První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

Dashiella

Niekoľko veľmi chytrých momentov utopili hluchšie, inak tento film tvrdo dopredu ťahá najmä téma a vedomie toho, že sa niečo takéto skutočne stalo. Podľa môjho názoru bola však hrozne zvládnutá postava Gertrudy v podaní Keenerovej- môžete /resp. musíte/ vo filme dosiahnuť obojaké pocity voči takýmto postavám. Nehovorím o sympatiách so sadistickou kravou, ale minimálne nejaké základné pochopenie jej činov- to mi tu dosť chýbalo, závislosť a láska k vlastným deťom plus nejaké lieky, to mi neprišlo ako dostatočné vysvetlenie. Najmň nie v tejto forme. Navyše bola táto postava slabo herecky zvládnutá. Inak ma to oslovilo, ale ako hovorím, kto by neskočil po sfilomvaní takéhoto príbehu?! ()

miki68cz

Film těžké komentovat, jde o hrůzu, ke které věřím dochází dnes a denně za zavřenými dveřmi na celém světě, díky nevšímavosti okolí. Skvělá Ellen Page - jak jinak. Snímek budiž poučením aby byli lidé všímavější k svému okolí. ()

Plastík

Tak tento film mě hrozně ohromil. Tím, jak sugestivně vyjádřuje to dění v tom domě. Pořád nemohu věřit, že by se ti ostatní nezastali té křehké dívky a ještě by se na tom trápení podíleli. Ale bohužel to tak je. Skvěle režírované. Ellen Page už perfektně zářila ve filmu Juno. ()

Ernie_13

Film, po ktorom Vám zostane špatne. Špatne z toho čoho je človek schopný. Režisér a scenárista tohto skutočného príbehu v jednej osobe Tommy O'Haver, zvládol svoju prácu neuveriteľne. Veľmi sa mi páčila forma akú zvolil a ako nám celý prípad predstavil. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Ellen Page podala ostatne ako vždy výkon na 100%, ale to ako sa so svojou postavou vytrápila Catherine Keener to bolo neskutočné. Neviem si ani predstaviť aký pocit ťažkosti musel na ňu dopadnúť počas natáčania a po ňom, keď iba mne ako divákovi zostal neskutočne silný pocit znechutenia z jej postavy. Toto je jeden z tých filmov, čo som rád, že som videl, ale nechcem vidieť nikdy viac. Chce to žalúdok a hlavne mám pocit, že najbližšie tri filmy čo si pozriem musia byť komédie. ()

Starbuck

O tom, co dokáže jedna lež. O tom, co dokáže zbabělost přiznat vlastní chybu. O lhostejnosti ostatních. O krutosti. O beznaději. O lidech. O penězích. O tom co dokážou fámy. A o jedné šílené paní. Děti jsou kruté, protože jim to dospělí dovolí. Protože jim ukáží jak na to. A to to byl jen film, satan ví, co za zvěrstva se tam děla ve skutečnosti. ()

Martix

Člověk už ani nemá sílu tohle všechno vidět. Ten psychický teror, zrůdné zacházení s mladým člověkem, ale také hloupost a lhostejnost druhých. Lhostejnost, při které má divák nutkání zakročit, nebo něak zasáhnout. Sylvie a její smutný příběh na mě dost zapůsobili, zvláště pak výborný herecký výkon Ellen Page, která svou roli dokonale sehrála. ()

Swayne

Dosť silný príbeh a veľmi dobrá a presvedčivá Ellen Page. Celý film plynie vskutku dosť ležérne a pomaly, nič podstatné sa nedeje a o čo pôjde sa človek dozvie pokojne už aj z traileru, ale aj tak to má svoju desne chytľavú a silnú atmosféru. Celý čas som kŕčovito sedel a hovoril si, že to predsa nemôže byť pravda a preboha určite sa stane niečo čo to dievčatko nakoniec zachráni a všetko to dopadne ako v peknom americkom filme s happy endom na konic. Hmm... ()

