Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

Film so skvelou atmosférou a potenciálom pol hviezdičky navrch, nebyť rozporuplného záveru, vďaka ktorému sa pocit z celku ako takého výrazne oslabil. Ben Affleck, na každý pád, viac režírujte ako hrajte ! ()

hendrich6

První polovina filmu mi připadá jako jeden díl z nějakého lepšího kriminálního seriálu, ale druhá polovina mě přesvědčila o tom, že tento film si 5 hvězdiček zaslouží.Slušné herecké výkony, ale hlavně silný příběh s docela nečekanou pointou dělají z tohoto filmu jeden z nejlepších krimifilmů posledních let.Pro mě je to 90 % ()

ScarPoul

Myslím si, že veľkým plusom týchto filmov je, že po ich zhliadnutí odrazu neviete čo je správne a čo nie. Na jednej strane je to zásluha literárnej predlohy, ktorá dokazuje podobne ako v prípade Tajomnej rieky, že autor je človek, ktorý sa vyzná a ktorý vie všetky situácie skĺbiť do takej podoby, že priamočiarosť na začiatku sa mení na niečo hlbšie, komplexnejšie a dôležitejšie ako vyriešenie jedného kriminálneho prípadu. Affleck na druhej strane dokázal, že ako režisér je výborný, citlivý a čo je dôležité realistický. Spojenie hercov a obyčajných ľudí, kde hrá prostredie rovnako dôležitú úlohu ako ľudia, spojil v dokonalom rytme do takých záberov, ktoré sú možno obyčajné, ale v tej obyčajnosti je veľká sila. Príbeh, ktorý sa nesnaží byť explicitný a nesnaží sa o čiernobiele vykreslenie sveta v ktorom žijeme. Je skôr jemnou a citlivou sondou do pohnútok hlavného hrdinu, ktorý sa snaží vidieť to čo je správne aj keď mu to neustále uniká. Skvelo napísané dialógy a skvelo vybudovaná atmosféra dopomohla k takým silným scenám ako prepad v dome, alebo výmena u jazera. Jeden s tých filmov, ktorý nie je natoľko prekvapivý a veľký akou bola Eastwoodova Tajomná rieka, ale ktorý rozhodne tých, ktorý ho uvidia nesklame. ()

Genero

Casey Afektovi zřejmě přiřkly sudičky o jednu vrásku na čelo víc než bráchovi, díky čemuž je o dvě třídy lepším hercem a vzbuzuje ve mně podivné pocity, slabšími povahami nazývané sympatie. Ostatní ansábl zdařile sekunduje, Freeman freemanuje, Harris harrisuje a u slečny Monaghan mi ke štěstí stačí, že tam je. Ale jasným adeptem na Zlatého teplého DeGenera za herecký výron je rozhodně pan Maher, skutečný herecký macher, který mě ve svém štěku pedofilního, úchylného vraha Curwina Earla dokázal jedinou větou (tuším, že to byla věta: Je tady nějaká párty?) osliznout od hlavy k patě. Myslím si, že pan Maher v rámci Stanislavského metody potěšil desítky desetiletých fejbůkových nadsamců pěkným a detailním videjkem svého (e)rekta. Příběh je to ošklivý a zamyšleníhodný a i moje paní na konci prohlásila, že po tomhle už jí "fóry ňák nejdou přes pysky". ()

Lacike

Cervenak moje pocity z filmu vystihol dokonale. Affleck prekvapil ako reziser a spickovy namet natocil absolutne uchvatne. Podla mna sa uz bohuzial ku kvalitam tohto filmu ako reziser nikdy nepriblizi. Minimalne dodnes to plati. Je to jeden z mala filmov v ktorych vidime nechutnu skutocnu Ameriku a pritom prostredie je len pozadim pre silny pribeh, ktory aj ked je rozplietany postupne tak to jeho silu vôbec neznizuje. Herecke obsadenie je tiez uchvatne. Najviac ma prekvapil skvely mladsi Affleck. Jediny zapor vidim v obsadeni Freemana u ktoreho som si cely cas hovoril, naco obsadili do tak zbytocnej ulohy tak slavneho herca. Nakoniec to svoju pointu dostalo, ale jeho obsadenie zbytocne na seba strhavalo pozornost. No a finalne vyustenie divaka donuti na chvilu premyslat nad hlanou myslienkou aj po skonceni filmu. To dokaze maloktory film bez toho, aby to nepôsobilo ako otravne ponaucanie. 9/10. ()

