Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiálny text distribútora)

janesX

To že táto "fraška" je total vykrádačka by mi nevadilo, práve naopak som sa potešil že to bude určite o čosi lepšie sfilmované. No zistil som že je to opäť len film čo si chce zarobiť nejaké drobné a nejde na to ani trochu poctivým spôsobom. Na to využíva klasické triky akými sú napríklad pekné ksichty a exotické prostredie. No ale ten zvyšok je katastrofa - chvíľu je to "ako" kanibal/nekrofil porno, potom sa zdá že je to paródia, no to len vďaka tomu že tí herci sú ako banda neschopných magorov. Huba sa im tu fakt ani na chvíľu nezastaví, a tím som sa konečne dostal k tomu najhoršiemu - textom. Tie by im lepšie napísal ešte aj Andy Kraus od Paneláku. To čo bolo v tej hodine a pol použitelné by sa vošlo to troch - štyroch minút. Hrôza to teda bola, ale nie tá ktorú som chcel.15% ()

Carnosaurus odpad!

Bruno Mattei, tentokrát pod pseudonymem Vincent Dawn, opět dokazuje, že mu není nic svaté. Tenhle jako telenovela vypadající film, který se snad celý odehrává ve skleníku a krkolomně se snaží něco nějak vyprávět, mě dostal do kolen. Mám rád špatné filmy, které umí být zábavné, tohle už ale nezvládám. Pryč jsou doby, kdy se Mattei ještě zmohl na něco koukatelného (Ratti - Notte di Terrore), tohle je bohužel zklamání. ()

Knor odpad!

Ach...můj...bože....takhle zprasenej film jsem už hodně dlouho neviděl, amatérismus z toho kouká každou vteřinu, vydržel jsem asi 7min a pak jsem přetáčel a přetáčel a dozvěděl se, že Bruno Mattei udělal, nebo spíš se snažil udělat naprostou kopii Cannibal Holocaust, gore tam je, ale působí to prostě strašně trapně a uměle, styděl jsem se za režiséra, že něco takového může pustit do světa .....všechno co bylo v tomto filmu už někde předtím bylo, takže tenhle naprosto trapnej pokus o kanibalslej film je debilní, trapnej, směšnej, idiotskej, amatérský, bez špetky vkusu a naprosto zbytečnej, varuju vás lidi, vyhněte se tomu, jděte si radši uvařit něco dobrýho k jídlu...uděláte mnohem líp ()

drankeryth odpad!

Neskutocny brak o kanibaloch, v ktorom partia dementov sa vybrala na cestu do pralesa natocit kanibalov, ako jedia inych domorodcov. Moc sa im to nedari chytit kanibalov pri cine, tak to kamufluju a bez milosti zabijaju domorodcov a na kameru to natocia tak ze to urobili kanibali. Na konci filmu ich stastie opustilo a vsetkych do jedneho pozabijali mierumilovni kanibali:) Tento odpad bol natoceny takou kamerou, akou oplyvaju telenovely. Na uvod filmu som si vsimol, ze tvorcovia filmu moc neovladaju anglictinu, pretoze som tam videl velku chybu. Miesto MONTHS napisali MOUTHS. Hmm, pravdupovediac cela veta nemala zmysel. Chceli tam napisat o par mesiacov neskor a vzniklo z toho hybrid nezmyslu. Film na mna posobil nudne a komicky a prial som si nech tu expediciu co najrychlejsie vyvrazdia a nech je uz co najskor koniec filmu :) ()

Kusko.t2

Cha-cha-cha, ten Bruno je ale mimoň :-) V dobe svojej najväčšej slávy točil tie svoje mega braky a ťažké trashovitosti spôsobom, ktorý dokázal aj vďaka svojej prostoduchosti zaujať. Doba sa ale zmenila a Bruno s ňou. Precitol až do takého stavu, že si uvedomil brakovosť svojej predchádzajúcej práce, preto na ňu čiastočne zanevrel. Dosť bolo brakov a lacných trashov, pomyslel si. Nová doba si žiada zmenu! Svet potrebuje MEGA SRAČKY toho najfekálnejšieho zrna a to tak trápne, že ak by došlo k ich zámernému napodobeniu, kópie by nedosahovali ani zďaleka takej tuposti, ako v tomto prípade. Preto je istým spôsobom Bruno Mattei výnimočný. Terajší "Mondo cannibale" je podobne ako predchádzajúci NELLA TERRA DEI CANNIBALI ťažkou vykrádačkou (nielen) CANNIBAL HOLOCAUSTu Ruggera Deodata. Našťastie ale o poznanie zábavnejšou vykrádačkou – dovolím si povedať, že až neskutočne trefnou PARÓDIOU! Opäť tu máme totožné scénky a lá Holocaust, vrátane uhla kamery, trápne omieľaného posolstva, kompletného scenáru, či dokonca mimiky postáv. Pri tom všetkom nechýbajú samozrejme mega chyby, nelogickosť, na ktorú Bruno dokonca aj upozorňuje, prsíčka, vnútornosti, posekaný trávnik uprostred amazonskej džungle, či telenovelové dialógy evokujúce lacné porno filmy. Jednoducho a jasne, keby som nevidel, neuverím! Preto ak je možnosť a súčasne "Cannibal Holocaust" patrí medzi filmy už videné a hodnotené pozitívne, určite sa pozrite na túto (chcenú/nechcenú) paródiu. Zábava je v tom prípade zaručená. ### Na záver ešte vysvetlím, prečo som sa uchýlil nenadeliť filmu akékoľvek hodnotenie. Z celej škály si totiž moje presvedčenie nedokázalo vybrať. "Mondo cannibale" = asi najhorší film EVER a súčasne jedna z najlepších kanibalských paródii EVER! Ťažká dilema toto :-) ()