Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

gumbo

Ultrarychlá akční mlátička se spoustou nelogičností a nesympatickými postavami. Složit tým a představit ho divákovi by slušným scénáristů dalo pěknou celou jednu sezónu a určitě by zůstala spousta tajemství a motivací skryta. Tady se to všechno stihne v prvním dvojdíle. Vše se řeší ve spěchu a bez roszmyslu jako by času bylo málo. A to jako proč? Vždyť sakra mají stroj času! To mě mají jako zajímat tyto postavy, když ani tahle základní věc nemá na jejich chování vliv a prostě raději pobíhají co nejzmateněji po tom světě, jen aby se z toho dal vytvořit nějaký děj? Když už cestování čašem, tak radši TOHLE. A jako vrchol: :D "Když Marvel zaměstnává bývalé Doctory, tak my si vezmem aspoň Ponda." řekli si asi v DC a udělali z něj Pána času. OMG 35% ()

johnywalker

Nuda... Necharismatické postavy, nudný děj, stále se opakující scény a citové výlevy jednotlivých postav staví spin - off Arrowa a Flashe na pozici "nezvládnu dokoukat ani první sérii". Škoda ()

Johny M.

Celý je to takový zmatený, rychlý, 80kový... zbytečný. Komiksy mam radši na plátně, TV jim moc nesluší a tyhle rádoby superhrdinové mě (zatím) nijak neoslovili. Miller s Purcellem opět spolu, to potěšilo... ()

FanKalEl

Nový seriál od televízie CW vykročil trochu inou nohou ako Arrow a Flash...a je to sakra super! Počas prvých dvoch dielov zatiaľ, som si všimol že istým spôsobom to má podobný nádych a štýl ako animované seriály z 80 až 90 rokov. Má to skvelé humorné frky, akciu a hlavne príbeh. Tvorcov chválim. Seriál sa na nič nehrá a netvári sa vážne pri šialených scénach ako napr. v Arrowovi kde sa ľudia kryjú lietajúcim guľkám s táckou na poháriky a pod. Legendy zajtrajška sú tak trochu inde, sluší im to a sakra vedia pobaviť. ()

phoenixer

Nechápu jak se na to lidi můžou dívat. Proč se na to sakra vlastně dívám i já? Tuhle otázku jsem si kladl snad každej díl po pilotu. Jeden paradox přebíjí druhý. Kolikrát jsem měl chuť hlavní hrdiny koupnout do sedinky, páč tak špatný dialogy a vtipy neměl ani Novotný! Při posledních dílech jsem seriál vnímal už spíše jako parodii. Efekty a herci jsou jediné plus, které v tom vidím, bohužel. ()

feryk

Slepenec a patlanina všeho možnýho dohromady, která působí jak rozbitý a špatně slepený hrnek. Pro starší děti možná ok, ale v podstatě nemá čím zaujmout. ()

ER

Platí pro I. a II.sérii....Cestování časem je velmi oblíbené téma a i tady se mu dostává mnohé pozornosti,ale....... Jako celek působí seriál jako "rychlokvaška",která využívá i pár známých comicsových postav z jiných (běžících) seriálů,ale nedokáže tu různorodost ukočírovat. Pomalu každá druhá akční scéna vypadá jako "třetí světová",přitom kolem je jen pár chlápků k likvidaci,takže vidíme spíše něco,co vypadá jak ohňostroj (bezduché polétávání,metání námrazou či plamenem v 360 stupních apod.),než solidní bitvu. Jedině "zločinecké" duo dokáže udržet trochu pozornosti svými hláškami v tom množství balastu,který zjevně kopíruje ,co se dá (takže uvidíme zombíky,J.Hexe apod..). Oproti seriálům Flash či Arrow (s kterými se propojuje) je seriál o level níže,byť obměna postav pomohla k větší kompaktnosti a pár věcí se zlepšilo. ()

Clockwooork

Asi jako nonstop od michala davida... Víte, že je to to nejlepší co ze sebe dostal,ale pořád víte, že je to hovno platný s je to shit, co dodat. ()

Eventyrer

Nudný, preplnený seriál, ktorý nedosahuje ničoho, čo sme si v Arrowovi a Fleshovi zamilovali. Jedine lacno celého seriálu a jeho stupidita je v skutku originálna. ()

Idahou

Skoro až debilní vykrádačka Doctora Who, torchwoodu a úspěšnějších komiksovek. Time masteř místo time lordů, Rip Hunter místo Jacka Harknesse a Matta Smitha. Ono by to mohlo fungovat, jen by do toho musel někdo vložit trochu snahy a ne jen haldu peněz na efekty. Děj prvního dílo by vystačil na celou sérii, ale místo toho je to jen klasická zplácaná bejkárna typu "nejlepší lovec ve vesmíru a čase se neumí trefit do kulhajícího dědka. Rezavý traktor naprosto stačí proti palbě z laserové zbraně která před chvílí drtila vesmírnou loď. Jo a ta oprava lodi probíhá "star trek způsobem" - Rip si stoupne k panelu, vrazí do něj ruku a dělá bzzzz. Kamera je dobrá, kostýmy a herecký obsazení už pokulhává (vyjma Ripa, ten je bezva), ale pořád dobrý. Efeky taky fajn. Scénař bída. Až moc je znát, že na to tvůrci kašlou. Měl jsem to asi vypnout hned jak se ve druhé minutě zjevil zloduch v roce 2166 a v ruce měl současný samopal mp5 s tuningem a baterkou jako laserovou pušku... ()

