Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Cahous odpad!

Tohle že natočil Nolan??? Tohle že mělo být něco víc než nejstupidnější možný akční film plný klišé naroubovaný do prostředí vesmíru??? Takhle to dopade, když chce někdo vstoupit do historie kinematografie a natočit druhou (ještě o několik řádů nepovedenější) Vesmírnou odyseu. Musím si spravit chuť Počátkem a Gravitací, ale pachuť z tohohle hnoje ve mně zůstane ještě hodně dlouho. ()

kslaww

Tak nevím čekal jsem bomba film...a dost jsem byl zklamán...dlouhá stopáž a zbytečně natahované scény jsou jasný minus filmu....scénář skvěle vymyšlený i příběhově to šlo ale prostě mi to nesedlo. ()

Barghest

Vánoce letos přišly o trochu dřív. Interstellar je splněným snem a velkým dárkem od taťky Nolana pro všechny filmové fanoušky. Tahle těžkotonážní hardcore sci-fi podívaná člověka zarazí do sedačky tak hluboko, že tři hodiny se zdají jako okamžik a pocit žízně se uctivě dostaví až se závěrečnými titulky. Čím méně toho divák o Interstellaru dopředu ví, tím lépe pro něj. O to níž mu spadne čelist a o to déle mu pak zůstane v hlavě. První, co po komorním úvodu praští do očí, je vyšperkovaný, opulentní vizuál. Tady se tvůrci vážně vyřádili a nezůstali nám dlužni vůbec nic. Když se kamera přilepí na čenich vesmírné lodi a zírá kamsi do neproniknutelné temnoty vesmíru, podpořena Zimmerovou dokonalou hudbou, nebo naopak tichem, nezbývá, než fascinovaně zírat. Nolan ale nesklouzává k obrazové onanii, naopak naprosto vše podřizuje vyprávění. Když nám ukáže černou díru, z níž bych já osobně padla na zadek, kdybych už neseděla, nedělá to proto, aby nám dokázal, jak pěkně ji má vymyšlenou, ale proto, že tam prostě má být. Každý, koho aspoň trochu zajímá vesmír, se musí tetelit blahem, že věci ve filmu fungují tak, jak mají, a vypadají přesně podle toho, co o nich dosud víme. Spolupráce s takovou kapacitou, jako je Kip Thorne, je opravdu znát. Fakta jsou navíc podána tak, že jim porozumí i ti, kdo o nich nikdy před tím neslyšeli. Interstellar je ale mnohem víc než jen sci-fi o cestách do nedosažitelných vesmírných dálav. Příběh má více vrstev, než by se mohlo na začátku zdát a dokonce i na humor dojde. Ač se některé části filmu mohou zdát nedostačující nebo neladící se zbytkem děje, vždycky se nakonec ukáže, že všechno tady má svoje místo a účel a všechno nakonec dostane smysl. Je fascinující, že Nolan dokázal zachovat jak velkolepost vesmírné mise, tak intimitu příběhu jednoho otce od dětí. Oba pocity se v člověku slévají v jeden moment. I když o jednání postav lze občas pochybovat, člověk si musí přiznat, že v jejich situaci a za stejných okolností by nejspíš udělal to samé, perfektní herci mu jeho porozumění o dost ulehčují. Zvláštní uznání si zaslouží geniálně pojatí roboti TARS a CASE. Nolan se prostě opět trefil rovnou do černého. Škarohlídi a frfňalové nechť si přečtou něco o teorii relativity, tohle je jednoznačný film roku. Jedna projekce rozhodně nestačí. P.S.: Kdo taky podezříval Nolana z halovských tendencí? ()

mac000

Po vizuální stránce, podtržené úžasnou Zimmerovou hudbou (hodnou nominace na Oscara), je Interstellar nepochybně úchvatný film. Dovede vtáhnout diváka do děje, sžít se s hlavními postavami a prožívat jejich vypjaté emocionální okamžiky s dojetím i se zatajeným dechem. Hlavní téma filmu je závažné a scénář je pojednává seriózně, na vědeckém pozadí. A zároveň je zde hlubší filosofický kontext - kontext otázek, které si skoro každý někdy klade. Ale... na druhé straně film MÁ hluchá místa , kdy divákova pozornost odběhne a začne si uvědomovat, jak tvůrci kalkulují s jeho city ( a pocity). A to je podle mě známka nadměrné délky filmu. Až paradoxně v samotném závěru, byť unaveni téměř tříhodinový eposem, si přejete, že by film ještě neměl končit a dotáhnout naznačenou dějovou linii. Ale třeba jsou to úmyslně ponechaná vrátka pro možný sequel... ()

hull

Hodně dlouhá kombinace Gravitace a Titanicu. Gravitace dobrá, Titanic ne, takže i výsledný dojem a moje hodnocení tomu odpovídá. Celkově přeplácané a zbytečně roztahané. Intelektuálně mě to nenadchlo a k slzám mě to taky nepřivedlo. Z mého pohledu spíše další zbytečný film, který zapadne v zapomnění. ()

