Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Mr.Roman

Diary of the Dead rozhodne nieje špatný film, natočený je dobre a zaujímavo, len tie (aspoň mne) zúfalo nesympatické postavy a tým spôsobená ľahostajnosť ich osudov mi uberalo na zážitku z neho, rovnako ako aj častá absurdita ich konania, naivné a nelogické správanie.. No prekvapivo som sa nenudil a aj skrz značnú neoriginálnosť deja sa celkom slušne bavil a pár scén, vrátane pôsobivého záveru, stoja za to pozrieť si ho. ()

RobbieM@N

Na můj vkus se Romero snaží až moc podsouvat nešvary celého světa směrem k vinnému divákovi, místo dialogů by měl spíš použít výmluvnější filmovou řeč, tak aby k tomu divák došel sám. O divákův pocit strachu mu asi tolik nešlo, protože napínavé scény jsou občas přerušeny zmíněnými nešvary-řešícími scénami, vnáší to tak neucelenost do filmu a s konkurenčním [Rec] se nemůže vůbec srovnávat. Podívaná je to ucházející. ()

zly.dvojce

A byl jsem nakloněn dvěma, kterak mne sraly ty dvojí komentáře ženské hrdinky, která popisovala zpětně (z budoucnosti) událost, která právě probíhala, ale za mumii, texasanku, hluchého Amishe a faktu, že ač mne film několikrát neskutečně sral a několikrát upřímně rozesmál nad kouzlem nechtěného (banda negrů neošuká v postapokalyptickém světě ty dvě čubičky, když si otevíraj hubu, kterak odtamtud neodjedou bez toho co chcou, ale místo toho jim projeví pochybný respekt), udržel mne vzhůru ve 3:43 (už jsem propásl 3:15, muhehe :-), dávám ty tři. A možná trochu z nostalgie ke starému pánovi. ()

Kleopatr

Tolik myšlenek, že jsem to na první shlédnutí ani nepobral, proto se na něj dnes podívám znovu (23.3.2009). Prozatím jsem se přesvědčil o geniálnosti G.A. Romera a celá jeho tvorba mi dává čím dál větší smysl. Nechci přehánět, avšak nic jiného mi nezbývá. Ale k filmu: Film se zabývá problematikou sdělovacích prostředků, které podle mě nikdy nemohou být dost objektivní, ale lidé jim bezmezně důvěřují, informují nás o tolika věcech, že člověk už stěží dokáže rozlišit co je důležité a co ne, co je pravda a co je jen kachna. Dalším tématem je snaha lidí být populární, nebo prostě snaha něco dokázat za každou cenu. Abych to lépe vysvětlil. Ve filmu "Monstrum" (2008), který byl točený obdobně jako Deník mrtvých a to tak, že divák sleduje natočený záznam jedné (zde i více) z postav filmu, mi vadila pasivita natáčejícího. V deníku mrtvých mi to nevadí, jelikož na samotné téma "vše si zaznamenávat" za každou cenu a pak to sdělit ostatním, Deník mrtvých apeluje. Dnes, si "lidi" natáčí, jak týrají zvířata, děti ve školách si dělají videjka, jak se ostatní rvou o přestávkách, nebo jak se šikanují. Jako by jim bylo jedno co se děje před kamerou (foťákem, mobilem). To samé platí i o hyenismem žurnalistů. Jak dlouho bude trvat, než se bude natáčet ještě něco ostřejšího?... U filmu jsem se párkrát lekl, nechutných scén je zde jak bývá zvykem, dostatek, herci hrají dobře a atmosféra je báječná. ()

Soubi

Existuje pár filmů s obdobnou tématikou, které jsou lepší. Existuje pár filmů s obdobnou tématikou, které jsou horší. Střed, jenž má za plus zajímavý děj, sympatické představitele a pár (rádoby) morálních ponaučení. Sem tam se blýskne vtip. 3* ()

Romeroo

Nic jsem od tohoto filmu nečekal...a vlastně moje " očekávání " se potvrdilo : - ) ..film střídá dobré momenty z vyloženě nudnými...herecké výkony mi přišli až moc průměrné, některé až jako dost slaboučké ( vůbec nebyla znát ta atmosféra boje o přežití )...nápad s ruční kamerou ten už tu byl, ale abych jen nekritizoval tak jsem se u některých poprav zombíků celkem bavil ( elektrický šok do hlavy, scéna s kosou )...celkem mi to dává 50%... ()

vitac.

