Ako som spoznal vašu mamu

• Česko Jak jsem poznal vaši matku (viac)
Ukážka z filmu 24
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (viac)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenzie používateľa Dusty56 k tomuto seriálu (76)

Mosbius Designs (2009) (S04E20)

Marshall a Barneym ve firmě válí, Ted a Robin s asistentem kazí. Ve výsledku vydřený čtyři hvězdičky. ()

Pravidlo tří dnů (2009) (S04E21)

Epizoda bez Lily stála za to. Vůbec totiž nechyběla, naopak. Robin také nedostala moc prostoru a kromě parádní dvojice Marshall a Barney, tentokrát baví i Ted. ()

Tak rychle, jak to jde (2009) (S04E23)

Zase to stojí na Barneym, linka s vykecáváním z pokuty má všechno, co na tomhle seriálu je skvělýho. Stella a Ted hrajou spíše na city, nuda to ale úplně taky není. Marshall nemá moc prostoru, Lily tam prakticky není a Robin každou sekundu, kterou měla, kazila celý díl - její vykecávání z pokuty nebo pokus o ponížení Stelly. Lehký nadprůměr. ()

Skok (2009) (S04E24)

Tohle prostě nefunguje. Robin má moc prostoru a hlavně má moc scén s Barneym, čímž padá kvalita těchto Barneyho scén a automaticky i kvalita dílu, Barney je totiž normálně ten, kdo to drží nad vodou. Tedův výkon je taky katastrofa, Lily se chová čím dál hůř (tomu se fakt smát nedokážu) a Marshall v tomto díle taky zklamal. Ale narovinu, tento díl není jen slabě zahrán, ale i napsán. ()

Definice (2009) (S05E01)

Nečekaně Ted válel, jedno z jeho nejlepších představení za poslední dobu. Bohužel ostatní (až na Marshall, který nezklamal) ho vůbec nepodpořili. Robin tradičně je trapná a uřvaná. A Barney, když je ve vztahu s ní, tak najednou už to není ten starý Barney, nehýří vtipem až je smutný se na to koukat. Lily se chová zase hrozně a je to smutný, ne vtipný. Ve výsledku mohu jen konstatovat, že ani skvělý Tedův výkon podpořený Marshallem nestačí ani na lepší průměr, když jim nepomůže Barney. A to se obávám, dokud bude ve vztahu s Robin, se jen tak nestane. Už aby se rozešli a my měli zpátky našeho starýho dobrýho Barneyho. ()

Dvojité rande (2009) (S05E02)

Ted ve svojí linii se nesnaží být přehnaně vtipný a tentokrát to docela funguje (plus ta holka se k němu hodí stokrát víc než Stella, Vicky, Robin a matka jeho dětí dohromady). Překvapila Lily, dokonce byla i o něco lepší než Marshall. Barney se tentokrát nenechal svázat vztahem s Robin a hned to je taky lepší díl. A ještě mi pomohl se trochu zbavit averze z Robin (na tento díl), prostě ji stejně jako on vůbec neposlouchat. ()

Základy Robin (2009) (S05E03)

Epizoda, se točí se hlavně kolem Robin a Teda, kteří víc než na průměr epizodu nevytáhnou. Barney nezáří jako obvykle, nejlepší je asi Marshall, který má ale málo prostoru. ()

Bezsexuální hostinský (2009) (S05E04)

Marshall znova tahá díl a Barney od doby, co je s Robin, je spíše v pozadí (byť své momenty si stále najde). Ted nekazí a Robin je minimálně. Přesto dílů chybí klasický Barney a proto, i přes Marshallův výkon, je to jen průměr. ()

Složité období (2009) (S05E07)

Průměrná díl. Nejlepší překvapivě Ted, ostatní nic extra. ()

Rukověť (2009) (S05E08)

Celý díl stojí na jednom člověku, na Barneym. A ten jede od začátku až do konce v nejlepší formě. A vzniká tak absolutně legendární díl, na který se někdy rád kouknu znova, protože tento díl patří do TOP 3 celého seriálu. ()

Holky versus obleky (2010) (S05E12)