Emjecko

FILM, kdy Christopher Nolan zase jednou překonal sám sebe a aspoň na plátně to zvládla i lidská rasa. Co se Nolana týká, neumím si představit, jak se musí cítit při natáčení jakéhokoli svého nového snímku, těžko byste totiž momentálně hledali jiného režiséra, na kterého jsou kladeny tak velké nároky ohledně očekávání od jeho tvorby, a on je i v tom nejhorším případě stejně vždycky beze zbytku splní. Jistě, můžete namítnout, že Interstellar je v porovnání s jinými z jeho filmů "slabší", ale to je zaprvé velmi subjektivní a zadruhé, i kdyby to byla pravda, ve srovnání s výtvory ostatních režisérů je Nolan stále mnohem dál. V Interstellaru to dokazuje znovu a tentokrát kromě famózní jízdy přidává i nezanedbatelný přesah celého filmu v podobě připomenutí lidem, jak jsou v porovnání s nekonečným vesmírem bezvýznamní, přesto tady každý den vedeme žabomyší války, abychom s heslem "po nás potopa" nasycovali náš chtíč a uspokojovali svá ega. Buď se stane zázrak a lidé jednoho dne skutečně začnou přemýšlet jako jedna rasa, nebo prostě "jenom" vymřeme a těsně před tím, než se tak stane, se bude Interstellar pouštět jako pohádka s happy endem. ()

minima

Interstellar je můj letošní favorit na poli velkých filmů. Jednak proto, že prostě zbožňuju sci-fi a tohle bylo tak krásně sci-, s trochou -fi, druhak asi také proto, že jsem mírně neobjektivní u Nolanových filmů a do třetice se budu opakovat, ale s tím sci- se pojí i vesmír a mě prostě ty záběry dokáží přimrazit k sedačce. Nehledě na to, že některé parametry toho filmu, právě konfrontace sci- s normálním životem, jsou fascinující a děsivé zároveň. A tolik rozporuplný závěr mi vlastně sedl. 9.5/10 ()

lucky.loo

Shlédnuto v kině. Silný zážitek, ale co se týče pochopení tak v něm jsem zůstal trochu na štíru. I když je fakt, že pokud člověk tak jako já někdy koukal na nějaké dokumenty o teoriích černých děr a fungování vesmírů tak úplně ztracen nebyl. Co se týče emocí tak ve filmu poměrně dobře fungovaly, ale přeci jen jsem v určitých momentech filmu trpěl pocitem zmatenosti, tak proto něco mezi 3-4 hvězdami. Hodnocení: 79% ()

WolfIssen

Interstellar, na který jsem se těšil jako malý kluk na nové Lego, ani náznakem nesplnil mé očekávání. Problém je asi v tom, že jsem naivně čekal úplně jiný film a ne film téměř totožný s Vesmírnou odysseí, ať už první nebo druhou. Skoro 3 hodiny nudy, absence řady skvělých efektů, které by se od sci-fi natočené režisérem Nolanova formátu určitě očekávaly, tklivá hudba, postavená pouze na pár tónech unylých varhan a nepřítomný zvuk, který na jednu stranu nepříjemně šponoval uši, na druhou stranu uspával. Velké zklamání !!! Film o hledání nového domova pro lidstvo či záchraně tohoto světa, si představuju prostě jinak... ()

Arcipes

V srdci filmu leží krásná, působivá hypotéza: co když je láska měřitelnou fyzikální veličinou? Co když je komponentou vesmíru, substancí, kterou člověk chápe jen pasivně? Co když dokáže (jako gravitace) prostupovat čas a prostor a překonat horizont událostí? Některé detaily Kubrickovy Odysseje jsou transformovány/konfrontovány s onou hypotézou o citovosti a zdynamizovány. Získávají tak zdánlivě podobný, ve skutečnosti však jiný, soběstačný význam. Porovnávat oba filmy je tedy vhodné jen po stránce audiovizuální, nikoliv významové. Interstellar je samostatnou úvahou - hovoří o něčem jiném než Kubrick, nijak méně závažném (ne že bychom já nebo Kubrick přesně věděli, o čem Vesmírná Odyssea je). Nolan využívá a reformuje některá klišé americké kinematografie a studuje lásku a cit, tedy to, čemu se mnozí evropští tvůrci (a diváci) vyhýbají jako čert kříži. 5/5 ()