PROROK14

Filmy s pomerne zložitou zápletkou zbožňujem. Najviac sa mi páčilo to konečné prerozprávanie ako to v "skutočnosti" bolo. Páčia sa mi tie prestrihy kde si hlavná postava všetko dáva dokopy a diváka oboznamuje s faktami. A navyše tu hraje obľúbený herec Morgan Freeman......90% ()

BoPo

Príbeh samotný je v podstate kvalitantívne na úrovni nejakého dvojdielu krimi seriálu. Čím sa Gone, Baby, Gone odlišuje od spomínaného formátu je jedno morálne dilema, ktoré sa počas filmu odkýva, prehlbuje až dozreje pred dvojcestnú križovatku. Mne sa vyznenie filmu páčilo, ale na zadok som si z neho určite nesadol. ()

bouncer

No tak to mě pos*r na holý záda! :-) Ben Affleck umí točit! A dokonce za tou kamerou vydržel celý film, jak chvályhodné. Milý Assfflecku, tímto sis u mě šplhnul. Povedený film, u kterého je znát, že je podle knihy stejného autora jako Tajemná řeka. Drsná tvář města, skvělé postavy...když k tomu dodáte dobrou režii, tak máte opravdu dobrý film. ()

Hwaelos

Emočně silné drama s napínavou zápletkou a proklatě vousatým Edem Harrisem. Afflecka "koženou tvář" nemám jako herce v lásce, ale nutno říct, že režisérsky se opravdu vytáhl. Asi bych se ani nezlobil, kdyby už u toho zůstal na trvalo. Proč se ve všech časopisových recenzích dočítám, že Casey Affleck je vážně skvělý herec, netuším a přiznám se, že mi to celé přišlo lehce scenaristicky nedotažené. Ale v zásadě jsou to spíš kosmetické vady, které způsobují, že se z Gone baby gone nestane nezapomenutelný zážitek až za hrob. A silné morální dilema na konci to vše vyvažuje, takže za mě palec nahoru. ()

murakamigirl

Výnimočne ohlásim spoiler, bolo by brutálne tak neurobiť, tak len preto, okej? .....a z dievčinky vyrástla viacnásobne závislá, neurotická slečna s agresívnymi sklonmi, čo fičí výsostne len na tých najkrvavších béčkach a Tarantinovi, k tomu trpiaca totálnou obsesiou k Woodymu Allenovi (až takou, že keby jej prišiel do cesty, vzala by si ho)- čo ale vôbec nebrať za zlé- ktorá má o budúce povolanie postarané. Toto, toto už za zlé považujte. Odopriať človeku možnosť slobodného výberu povolania, tak to je prosím najvyššia neprávosť a nehoráznosť, za akú sa pyká! So sebaistou chôdzou a prefíkanosťou Jackie Brown bude likvidovať toxické ľudské odpady, čo vracajú bez opýtania stratené dievčatká do svojich domovov. A samozrejme ako prvého zdevastuje svojho šľachetného dobrodincu, čo ju v štyroch odrezal od vlastného ružového života po boku milujúceho tatka, áno, o to väčšmi milujúceho, o čo viac odtieňov stojí medzi farbou ich pleti. Ehmm... ostáva len dúfať, že si ten dobrodinec zatiaľ neobstaral priveľa detí, čo by potom šteklila naša stará známa pani Pomsta... Hrom do toho!!! S čestnosťou je to o ničom. Iba čo vám zavarí v hlave i v živote. A každý sa na ňu ide vybodnúť..... Fantastické výkony Affleck a Harris a napínavá dráma i dôvtipné krimi celkom štedré na finty. ()

