povedl. Jde o to, že příběh je překrásný, ale také bohužel přesmutný. Ten příběh je o překrásným životě , ale je to příběh podle pravdy a představit si opravdu takový příběh, že se někdy stal - to mně opravdu rve srdce. Sean Penn natočil dokonalý film a já jsem mu za to s brekem vděčen. Děkuju. ()

Autogram

Príroda bola pekná, za jej zábery by mohol každý milovník divočiny jasať. Tiež zopár scén, kde sa príbeh aj nejako vyvíjal, tie neboli najhoršie. A to je tak asi všetko, vytiahne to len na dve hviezdy. Zvyšok filmu je nuda o chlapovi, ktorý nevedel, čo so sebou, nechcel sa nikam zaradiť, dokonca ani medzi ľudí, ktorí sa nechceli zaradiť do bežného života a tak aj skončil - celkom sám. Ani som na konci nevedel, či z toho konca mám byť smutný alebo sa tešiť, že dosiahol svoju vysnívanú nirvánu. Film som videl len vďaka vášnivej fanúšičke Kristen Stewart, ktorá sa tam aj tak objaví len v epizódnej úlohe. ()

Koryntos

Útěk do divočiny mě přiměl k hlubokému zamyšlení se, ale čím více se snažím, tím více jednání hlavního hrdiny absolutně nechápu. Ještě, když příběh nebyl vycucnutý, až z palce u nohy snaživšího se scénáristy, ale založen na skutečné události. Dobře chápu jeho snahu o vymanění se ze systému konzumní společnosti a zlobu vůči rodičům, i když přiznejme si hodně z nás má rodiče 10x horší, než hlavní hrdina a taky se kvůli tomu nevydáme hnedka lovit medvědy a jíst kořínky. Chápu hippies, chápu ekologické aktivisty, kteří se přivazují ke stromům, ale našeho supertrampa opravdu nechápu. Když chtěl tak moc bojovat, proti konzumu, proč to nedal najevo nějakým radikálnějším počinem??? Nevím, ale zmizet, aniž by o tom kdokoliv věděl, to mi teda nepřijde jako revolta, ale jako pěkná blbost a nezodpovědnost. Kdyby třeba aspoň poslal čumkartu s vysvětlením, o co mu jde a napsal, že prostě na ty ,, strašné“ rodiče dlabe a nějaký čásek je nechce vidět. Yep, ok. Stejně jsem tam ale, postrádala nějakou hlubokou tezi toho, proti čemu vlastně bojuje. Viz hippies, versus válka, ale boj proti zazobaným rodičům, tak to je trošku moc dětinské, až přitroublé. Kdyby ty snobské rodiče neměl, tak kdo by mu třeba cáloval tu školu, pak by si ani nemohl přečíst herbář, no ve výsledku by to vlastně vyšlo na stejno. Ještě chápu revoltu proti rodičům, ale nechápu revoltu proti přírodě, že se chtěl na Aljašku na začátku vypravit bez sekyrky, nože a úplně všeho co je nutného k přežití, kdyby mu ten stařičkých chlapík nevěnoval tu krabici s důležitýma věcma, tak veverky zabíjel ubodáním kancelářskou svorkou a na losa, by vykopal jámu jako v pravěku a počkal, až chudák umře hladem a pak by maso, bez nože, odkousal zubama? Nejsem, žádnej supertramp, ale dobrodruha si opravdu představuju jinak. Taky nevím, proč lovil losa, proč si neulovil vlka proboha i ten má hodně masa pro jednoho, ještě když mladej pán neuměl ani maso vyudit, usušit, no prostě upravit tak, aby mu gáblík vydržel víc než na jeden obídek a zbytek stejků mu nesežrali vlci. Proč nelovil ryby??? No a hlavně, proč proboha, jedl něco, co nezná, to ho ta jeho snobská maminka nenaučila, že nemůže zbaštit všechno, co vidí, ještě k tomu bobule typu. Stop červená- nežer mě!!! Jak jsem tady u někoho četla, náš hrdina typu:,, nekouřím, nepiju, sexuálně nežiju, nejsem vidět, žiju sám v divočině" si zarevoltoval tak, až to nepřežil. Kdyby jeho tělo nenašli ti lovci, tak nejen, že svou revoltu nepřežil, ale ani by se o něm nikdo nedozvěděl. Tohle má být tedy revolta proti systému konzumní společnosti, umřít sám v divočině, aniž by se o tom někdo dozvěděl? Není to trochu málo? Oslava svobody a volnosti? Lidi, proberte se, ten kluk tam úplně nesmyslně zařval!!! ()

Mr.KarlAdler

Na jaře 2008 přišla do kin silná trojka a Into the Wild je pro mě její neodmyslitelnou součástí. Jeden z nejvýjimečnějších filmů co znám. Pro Penna to nebyl debut, za to ale křest režisérským ohněm a já si uvědomuju, jak těžké to při zpracování příběhu muselo být. Krakauerova knížka je víc novinářským dílem než čímkoliv jiným a přetavit z ní do filmu osud člověka, založený ostatně na emocích víc než na čemkoliv jiném, musí vyžadovat hodně práce. Smutek z každodenních lží, vymezenost a touha po ryzích ideálech jsou cítit doslova od začátku do konce, čímž je hlavní sdělení nejen zachováno, ale jasně vyzdviženo. Příběh jako mozaiku vnímám já, divák, a stejně tak ho prožil i Chris McCandless. Chronologické zpracování? Postrádá smysl. Tak by bylo vnímání života moc omezené (jako i je). Síla tkví ve správném načasování, a to v Útěku do divočiny funguje dokonale, ve všech směrech - Vedderův soundtrack výtečně souzní. Pro poznání je nutné prozření, které nejčastěji žádá krutou daň. Ironií osudu se pak vše naplní. What if I were smiling and running into your arms.. would you see then, what I see now? ()

Ravi

Člověk si v sobě nese těžké rány mládí velmi dlouho. Někdo je ventiluje kdykoli je to možné, někdo ze vzepře najednou a definitivně. Někdo prostě odejde. Ale odchod Christophera McCandless nebyl jen útěk, ale také způsob, jak se osvobodit. Ne od společnosti, peněz, ani dalších věcí mnohokrát ve filmu zmíněných, ale od sebe sama. Sebe sama jako stínu, který jej pronásledoval, ale kterým nechtěl být. Dle mého McCandless podcenil přípravu na Aljašku. Velmi podcenil, dle filmového zpracování, ale snad se mu tam alespoň podařilo vystoupit z vlastního stínu, nebo jej přijmout a žít s ním, i když jen velmi krátce. 90% = 4+/5 ()

Philoun1

Neuvěřitelně překrásný film s krásným pohledem na svět, dál se ani neodvážím popisovat protože bych všechnu tuhle krásu jenom zprznil. Hudba Pearl Jam jako třešnička na dortu. ()

deckardx

Nemam slov.. Nebo spis jich mam az moc..Dokonaly pribeh, po kterem sem mel chut se vsim flaknout a vydat se na podobnou bezstarostnou vypravu do divociny... Tohle je presne ten filmovy zazitek, kterych je hodne malo... Nepamatuju film, ktery by ve me vyvolal tolik emoci, jako tento skvost... Pohled na nadhernou divocinu a k tomu hudba, ktera se sem hodi vskutku dobre, to je proste nepopsatelny zazitek, ktery se musi videt a to nejlepe nekolikrat... ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook