Po dávnom brutálnom masakre, pri ktorom krutý dobyvateľ vyvraždil celý jeho kmeň vrátane oboch rodičov, vyrastie z malého Conana veľký bojovník hnaný túžbou po pomste. Aby svoju misiu splnil, musí poraziť desivých démonov, zradnú čarodejnicu aj kráľa, ktorý chce ovládnuť celý svet. Sila a odvaha legendárneho Conana sú zároveň poslednou nádejou na záchranu fantastického sveta Hyboria a vyslobodenie jeho národov. Začína sa krutý boj za záchranu Hyborie pred mocnými silami zla, v ktorom sa bitky s neľútostnými nepriateľmi prepletajú so súbojmi s odpornými monštrami. (TV JOJ)

MiniRecenze

V novém Conanovi sice chybí "Arnoldovi" svaly,ale to vůbec nevadí.Příběh je sice jednoduchý,ale nebudete se u něho nudit.Film je doprovázen krvávými a brutálními zářezy .Pokud na tento film narazíte a je Vám víc jak 18 let,tak si jej pusťte. ()

Eldrazi

Pokud jste viděli původní film s úžasným výkonem Arnolda Schwarzennegera tak vás film moc nezaujme jako mě, pokud patříte k té druhé půlce mohl by se vám zalíbit. Velké mínus jsou nerealistické scéna, hlavně ty kde se vyskytuje krev. Ale akční scény jsou výborné takže je to dobrá podívaná. ()

Merenre

Přestože je původní Barbar Conan jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů již od útlého věku, tady tahle blbinka mě nijak nerozhněvala (nutno říct, že navzdory mým očekáváním), ne proto, že by to snad bylo nějak dobré, ale pro to, že to je tak něco naprosto jiného, že jedinou souvislost vidím v názvu. Jinak to byl průměrný akční fantasy spektákl, který se místy až svažoval k béčku, ale nenudil. Na rozdíl od původního Conana, který svou archetypálnosti a osudovostí nabyl rozměru a hloubky mýtu, toto v člověku nezanechá žádný dojem, kromě pocitu, že se celkem dobře bavil a ty necelé dvě hodiny mohl promarnit i hůř. ()

moriero

Hele - nedopadlo to zas takovým průserem, jak jsem se zprvu obával. Když dokáže skandinávský pornoherec ze Stmívání hrát Hercula - proč by Havajský plavčík nemohl představovat barbarského seveřana? Arnie je Arnie - nebudem si nic nalhávat, ale Momoaovo nadřazené ztvárnění své postavy ve stylu: "Mámvásvšechnynahákujájenprojíždímabychzabořilmečdovrahůmýchrodičů" mi bylo více než sympatické. Tak to má být. Absence Valerie taky nevadila. Nejsem Conanista a doma mám jen jediný komiks, kde Valerie stejně nebyla žádná osudová láska, jen spolubojovnice. Chválím ponurost, krev, ještě více krve, střeva, hlavy, ale co tvůrcům neodpustím - chybělo mi Conanovo dospívání v otrockém kole. ()

PatrikP4

Rozhodně to nebyla špatná podívaná. Nathan Jones a Nonso Anzonie byl jsem na ně hodně zvědavej, ale musím říct že všechny herecké výkony jsou naprosto super... Bitvy, bitky, šarvátky podle mě tomu nic nechybý a je to průměrnej film... ()

zvolsi

O proti originálu je to jen soubor národního baletu snažící se natočit film o barbarech. Jenže originál je prostě nepřekonatelná legenda a tak i o tolik horší film, je stále celkem dobrá podívaná. Dnes už se prostě takový chlapský filmy netočí, Představitel Conana je spíš metrouš, než barbar, je to takové přeplácané, vyumělkované, prostě tomu chybí živočišnost. Jako fanda fantasy jsem ale vděčný za každí sledovatelný kousek a tak trochu nadhodnotím :) ()

jpacuta

Na Conanovkách od Howarda byl vždycky nejlepší příběh, pocit temnoty světa a tajemna, a hrdina, který je prostě sympaťák a zvládne všechno, co na něj osud přichystá. Tenhle film z toho nemá nic, usnul jsem u něj. Palec dolů jak vyšitej. Raději se kouknu na originální pohádku z roku 1982 s fantastickým soundtrackem. ()

Ironhead

Puvodnimu filmu Conan the Barbarian z roku 1982 to nesaha ani po kotniky, bohuzel... velmi neprehledna a spatne sestriha akce tomu nandava "korunu" a srovnani s genialnim hudebnim doprovodem starsiho filmu nema smyls srovnavat... tady je vsechno spatne... film na urovni televizni Xeny a Herkula... :oT ()

