Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

Othello

Velkolepá performace, dovedená do až nechtěného maxima se zmizelými herci a banem v šedesáti zemích. Přitom nic kdovíjak brutálního ve filmu nevidíme (ačkoli samozřejmě falocentrická společnost hůře přijímá onscreen useknutí bělošského penisu než cool sexy naražené domorodky na kůlu), zato celou sugestivitu vytváří tehdy atypický přístup doslovného found footage, kdy ve výsledku toho příliš z finálního masakru nevidíme, leč v nepříjemně dlouhých a zastřených záběrech pochytáváme elementy vykosení štábu dementů, jejichž předchozí motivace jsou prapodivně nesmyslné, přesto však hrůzu nahánějící. Přesah tohoto přístupu demonstruje Deodato přibližně v polovině snímku, ve kterém nám promítne skutečné záběry poprav kdesi v Africe a přitom přesvědčuje, že se jedná o nahrané situace, mimo jiné také pokuchá pár skutečných zvířat a celé to zaobalí do klasické detektivní formy a jejích vyjadřovacích prostředků. Velká škoda, že v balíčku byl přibalený i kus klasické italské filmařiny a jejího příšerného herectví či zkanibalováníhodná muzika, která se zatoulala z nějakého chlupatého porna, ale zase se člověk může opřít o to, že nekouká na nějakou výsostnou intošárnu, ale na bezskurpulozní výlet do světa filmařské svobody. ()

SOLOM.

Můj TOP v kategorii kanibalských filmů. Jsem z něj naprosto fascinován a pouštěl jsem si ho snad už padesátkrát. Mám rád ''sekání živých zvířátek, napichování na kůl, znásilňování'' a hlavně kvalitní gore efekty....Nenajdu tady skoro nic co bych mohl vytknout snad jen tu fámu, že je to natočené podle skutečné události, těmhle kecům nikdy nevěřím... ()

eraserhead666

No páni. Dával jsem si to teď po dlouhých letech znovu a úplně jsem u toho trnul hrůzou a znepokojivou tísnivostí. Možná jsem musel trochu dospět, zbavit se té někdy typické mladické flegmatičnosti a „namyšlenosti“ díky níž vás přece nic nemůže rozházet. Možná mi pohled a vzpomínku na tenhle film rozředili další kanibalské kousky, které nedosahují kvalit a vyznění tohoto mistrovského kusu. Za naprosto dokonalé považuji působivé souznění naprosto skvělé hudby s tím, co se děje v obraze, vytváří to neskutečnou atmosféru. Tohle je fakt neskutečně působivý, syrový a nepříjemný horror. ()

ARI50

Nejlepší kanibalský film, tenhle šílený námět a skvěle FF vás v táhne do džungle kde vás čeká šílená jízda reportérů kteří se ničeho nebojí a zároveň umí být i dost nepříjemní, ale to se jim všechno vymstí a tak jsem dostal slušnou dávku nechutného podávaní jednotlivých reportérů. Hudba je doteď fakt nepříjemně dobrá,samotné scény jsou až dobře reálné a samotný příběh natáčení fakt zajímavý. ()

mm13

Nech už bol zámer tvorcov akýkoľvek, Cannibal Holocaust je riadne úchylný krvák, ktorému akékoľvek rečičky ohľadne podtextu iba ubližujú. Ak tam aj náhodou nejaký je, tak veľmi povrchne prezentovaný a teda nestojí za zmienku. A snaha tváriť sa, že nebyť tohto filmu(?), tak niet ani Blair Witch Project je už vyslovene trápna (viď DVD bonusy). Nie vážení, pokiaľ je váš film kultom, tak iba kvôli brutálnemu násiliu ktoré tak otvorene prezentuje, nie kvôli kvalitám akéhokoľvek druhu. Nie sú v ňom žiadne!!! Ak ste si chceli prdnúť, bola to vaša vec, moje temnejšie ja je vám vcelku vďačné, ale nerobte z nás ani zo seba debilov. ()

Mordenroth

Tento film nie som schopný patrične ohodnotiť. Pôvodne som myslel len na dve možnosti: dať mu buď plné hodnotenie (5*) alebo odpad!. Obidve alternatívy som však neskôr položil na váhu, ale zistil som, že sú rovnako ťažké. V normálnom prípade by som siahol po tretej alternatíve a dal by som priemer (3*). Toto je však výnimočný prípad a ja si prvý krát neviem rady... Je to zvláštne. Počas sledovania tohto snímku som mal zmiešané pocity a vôbec som nevedel, čo si o tom mám myslieť. Krv, násilie a brutalita mi vadili len na zvieratách - nikdy nepochopím, ako sa niekto môže znížiť k takémuto (ohavnému) činu. No, a keby som sa na to pozeral len z tohto pohľadu, okamžite by moje hodnotenie smerovalo k odpadu!. Týmito vizuálnymi zvieracími nechutnosťami bolo však dokonale vykreslené, kam až môže zájsť ľudská krutosť a predovšetkým hlúposť. Taká je (bohužiaľ) skutočnosť, ktorá je niekedy až (ne)prirodzene nechutná. Mimochodom, na snímku sa mi veľmi páčila hudba... ()

ladylucifer odpad!

Tohle, co nemůžu ani nazvat filmem, mě vyloženě znechutilo. Ale ne kvůli těm scénám rozřezávání lidí, na to už jsme všichni zvyklý, ale to zbytečný zabíjení zvířat kvůli takový ztrátě času! Vyloženě ubohý a o ničem. ()

Genero

Lesy kolem Amazonky jsou velmi špatné místo pro přistání. Nejenže je tu mokro, vedro a smrad jako ve stodole romského ekofarmáře, ale všude kolem řádí divné tropické rostliny, obří želvy a především šupinatí zelení kokoti s velikými zuby - a nejsou to žáby. Vezměte jed na to, že každý váš krok a skok odněkud ze křoví neustále sledují desítky očí, jejichž majitelé právě přemýšlí, jestli budete nejlepší na špeku, v šípkové omáčce nebo se šodó. Ne že by místní lidožrouti byli nějací velcí kulináři, ale už jejich pramatka Auaunaría Pekari - Rettigová vštípila svým dcerám, že mozek je nejlepší minimálně na hniličko. Když jako z udělání neudržíte pudy na uzdě a sem tam si zašpásujete s místní trpasličí dívkou ve vyzývavé bambusové sukénce, je nabíledni, že u těch malých krvelačných šmíráků zvítězí nad ostychem hlad. Pan Deodato se takového dobrodružství zhostil na svou dobu více než stylově a některé pasáže jeho filmu, jako je epická scéna s ufiknutím čuráka, působí i po letech přinejmenším emotivně. Je to typický příklad všech možných Holocaustů, jakých Apeninský poloostrov v osmdesátých letech vychrlil tucty. Ale už s ohledem na to, že rozpočet byl opravdu skromný a obnášel vlastně jen náklady na fajfku, zrcátka a bižuterii pro náčelníka kmene a jeho manželky, tak si trochu nadhodnotím. A teď už se musím, přátelé, rozloučit, protože čekám k večeři jednoho dirigenta s dobře prorostlým bůčkem. ()