No to bylo teda dílo...:) Začátek byl otřesný, nudný, z dialogů a chování postav čpěla čirá debilita a já přemýšlel o odpadu... Po setkání s bandou černochů šla úroveň filmu lehce nahoru, přibylo napětí a pár scének se podařilo (hlavně fór s mumií), takže jednu hvězdičku přeci jen udělím. Opravdu upřímně nechápu takové množství vysokých hodnocení. ()

Pauliee

Podľa hodnotení som čakal niečo v štýle výborneho Land of the Dead. Ale toto? To sa priznám, že ma ani nenapadlo. Fajn, niečo také tu ešte nebolo natočiť aj zombie film s amatérskou kamerou aby to vyzeralo reálnejšie a aby sme sa viac vcítili do deja a do psychiky postáv. Ale čo toto bolo? Bol to horror? Lebo mne to tak nepripadalo. Zombie film? A kde keď za stopáž celého filmu sme videli zombie možno dokopy 5 minút. Psychologická dráma o ľudských charakteroch v nečakanej krajnej situácii? Toto asi najskôr, ale to nieje to čo ja čakám od Romera. Málo gore, málo zombíkov a veľa zbytočných kecov. Ale aj napriek tomu to nebolo úplne na zahodenie. Občas to malo aspoň dobrú atmosféru a konanie postáv nebolo až také hlúpe, že by mi to nejak vadilo. Ale ja len dúfam, že toto je len občasný prešľap v Romerovej tvorbe a že v ďalšom zombie filme od zakladateľa zombie subžánru dostanem aspoň toľko ako v Land of the dead. ()

angel.CZ

Kolikrát to tu ještě bude.Po 28 dní, týdnu, měsíců či (zatím nejlepšího) usvitu mrtvých.Obšlehnutý námět, Předvídatelný děj, Hrozné herecké výkony.Jediné plus tohoto filmu je First person pohledu.Slabých 20% ()

Pharlap odpad!

Sorry, ale tohle se fakt nepovedlo. Země mrtvých mne bavila. Úsvit mrtvých mne bavil. I Cloverfield mne bavil. Ale tohle.. Tohle mi prislo jako fajn remake na Zahadu Blair witch.. Špatný.. od kamery.. přes trapně již dopředu předvídatelného děje.. rádoby avizované hrůzostrašnosti.. až po otřesné herecké výkony a průpovídky.. čekal jsem něco originálního. Hrůzostrašného.. Ale dostavilo velké zklamání a vymlouvavé pohledy mojí manželky, kterou to taky nebavilo. Protože nebylo co k pobavení, k vystrašení.. ()

uodevr

Šílená slabota a zklamání. Herecké výkony jsou patetické, což má za důsledek mimo jiné i to, že nástup zombíků je drasticky nedramataickej, nudnej a nezajímavej, díky reakcí herců, kteří nevydávají absolutně žádné emoce. Atmosféra je nulová, dialogy dementní a způsob, jakým všichni herci reagují na jednotlivé podněty je prostě trapný. Profesor bez přestávky solí ze svých úst nemístný moudra a tváří se neustále jako drsňák a z celé te jejich skupinky ten nejinteligentnější, a právě jemu jsem přál smrt nejvíc. A jako poslední detail z čisté zaujatosti uvádím i tohle: SERE MĚ, jak nynější filmaři dělají obyčejně dlouhé a těžké věci strašně snadnými - mluvím o tom, jak si Jason sedne za notebook a během půl minuty nahraje videa, sestřihne je, dá to dohromady, stihne to vyrenderovat a ještě poslat na internet. A to všechno za necelou minutu. Tohle ale lidem, kteří se s podobnými věcmi v normální životě nesetkávají vadit nebude, takže se to jako zápor nedá doopravdy považovat. Normálně bych to hodil do odpadu, protože mě to nebavilo a nelíbilo se mi na tom vůbec nic, ale tu jednu hvězdu uděluju za slušné masky a efekty. ()

MURALI.SHOOK

Od předchozího zombie filmu ( Land of the Dead ) došlo k velkému zlepšení a dobře udělaný je dokonce i formát. Jenom ty postavy jsou zas asi totálně tupý protože se jim dějí neuvěřitelný věci (ženská nedokáže utéct kráčející mrtvole protože jak na potvoru zrovna ten den neustále dokola zakopává :D ) ()

Pitryx odpad!

Na tento způsob kamery a lá Blai Witch už začínám být alergický. Skutečně si rejža myslí, že tím zaujme?? No jak koho, mne to vysloveně irituje a ruší mne to. Tohle se tedy nepovedlo. Dokoukáno, ale nudno u toho až běda. 201209098633/9115 ()

MartinTerran

Další zombie film, který je natočen skrze kameru. V hlavní roli partička studentů se snaží dostat domů a hlavně přežít. Nějakou přílišnou originalitu nečekejte, ale na film se dobře dívá a je uvěřitelný, když připustíme, že mrtví mohou ožít, samozřejmě. Takový lepší průměr v žánru. Hodnocení: 63/100. ()

adamix

Zážitok pre fanúšikov filmárčiny??! Prihlúple postavy s prituplými dialógmi a s ešte horšími reakciami na hrozby okolo nich mi onen ,,zážitok" naozaj spríjemnili. Podobných zombie hororkov som videl viac než dosť, ale nikde nebolo toľko stupidity na jednom mieste. Hviezda za to, že to je (bol) Romero. ()

JosefTomas

U filmu se zombie tématikou je sakra vzácné, abych měl pocit, že se koukám na nějaký pravý dokument. Skvěle gradované napětí, svižné tempo a výborné zpracování. Sice se Romeo pro moderního diváka stává dosti nudným a předvídatelným. Pro ty, kdo vědí, jaký je první zombie film je tohle povinností. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)