Heyyy

Tohle už nikdy nechci vidět! Dva dny jsem byla rozhozená, nemohla jsem usnout, podobný typy případů, ať o nich třeba jen čtu, jsou pro mě takřtka traumatizující. Rozhodně zajímavý, ale NE pro citlivé povahy a pro lidi, kteří bytostně nesnáší téma znásilnění a týrání. ()

Mr.Atsor

Drama Tommyho O'Havera je zcela jistě zajímavé. Já mu však dávám "pouze" 3*, protože jsem se chvílemi nudil a skoro po celou dobu jsem byl otráven z chování matky, kterou fantasticky ztvárnila Catherine Keener. O tom ale tento film je a může poukázat na to, že nikdo z nás neví, co se vlastně u sousedů děje a jak se mají děti v jiných rodinách. ()

Davanity

Silný film o pravdivém případu. Už, když jsem o něm četla... prostě hrůza nic pro slabé povahy, film je trošku upravený, realita byla nejspíše podle zdrojů ještě mnohem horší. Přesto opravdu dobře natočené, až na jednu scénu, která byla dost divná nemám k filmu výhrady. Ačkoliv nezařadila bych to mezi film, na který se dá často koukat. Některé scény a to nejsem žádná slabá povaha mi zvedali žaludek a málem jsem se neubránila slzám. Je smutné, že se něco takového dělo a tolik lidí, kteří o tom věděli neřekli ani slovo mohli ušetřit jeden nevinný život. ()

Mr.nachos

Zase jednou film, po kterém zůstane v hlavě dost myšlenek. Po celou dobu se ve mě rostl vztek a nenávist ohledně postav, což jen dokazuje, jak skvěle to bylo zahrané. Skvělá Ellen Page, úžasná Catherine Keener. Nesnášela jsem děti, které Sylvii ubližovali ve sklepě. Je pravda, že vývoj filmu byl tak nějak mdlý a šedý, ale dobře sledovatelný. Nenápadný nástup násilí a týrání, který skončil tragicky a hlavně zbytečně. Jedno je jisté a to fakt, že ve filmu je krásně vidět co dokáže udělat lidská lhostejnost. Hláška sousedů "nebudeme se do toho plést" mě nadzvedla z křesla, ostatně jako výpověď samotné Gertrudy Baniszewské u soudu. Člověka napadají ty nejhorší věci, co by takové zrůdě udělal. ()

germiny

Zjistil jsem, že mi velmi vadí chování hloupých slečen. Není nic horšího, než umanutá puberťačka. No vlastně i chování hloupých kluků. A potažmo i ten stupidní styl výchovy dětí jejich matky alá já mám pravdu a vy ne a tečka. Achjo, to byl zase film. Pěkně to hýbalo žlučí. Ale pořád ne tak moc, jako Hon. ()

Daryl.Dixon

Dal bych možná i pět hvězd, jenže u takového filmu nemohu přiznat, že se mi líbil hlavně pro to, co ztvárňoval - hnus. Jednotlivé postavy, v čele s Ellen Page, hráli výborně, jen nemohu uvěřit, že to došlo tak daleko, aniž by se o tom někdo dozvěděl, zvláště když to věděl kdekdo. To u nás to funguje jinak - dáte holce na procházce pusu a než se z ní vrátíte zpět do vesnice, tak si už všichni povídají o tom, jak jste si to spolu rozdali. ()

kslaww

Zrůdné týrání, děs, hrůza...krutost s kterou Silvii ubližují je neskutečná.....jsem silná povaha ale tohle bylo moc i na mě...matku nechat shořet....jinak velmi poutavý film....jsem šokován že je podle skutečnosti. ()

george82

Strašnej film. Respektive film výborný, ale ta skutečnost co ty děti prožili...to je hrozný. Podobné lidi bych nechal za takové hrůznosti upálit za živa. ()