Pán času - Série 14 (2023) (séria)

Do modravých dálav (S14E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Wild Blue Yonder

TARDIS zaveze Doktora a Donnu až na nejzazší okraj vesmíru. Aby odsud unikli, musí se pustit do nejzoufalejšího boje svého života, v němž je v sázce osud všech. (Disney+)

SimcaJB

Je ale škoda, že 14. reinkarnace (tedy David Tennant) bude mít jenom 3 díly. Třetí epizoda bude rozlučková a zdá se i nejhvězdnější. Neil Patrick Harris by se měl objevit jako jeden z největších protivníků. Tak doufám, že to opravdu bude správně rozloučení s nejzajímavějším doktorem. Moje hodnocení epizody: 90 % ()

Daniel2003

No teda...proč jen to nemůže dostat větší rozpočet, aby ty triky vypadaly trochu líp? To je moje jediná výtka. Jinak to bylo sakra boží! Hororový nádech je u Doctora záruka kvality a příběh je prostě parádní. Klasika v podobě postupného odkrývání "co se stalo, kdo je kdo a kde to jsme" je to, co na tomhle seriálu všichni milujeme. A tady to fungovalo božsky, protože scénář postupně vzbuzuje v divákovi větší a větší zájem záhadu odhalit. Navíc Davies nenechá diváka chvíli vydechnout a sází jednu kličku za druhou, aby byly postavy, obzvlášť Donna, neustále v nebezpečí. Přičemž právě ona to tuhle epizodu měla velmi nahnuté a chvíli už jsem nevěřil, že to dá. Uvědomujeme si všichni, že tenhle scénáristický génius si vystačí s jedním interiérem a dvěma postavami? Neskutečný! 9/10 ()

Pykyli

Ono je to vlastně sakra dobrý. Ale sakra dobrý na klasickou epizodu uprostřed série. Tohle má být speciál, oslava 60. narozenin Doktora na obrazovkách. Strašně dobře se to sleduje, tempo bezvadné. Jen mám v hlavě neustále tu myšlenku, že tohle úžasné duo v příštím díle skončí. A to se mi sakra těžko kouše, kór po takhle dobré epizodě. Nechci aby tohle byl konec Tennanta, ale bohužel. Davies tímhle uplétá dlouhý bič na Gatwu a dost se bojím, že budu chtít víc 14 než 15. Škoda, že se nedala 14 celá série. Takhle se už druhým týdnem tetelím blahem, že se zase dívám na něco, co odešlo před patnácti lety. A o to víc mě bolí to, že to zase rychle skončí. ()

Šimpy

Dobrý příběh, super výkony. Mohli si teda odpustit narážku, že by Doctor mohl být gay. Jen jsme si říkal, že by nebylo od věci, kdyby poslední transformace lodi vytvořila kolem robota a panelu ochrannou bariéru, kdyby Nevěci náhodou odhalily plán kapitána. A v závěru mi i vyrazila slzička, když se objevil Wilfred Mott. P.S. V posledních záběrech jsou vzadu vidět dvě siluety, které vypadají jako cybermeni...očekával jsem jsem tedy o nich zmínku a on je to prý skutečný obchod v Londýně nazvaný Cyberdog. (Po známka pro mě ... 9. recenze zde.) ()

bukajik12

Po katastrofálnej minulej epizóde som si to dnes naozaj užil aj keď to nebolo dokonalé ale už to bol viac menej ten Doctor a Donna na ktorých návrat som sa tešil. Aké to je jednoduché - menej propagandy, jednoduchá, jemne hororová zápletka na konci vesmíru, suoer herecké výkony a je z toho naozaj kvalitná epizóda. ()