Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

Zek

Do konce druhé série se to ještě dalo sledovat, ale od třetí série se na to už nedalo koukat. Některé díly, by i člověk dokázal ohodnotit čtyřmi hvězdami, ale během pár minut se to vždycky přeplo do té největší trapnosti, které mohlo napadnou jen malé dítě. Jeden z mála seriálů, který i když byl předčasně ukončen mi teda opravdu chybět nebude. ()

venalce

Ne, prostě mě to nepřesvědčilo. Tradiční hon na záporáka ještě beru, ale všechny postavy mi přijdou krutě nesympatické a jednotlivé epizody prostě jen naplňují očekávaná klišé. Celé to na mě působí uměle a ani Arthur Darvill jako Time Master to nezachrání. Pilot mě navnadil čekat něco víc, ale prvotní nadšení rychle opadlo. Radši zůstanu u Flashe, ten tu tolik potřebnou jiskru má, tohle je bez přidané hodnoty. ()

Mishqo

60% ... Nie úplne zlé, ale každá jedna epizóda je hrozne šablónovitá, ako cez kopirák v porovnaní s tou predchádzajúcou a mení sa iba scéna. Myslím, že po šiestich epizódach mi stačilo. ()

LizianShaw

Když opomenete těch milon chyb a paradoxů vytvořených cestování v čase (které vůbec neovlivňují ostatní seriály - což nedává smysl), tak si lze tento seriál pořádně užít. Legend je 9, takže si každý najde svého oblíbence (mým je Hawkman), který má důležitou část v ději, a každý si v seriálu něčím projde. Pokud chcete na chvíli vypnout mozek, a pobavit se u nějaké té superhrdinské akce, tohle je pro vás. Štve mě pouze Stein, který se mi k akcím vůbec nehodí, a je mi nesympatický. Ostatní se ale velmi povedli, zejména Rip (Doctor Who). Vandal Savage mi nejdříve lezl svým slizkým dojmem na nervy, ale ve výsledku je to skvělý nesmrtelný záporák a archnemesis Ripa... Takže negativa jsou Stein, chyby v scénáři o cestování v čase a také vztah mezi Kendrou a Rayem mi připadal až moc nudný (a typický pro Cw). S1: 70% Druhá série se o dost zlepšila, zejména mě potěšili nové přírůstky: Vixen a Steel (který má fakt úžasný oblek). Také nám krátce představili JSA, což bych vůbec nebyl proti, kdyby jim příště věnovali více epizod. Chyby tam sice stále jsou, ale s tím už jsem se smířil. Legion of Doom se víceméně povedla - Professor Zoom a Merlyn byli báječným přídavkem, zato Damien Darhk nikoliv (ani zde, ani v Arrowovi). Jinak jsou epizody velmi zábavné, a velmi obohacené kulturou - pokaždé se cestuje do jiné doby: samuraiové, Apollo 13, western, Tolkien, Lucas atd. Efekty jsou na úrovni. 85% Třetí série je vrchol Legends, nebo alespoň zatím. Zbavili se nepotřebných postav a dali nám novější o dost zajímavější - Zari a hlavně Constantine!!! Ten zde zatím moc času netráví, ale čtvrtá série bude určitě bombastická. Některé filler epizody mě zas tak nebavily ale Mallus se ukázal jako skvělý záporák. 87% ()

HArna

Docela velký propadák, alespoň pro mě. Myslím, že cílovka jsou teenageri, protože si nedokážu představit, že na to kouká někdo starší, kdo má zkušenosti z daleko lepšími seríály. Já absolutně neznám DC a po tomto seriálu už asi ani nechci. Je to stále stejný kýč a docela nuda. Témata se neustále opakují, navíc mě ani jeden z hrdinů není sympatický. Co je horší, jako milovník záporáků musím bohužel konstatovat, že hlavní záporák ve mě budí spíše smích než hrůzu. 20% ()

Knowho

LoT jsem si neskutečně užil a přes lehce slabší 6. sérii patří seriál mezi velmi oblíbené. Hlavní myšlenka že se vezmou vedlejší postavy z předchozích Arrowverse seriálů a udělají se z nich hlavní zde se z počátku může zdát zvláštní avšak hodně funguje. Dokonce se dočkáváme menšího navázání na seriál Constantine, který (bohužel stejně jako LoT) skončil cliffhangerem. Captain Cold si mě zde získal ještě víc a jeho chemie s ostantími je skvělá. Nemůžu zde rozebrat všechny oblíbené postavy, protože bych tu byl dlouho, takže vyberu pár těch opravdu nejlepších: V prvních 2 sériích se zde představí nová postava Rip Hunter a je to prostě frajer, nejlepší Kapitán. Ve druhé sérii se jako jeden ze 3 hlavních záporáků vrací Reverse Flash (Z Flashe) a opět v podání Matta Letschera a tímhle seriálem se Matt stal mím oblíbeným RF. Epizoda kdy byl s Rayem ve vesmíru je boží. Vedle RF se vrací ze seriálu (Arrow) i Damien Darkh a ten se zde objevuje častěji a částečně se vykoupí z Arrowa a ve finále je víc kladný. A má zde takový svůj typický humor, který mě donutil si seriál oblíbit ještě víc. Dále se vrací Johnny C., kterého jsem zbožnoval už v  jeho seriálu a jsem rád že ve 4.sérii se z něj stala jedna z hlavních Legend a uzavře se jeho příběhový arc s Astrou. Ještě bych chtěl podotknout skvělé hraní Matta Ryana, který do 7. série stvárnil Constantina a v 7. hrál novou postavu Gwyna a přesto že jsou hrány stejným hercem jsou hrozně moc odlišné. Nejlepší série: 2. Nejslabší série: 6. 10/10 ()