Dil zase stojí na Barneym, i když už zahrál líp. Tedovo linie se studentkou je tam jen proto, aby se přimělo, že seriál je o tom, jak poznal matku svých dětí. Marshall nevýrazný a ještě trochu zkazil to pěvecké číslo. Lily také nevýrazná a Robin si o sobě myslí, kdo ví co, přitom je hnusná, uřvaná a nesympatická. Naopak potěšila ta Tedova studentka anebo barmanka, které zahrály velice solidně. Ve výsledku je to průměrný díl, hlavně díky Barneymu, bez něj by to byla tragédie. ()

Jenkins (2010) (S05E13)

Tentokrát v epizodě nemá Barney takový prostor a tak ji docela překvapivě táhne Ted. Naopak zklamáním je pro mě výkon Marshalla a hlavně Lily, která i když dostala málo prostoru, tak mi dokázala díl zkazit. Překvapila mě Robin, která mě tady štvala míň než normálně a to je hlavní důvod proč jsem si epizodu i navzdory Lily užil. ()

Dokonalý týden (2010) (S05E14)

Skvělá epizoda, Barney, Ted a společný kartáček válí. Jen ta Robin tam zase nemusela být. ()

Králík nebo kachna (2010) (S05E15)

Barney baví hlavně zpočátku, transparent v televizi je geniální. Pak se on a mobil trochu ohraje a ke konci mě nebavilo ani to. Pobavil Marshall shanící nevěstu. Ted a Robin nudili a hádka u stolu byla suverénně nejhorším momentem dílu (Robin v ultrazvuku, to je něco, co nechcete slyšet). Průměr. ()

Na háku (2010) (S05E16)

Dil ve kterém má nejvíce prostoru Ted, který sice nezklamal, ale ani nijak extra nezazářil. Barney moc prostoru nemá, linie s Lily mluvící s prasatem mi přišla docela trapná a Robin i v tom málo prostoru co dostala, opět ukázala, že je to nesympatická mrcha. Průměr. ()

Ne (2010) (S05E17)

Tohle mohla být tak dobrá epizoda nebýt Robin. Pouštím si sitcom, abych se pobavil a oni tam dají takovouhle hysterku. Nejvíc mě dostal závěr - potom, co Barney skvěle zachoval mu to oplatí tím, že sama začne zpívat tu písničku i když věděla, jaký to je. Škoda, díl měl potenciál na víc než tři hvězdy. ()

Řekni sýr (2010) (S05E18)

Barney nemá moc prostoru (byť ten co má skvěle využívá), Ted hraje na svoje poměry docela dobře a Robin překvapivě není otravná. Bohužel všechno to kazí Lily a nečekaně i Marshall, kteří se chovají hnusně k Tedovi a jeho přítelkyni. Ale aspoň z nich měla Robin na krajíčku. Dílu chybí víc vtipu, ve výsledku to tak je průměr. ()

Roboti proti wrestlerům (2010) (S05E22)

Díl ve kterým není nic špatně, Robin tam vůbec není a Lily ani Ted nejsou otravný. Naopak Ted společně s Barneym (který zas ale nemá tolik prostoru) baví nejvíce. Přesto nemůžu ohodnotit plným počtem, dílu chybělo něco navíc, něco, kdybych smíchy spadl ze židle. Anebo alespoň víc Barneyho. Nejlepší scéna přišla paradoxně ze strany vedlejší postavy - ten týpek ve výtahu na konci. ()

Nevěsta (2010) (S05E23)

Celý díl je jen o Tedovi. Barney tam v podstatě není, ostatní tři mají malý prostor, ale spíše to kazí. Ted nijak neexceluje, pobaví spíš film Wedding bride a pak závěr se povedl. Dobrý výkon od Judy Green. ()

Dvojníci (2010) (S05E24)

Barney válí, Baby Watch byla paráda a Ted by měl zůstat blond ještě aspoň tak pět dílů. Vlastně herecky nikdo nezklamal a kdyby Robin vzala tu práci v Chicagu a zmizela ze seriálu, tak bych musel dát plný počet, takhle se zas "ukázala" a vyjela po Tedovi. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (viac)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (viac)