LencaN

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to nějaké plytké, prvoplánové a béčkové. Všude byla vidět počítačová práce. A Momoa je sice pořádný svalovec, ale moje sympatie si nezískal, je jaksi kamenný. I když tady hraje drsňáka, tak se to dá i omluvit. Ale i tak je mi líto celkového dojmu, který film vzbuzuje, protože herci byli šikovní, Rose McGowanovou bych bývala ani nepoznala, kdybych se nepřesvědčila pak v seznamu herců, její padoušský otec taky fajn a krásná princezna byla jak statečná, tak křehká. ()

M.M.Mysak

Tak nevím, mám z toho dost rozpačitý pocit. Ne že bych od toho čekal něco víc, původní verzi těžko něco překoná. Ale tak je to můj oblíbený žánr, tak proč ne. Scénář je dost slabý a věci mezi sebou moc nedrží. Kamera vcelku jde a snaží se navázat na tradici, ale v soubojích je vidět jen pohyb zbraní. Herecké obsazení také není zlé i když Lang byl v Avatarovi o dost lepší. A hlavní hrdinku taky mohli vybrat lépe. Co se rasové politiky týče, nechyběl tam asiat? Jinak jako plus bych dal to, že se to někdo snažil zasadit alespoň trochu do reálií - i když u fantasy je to trochu blbina - a tak jsou kimmeriané obklopeni římany a keltskými štíty. I když to vypadá spíš tak, že někdo vybral fundus zbraní a zbrojí na Barrandově, protože je tam téměř vše. Triky taky dobrý, ale naklíčování stejných bojovníků do jedné scény? Nesmyslů je tam ovšem taky spousta, třeba když čarodějka přináší těžký kimmerijský meč a drží ho mezi prsty za záštitu. Nebo když se po náročné noci vrací Almara na loď, projde poměrně dlouhou jeskyní do lesa a pak volá o pomoc. Při tahání z propasti zase vypadá, že přibrala tak sto kilo. Vtipná je výpůjčka, nebo vykradení? z filmu Tenkrát na západě, nebo návěs za válečný vůz. Ale je tam i pár dobrých scén, třeba píseční bojovníci, nebo suchozemská loď. Takže průměr. ()

Franki69

Barbar Conan je jenom jeden. A není to Jason Momoa, kterej se ale, to mu neupírám, snaží a je v celým tom digibordelu asi jedinej, na koho se dá koukat. Ale co jsou platný 3D megahustý triky, o dvě generace dokonalejší proti původnímu filmu, když se z příběhu vytratí tajemno, poezie temnot a pokora před silami, které hýbou vesmírem a vzdorují jim ti nejsilnější z mocných, vyvolení božstvy? Conan 2011 je prostě takovej drzej raubíř. Proplouvá si světem od bitky k bitce, přinachomejtne se k zachraňování panen a kdyby u toho umřel, naštval by hlavně producenty. A i když toho namluvil nejmíň desekrát tolik co Arnold, původní barbar z Cimérie by si hlavu tohodle atleta napíchl na kůl jako dekoraci k ohništi. Doporučení…film vidět nemusíte, o nic nepřijdete. Dávám 30%, jsou tam pěkný krajinky a ten Momoa se občas vyskytuje (bohužel ne často) poblíž pěknejch otrokyň. ()

GzL

Proč točit něco, co už někdo natočil mnohem lépe? Sice se dá předpokládat, že to lidé budou chtít porovnat s originálem a tudíž to vydělá, ale to je dost ubohej důvod. ()

milada008

Dávám pouze tři hvězdy a to ne za film jako takový, ale za 3D. Jinak si myslím, že remake se vůbec nepovedlo. Zlatý dobrý Arnold. Nemohu si pomoci, ale neustále se mi tam pletli filmy jako Král škorpion ( boj Conana s pískovými bojovníky ), Piráti z Karibiku ( souboj na lodi ), Souboj Titánů ( oživlá maska, jako useknutá hlava harpie ), nebo Pán prstenů ( útěk z bořící se jeskyně lebek ). Takže kdyby to nebylo natočeno v 3D, tak jasný odpad. ()