jasiska

Jeden z dôvodov, prečo som Legendy začala pozerať, bol Arthur Darvill. Keď sa ho však v druhej sérii zbavili, kvalita seriálu sa zvýšila - to bude asi kvôli tomu, že už nebolo všetko zamerané len na pomstu dosť otravnému záporákovi, ale že sa seriál v podstate zmenil na variant na ansámblového amerického Doctora Who (samozrejme ani zďaleka nedosahujúc jeho genialitu :-) Hlavný dôvod, prečo som sa vôbec obťažovala dopozerať 1. a začať 2. sériu, boli samozrejme Flash a Arrow. Ale začalo to vyzerať tak, že budem Legendy pozerať pre ne samotné. Po zhliadnutí 3. série zvyšujem hodnotenie na 4*. ()

ADIO45

Pilot byl skvělý. Sice trošku slátanina, ale slátanina. Docela jsem se tam i zasmál, třeba ve scéně, kdy Lenny hláškuje na téma Star Wars. Ale co prostě nejde zapomenout, jsou dvě scény. První z nich je, když legendy utíkají do lodi a Rip říká Rayovi ať mu hlavně poví, že oblek není na lodi a Ray mu v tom poklusu řekne: Klidně, ale to bych lhal. (nepamatuji si to doslova, jde jen o tu pointu) Ale co bylo pro mě za celý díl naprosto nejlepší bylo, když profesor zdrogoval svou druhou polovičku, naložil ho lodi a pak jak startovali tak s nadšeným výkřikem: Oh Jeffersone, dobře že jsi vzhůru, nechtěl bych, abys o tohle přišel. Epizoda Star City 2046 bylo super. Celou dobu jsem si říkal, že tohle je nejlepší epizoda Arrow od 2. série a pak mi došlo, že to vlastně není Arrow. ()

somebody.l

Zatím 4*, pilot byl zajímavý, vtipný. Jsem ráda, že nepřijdu o moje oblíbené postavy (Ray, Stein, Snart) z Arrow a The Flash. Už to chtělo trochu komického ducha do depresivního světa DC :D. ()

rhobos

Pilot velmi slušný. Seriál se veze na vlně Arrowa a Flashe a jde mu to výborně. Další superhrdinský seriál stanice CW, který se (zatím) kvalitou vyrovnává svým předchůdcům. Kdo sleduje Arrowa/Flashe by si tento seriál určitě neměl nechat ujít. Spokojenost s obsazením i zápletkou :) ! ()

char_t

Pilot: Jsem zvědav, jestli se Legendy uchytí. Po konzervativním Arrowovi a trochu odvázanějším Flashovi se superschopnostmi a superpadouchy totiž přichází ještě větší skok. LoT jsou hardcore sci-fi komiks, týmovka plná málo známých jmen z DC univerza, doplněná o nějaké ty kosmické lodě, lasery a cestování v čase. A to mluvím jen o prvním díle. Anžto, jelikož a protože mám na všechny tyhle věci úchylku, jsem spokojen; snad nebudu sám :-) 2. série už je ale i na mě trochu moc divoká. Místo komiksové špičky mi nové díly připomínají spíš slabší výplňové epizody z Hvězdné brány - král Artuš, recyklace záporáků, do očí bijící levná produkce, stupidní zápletky... ()

MikeeTheory

Aneb ne vždy trailer prozradí úplně vše. Mě spíše odradil, než přesvědčil, ale první díl ukázal, že DC sází na to, co už předvádějí v seriálech Arrow a Flash. Z nich si jen vytáhly postavy, které zde hrály spíše na vedlejší koleji, a paradoxně se to vyplatilo. Takový Captain Cold (Wernworth Miller) či White Canary (Caity Lotz) by si ostatně zasloužili svůj vlastní seriál. Člověk jen nesmí moc řešit fyzikální zákony či nějakou hlubší logiku. Na tohle tady tvůrci moc nehrají a někde to bohužel trochu bije do očí. Pokud se ale budete koukat s nadhledem, budete spokojení. Oblíbené postavy: Captain Cold, White Canary, Rip Hunter ()

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)