DoNotCross

Přiznám se, že mě ohlášené téma tvého nového filmu moc nenadchlo, Chrisi. Ale jak se vyrojily plakáty a data premiéry, začal jsem se těšit jako všichni ostatní. Moc mě nenadchly tvoje výroky o tom, že se bojíš, že bude tvůj Interstellar srovnávaný s Kubrickem a jeho Vesmírnou Odysseu. Ukázalo se, jak ti to tvoje renomé stouplo do hlavy. Jsi veliký režisér, ale jenom proto, že zrovna ty točíš něco o kosmonautech neznamená, že překopeš pořadí klasik v žánru a to říkám, ačkoliv tě mám hodně rád. Popravdě, kdyby jsi to sám neřekl, ani by mě to nenapadlo. A když už chceš být srovnávaný, tak ti můžu říct, že Vesmírná Odyssea je úplně někde jinde. Už proto, že Kubrickovi je obyčejný divák evidentně úplně u zadku a klidně ho nechá první tři minuty čučet na černou obrazovku. To ty raději každému všechno přežvýkáš, aby se náhodou neztratil. Upřímně si myslím, že si se svou snahou o nadčasové dílo, které by pochopil každý, sám vyřadil ze hry. Vylučuje se to, Chrisi. Víc než kdy jindy z toho číší umělost toho všeho, postavy dělají, co dělají, ne protože by chtěly, ale protože chceš ty. Už ve třetím Batmanovi to fakt těžce skřípalo, ale tam jsem tě omlouval. Místo toho, aby jsi zarazil svoje ambice a víc se soustředil na vyprávění, protože jsou to příběhy, co nás tahne do kina, se utápíš v abstraktních konstrukcích. Vím, cpal jsi tam emoce, ale nemůžou pořádně fungovat, když je divák nemůže prožít s postavami, které by opravdu dýchaly. Nicméně řemeslo máš pořád v malíku a ne ze všeho, co se nám tady snažíš říct, čiší umělost, umíš chytnout za srdíčko. Ale postupně se stáváš svojí vlastní karikaturou jako Trier nebo Tarantino a to, co dříve tvoje filmy odlišovalo a se stává samoúčelným a nefungujícím. Ale uznávám, že umíš a chci to vidět znovu, protože si nejsem jistý tou čtvrtou hvězdou. Možná, možná jsem tě jen špatně pochopil a tenhle biják je přeci jen fajn. Ale spíš se bojím, že když se na to mrknu znova, akorát se v plné nahotě vyjeví to, co mě tak irituje. Kéž by ti spadl hřebínek a ty se zase rozpomněl na to, že umění musí mít formu A obsah, že si mají navzájem pomáhat a ne si jít po krku jako zlý a hodný kosmonaut. P.S. Děkuj bohu za parádní herce a Zimmera. Všichni jsou tady naprosto neuvěřitelní. Hafo malých kluků teď bude chtít být jako Matthew.P.P.S. Klidně mě ukamenujte, ale celkově mi svým "feelingem" a atmosférou Interstellar mnohem více připomínal Atlas Mraků, než Kubrickovo veledílo. P.P.P.S. Tars rulez. ()

kubas369

8/10. Nolan a hard sci-fi, mohlo to vůbec dopadnout špatně? Tak jasně, že ne! Nolan prostě umí a je to vidět na každé vteřině. Vizuál, hudba, herci jsou na top úrovni. S čím může mít člověk problém je těžkopádný příběh, který se cyklí sám do sebe. Nolan si prostě jako jeden z mála může dělat co chce, což je vlastně dobře, jen to může být místy odrazující. Ona určitá těžkopádnost a nepodřízenost k divákovi vlastně k tomuhle druhu sci-fi patří, takže dá se to vůbec brát jako slabinu filmu? Na tuhle otázku si musí každý zodpovědět sám. Ona osmička je vlastně hodnocením jen mezi ostatními filmy od Nolena, protože on si jede jinou ligu. Ne v zásadě, že by byl tak moc před ostatními ale spíš v tom, jak moc specifické filmy točí a jaké má postavení v hierarchii filmového průmyslu. ()

ratpile

Nolan poklekl před vesmírem a udělal to, jak už u něj bývá zvykem, náramně. Logika tu možná (překvapivě) nebyla až tak precizní, emocí se mi ale naopak dostalo na Nolana nevídaně. Snad jen škoda doslovnosti, pocitu jistého rodinného balení náročné látky; přesto - lepší "velký Hollywood" v kině k dostání není a dokud bude Nolan točit, možná ani nebude. McConaughey ve všech polohách super. Zimmer mě málem rozbrečel. ()

