Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

ex.it

Nikdy by mě nenapadlo, že takový sladký herec dívčích srdcí se přesune na druhou stranu kamery a dokáže ze sebe dokáže vyždímat něco tak úžasného. Máš mou poklonu, Bene. Příběh zajímavý a hlavně úžasně nepředvídatelný závěr. Takové filmy mám ráda! ()

A_málka

Brácha Bena Affleca se snaží zachránit dítě, které bylo uneseno a přitom nám sází do hlavy spoustu morálních otázek a dilemat ()

fog

To je presne ONO...akorat film konci a ja chci jeste vic, to uz je konec ptam se??! A priznam se, po vlaznem zacatku bych na tenhel filmek nesazel ;) Zajimave poskladany pribeh, necekane zvraty a to vse nenucene, ale zive a na 100% A ta kamera, to byla primo "oda pro oko". Prijemne prekvapili hosi Affleckovi! + Kazdopade misty vrha na tohle dilko stin urcita roztekanost a prekomplikovanost. K uplne dokonalosti preci jen kousek chybi. ()

darkreider

Drsná dráma, ktorá sa zmieta v morálnych otázkach. Čo je správne a čo nie? Na konci som sa nevedel rozhodnúť, akokoľvek som sa snažil nevedel som si vybrať stranu. Výborne! Vážne skvelé. Možno by som len vynechal posledné dve minúty, ktoré rozuzlili moju dilemu. Radšej by som to ukončil pred tým, než zistím, že ľudia sa naozaj nezmenia. ()

shereen

Napínavý film se všim všudy. Doří herci, kvalitní scénář a překvapivá pointa. Hned po Running scared cena za nejhnusnějšího filmového pedofila. ()

Joeey

Celkový dojem z tohoto filmu mám dobrý, přestože jsem tu kriminální část moc nepobral. Když pro zachycení myšlenky stačí vidět zápletku a epilog, není to to pravé... ()

sumperacek

U tohoto snímku jsem nabyl pocit, že každý záběr, který se na plátně objevil, jakoby tam opravdu patřil. Casey Affleck je rozporuplná postava. Jeho kladný hrdina, který se během celého snímku hrne za dosažením pravdy na konci filmu vystřídá skoro bezcitný zastánce práva. Každopádně morální dilema na konci filmu je velmi dobře zahrané a zrežírované. Klobouk dolů, pěkný film. ()

asfalt

Vydarená bratská spolupráca. Priznám sa, že som očakával prepadák, no som veľmi rád, že som sa mýlil. Dúfam, že Ben Affleck ešte natočí niekoľko minimálne tak dobrých filmov ako je tento. ()

Yomega

Bene opovaž se ještě někdy vlézt před kameru, za kamerou ti to jde mnohem lépe! Nebýt trošku překombinovaného děje a rozvleklého konce, bylo by to za pět. Myslím, že na prvotinu dost dobrý. A Ed Harris je prostě bůh. ()

Jerryy

Pokud si bude řikat po 90 minutách "to nedokoukám", tak se kousněte, protože ten konec stojí opravdu za to a vy byste tím pádem přišli o největší kouzlo celého filmu. ()

Blaogranas

Well done Ben Affleck! Režijní debut, jaký se skutečně jen tak nevidí. Dost možná pravá tvář Ameriky. Kdo okolí nezavaluje hromadou nadávek, nejede v koksu nebo neposlouchá gangsta rap jako by ani nebyl. Únos dítěte je vždy vážné téma, ale způsob, jakým ho uchopila dvojice Afflecků se mi opravdu zamlouvá. Není to jen klasický krimi film, naopak je zde silná sociální otázka a konec je opravdu psychologicky vypjatý. Také scénář určitě dosahuje vysoké úrovně. Nezbývá než Benovi poblahopřát a těšit se, co nám připraví příště. ()

Smidak

Strhující thriller, který vás nenechá na chvilku vydechnout a zaměstnává vaše mozkové bunky na plné obrátky. Skvělá režie, skvělý Casey. 100%. ()

Liduskaa

Nechce se mi věřit, že za tímhle dílkem stojí Ben Affleck - ano ten, který jako herec občas působí jako neuvěřitelný trouba...takže Bene zůstaň za kamerou-to je to nejlepší co můžeš udělat!!! ()

FFs

Další velice zdařilý snímek (po Good Will Hunting), pod nějž se může podepsat - tentokrát jako režisér - "neherec" Ben Affleck. Výborně vykreslené prostředí se silnou atmosférou, kvalitní herecké výkony a solidní příběh. V závěru vrcholí morální dilema a konečné rozhodnutí Patricka mne přece jen trochu překvapilo (jak byste se rozhodli vy?). K tomu, abych dal filmu plných 5* mi tady však "něco" chybělo. ()

bif

Silný film, silný příběh, místy je tento film velice krutý, ale zároveň je po celou dobu struhující, Amy Ryan se nedá nepochválit a závěr je opravdu opravdu velice silný, film si po celou dobu drží silnou atmosféru a Ben Affleck se jako režisér(a scénárista) opravdu vytáhl. 85%. ()

Miki68

Tak to tedy byla pecka...! To jsem od bráchů Afflecků fakt nečekal! Málokdy se stane, že bych při závěrečných titulcích seděl jak opařený. Ten film jsem týden nemohl vyhnat z hlavy. To se tak stane, když všechny složky filmu zaklapnou jako ozubená kolečka dobře promazaného stroje, který vás vynese k filmovým výšinám, abyste z té výšky spatřili všechny ty slátaniny, které jste dosud t kinech a televizích viděli, a které tomuhle filmu nesahají po kotníky. A přitom - nic nového film neřeší... Stejný příběh jako Tajemné řeky, ale to podání... Velmi silný film. Jeden z nejlepších co znám. ()

Márduk33

Jako Affleckovo debut docela dobrej filmek, s dobrym obsazenim. Jenom jsem myslel, že z námětu půjde vmáčknout víc. Zápletka mi jednoduše nechala docela chladnym, jelikož jsem mi nepřišla moc překvapivá a tak nějak jsem jí čekal. Ale jinak taková nevšední kriminálka, která určitě neurazí. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)