Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa NiaWolf k tomuto seriálu (8)

Pán času (2005)

(bez spoilerů) 1. sezona: **** - Eccleston je zvláštní doktor, ale člověk si brzy zvykne. Líbí se mi především, jak dobře dokáže zahrát hodného šílence a zároveň při setkání se svými nepřáteli dá najevo svůj vztek velmi přesvědčivě. Díly jsou plné nápadů, je škoda, že tenhle doktor se moc neohřál. 2. sezóna: *** - Zpočátku jsem měla problém zvyknout si na Tennanta, protože v prvních dílech moc dobře nehrál. To se změnilo, když si našel svůj vlastní způsob hraní doktora a začal se více snažit. Hravý a zároveň velmi smutný doktor mu dobře padl a díky tomu se stal mým nejoblíbenějším doktorem. 3. sezóna: **** - Je parádní, jak se díly snaží navázat na předchozí události, jde znát, že si se scénářem někdo pečlivě vyhrál. 4. sezóna: ***** - epizoda Planeta Midnight byla zatím nejnudnější díl ze všech. Jinak patří série k těm nejlepším a stejně tak i závěr série, který by lopravdu důstojným rozloučením s 10. doktorem 5. sezóna ** - Nemohu si pomoci, ale Smith na mě působí dojmem starého úchyla, který se rád obklopuje malými dětmi, které léta pozoruje. Díly už nemají takový šmrnc, nápady se často opakují a herecké výkony nic moc. Jde znát, že kvalita šla dolů. Pondová mi je značně nepříjemná, furt se tváří jako kakabus, jediný, kdo za něco stojí je Rory. Sezonu nezachránil ani závěr, který je jen takový "meh" 6. sezóna *** - Nastalo značné zlepšení. Smith konečně přestal nosit patku, Pondová je stále nesnesitelná a Rory se zase o něco zlepšil, zřejmě i Doktorovi ukázal, jak zahrát trochu emoční scény. První polovina je skvělá, hned si člověk vzpomene, co ho na tomhle seriálu bavilo. Bohužel druhá polovina je plná vycpávkových dílů, které nikam moc nevedou a závěr řady je značně předvidatelný a ne zrovna zdařilý. Škoda. 7. sezóna *** - Díl Městečko Mercy byl asi nejodfláknutějším dílem z celého seriálu. Hromada klišé, nezajímavý příběh, špatné herecké výkony...naštěstí tuto sezonu zachraňuje díl Andělé obsazují Manhattan, který sice zpočátku je takový slabší, ale závěr je opravdu nečekaný. Skvělý je rovněž film k 50. výročí, který je opravdu špičkový. Naopak závěr 7. série je poněkud plitký, plný nesmyslů a velmi zamotaný. Nicméně musím uznat, že když jedenáctý doktor regeneroval, řekla jsem si, že mi přeci jen bude chybět. ()

Prázdné dítě (2005) (S01E09)

Ticho v knihovně, Ani mrk a Prázdné dítě jsou nejděsivějšími a zároveň nejlepšími díly celého seriálu. ()

Ani mrk (2007) (S03E10)

Ticho v knihovně (2008) (S04E08)

Ticho v knihovně, Ani mrk a Prázdné dítě jsou nejděsivějšími a zároveň nejlepšími díly celého seriálu. Mají ale jednu nevýhodu - když je uvidíte, tak dejte vale klidnému spaní. ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Byla jsme velmi ráda, že se vrátil Desátý doktor, protože pošťuchování s Jedenáctým prostě nemělo chybu. Nemluvě o tom, když do všeho vstoupil ještě osmý doktor. První část filmu je perfektní a člověk se u ní vážně baví, druhá část už se začíná zamotávat a občas mi přišlo, že šla i proti pravidlům, které už byly řečeny v seriálu. Nedokážu moc ocenit easter eggy týkající se starší série, protože jsem ji neviděla, ale propojení s novější řadou bylo celkem pěkně udělané. Jen je škoda, že nepřizvali Ecclestona. ()

Zvíře z hvězd (2023) (S14E01)

BBC je prostě nemocná a to hodně. Protože zprznit tak dobrý seriál jako byl Doctor Who, to  může udělat jen nějaký duševní mrzák. Tenhle díl tomu prostě dává korunu. Ano, sice se vrátil Tennant a Dona, ale jen proto, aby se pošlapalo vše, co předtím společně vybudovaly a čím byly jejich díly nejlepší. Začněme tím, že T. Davies naservíroval zcela tuctový příběh, který lze prokouknout už v prvních minutách. Žádná velká zápletka, nic dlouze a skryté budovaného. Vše se odhalí během pár minut. Žádný wow efekt jako dříve. Mimozemšťané působí tuctově jak z Power Rangerů, celé to působí, jako když kostýmy vyráběly z toho, co se našlo v kontejneru za studiem. Ale úplně třešničkou na dortu je woke propaganda, která si tady vůbec nebere servítky a je jedno, že v příběhu nejsou podstatné, ani že nedávají smysl, prostě se tam nacpou, protože BBC! Kde jinde totiž uvidíte: • vozíčkář součástí UNIT, který sice nevyjede ani blbé schody, ale zato je vybavený raketometem! • pákistánsky voják, co má místo helmy neprůstřelný turban! • U mimozemšťana se primárně řeší, jakým zájmenem ho oslovit •  woman power - chlap nic vyřešit nedokáže, ženská to vyřeší lusknutím prstu • všechno vyřeší nonbinary ex machina - protože bez nich by svět nemohl existovat. Celý tenhle díl působí jak prst v krku. ()

Do modravých dálav (2023) (S14E02)

Konečně díl, který se alespoň trochu blíží starým časům. A jde to i bez wokovin. ()

Chichot (2023) (S14E03)

Když je to takový díl o hraní, tak si zahrajeme takovou hru. Se spoilery si netřeba lámat hlavu. Zkuste přijít, která z následující událostí se v tomto dílu nestala. Napovím, že jsou jen tři, zbytek v téhle kolosální kupě hnoje opravdu stal: • jsou zmíněni vegani • Tardis má plošinu pro vozíčkáře • Doktor je binární • objeví se nový sympatický doktor • finální souboj s bossem je házení si míčkem • je tam silná vedlejší mužská postava • záporňák je rasista • když doktor umírá, všechny to hrozné zasáhne • Tennant zůstane na střídačce, až půjde nová řada do kopru, aby zatáhl za záchranou brzdu.   Good Luck. I am out. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner