První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

ElFifo

Śkoda že film působí dosti nevěrohodně. Nemám problém věřit, že se něco takového stalo ( v USA "kupodivu" ), ale v interpretaci. Každopádně je to Hnus velebnosti! ()

Zrsch3

Normálně bych dal hvězdiček pět, ale musím jednu slevit z následujcícho důvodu: Je mi líto, že se vůbec něco takového stalo. Je hrozné sledovat utrpení nezletilých, když s tím nemůžte nic dělat a víte moc dobře, jak to skončí o to horší pomyšlení je, když si představíte kdo za tím stojí. To byla a v některých případech je stále realita, skutečnost které se vyhýbáme. Ta hvězdička dolů je ovšem za fakt, že zpracování, ač bylo skoro perfektní, nekopírovalo dostatečně stopy skutečnosti. A to je právě to, co mě mrzí. V dnešní době už potřebujeme mnohem drastičtější a jízlivější důkazy páchání křivd. Jen tak něco nás už nerozhodí a mě mrzí, že se tvůrci filmu nechali svázat ať už sami sebou nebo studiem a neukázali vše, co tento případ provázelo. Film mě určitě dojal, uvědomil jsem si spoustu věcí (které nevědomky celý život ve svém smýšlení přehlížím), ale mohl vytěžit z tohoto precedentu mnohem víc. Sylvie by si jistě zasloužila, kdyby nám ukázali, že se krom ztvárněných metod týrání děly ještě horší. Protože až pak by se v lidech možná zakořenil pocit společného souznění a odlesli bychom si víc než jen nepříjemný pocit po dobu několika následujících dní. Film tohoto typu by měl sloužit ku prospěchu věci a ne pouze na jeden večer šokovat. Každopádně jsem rád, že se i tak podařilo zfilmovat něco, co není jen případ šedesátých let. Já jen doufám, že časem si filmaři uvědomí že v onom bezbřehém oceánu filmů, seriálů, inscenací a bůhví čeho všeho je tolik snímků a děl, že někdy je zapotřebí nebát se a představit nám něco, co se bude natolik blížit realitě, že budou mít nesobeckou radost z toho, co vytovřili. Protože jedině tak to v nás může zanechat stopy natolik dlouho a hluboko, aby se věci ve společnosti pohnuly lepším směrem. #### Věřím, že skoro každý pochopí, že by měl být ke svému okolí mnohem vnímavější, ne ho jen lhostejně přehlížet. Potíž je však v tom, že tyto myšlenky velmi rychle vyprchají, pokud nejsou připomínány často nebo pokud jejich popud nevyvolá něco opravdu silného a tím by právě byl tento snímek, kdyby se ztvárnil se vším, co se tehdy dělo. #### Ellen Page samozřejmě gratuluji, že z mladičké herečky, kterou asi málokdo považoval za větší talent než teenagerovskou x-menku procházející zdmi, vyrostla ve skutku nadanou osobnost a se zářivou budoucností. Blahopřeji a držím pěsti;-) ()

david666

Tak takovou tvďárnu jsem po prvních minutách filmu nečekal. Říkal jsem si, kam se děj bude vyvíjet, ale toto mě uzemnilo, zejména tedy to množství lidí, kteří se na tomto zločinu podílelo. Já pořád říkám, že americké prostředí je divné a že takzvaně pod poklidným povrchem bublají lidské tragédie. Catherine Keener budete nenávidět - tak skvěle tuto lidskou zrůdu zahrála a moc sympatií nesklidí ani herecká představitelka její nejstařší dcery - jaká matka taková dcera. Tohle už podruhé vidět nemusím. ()

Iswet

Skvělý snímek, který mě naprosto ohromil a vyrazil dech. Ellen Page v této roli naprosto vynikla. Jeden z mála filmů co mě v poslední době dokázal dojmout a na který bych se klidně znova podívala. ()

Frantisek

První film, kterému jsem věnoval 5* a přitom ho už nikdy nechci vidět znovu. Příběh má působivou atmosféru, ale zanechal ve mě strašný pocit bezmoci. Opět skvělá Ellen Page. ()

frankiiee

Tu to inak ako s 5 hviezdickami nejde. Hrozostrasny pribeh, Ellen Page zahrala bravurne a skvele jej sekundovala takisto Catherine Keener. Pocas celeho filmu som bol s pribehom stopercentne zzity a vtiahnuty do deja.Pri tyrani Sylvie som mal co robit aby som sa vydrzal pozerat na obrazovku. Bolo to smutne, strasne, opovrhnutia hodne....ale co je najsmutnejsie...bolo to skutocne!!!! ()

Tom-ass

Tak při tomto filmu mě skoro vyskočilo srdce z hrudníku, takové záporné emoce jsem už dlouho u filmu nezažil, jak tu píší v komentářích přede mnou tak jsem chtěl hrozně do děje zasáhnout a něco udělat, nejvíc se mě líbil konec, už jsem myslel že to dopadne klasickým happy endem a Sylvia se z toho dostane, ale najednou přišel zvrat a vše skončilo jak skončilo, což jsem nevěděl jaká je skutečnost. Ještě teď mě z dětské naivity, ovlivnitelnosti a krutosti mrazí v zádech, když tohle udělá bez problémů dítě, co pak dokáží dospělí a to byl ještě slabý odvar toho co se děje každý den... ()

veverysiak

Neznášam takéto filmy, jednak preto, lebo z nich strieka nekonečný prúd strachu, bezmocnosti a neschopnosti postaviť sa proti zlu a abnormalite, potom preto, lebo až na kosť obnažuje ľudskú krutosť a ľahkosť jej prenesenia na stádo, a nakoniec pre zámernú nevidomosť a ľahostajnosť "nezainteresovaného" okolia, nedalo mi a chcel som si niečo vygúgliť o tomto zverstve, ale stačilo mi nájsť prvú fotku skutočnej vyšinutej beštie a po pohľade na jej črty ma prešla chuť, tú štvrť, kde toto žilo, mali hermeticky uzavrieť a do tla vypáliť, nič iné si tá vydarená rodinka a jej parádni susedia nezaslúžili, jáááj, film, zrejme extra silný, keď ma to tak zobralo, takže 85% ()

FincherD.

Začalo to krutým trestem a skončilo hrůzným zločinem.Výborně zahrané a působivé drama, které si zasloužilo trochu nápaditější režii. ()

Davemix

Tak tohle byla hodně hustá záležitost. Je to naprosto realistické, depresivní, neuvěřitelné...nechápu, že se něco takového může vůbec stát. Hodně dobrej film...80% ()

Ajay

Velice zajímavé drama, natočené podle skutečných výpovědí, ukazuje jakého zvěrstva jsou schopni lidé na lidské bytosti. Ellen Page v roli Sylvie, to byla opravdu trefa do černého!! ()

Jamall

Silné téma slušně natočené a navíc Ellen Page je velmi talentovaná a zde je to vidět. Nedat minimálně čtyři by byl hřích. ()

necrosrandist

Spousta buranského násilí, skrytého za zdmi jednoho nenápadného domu. Tak jak bylo vesměs vykresleno 90% postav tohoto filmu... uuuufff. Asi je těžké odolat mlácení do bezbranného, když člověku zachutná moc... moc nad něčím životem. Velmi silný zážitek s úžasnou Ellen Page hrající první housle a Catherine Keener dirigující. Vážně síla... až se nechce věřit, že takové věci se děly a nejspíš právě teď někde jinde i dějí. To lidská mysl je nevyzpytatelná, nikoliv boží cesty. ()

pierre9

Pri tomto tuhne krv v žilách. Nedá nespomenúť výbornú gradáciu v závere keď to vyzerá, že všetko dobre dopadne a nakoniec... Každopádne vidieť to znova nepotrebujem. Ako stvorené na večernú depresiu. ()

Hird

Příběh je to silný a strašidelný, donutil mě se o případ zajímat a zjistit si více informací, to bohužel nic nemění na tom že film mě příliš nevtáhl, empatie s postavami se většinou nedostavilia... A po načtení informací o skutečném případu mi přijde že i samotný příběh mohl být lepší - i stručný popis života Sylvie na wikipedii mě dojal víc než film... ()

Mishush

silný příběh, umocněný tím, že jde o skutečnou událost, nad kterou zůstává rozum stát, a člověk se na konci ptá sám sebe, jak se tuto vůbec může stát? Tenhle film nebyl o násilí, ale o tom, jak snadno mnoho lidí v sobě podobnou touhu odhalí, a nedokáží se jí postavit a říct NE, ať jde o malé děcko, či dospělého jedince. Nechápu ty, kteří jako negativum na tomto filmu vidí nedostatek explicitního násilí. Opravdu by to udělalo film kvalitnější? Přesně z tohoto důvodu natočil Michael Haneke Funny Games, aby si diváci uvědomili jejich až zvrácenou touhu po odhalení a odkrytí záběrů, kde dochází k tomu nejbrutálnějšímu. A pokud po tom opravdu někdo touží, tak od toho tu má jiné filmy. Kvalita tohoto snímku tím nebyla ochuzena, právě naopak. ()

Grim

...za nenápaditým a neoriginálnym názvom sa skrýva film plný ľudských pokleskov, násilia a neschopnosti brániť sa mu...soundtrack v niektorých miestach kvalitatívne prevyšuje film...a ten záver je až do posledej scény nejednoznačný a nejasný... ()