Terva

Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Ocenění : Oscar '07 - nominace: vedlejší herečka (A. Ryan) Zlaté glóby - nominace: vedlejší herečka (A. Ryan) Boston Society of Film Critics Awards - nový filmař (B. Affleck), vedlejší herečka (A. Ryan) Chicago Film Critics Association Awards - nejnadějnější filmař (B. Affleck) Los Angeles Film Critics Association Awards - vedlejší herečka (A. Ryan) National Board of Review - režisérský debut, vedlejší herečka (A. Ryan) Phoenix Film Critics Society Awards - vedlejší herečka (A. Ryan) Florida Film Critics Circle Awards - vedlejší herečka (A. Ryan) San Diego Film Critics Society Awards - vedlejší herečka (A. Ryan) Satellite Awards - vedlejší herečka v dramatu (A. Ryan) Washington DC Area Film Critics Association Awards - vedlejší herečka (A. Ryan) ..........Režie : Ben Affleck. Scénář : Ben Affleck. Kamera : John Toll. Hudba : Harry Gregson-Williams. Hrají : Morgan Freeman jako Jack Doyle, Ed Harris jako detektiv Remy Broussard, Michelle Monaghan jako Angela "Angie" Gennarová, Casey Affleck jako Patrick Kenzie. ()

Ouwen

Temný, syrový a autentický. Téma filmu je mi dost blízké a pochválit musím fenomenální herecké výkony, hlavně postava Caseyho je špičkově napsaná. Ten rozpolcený konec mě absolutně uzemnil a řadím ho mezi ty nejlepší, se kterými jsem se kdy u filmu setkal. Pochválit musím syrovou režii, která nestaví na barvičkách, ale dost klaustrofobickém úchopu zakotveném ve škaredé, betonové džungli. Áčkovej snímek, kterému nemám co bych vytkl. ()

Gazy

Kdo by to býval do Bena Afflecka řekl, takový režisérský debut se vidí málokdy. Za takhle působivé drama by se nemusel stydět ani daleko zkušenější harcovník za kamerou. Film sice není na úplně čistých pět hvězdiček, ale díky některým opravdu silným momentům si je zaslouží. ()

moviesfan

Překvapení a šok zároveň. Tohle bych do Bena nikdy neřekl. Jak herci, příběh, tak i režie skoro na jedničku. Příběh je strhující svým tématem a určitě i závěrem. Postupné odkrývání únosu malé holčičky je překvapující (šokující). Dramatický skvost. Hodnocení: 90% ()

ambron

Takto má vyzerať krimi thriller. Príbeh, herci, réžia fungovali dokonale. Videné tretí krát a stále niečo v človeku zanechá. ()

jahol

Brilantní kriminálka se skvěle vystiženou atmosférou ulice, výbornou kamerou a jako třešnička na dortu, jedno velké, morální dilema, o kterém budete dlouho přemýšlet a o kterém se hodně mluví. Jenže těch zásadních morálních dilemat je ve filmu víc - najdete je především v rozhovorech hlavního hrdiny s vyhořelým poldou Remy Bressantem, skvěle podaným Edem Harrisem. Detailnější zmínka by byla příliš silným spoilerem. ()

Marek1991

Zaujímavý thriller o rozpore toho, čo je správne a toho, čo by bolo lepšie pre výchovu dieťaťa. Je dosť zamotaný a pritom stále jednoduchý. Má štýl, v ktorom sa niekedy nevyznám a robí mi problémy v udržaní napätia, či v chápaní deja. Je to dosť rozumný a dosť zaujímavý film napriek jednoduchému prostrediu a postavám. Aj keď je to opäť o drogách, polícii a súkromných detektívoch, akosi mi tento film prišiel spracovaním obyčajný, silné otázky vyvstávajúce nakoniec mi dojem nezlepšili. ()

prsvl

Tak tohle bych od Bena Afflecka nečekal, jak ho moc nemusim jako herce, tak jeho režii nemám v podstatě co vytknout. Poznámka: Začínal jsem na pěti, teď jsem na čtyřech, uvidíme jak se to vyvrbí při další projekci. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)