Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Nepharit

Po několika dlouhých letech jsem viděl inteligentní sci-fi a ne akční splácaninu s přehršlem efektů na úkor příběhu. Tento film má co říct a upřímně doufám v nějaké pokračování. Dokonce se troufám tvrdit, že jde o nejlepší sci-fi od doby kdy Kubrick natočil 2001 Odysseu. ()

the_weaver

Skvele sa na to pozerá (špeciálne v IMAXe), ešte lepšie sa to počúva, herecké výkony kvalitné, čo viac možno od poriadneho sci-fi chcieť? Určite nie stupídnu zápletku pritiahnutú za vlasy a občasnú absenciu logiky v konaní postáv. Nemôžu to žiaľ zachrániť ani najlepší roboti, akí sa kedy objavili predo mnou na filmovom plátne (sorry Bender a R2-D2). ()

Aquaponik

Naprosto úžasný film. Christophera Nolana mám rád, a tak není divu, že jsem se těšil i na tenhle film. A překvapil mě. Ba co víc... Pohltil mě a nechtěl pustit. To cestování z planety na planetu a potom ten konec... Nechci nic prozrazovat, ale na konci u nás nastalo hrobový ticho. Tleskám. ()

kreidlp

Novoroční dárek 2016 od HBO. Nemyslím si, že jsem byl unavený, ale zakřivený časoprostor mě totálně odzbrojil. Když film skončil, jen jsem si říkal "Co to sakra bylo?". Dlouhé, nezáživné, přemíra fňukání a věci které nedávají smysl. ()

JB001

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku. Poprvé jsem byl v kině asi v nějakém divném rozpoložení, ale dnes "pouze" na televizní obrazovce jsem byl dojat... ()

pan_buh

Esence sluníčkovský ideologický masírky. Bubák tam byl snad jen jeden a ani mě nesral, ale fakt je na tom poznat, že je to z VB. K nesmyslům se vyjadřovat nebudu, neb si nechci kazit den... ()

pavelpetr

Je to zajímavej film. I když je to scifi tak takový jako docela nevšední a hlavně se mi líbilo, že tam nebyly věci, který se prostě stát nemůžou. Hlavní asi "scifi" se odehrává tam, kde dnešní vědění lidstva se jen domnívá nebo neví, jak to přesně je. Takže za tohle pro mě velké plus. Jediné co bylo takový divný, že jsem celou dobu čekal na to, až se tam objeví moment, že ti kdo jim pomáhali, jsme byli vlastně my sami. Celý film jsem hltal, dvě a třičtvrtě hodiny utekly jakoby nic. Takže doporučuju se podívat. ()

kralikgamer

Film, který si zaslouží pět hvězdiček. Nejen za příběh, provedení, ale hlavně za výborný herecký výkon. Scény, kdy Matthew volá se svojí dcerou, nebo ji potká na konci filmu, byly opravdu výborně provedené. Dokázaly v člověku vyvolat takový pocit smutku. Film se mi líbil, ale divák u něj musí hodně přemýšlet a dávat pozor, aby příběh pohochopil. ()

Thug_Leo

Interstellar výjma pro diváka moc nevýživné finále je lahůdka s hloubkou. Marťan je kvalitní film co stojí za shlédnutí ale s porovnáním IS je to slabší komerční dítě interu bez hloubky a zajímavých hereckých výkonů. ()

TheReflektor

Nepochybuji o Nolanovi jako o jednom z nejtalentovanějších mainstreamových režisérů současnosti. Ale tímhle směrem by se vydávat neměl. Neuvěřitelně překombinovaný děj, jehož prvoplánovým smyslem je diváka dostat jednoduše do kolen a donutit ho moc a moc přemýšlet o fungování vesmíru a naší budoucnosti. Přitom Nolan už v Počátku dokázal, že i složitý svět se dá ukázat stravitelně a záživně. McConaughey v hlavní roli čaruje, ostatní (hlavně Casey) mu zdatně sekunduje. Technicky perfektní s viditelnou inspirací Kubrickovou Vesmírnou odyseou. Příště to ale chce zvolnit. ()

malyLibor

Zřejmě bych dal horší hodnocení, kdybych předtím neviděl Gravitaci. Ne že by v tomto filmu nebyly zajímavé nápady, ale to plácání o propojování fyziky mechanické a kvantové... a ty hlouposti s tím strécem, co zblbnul na planetě plné chloru... no.. Přišlo mi, jako kdyby do dobrého scénáře přidal někdo jen tak nazdařbůh stránky z nějaké úplné krávoviny... Nicméně celkově musím říct, že se mi to líbilo o hodně víc než Gravitace, připomínalo mi to 2001: Vesmírná odysea a to je hodně velký kompliment... no, a nakonec ty dvě a třičtvrtě hodiny celkem rychle utekly... takže 70% a 4*, protože to opravdu bylo o hvězdu lepší než Gravitace... a ta na dvě hvězdy zas nebyla :-D ()