Human_Traf

Mám problém už se základním konceptem seriálu. Na partu lidí, kteří se snaží chránit historii, do ni nějak až moc zasahují. V každém díle si vesele zabijí pár lidi (historii na nich asi nesejde), po nebi poletuje ohnivý mužík a tak. A proč se furt vrací na divoký západ... Dalším nešvarem je nedostatek sympatických postav, a když tu nejlepší z nich odpraví, nezbyl mi jediný důvod proč to dál sledovat. Ale pořád je to o třídu výš než Supergirl a není tam tolik "dojímacích" scén jako ve Flashovi, takže by se to možná někomu mohlo líbit. ()

holub109

Již po prvním díle jsem byl spokojený. Cestování časem mě vždycky bavilo a zde ho je opravdu hodně. Jsem rád, že seriál nepoužívá příliš mnoho nových postav, ale vrací se mé milované postavy z Arrowa a Flashe. Akce je zde relativně hodně, více mě však bavilo setkávání Legend s pravými historickými osobnostmi. Hudba a cestování do budoucnosti byla také zajímavá. Bohužel jsme se rozloučili s jednou z mých nejoblíbenějších postav celého universa Není to žádný zázrak, ale již teď jsem natěšený na další sérii. 1. série - 80% ()

Bube1

Velmi zábavná a atraktivní super-hrdinská/padoušská týmovka z dílný tvůrců Arrowa a Flashe. Největším tahákem Legend je fakt, že na poli televizní komiksové produkce tady nic většího ani epičtějšího zatím nebylo. Postavy jsou super-cool, zápletka zaujme a efekty velice slušné. Stanice CW tímto počinem utvrdila svou pozici na pomyslném trůnu TV komiksových adaptací a myslím, že jí dlouho nikdo nesesadí. EDIT: Po pár dílech je mi jasné, že Legendy se ubírají jiným směrem než Arrow s Flashem a ta změna je pro mě velmi osvěžující! Staví se tady na akci, tempu, neodbočuje se ke zbytečným vedlejším zápletkám, takže Vandal Savage má dostatek prostoru a jelikož tvůrci předpokládají, že postavy známe z ''prequelových'' seriálů, nezdržujeme se ani seznamováním s nimi. Závěrem - sedí mi to jako ušité na míru. :)) ()

fincik

Momentálně o dost lepší než Arrow a líbí se mi to snad víc než Flash. Je to zábavné a odlehčené, plus cestování časem jsem měl vždycky rád. ()

Lavinia

Výplach všech možných hrdinů a antihrdinů, tak nějak hlavně těch, co mi nejsou moc sympatičtí, ze všech možných filmů a seriálů, u mě zmatek! Dotyční cestují v čase i prostoru a honí se za hlavním zloduchem, který ohrožuje určitě svět, jak ho známe, a lidstvo, jak nám jde beztak na nervy, ergo musí být zastaven za každou cenu, ale je zlý, zlý a mocný ... u mě naráží na nepochopení a otrávenost supervlastnostmi, takže ne, děkuji. Pro skalní fanoušky. ()

Lorge

Jeden z nejlepších "popkornových-superhrdinských" seriálů současnosti. Zatímco Supergirl a její bratříčci Arrow a Flash se poslední dobou berou čím dál tím vážněji, řeší osudová dramata a vztahové problémy, Legendy také řeší osudová dramata a vztahové problémy. Ale narozdíl od výše zmíněných kolegů to dělají s nadhledem a pořádnou dávkou komiksového humoru a akce, což Arrowovi vždycky chybělo a Flash o to přišel. Legendy mají švih, tým složený ze zajímavých postav a hromadu akce. Skvělým tahem je "sesbírávání" postav z jiných sérii, viz Constantinovy návštěvy (vraťte mu už kurva jeho seriál), hostování Hawkgirl a nyní nový přírůstek v podobě Wallyho Westa (ups, spoiler). A hlavně Damien Dhark v podání skvělého Neala McDonougha je konečně pořádný komiksový záporák, který je nejen správně šílený, brutální a nevypočitatelný, ale (opět) nebere se vůbec vážně a je vtipný. Jeho kofrontace s Legendami, kdy se s nimi bavý, jako se starými známými jsou svým podivným způsobem... milé. Rozhodně je to skvělá změna po "osudovém" Savitarovi, či po ledovém Ra´s Al Ghulovi. Yeah, Damien Dhark for fuckin´ president!!! ()

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)