Ako som spoznal vašu mamu

• Česko Jak jsem poznal vaši matku (viac)
Ukážka z filmu 99
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (viac)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (217)

Žádnej stres (2012) (S07E17)

U tohoto dílu jsem se celkem bavil, protože ty Barneyho posedlosti neznají hranic. Zároveň jsem ale tvůrcům vděčný za to, jak dokonale v sedmnácté epizodě vystihli význam slov "kurvy převlečené za kamarády". Za ten výraz se omlouvám, ale takhle to znám. Jsem fakt vděčný za to, že ve svém životě nemám nikoho, kdo by svým chováním připomínal někoho z této pětice. / Poučení: Víš čeho je v dnešní době největší nedostatek? Soukromí. ()

Karma (2012) (S07E18)

A zase je tu jedno prvenství. Osmnáctá epizoda byla ve třetí sezóně tou první, která mě doopravdy bavila. Konečně jsem dostal šanci pořádně se zasmát, protože mě bavil Robinin cestopis, odkazy na Misery (1990), Tedovy volnočasové aktivity i Barneyho důvtip. Jo, jo, tohle byl po velmi dlouhé době vytuněný a téměř bezchybně vtipný díl. / Poučení: Pozor na křupavé kotníky. ()

Slibťák (2012) (S07E19)

Já už fakt dlouhou dobu přemýšlím nad tím, jak je možné, že se pětice lidí, kteří se navzájem podrážejí a neskutečným způsobem se vměšují do soukromí čtyř ostatních, může nazývat přáteli. Ve chvíli, kdy mě někdo podrazí, už přece nemůže být mým přítelem. No, ale kromě toho "přátelského" hnusu, to byla celkem i zábava, kterou srážely jen obvyklé nedostatky. / Poučení: Rodinu si nevybíráš, ale přátele ano. ()

Čas Trilogie (2012) (S07E20)

Jasně, osmnáctý díl jsem si dovolil pochválit, takže mě dvacátá epizoda po zásluze potrestala tím, že byla pro hlavní příběh záležitostí vrcholně nepodstatnou, neoplývala ani zvlášť vydařeným humorem, kterým by zachránila situaci, takže jsem nemusel plýtvat hvězdičkami. Pokud bych neznal význam slova vata ve vztahu k ději v seriálovém dílu, tato epizoda by ho skvěle definovala. / Poučení: Plány do budoucna jsou moc fajn. Člověk s nimi zabije nudné chvíle a po určité době se ještě i zasměje. V lepším případě. ()

Vyrovnáno (2012) (S07E21)

Tak, nedá se sice říct, že by mě tento díl naplnil zrovna nadšením, ale nešlo ani o žádnou katastrofu. Jedenadvacátá epizoda mě dokázala v rámci možností pobavit, ale tvůrci se ani tentokrát vůbec nepřiblížili k té úrovni, jakou měl seriál v první sezóně. Osmnáctý díl přitom jasně ukázal, že by na to při troše snahy ještě mohli mít. / Poučení: Když ti po tom nic není, nepátrej. ()

Kouzelnický kodex 1/2 (2012) (S07E23)

Ani předposlední díl sedmé sezóny tvůrci nedotáhli k dokonalosti nebo alespoň k něčemu, co by se jí podobalo. Třiadvacátá epizoda se ale stala (pokud správně počítám) druhou v pořadí, v níž mě velice velmi bavila Robin. Ani Barney s Marshallem se ale neztratili, protože mě bavil jejich podivný pobyt v Atlantic City a hlavně Yoda, kterého bych v kasinu nečekal. / Poučení: Porody přenechávám odborníkům. ()

Kouzelnický kodex 2/2 (2012) (S07E24)

Proti předchozímu dílu kvalita opět o něco poklesla a čtyřiadvacátá (a tedy závěrečná) epizoda sedmé sezóny mě fakt nepřesvědčila. Znovu šlo o velké patlání se v prošlých vztazích, přičemž šel humor stranou, a nebýt Barneyho cesty na Havaj, asi bych šel s hodnocením o hvězdičku níže. No, od tohoto seriálu už asi nic velkého čekat nemůžu. / Poučení: Není kodex jako kodex. ()

Season 8 (2012) (S08)