Naby

Po dlouhe dobe konecne film, kdy clovek musi sledovat dej aby mu neco neuteklo. Opravdu spousta zajimavych nametu na premysleni. At uz u Matta, tak nad celou hlavni dejovou linii. Pokud mate trosku slozitejsi scenar a scifi, tak nevahejte. Celkem 4,44* :-). Na petku se mi to proste tak uplne nezdalo. ()

bohyyy

Už A.I. ukázal, že pojit "kubrickovský" cerebrální přístup a "spielbergovský" sentiment je opravdu obtížné a hodně lidí je z nejslavnějšího pokusu a Spielbergův patrně nejvíc nepochopeného díla dodnes rozčarovaná . Já osobně jsem si sám k A.I. hledal dlouho cestu, ale s každou další projekcí ho doceňuji víc a víc ________ Teď zpět k věci. Nolan, jeden z nejambicióznějších tvůrců současnosti a má v sobě víc z Kubricka než cokoli jiného, takže do té doby, kdy se pokouší udělat chladnou, vykalkulovanou podívanou, konstruovat fikční světy, vrstvit linie vyprávění a hrát si s vypravěčskými postupy, je ve svém živlu (a mistrovské kusy jako MEMENTO, PRESTIGE, THE DARK KNIGHT, a INCEPTION dokládají, že na téhle parcele neovládá řemeslo kromě Finchera asi nikdo tak dobře) a potud Interstellar funguje jako audiovizuální symfonie. Problém nastane, když se snaží proti sobě postavit rozum a emoce a vyprávět o lidskosti a našem údělu a chce vzbudit nějakou emocionální reakci. To se s výjimkou scén McConaugheyho vůbec nevede, a to je jenom testament herci na vrcholu svých sil, který by našel emoce i v kusu kamene. Nejhorším chybou byl dle mě ale marketing postavený na proklamovaní o co největší vědecké autenticitě, kterou absolutně zardousí závěrečné strašlivé vyznění o lásce překračující čas a prostor. _______ Nechci hanit víc než musím a lynčovat film jako jiní. Naopak si Nolana neobyčejně vážím, pravě díky jeho bezuzdným ambicím a chuti posunovat médium dál. A i když se mu tyto projekty jako v případě INTERSTELLARU a DKR, díky své mohutnosti a ambicióznosti rozpadají pod rukama, je to pořád fascinující a na mnoha úrovních neopakovatelný zážitek. _____ Jako v případě A.I. doufám, že s uplynulým časem a dalšími shlédnutími objevím spoustu věcí, které jsem během obrovským hypem ovlivněným reakcím (a marketing, propagující to jako naprosto transcendentální zkušenost a pomalu nejlepší film, který kdy byl a bude, tomu moc nepomohl) přehlédnul a snad si jednou dokážu užít INTERSTELLAR jako dílo vizionáře a ne jenom jeho dílčí části. Přestože tohle na první pohled působí jenom jako velkolepá podívaná, která byla zkonstruována pouze pro ni samou, a logika tak, spíš než klopýtá, má zlomená obě nohy a pomalu se táhne se za příběhem. [70%] EDIT: BŮH=STVOŘENÍ=>>LÁSKA =>VÍRA=>VĚDA ()

cist

Dobrý! Jen prostě u třetiny záběrů jsem měl pocit, že si Nolan zrovna odskočil na cígo a režii nechal nějakýmu elévovi: promptně kašlající McConaugheyovic vnuk mě fakt dostal, to zase někdo něco vymyslel: Heuréka! Naštěstí do kontrastu k těmhle už obligátním americkejm emocionálním odsávačkám jsem se hezky kochal svou bezvýznamností ve vesmíru a tenhle tísnivej pocit, ve mě držel i druhej den. Takže za mě: Dobrý, ale Odyssea to není (strašně to z toho trčí)...triky bájo, za ně další hvězdička. ()

Nemezzis

Nejsilnější filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. Můj oblíbenec Matthew McConaughey, po Mudovi opět exceloval, ale dech mi vyrazila dvojice Christopher a Jonathan Nolanovi. Jak dokázali vymyslet a vytvořit film, který v jednu chvíli dokáže zajít až na vrchol mojí fantazie (scéna, kdy Cooper vletí do červí díry a následně se objeví v pětirozměrném prostoru v "knihovně"). Po skončení jsem přemítal, jak jsem nepatrný ve srovnání s tím, co jsem právě viděl. Nádhernej film, plný emocí. ()

Inkognito_CZ

Dívám se na hodnocení a absolutně nechápu. Interstellar považuji za jeden z nejnadhodnocenějších filmů posledních cca deseti let. Herci jsou fajn, jejich počínání ucházející, námět zajímavý, ale celek je neskutečně utahaný a nudný. Z nepřítomnosti mě vytáhla až finální sci-fi pakárna, při které jsem se nestačil divit, kam až jsme s McConaugheym schopni klesnout. Tvůrci podle mě ujíždí na drogách, jinak si to neumím vysvětlit. Dvě hvězdy dávám za vkusné výkony herců a za precizní řemeslo v podobě vizuální stránky filmu (převádět narkotické představy na plátno musí být asi vážně fuška, takže za tohle klobouk dolů). ()

Pythonator

Nolan opět nezklamal. Mohlo to být sice lepší a snad i kratší, ale i tak to byla parádní jízda vesmírem. Špatně poskládaný Hethewejovic monolog o lásce mi tam přišel navíc nebo minimálně nedoladěný, stejně jako hromada jiných zbytečných keců či celá linie se zlým Matem Damonem. Celkově to však byla příjemná přehlídka aktuálních fyzikálních otázek, nad níž muselo zaplesat nejen fyzikovo srdce. Vizuál na jedničku. Ve filmu je slušná sebranka oskarových herců, což naznačuje, že Nolan své filmy ladí po všech stránkách. Interstellar přesto působí poněkud nedoladěně. Když však přimhouříte jedno oko a necháte se jednoduše unášet vesmírem, zjistíte, že je to BOMBA! Myslím, že tento film rozhodně neskončí v temnotách černé díry a právě čas podtrhne jeho nesporné kvality. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)