Drky

Zařekl jsem se, že za ty nekřesťanské peníze již nikdy nenavštívím ten nejkomerčnější Multišit biograf, ale, když jsem se dozvěděl, že v remaku Conana bude hrát můj oblíbenec Jason Momoa tak jsem nemohl jinak a udělal jsem vyjímku. řekl bych, že jsem udělal chybu, protože za ty prachy mi ani ten Jason nestál. Velice průměrné představení, sice zde byl docela originální námět a hlavní zápletka, ale jinak vše těžce okopčené z podobných béčkových žánrovek. Dávám 3* jednu z nostalgie, druhou za Jasona a třetí za sexuální scénu a Jasonův holý zadek!:-) Jinak si nedokážu představit Conana ve 3D(byl jsem na 2D). 3D je nejhorší vynález který kdy byl do kinematografie uveden! 60%. ()

MakinaB

Dávám 4, ale nenechte se zmást tento film na 4 nemá. Nebýt toho, že jsem tam šla s kamarádkou a polovinu filmu jsme prochlastaly a proglosovaly mělo by to tři. Na některé záběry jsem musela zavřít oči, abych se nepo... Prostě krev krev, švih, krev, běžím, mlátím, zapichuji, kuchám, běžím, drtím, běžím, krev, jedu na koni, a zase ještě více krve. Titulky mi nevadili, protože tam bylo všudy všude tak deset vět a z toho polovina CONANE!!! Děj mi občas nedával smysl a na tu vyholenou hlavu Rose se nedalo dívat, ale Jason. Bože Jason, ta jeho hruď a ten zadek a ten jeho drsný hlas. No já kňučela blahem. Rozhodně se na něj dívalo líp jak na Arnyho a já nelituji toho, že jsem na tento film šla. I když nemuseli by vyplýtvat tolik kečupu...... A nebýt toho, že jsem šla s kamarádkou a našima hlodama se tak nebavila, byla by to normální, průměrná troječka. Ale stejně, byl to zážitek :-D ()

Luciaaas2

Nechápu tak nízké hodnocení. Je jasný, že původní Conan s Arniem je už kůltovní, a že mu tahle adaptace nesahá po paty. Nové zpracování je sice typické béčko, ale baví, nenudí, akce je dost a krásně to utíká. Je vidět, že Nispel, kterého považuji za babrala světového formátu, tak se tentokrát snažil. Když sem se dozvěděl před nějakým časem, že hlavního hrdinu stvární nějaký Momoa, tak sem se toho hodně bál. Ale po schlédnutí seriálu Hra o trůny, kde stvarnil taktéž Barbara, tak mé obavy opadly. Momoa se na roli velice hodí a má i charisma. Sice Arnie je můj idol, tak musím říci, že bych rád viděl Jasona Momou v dalším pokračování. A co 3D? Řekl bych, že Conanovi celkem sluší, od jiných rádoby velkofilmů. ()

Ajfist

Kdo tady srovnává knižní předlohu dřívějšího Conana s tímto Conanem,tak zřejmě vůbec neví která bije.Conan v roli Arnolda Schwarzeneggera byl totiž natočen podle komixu a knižní a podstatně jiné verze vznikly až po tomto filmu.Takže jestliže se Momoa chová podle někoho lépe,protože se více přiblížil knižnímu Conanovi,než to zvládl Arnold,tak je to opravdu jen proto,že Arnold hrál ve filmu jehož přelohou byl komix a Momoa hraje Conana jehož předlohou byla o deset let mladší knižní předloha,která mino jiné dle mého názoru nestojí za nic a je tak pro dementní děti-obyčejný brak co nemá s kvalitou nic společného. ()

Tomikxnm

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to prostě líbí :D Nikdy jsem na původního Conana se Schwarzeneggerem moc nedal, což mě utvrdilo v tvrzení, že Momoa se na Conana perfektně hodí. A světe div se, nezklamal. S mečem zachází velice obratně (jak už ukázal ve Stargate Atlantis) a ve velkém stylu usekává končetiny všemu co se hýbe :D. Jak už jsem lehce nastínil , tak nový Barbar Conan je velice brutální záležitost nevhodná pro mladší diváky, či lidi se slabším žaludkem. Rozbitých, usekaných a všemožně rozmlácených částí těla od hlavy začínaje, končíc po paty si opravdu "užijete" víc než dost :D. Děj je samozdřejmě lehce přihlouplý, ale co si budeme namlouvat Conan to nikdy moc neuměl se slovy, takže klasická zápletka "zemřeli mu rodiče - chce zabít vraha" je prostě samozřejmostí. Magie v podání lehce sadistické Rose McGowan je sice zajímavá, ale její potenciál nebyl moc využit, což je řekl bych celkem škoda. Na druhou stranu Momoa se svým pirátským parťákem to jistí pěknou akcičkou. Pro mě 110 minut blaha, ale jak koukám na hodnocení je to věc názoru. 5* ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (viac)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (viac)