Docela se děsím deváté sezóny, protože osmá řada byla zatím tou nejslabší z těch, které mi tvůrci seriálu představili. Jasné, osmá série měla i své světlé momenty, ale bylo jich zoufale málo, zatímco počet mých odpadových hodnocení enormně narostl. Předpokládám, že ta bezmoc scénáristů vycházela z nedostatku invence, protože už byli po sedmi předchozích sezónách vyhořelí. Ale čert ví, třeba byl ten zakopaný pes někde jinde. / Poučení: Nerecykluj staré nápady, vždycky se na to přijde. ()

Farhampton (2012) (S08E01)

Hmmm, úvod do osmé sezóny vůbec nebyl tak špatný, jak jsem se obával, byl naopak celkem slušný, a kdyby ho tvůrci ještě víc poladili, mohl jsem být s hodnocením štědřejší. První epizoda měla občas fajn humory (akvárium s Marshallem a Lily vedlo) a tvůrcům se znovu podařilo pěkně pracovat s vážnějšími motivy, aniž by vyzněly hloupě nebo lacině. / Poučení: Udržet tajemství, to je oříšek. ()

Předmanželská smlouva (2012) (S08E02)

První díl osmé sezóny vypadal nadějně, já jsem se tím nechal ukolébat a dokonce jsem začal doufat v to, že si tvůrci uvědomili, kde dělali chyby. A teď jsem zase za blba. Druhá epizoda navázala svou nanicovatostí na standard předchozích sérií, protože mi kromě detailně propracované předmanželské smlouvy nenabídla nic vtipného a jen mě utvrdila v názoru, že je Ted beznadějný tragéd, kterému by měl někdo zkrátit jeho utrpení. / Poučení: S kojencem si nikdy neházej na větší než třímetrovou vzdálenost. Omezíš tak škody na vybavení domácnosti. ()

Chůva k pohledání (2012) (S08E03)

Tento díl sice byl o něco málo lepší než ten předchozí, ale nebylo to zvlášť výrazné zlepšení. I třetí epizodě osmé sezóny se totiž nedostávalo humoru a silně mě štve, jak se tvůrci neustále vrací ke snaze zahrát divákovi na city. Opravdu v tom nejsou dobří, takže to vypadá jako dojemný příběh ze zpravodajství našich komerčních televizních stanic: tklivá hudba, smuteční přednes a on už někdo tu slzu pustí. / Poučení: Chceš něco dokazovat expartnerce? A proč vlastně? ()

Chcete být kmotrem? (2012) (S08E04)

No nazdar, to byl zase jednou výživný díl. Čtvrtá epizoda přišla s jedním z těch nesmírně otravných párů, které mají čerstvého potomka, a tak nejsou schopny hovořit na jiné téma. Každé setkání s takto zaměřenými lidmi je pro mě utrpením, a přestože jejich zájem o životní projekt chápu, odmítám předstírat nehynoucí zájem a držím se od těchto párů co možná nejdál. / Poučení: Prohrál jsi souboj o poručnictví? Gratuluji! ()

Podzim rozchodů (2012) (S08E05) odpad!

Mngh? A to bylo zase co? Teď fakt nejsem schopen poznat, jestli si tvůrci dělají z diváků srandu, nebo jestli to mysleli vážně. Humor: nula, nula, nic, postavy se měnily v karikatury sebe sama a další z exhumovaných vztahů šel zpátky pod zem. Jaké překvapení! Ale vážně; tohle byla přímo sračka, v níž dominoval pes a Marshall, který hledal svou vnitřní bohyni. Teď, když to po sobě čtu, musím hodnocení změnit na odpad. / Poučení: Než najdeš svou vnitřní bohyni, odevzdej svá testes. ()

Rakvičkárna (2012) (S08E06)

Pozitiva: nebyl tady pes a Marshall nehledal svou vnitřní bohyni. Je to smutné, ale i tak málo mi už stačí k tomu, abych dílu udělil hvězdičku. Šestá epizoda byla podobně nezajímavá jako mnohé předchozí díly, řešil se další rozchod, nedostatek sexu by byl možná vtipný, ale tohle téma tady nebylo poprvé, takže taky nezabodovalo. No, je to smutek. / Poučení: Jsi nadržený? Klikuj. ()

Dávačka (2012) (S08E07) odpad!