BoPo

Videl som to ešte na základnej škole. A bolo to dosť drsné. A drsné je to rozhodne ešte aj dnes s odstupom rokov. Film, ktorý rozhodne nenechá nikoho chladným. Už len za to si tie 3* zaslúži. Kanibalové určite slúžili ako vzor pre tvorcov Blair Witch v tom, ako manipulovať s faktami a vytvárať pocit skutočnosti. Do dnešného dňa si pamätám tie najviac vygradované scény a ten nepríjemný pocit zo sledovania. ()

bouncer

Zvláštní film, který je opředen mnoha historkami. Těžko se to hodnotí, je to opravdu hnus...ale přeci jenom i ošklivé záběry nám mohou něco dát. Pokud vás zajímá nejslavnější film o kanibalech nebo jen chcete znechutit svou drahou polovičku, tak doporučuju. Diskuze po filmu může taky být zajímavá (třeba jako na Festivalu otrlého diváka :-) ). Jinak ten film nemá smysl a z některých scén (když zjistíte, že jsou opravdu skutečné) vám bude dost nepříjemně. Ale občas přijde chuť podívat se na něco odporného a šokujícího...to bych neodsuzoval. :-) ()

erl

Cannibal Holocaust - dobrá podívaná pro všechny diváky kteří holdují pořádným gore scénám a brutalitě. Film je na stejně kvalitní úrovni jako Jungle Holocaust. Tento druh filmů bude vždy sklízet rozporuplné reakce. ()

MikaelSVK

Horory nepatria medzi moje obľúbené žánre, a preto sa im radšej vyhýbam, lenže tomuto snímku som sa nevyhol a môžem ho s kľudným svedomím označiť za to NAJ-strašnejšie+najhnusnejšie čo som kedy videl a čo sa kedy natočilo!! Ťažko hodnotiť tento film, ale jedno viem určite - nie je to film pre "silné povahy", ale len pre tých najtvrdších divákov takže nech si každý zváži či mu stojí za to prípadné zhliadnutie... ()

Litsarch odpad!

Souhlasím s komentářem uživatelky May: "Je zrůdné zabíjet nevinná zvířata jen proto, aby měl člověk při sledování tohohle pitomého snímku ten největší pocit autenticity. Je to jen odporné a samoúčelné filmem pohrdání." Proto si tento snímek u mě nezaslouží ani jednu hvězdičku. ()

brutale

Film šokuje, desí a je nám servírovaný s nádychom dokumentu. O to viac sa divákovi tvoria vrásky na tvári a horkne chuť v ústach pri scénach, ktoré pôsobia natoľko autenticky, že slabšie povahy určite neraz od snímky odvrátia zrak. Voči sebe stojí zaostalá kmeňová kanibalská civilizácia a skupina filmárov z dvadsiateho storočia osemdesiatych rokov, čo predurčuje stret záujmov. Horor ako bič, nepoužíva závoj tajomna, mysticizmu (ako je v dnešnej dobe "dobrým" zvykom), ale predstavuje nám surovú brutalitu za bieleho dňa, pochádzajúcu z pudmi riadenej hlavy človeka. ()

Terva

Žádný z kanibalských hororů nedosáhl takové úchylnosti a popularity jako Kanibal holocaust. Údajně dodnes existují lidé, kteří věří, že natočené scény jsou skutečné. Určitě ne všechny scény budou ještě dnes šokovat, ale jen těžko se lze smířit s autentickými scénami mučení zvířat. Ale kdo ví… Scénář : Giafranco Clenci a Giorgio Stegani. Kamera : Sergio Doffizi. Hudba : Riz Ortolani ()

m.krudenc

Hodně drsněj šokující film, je krásné a dobře že neexistuje žádná cenzura. Ukazování nechutného, může být pro někoho naprosté uspokojení. Ale tohle asi přesáhlo meze. Film všechno ukáže do naprostého detailu, což je neuvěřitelné. Nemá cenu to dál komentovat, to se musí vidět. ()

corpsy

Svetoznámi krvák, ktorý si vydobil svoju popularitu, či už v zápornom alebo kladnom zmysle, svojimi brutálnymi scénami podporovanými hypnotickou hudbou Riza Ortolaniho, ktorého nádherná hlavná hudobná téma tak skvele kontrastuje s celým filmom. Ultimatívny kanibalský horor, ktorý ešte aj dnes zaujme skvelo budovanou atmosférou a nekompromisným záverom. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)