BardDeLune

Je to vlastně 3,5 ale ke čtyřem jsem se nakonec nerozhodla. Nevadí mi stopáž ani emoce, které jsou podle mne neprávem brané na pranýř ať už v tomto filmu nebo jiném ale jako celek na mne Interstellar tolik nezapůsobilo po vypravěčské stránce a celé mé hodnocení je vlastně technické. Zejména oceňuji vědecké pojetí, které se ale v druhé půlce naprosto ztratilo. Obrovské plus za vykreslení černých děr, gravitace a relativity přesným způsobem ale jako celek, ne. Kaku by byl hrdý na zpopularizování hyperprostoru na nové úrovni. ()

sniperjozef

Sebrat se a jít na tenhle film, pro mě byl měsíc přemlouvání, kdy jsem si říkal, že těch 169min uteče jako voda, nebudou tam žádná hluchá místa, děj bude skvělý a samozřejmě muzika bude v podání Hanse výborná. Dobrá zpráva je, že muzika je doopravdy dobrá, slabší průměr od Hanse, přesto výborně sedí a z některých hluchých míst to film vytáhlo. Bohužel ne všude to můžu potvrdit. Občas jsem doopravdy měl chuť někomu odepsat na sms, nebo si pustit díl přátel. Co se týče děje, tak jsem se 140min nemýlil. Bohužel posledních 29min totálně přebilo zážitek z těch předešlých 140min.Všeho moc škodí, stejně jako přehrávání Anne Hathaway, které mě jednoduše nesedělo, narozdíl od McConaugheye, díky kterému nedávám jen dvě hvězdy, ale tři. /// Edit. Po delší době shlédnuto na Netflixu a musím říct, že film si čtyři hvězdy zaslouží. Zřejmě jsem byl zasedlý na Anne H. ()

G3orgig

*SPOILER* Jsou dvě možnosti. Buďto jsem to nepochopil, anebo je to nonsence. Většina filmu mně docela bavila, ale vyloženě mě vytočila část s jakousi vícerozměrnou knihovnou v černé díře. Netvrdím, že sci-fi musí jít podle fyzikálních zákonů, ale toto mi přišlo jako naprostá 3,14čovina. Nebo? ... Každopádně tentokrát se nebudu rozepisovat, neboť moje názory ve svém komentáři vystihuje POMO. ()

Solverino

Má to hodně dobrý scénář, ale moc se nepovedlo to převést do filmu. Sice hodně dobré, ale trochu to pokulhává. Zase je tu ale vidět, že mezigalaktické lety a vůbec důležité expedice by vždycky měli být v režii armády a vědci pouze jako servis a zkoumání. Jinak se ukáže, že chybí disciplína, není možné věci dokončit kvůli "zamilovanosti", egu nebo jiným subjektivním okolnostem. Tak takhle by to opravdu nešlo. Začínám fandit HALovi z Vesmírné odysey, protože úkol je třeba dokončit za všech okolností a není možné hrát na emoce! P.S. Pane bože, kterej vocas vymyslel takovýhle roboty!?! Vypadaj jako krabice od bot nebo plechový šatní skříně! Hnus!!! ()

Magnifuk

STAY. Fyzika nikdy nebyla moje oblíbená dimenze a tak jsem si to mohl v klidu, bez přemýšlení o "blbostech", vychutnat. No. Až tak v klidu ne. I přes delší stopáž jsem se ani chvíli nenudil a mám pocit, že to byl takovej ten film, co si ho ještě nějakou chvíli pamatovat budu. Tleskám a děkuji. 95 % ()

Mamlas odpad!

Jezise kriste, to zase byla jedna americka superkravovina. Reknete mi, jaci magori muzou tyhle idioticnosti vymyslet? Hrozne, blbe, dlouhe, nudne, hloupe, naivni, pomale, blbe blbe a blbe. Triky, jako kdyby mel nekdo na stredni skole neco vypotit na seminarku. Hrozne... Jedna hvezda za hlasky, ktere rikal ten stroj, zvlast za tu posledni. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)