Legendy zítřka - Série 1

(séria)
USA, 2016, 11 h 15 min (Minutáž: 42–44 min)

Hudba:

Blake Neely

Arthur Darvill, Victor Garber, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Casper Crump, Falk Hentschel (viac)

Série sleduje skupinu hrdinů a padouchů, kteří jsou povoláni cestovat časem, aby bojovali proti větší hrozbě. (LUKICKK)

DEADMANincCZ

První řada týhle béčkový oddechovky byla celkem nádhernej přehled CGI, který na řadovej sci-fi seriál z jednoho DC vesmíru, kde se s tím musí počítat, byly hodně na úrovni a kolikrát jsem si říkal, že Firestorm daleko předčil oba Human Torche z obou verzí Fantastic Four pro stříbrný plátno. Co se týkalo příběhu, tak mě ty časový skoky moc nebavily a kolikrát se do toho tak zapletli, až jsem si říkal, jak je to možný takhle vyjebávat s nějakou léta nastavenou laťkou časových paradoxů a toho faktoru "příčina-důsledek" všeobecně. Cením si všech herců, zahráli skvěle a nikdo by se nemusel stydět si to hodit i na větším plátně (narozdíl od pár kolegů v Arrowovi). Poslední záběr na konci první série jen naznačil plány CW všeobecně, a pokud to tak opravdu bude, je na co se těšit. ()

Shakers

1. séria - 80% Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu. ()

Psycho.R

Pilotní film se mi pozdával odtažitý a říkal jsem si, jestli vůbec získají hrdinové mé sympatie. To jsem se, ale bál zbytečně, od 3. - 4. dílu jsem se začal velmi bavit. Kvalit propracovaných prvních sérií Flashe to nedosahuje, ale celý seriál se nebere příliš vážně (i když se v něm dějí podstatné věci pro ostatní). Vidím v tom spíše pohodovou zábavu, kde sice příběh očekáváte, ale i tak vás baví. ()

Lachtaan

Dneska už legendární díly Arrowa a Flashe Legends of Yesterday a Legends of Today mě nehorázným způsobem nakoply se těšit na připravovaný spin-off obou seriálů a další přírůstek do expandujícího Arrowverse. Chvilku mi trvalo si zvyknout na typicky britského Arthura Davilla a záporák byl také snad více "annyoing", než bylo zamýšleno. Mít již první řadu v sestavě, kterou v Legendách vídáme dnes, byla by pecková. Bohužel se v ní nacházelo dost postav i vedlejších story, které mě po celé ty 4 měsíce pěkně otravovaly. Chvála bohu, že to tvůrci tolik vytáhli v řadách nadcházejících. 7/10 ()

Mouchal

Pokud bych měl Legendy charakterizovat jedním slovem, bylo by to "Zbytečný". Zbytečný prohlubování problémů stanice CW, kdy místo toho, aby si uklidila ten bordel, který předvádí v Arrowovi, nám tu na zlatém podnose naservíruje ještě větší ptákovinu (tím to myslím doslova, dva členové těchto legend jsou lidští ptáci). Pár hlavounů ze CW se asi probírali diskuzemi, kde našli věty typu "chci více Captaina Colda!!" nebo "miluju Atoma!" a usmysleli si, jak moc je chytré dát všechny tyto béčkové seriálové hrdiny do jednoho časového mišmaše, kde pravidla cestování časem, které sami tvůrci nastolili, seriál opakovaně porušuje. To se ani nedá nazvat chyba lidského faktoru, ale prostě naprostá debilita a idiocie scénaristů. To je něco jako když autor ve své knize napíše "a její vlasy byly kaštanově modré" a pak ještě k tomu všemu přijde ilustrátor s otázkou "jakou barvou jí mám ty vlasy nakreslit?" a autor na to odpoví "ty voe dej tam třeba krvavě rudou, to bude vypadat cool". Jo. Tak přesně takhle bych tento seriál ohodnotil. Kéž by do druhé série proběhla nějaká pořádná čistka hlavních, nesnesitelně otravných postav (koukám na tebe Sáro) a hlavně i obměna několika hlavních pisálků. 40% ()

• Když si Chronos (Dominic Purcell) nasazuje svůj oblek, tak v prvním záběru má obě rukavice, v druhém má jen jednu a pak zase obě. (Domaneni)
  • V 10. minutě Leonard Snart (Wentworth Miller) pronese větu: „Tohle není můj první útěk z vězení,“ čímž odkazuje na působení v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005), kde vystupuje jako Michael Scofield. (M__)