Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

rubik1

Jeden z najlepších filmov aký som v poslednej dobe videl (Gran Torino, Benji Button, Million Dollar Baby, Crash, Klub Rváčů). Premakaný scenár, pútavý dej, fantastické rozuzlenie, ale tento film som videl až po "Loupeži za bíleho dne" , kde bol naň odkaz takže niečo málo som tušil, ale aj tak som po záverečných titulkoch ostal v nemom úžase pozerať na telku a nenachádzal som slov. ďalej musím pochváliť herecký výkon Denzla Washingtona a Jodie Foster ktorá dokáže zahrať aj úlohu "mrchy". Ale dosť bolo rečí, skrátka je treba vidieť !!!! ()

mikulem

Žádná nová bankovní klasika se nekoná. Největším "překvapením" filmu je, že ani hvězdné obsazení neutáhne film, pokud není co hrát. Děje je pohříchu málo a hlavní pointa je zřejmá už při druhém flashbacku. Spike Lee nám polopaticky vysvětluje každou hloupost, a díky tomu jde veškeré napětí do háje. Šel bych na průměrné hodnocení, ale za ten protahovaný závěr, kdy motivace postav už úplně postrádá logiku, jdu ještě o hvězdu dolů. ()

ssfan

Spojenec rozhodně není úplně běžný film o přepadení banky. Má poměrně zajímavý koncept. Po technické stránce je Spojenec zvládnut solidně, dějově je to však jen lehce nadprůměr. Nicméně Denzel Washington zahrál slušně, já se celkem solidně pobavil a myslím si, že ty čtyři hvězdy si to zaslouží. Líbil se mi i úvodní song. ()

manonfire

Takový obvyklý představitel paradoxu.....film, jež obsahuje teoreticky všechny ingredienty, jako je tempo, renomovaní herci, pointu......dokonce i mého výsostného oblíbence, přesto to byla pro mě ztráta času. Emotivně mě to naprosto minulo.....nebo spíš nemělo čím trefit. 30% ()

BuryGol

Dá se vymyslet perfektní plán jak vykrást banku? Clive Owen na něj přišel. Ale Denzel Washington s pleší a knírkem jako podivnej polda se mu v tom snaží zabránit. Já se bavil, což bylo hlavní. Další snímek co mi pomoh přetrpět nudnou noční směnu. Ani mi moc nevadilo že mi Denzel nesed, že Jodie Foster mi byla hodně nepříjemná a že měl film na můj vkus tak o dvacet minut víc než bylo třeba. Nejvíc jsem si užil Owena, kterej si podle mě zasloužil trochu víc prostoru. Na černošskej slang Denzela o tom co vytáhne na svojí slečnu jsem nebyl moc zvědavej. Ale použít záznam proslovu Envera Hodži a totálně zmást NYPD? To je jiný kafe! ()

Wbcko

Mno, dobře to měl vymyšlené. Jen si tak říkám *spoiler* to pánové od policie nesrovnávali počet lidí, co bylo v bance před tím než vyhodili kamery a počet, kolik jich vyběhlo ven? Jinak inteligentní, napínavý, výborně obsazený a zábavný film. Jen Jodie Foster mě nějakým způsobem dost iritovala. Ani nevím jestli to bylo postavou nebo prostě tím, že mi nesedí. Slabší 4* ()

milancecil

Tajemně spletité akční drama s dějovým přesahem do již velmi vzdálené, ale o to více temné minulosti, v něm opět výborný a přesvědčivý Clive Owen, v roli velmi rafinovaného profesionála najímaného na speciální riskantní akce, tentokrát s úkolem získat ilegálně pro svého klienta tajný, kompromitující obsah z jedné bezpečnostní schránky v trezoru velké bankovní pobočky, tento pravý účel celého následného dění však divák ani policie netuší, vše je totiž velmi přesvědčivě organizováno jen jako typická bankovní loupež jištěná velkým počtem rukojmí, policie tedy postupuje standardně, podle svých osvědčených interních pravidel, neproniknutelně obklíčí banku, vyjednává s lupiči a shromažďuje pro připravovaný zásah v bance důležité informace, ale naráží na řadu nastražených matoucích pastí a léček, stále více se tak s ubíhajícím časem, hodinu po hodině, postupně odkrývá, že toto nebude tak obyčejné přepadení, za které je zpočátku považováno, že jde o jakousi propracovanou psychologickou hru, ve které o v bance uložené peníze patrně vůbec nejde, opravdu skvělá, strhující podívaná, ve které nechybí množství nejrůznějších překvapení náhle měnících směr předpokládaného dějového rozuzlení, bravo !!! ()

dafidsch

Dej, prekvapenie a rozmýšľanie nad tým, že prečo sa to vlastne všetko deje. Aký má zmysel táto krádež. Jeden z lepších filmov, ale ťažko som sa sústredil a mal silu vydržať ho pozerať. Mal akosi ťažkopádny priebeh. Prekvapil ma prepracovaný koniec a nečakané vyvrcholenie, ktoré tento film vyšperkovali. Denzel vo svojej úlohe bol akosi iný ako obvykle - nechytil ma nadšením. Clive a Jodie to zahrali lepšie (78 %). ()

Hollohlaway

Nijak zvlášť mě to neohromilo, dle hodnocení jsem tedy čekal víc. Určitě Owen lepší Washingtona, atmosféra dobrá a i fígl na vyloupení banky není z nejhorších. Ale jinak to pro mne nemá nic navíc, zvrat, překvapení... ()

venca163

Nemůžu se zbavit pocitu, že Spike Lee je hroznej rasista =). Druhá věc, co si z filmu pamatuju, je, že ačkoliv nám tvůrci podávaj tu loupež jako něco geniálně promyšlenýho, tak to byl totální nesmysl. Semtam vtipný, ale dohromady nevýrazný. Zaujala mě akorát výborná kamera a na konci jsem si přečet, že za ní stál můj oblíbenec Matthew Libatique. On fakt v každym filmu zanechá svou stopu.  (65%) ()

sheilla

Abych rekla pravdu, tak mne nejak unikl smysl toho filmu. Dokonala loupez, pri ktere nebylo nic ukradeno. Policiste se snazi chytit lupice - samozrejme nechytnou, jinak by to nebyla dokonala loupez. Prozrazeni cloveka, ktery kolaboroval s nacisty - taky nic. A hlavne, ktery blazen by schovaval takovy material v sejfu banky ? Tak o cem to teda bylo ?????? U filmu jsem se nenudila, hvezdne obsazeni taky nezklamalo, ale cekala jsem od Spika vic, tohle jsou slabe 3*. ()

Arius

Uz poriadne dlho mi chybal naozaj kvalitny prvotriedny film. Spojenec mal uchvatnych hercov, vynikajuci scenar , jedinecny namet a taktiez i ostatne parametre splnali podmienky filmu hodneho piatich hviezd. ()

solskjaer

Po dlouhé době, opět něco výrazně inovátorského co se příběhu týče. Dokonalý dějový spád, který graduje do velmi povedeného konce. Navíc nepřekonatelný Clive Owen a velmi přesvědčivý Washington s Fosterovou dávají celému filmu punc, který mu nepochybně patří. ()

slovan1

Celý film doprovází zvláštní atmosféra a to se mi líbilo. Člověk pořád uvažuje, jak to ti lupiči dokážou a jak se dostanou ven i s přechcáním všech policajtů. Ze začátku příjemný film, který se ale v půlce zlomí a začne chvílemi nudit. Neškodilo by, kdyby byl film o pár minut kratší. Celkově jsem se ale bavil a nestačil počítat známé herecké tváře... :-) ()

Heraldika

Film, u kterého si až během poslední minuty vzpomenu, že jsem ho viděla před pouhými 3 lety v kině!! si lepší hodnocení nezaslouží. ()

femme fatale

Musím přiznat, že se mi v poslední době kriminálky zhnusily obehranými klišé a neoriginální dějovou linkou...ale INSIDE MAN byl opravdovým překvapením. Scénář je vymakaný, děj nevázne a má obsah. Denzela s Owenem jsem přímo hltala a scénárista spolu s herci vytvořil dva odlišné hrdiny - na straně jedné vysmátý a neústupný Denzel a na straně druhé naprosto chladný a sebejistý Clive, oba pak spojuje vysoká inteligence a dávka racionality. Největší prostor zde dostávají tyto postavy a nebýt toho, že ho využili jen k dobru filmu musela bych nadávat na slabé využití Jodie Foster, Ch. Plummera, W. Dafoea... ()

Lukoboss

Celkem mě překvapuje zdejší vysoké hodnocení, protože mně to přišlo jako zbytečně protažený krimi snímek o vyloupení banky. Objeví se zde několik zajímavostí, které film odlišují od ostatních z téže kategorie, ale není toho zase tak moc, co by ovlivnilo udělení aspoň jedné hvězdy navíc. Role Jodie Foster je naprosto příšerná, všude, kam přijde, je drzá, až to pěkný není, a nikdo jí pořádně nic neřekne, přestože jedná s nemálo vlivnými lidmi. To je celkem zarážející a přímo bijící do očí. Ale celkově jako oddychovka na večer u televize to nebylo špatný. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)