Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Malkinka21

Podľa komentárov a hodnotení to vyzeralo na slušný horor, ale žial pre mňa je opak pravdou... Veľmi slabý horor s veľmi ale veľmi nudným dejom. Herecké obsadenie a herecký výkon bol taktiež katastrofálny. Film so nevidela v originálnom znení ale v dokonca v českom dabingu, čo ma ešte viac znechutilo, keďže dabing bola totálna pohroma. Absolútne nemám čomu dať palec hore, dúfam, že podobnú neprepracovanú blbosť tak skoro neuvidím. ()

Catella

Romero prostě zombie filmy umí, a tohle dílečko to jasně dokazuje. Vše je tu tak jak má. 95min je tak akorát, aby se tam vecpalo všechno, co tam má být a zároveň aby se vynechalo vše, co by mohlo nudit a kazit celkový dojem. ()

oceanic6

Na úvod musím povedať že nemám velmi v oblube zombie filmy. Napriek tomu si ale myslím že Diary of the dead je jedným z tých viac vydarených. Okrem iného ide o jeden z filmov v štýle Blair Witch, Cloverfield alebo REC natočený na ručnú kameru. Kvalít a velkoleposti Cloverfieldu síce nedosahuje ani náhodou, REC však do istej miery prekonáva. Vo filme je však použitá aj hudba čo reálny dojem snižuje. Celkovo ide o ľahko podpriemerný zombie film, ktorého jediným originálnym prvkom je spôsob akým je nakrútený. Po Cloverfielde ale nemá najmenšiu šancu.... ()

jcall2bad

Šílená slabota a zklamání. Herecké výkony jsou patetické, což má za důsledek mimo jiné i to, že nástup zombíků je drasticky nedramataickej, nudnej a nezajímavej, díky reakcí herců, kteří nevydávají absolutně žádné emoce. Atmosféra je nulová, dialogy dementní a způsob, jakým všichni herci reagují na jednotlivé podněty je prostě trapný. Profesor bez přestávky solí ze svých úst nemístný moudra a tváří se neustále jako drsňák a z celé te jejich skupinky ten nejinteligentnější, a právě jemu jsem přál smrt nejvíc. A jako poslední detail z čisté zaujatosti uvádím i tohle: SERE MĚ, jak nynější filmaři dělají obyčejně dlouhé a těžké věci strašně snadnými - mluvím o tom, jak si Jason sedne za notebook a během půl minuty nahraje videa, sestřihne je, dá to dohromady, stihne to vyrenderovat a ještě poslat na internet. A to všechno za necelou minutu. Tohle ale lidem, kteří se s podobnými věcmi v normální životě nesetkávají vadit nebude, takže se to jako zápor nedá doopravdy považovat. Normálně bych to hodil do odpadu, protože mě to nebavilo a nelíbilo se mi na tom vůbec nic, ale tu jednu hvězdu uděluju za slušné masky a efekty. ()

epsyn5

Panebože, jeden z vážně těch žánrově nejhorších filmů........O 3 kategorie horší než například úsvit mrtvých či dokonce REC. Styl režie jako napřiklad u Cloverfieldu, nebo Blair witch, jenže v tomhle filmu se celých 95min. ospravedlnují, proc to točí,,žádné vyložené lekačky a rádoby poučky tento film naprosto hizdí,,,NAPROSTO NEDOPORUCUJI !!! ()

Ponocnej

Romeo toci moc dobre zombie filmy ale timto filmem prekonal sam sebe. Od zacatku do konce pecka navic jako vzdy ve filmu nezapomel dodat satiru na spolecnost. Jedina vytka snad je ze film trval pouhych 95minut , kdyby trval o hodinu dele byt trochu na ukor kvality tak bych se rozhodne nezlobil. ()

Ladisec

Romero zkrátka umí natočit zombie horor a nikdo jinej na něj nemá, nejvíc se mi líbí, že natočil ,,jen další'' film o svých milovaných zombie, ale přesto je snímek dost syrový, temný a děsivý na to aby zaujal široké publikum a ještě vás donutí se mnohokrát zamyslet nad tím, co kdyby se to stalo, co by jste dělali? Nenudil jsem se ani minutu, skvělý horor!! ()

Rouzilka

Velmi dobrý nápad. Dobré spracování. Je to zvláštní film se zvláštním koncem. Vlastně jinak než s otevřeným koncem to skončit nemohlo... "Stojíme vůbec za záchranu?" Něco do sebe tenhle film má! ()

Švédy

film u kterýho sem se celou dobu nudil, především díky trapným rozhovorům a některým fakt debilním a nanervy lezoucím scénám ()

K4my

Blbost, ale paradoxně to vzbuzuje to co má, tedy alespoň na mne to zafungovalo. I přes snahu a nízký rozpočet se film dostal z béčkového korýtka, ikdyž jenom na hranu kde balancuje na vlně experimentu inspirovaný filmem blair witch. Pro fandy zombie filmů to bude ale rozhodně něco nového a nepoznaného, pro klasické diváky jen lepší béčko. I přes to si ale neodpustím o filmu tvrdit, že je jeden z lepších co se v žánru nabízí ;) ()

schindler

Mám slabost pro zombie filmy, stejně jako kameru alá Záhada Blair Witch, takže se mě tento film nemohl nelíbit. Děj je prostý, skupina lidí se potlouká světem plný zombie, akce stíhá akci, pořád se něco děje, obzvlášť bych chtěl upozornit na stylové vybíjení zombíků (elektrošok, kyselina, luk, meč). Po průměrných Zemi Mrtvých George A. Romero dokázal, že stále umí a stoupl přece jen o příčku výš. ()

josmart

Je fakt, že zombie téma už je dost vyčpělé a asi dá práci pojmout to nějak nově. Tohle určitě "nově" nebylo. Dokumentární postupy, hra na realitu ... je to sice módní, ale tady to prostě nefunguje. ()

BeaVV

Davám dva aj ked aj to sa mi vidi vela. Ja proste filmy tipu "ala domace video" nemusim a tento rozhodne patri k tým slabšim. Jedine ,čo tu posobilo hororovo boli moje vypúlené oči ako som pozerala na dvd minutáž a s hrozou som zistila, že od posledného mrknutia ubehla ešte len minuta. Štrašidelné. ()

Westwood

Podle komentářů jsem čekal koulervoucí akci plnou zombíků a létajících mozků :) Místo toho jsem viděl 90 minut nefalšované nudy a pitomých dialogů. Zbylých 5 min. byla trochu akce (hluchoněmý, defibrilátor) takže slabší 2 * ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)