Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

mouzi

Hudba jak z Lethal Weapon, zapletka prumerna. Denzel Washington se mi tu nelibil, Jodie Foster taky ne a vlastne se mi tu nelibil nikdo. Celkove by to sneslo kratsi stopaz. Ta moda tocit filmy delsi jak dve hodiny je hrozna. Slaby prumer. ()

Poleloukales

Nejsem fanda kriminálek nebo tady těch "robbery movies", takže asi nejsem zrovna vzorek, ale přišlo mi to dost jednoduché. Někde o okamžiku, kdy mu vykopali hajzlík jsem to začal přeskakovat neb bylo vsjo jásno, bůkvy něnádo. JAko večerní výplach bezva, na JF se hezky kouká, Owen fajn, i když skoro nebyl vidět a na Plummerovi je super, že i když má formát standardního člověka, jak vleze na plátno, je ho všude plno. To byl Pan herec! ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený film o nezvyčajnej lúpeži v banke, keď zlodejom nejde ani tak priamo o peniaze ale skôr o spravodlivosť. Dobrý scenár a herecké výkony. ()

LencaN

Po delsi dobe film, ktery me drzel v napeti celou dobu sledovani. Prijemne prekvapeni. Super obsazeni. Hezky promysleny dej, kdy divak ma prostor pro vlastni spekulaci o tom, jak to bude dal a jak to cele dopadne. ()

NoWell

Přátelé, není nad diamant v kapse. Komu by se takový dárek nelíbil?? Jo a, nezdá se Vám, že pan Plummer teď hraje snad úplně všude? To nemají amíci nějakého jiného přestárlého herce :)? ()

Olivier

Nenechte se zhypnotizovat propagačními hesly typu nejpromyšlenější banková loupež v dějinách filmu, originální zápletka nebo Spike Lee. Mě to do kina nalákalo a udělal jsem chybu. Ne že by šlo o špatný film, doma u televize bych tím jeden večer celkem příjemně zabil, ale v kině je to velmi průměrný zážitek. Originalita žádná, všechny situace předvídatelné a když už mě tam něco překvapilo, rozhodně nešlo o žádnou pecku mezi oči. a pokud film o bankovní loupeži nezaujme originalitou, moc lákadel už nezbývá. Rozhodně nepřispěla ani žánrová nevyrovnast, díky které film nefunguje ani jako akce, komedie nebo nedejbože thriller. Když si místo IM doma pustíte francouzskou Bezva fintu, uděláte líp. ()

zaack

Pro mě zklamání, málo napínavé a bez emocí. Přesto jsou tu stále vynikající Spike Lee za a Washington s Owenem před kamerou. ()

Thrill

První hodina filmu je dle mě takřka vynikající, opravdu poskytuje vizi dokonalého zločinu a nutí vás přemýšlet o dalších krocích spolu s pachateli, často překvapí vychytralým řešením. Ale pouze do konce loupeže, potom začíná být všechno příliš zamotané, zmatené a zastřeno temnotou nepochopení. Ztrácí se motiv, psychologie hrdinů je přinejmenším podivná. Úplně mi to zkazilo dojem z filmu, nikde žádné rozřešení, pointa. Jako by autor ke konci neměl co říct, jenom "Zahráli jsme si na lupiče a jdeme domů". ()

Kratasedf

Za čtyři a ani nevím proč. Vůbec nevím co přesně si mám myslet. Nechám si to projít hlavou a pak to musím napsat. Ale nemůžu říct, kdy to v hlavě zpracuju. ()

Gabriel_*

Všichni se usmívají, všichni jsou veselí, povídají si a nikomu se vlastně nic neděje. A kdo za to všechno nakonec zaplatí? Nechte se překvapit. V průběhu filmu vám asi dojde pár věcí dříve, než zazní naplno, ale finální rozuzlení, bez akce, s lehkým napětím, vás překvapí určitě. A je pěknou sofistikovanou tečkou za tímhle filmem. ()

tcheque

Filmů jako je tento jsou tisíce. Všechny jsou americké. Je to nejen nuda, ale hlavně kravina. Kdyby se v Americe zabíjeli tak často, jako se zabíjí ve filmech, Čína by dávno vládla na světě. Jinak naprosto souhlasím s Limou o "x-té variaci na bankovní loupež" a s celým příspěvkem. Bravo! až na to, že ten film si rozhodně nezaslouží 3 hvězdičky. 79 procent? Come on... ! ()

moleg

Průměrný film s nevyužitým hvězdným obsazením a nepřesvědčivou zápletkou. Spike Lee je mistr dramat, ale thriller se mu vymyká z ruky. Film by si zasloužil více komerčního režiséra a o trochu kvalitnější scénář. ()

Spike86

Ze začátku to vypadalo slabší, ale postupně to nabíralo na obrátkách a dostatečně se to vypointovalo. Herci jsou zde kvalitní. Nejvíce se mi líbil Clive Owen. Celkově to není žádná bomba, ale na 75% to stačí. ()

Pointed

Ačkoliv mi filmy Sparka Leeho "nechutnají", tak díky božskému Denzelovi a charizmatické role "zločince" (Clive Owena) - jenž jeho osoba dodala do dokonalosti tak, že tenhle počin velice předčil mé očekávání. S každým filmem s Denzelem, se mi začína tento herec víc a víc libit. Co dodat, prostě genialní Film. ()

Jevablo

Zvláštní film vytvořený zvláštním režisérem. Z celého díla úplně čiší touha udělat to samé jinak, než kdokoli předtím. To se povedlo na jedničku - bankovní krimi není tak docela bankovní krimi, policajti se nechovají tak docela jako policajti, v příběhu vystupují postavy mluvící albánsky, je to zkrátka chvíli drama a chvíli komedie, či spíše fraška. Lee neřekne vše, protože předpokládá, že už stejně všechno víme/resp. už jsme v podobných filmech viděli. Neškodí to, naopak je to osvěžující. Jediné minus je způsob, jakým lupiči zvítězí - ale na to se podívejte sami:-) ()

D||X

Variace na bankovní loupež po osmdesátédruhé. Obsazení skvělé, výkony také. Scénáš fantastický, ale celý film je tak nudný a obávám se, že potenciálu měl v sobě mnohem více, než ukázal. Nevím co si o tom mám myslet, jednoduše slušný film se skvělým obsazením na téma dokonalá bankovní loupež. ()

ewus

Ani by som nepovedala, ze ide o dokonalu lupez, aj ked napad to bol originalny...Pacili sa mi akurat uvahy a dedukcie Denzela a snaha odhalit o co vlastne ide ale pointa o co vlastne naozaj slo bola v podstate o nicom. Postava Jodie Foster uz viac odveci a zbytocna ani nemohla byt ale tak dajme tomu, ze tam bolo treba dat aj nejaku zenu. Nezmyselnost inkriminujucich dokumentov ulozenych v bankovom sejfe, ktore tam asi cakaju len na to kym ich niekto ukradne (na co ine by sa odkladali) bola az privelka a na zaver neschopnost detektivov zistit kto su zlodeji a kto len navstevnici banky je zahanbujuca...kamery sice prestali od isteho momentu fungovat ale zeby to bol taky problem zistit kto kedy prisiel to je mozne iba vo filme...teda iba v priemernom filme ako je aj inside man. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)