V rychlém sledu za sebou jsem dostal tři díly, které byly naprosto o ničem. V sedmé epizodě tvůrci zdárně navázali na své snažení z předchozího dílu, aby mi zprostředkovali děj, jež neměl prakticky žádný vztah k hlavnímu příběhu a u něhož jsem se neměl čemu zasmát, takže jsem přemýšlel, proč s něčím takovým vlastně přišli. Přišel jsem jen na jediný možný důvod. Mám pocit, že už ani scénáristé nemají svůj výtvor rádi, a tak vznikají epizody, jejichž účelem je jen to, aby se jednotlivé postavy divákovi znechutily. Na mě to funguje skvěle. / Poučení: Pokud jsi to vydržel až sem a nepotřebuješ mít okomentovaný celý seriál, je nejvyšší čas to zabalit. ()

Dvanáct rozžhavených žen (2012) (S08E08) odpad!

Tak nám to holé neštěstí zdárně pokračuje. Tvůrci i v osmé epizodě osmé sezóny úspěšně ignorovali všechno, čím mě tento seriál bavil a vytvořili další díl, který neměl prakticky žádný vztah k hlavnímu příběhu a který podobně jako předchozí části nepřinesl žádný pořádný humor. Soudní proces byl naprosto zbytečnou záležitostí a to srovnávání kriminálních minulostí... / Poučení: Chceš změnit svět? Já bych radši začal něčím menším. ()

Zoufalá chuť na humra (2012) (S08E09) odpad!

Ntvl, to je fakt za trest. Když uvidím malé dítě, jak otrhává okvětní lístky kopretiny, přičemž se ptá: "Má mě rád/a? Nemá mě rád/a?", přijde mi to úsměvné a možná i trochu roztomilé. Když v takové situaci uvidím třicátníky, určitě to pro mě nebude úsměvné, a kdyby mi to přišlo roztomilé, požádám někoho, aby mě vyvedl za barák a utratil mě. Strašná epizoda. / Poučení: Je ti víc než pětadvacet? Dospěj i mentálně. ()

Překompenzace (2012) (S08E10)

Konečně se našel díl, který byl vcelku o ničem, ale alespoň trochu mě pobavil. Trochu ale přece. Desátá epizoda byla sice slabá, ale nápad s půjčováním Tedova majetku situaci alespoň částečně zachraňoval. Dovedu si živě představit, jak se člověk cítí, když někomu něco půjčí a nedostane to zpět, přestože má každý kousek svůj štítek. U nevráceného štítkovače jsem se už i nahlas zasmál. / Poučení: Nevracejí? Trestej 1*+ ()

Ultimátní Trik 1/2 (2012) (S08E11)

Nebudu se tvářit, že jsem si nevšiml určitého zlepšení, na druhou stranu se ale nebudu tvářit, že jsem byl s jedenáctou epizodou spokojen. Barneyho kletba byla skvělá a byla taky důvodem pro to, abych proti předchozím dílům navýšil hodnocení. Mocně mě ale zklamala snaha tvůrců o další morální ponaučení. Mně totiž tyto jejich pokusy připadají laciné; to je fakt velký objev, když mi někdo oznámí, že pokud se mi na někom něco nelíbí, mám začít u sebe. Ach jo, holt vysoká filosofie. A ještě to vypadalo, že mají scénáristé diváky za sklerotiky, protože z této ukázky vyplynulo, že je pro Robin největším problémem s Patricií její vztah s Barneym, ale já si pamatuju, že na ni řvala dávno předtím, takže jak jsem napsal, to moralizovaní postavené na falešném základu je prostě laciné. / Poučení: Když jsi dostatečně schopný, můžeš ohýbat fakta k obrazu svému. ()

Ultimátní Trik 2/2 (2012) (S08E12) odpad!

No jo, už je to tu zas. To, co mi tvůrci předhodili už mnohokrát, se vrátilo ve dvanácté epizodě osmé sezóny. Jakékoli vztahy s Robin už se mi mocně zajídají, protože fungují jako kulomet pana Gatlinga. Po určité době se hlavně opět nacházejí ve stejné poloze a stačí jen vyměnit nábojový pás a můžete začít nanovo. A aby toho na mě nebylo málo, dostal jsem i fantasticky vtipnou dějovou linii s dítětem. / Poučení: Jsi romantik? Střecha mrakodrapu ti poskytne hned dvě možnosti. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (viac)