Země se zmítá v chaosu a jediný, kdo může vše napravit, je Doctor. Pátrání po původu chaosu ho zavede ke starému známému Hračkáři. Nějak se ze své reality dostal do té naší. Aby se vrátil zpět, musí si s Doctorem zahrát hru. Pravidla jsou jasná – když vyhraje Doctor, Hračkář zmizí, ale když vyhraje Hračkář... (Varan)

HAL

NPH jako Toymaker je luxusní a nádherně si to užívá... dokud nepřijde regenerace (zábavně a originálně podaná, nic proti tomu) a on je pak prostě odhozený, drama kolem něj skončí těžce antiklimaticky. Vzhledem k tomu jak ho hypovali s odkazy na starého Toymakera jsem čekal trochu víc - je to velká škoda, jeho postava si zasloužila pořádně vytěžit, ideálně speciál s ním udělat jako dvojdíl - tak epický jako byly všechny staré dvjodíly s Tennantem, některé z nich patří k tomu nejlepšímu co kdy pro televizi vzniklo. A ta regenerace... ta si vyloženě říká o spin-off seriál. Ncuti Gatwa se uvedl každopádně velmi hezky, těším se co předvede ve vlastní sérii. Snad si do té doby najde i nějaké kalhoty. Z těch tří dílů mě nakonec ten poslední bavil nejmíň, ale jen marginálně a pořád na úrovni silně převyšující všechno z posledních pěti let. ()

Lijem

Po 5 letech vaginálního znásilňování Doctora Chrisem Chibnallem tady máme oboustranně chtěný styk a nedá se říct nic jiného než: Doctor is back, baby! RTD do seriálu po letech vrátil to, co mu nejvíce chybělo. Doctorovskej náboj, dobré postavy a dobré příběhy. I přesto, že speciál číslo 2, u mě, jako jediný dosáhl na 5*,  chápu, že během pouhých tří dílů nejde divákům vrátit to, co strádali během tří sérií. Ale věřím Daviesovi, věřím Gatwovi a doufám, že při dalších dobrodružstvích, kdy tvůrci nebudou pod takovým drobnohledem, se kvalita alespoň udrží. Doctor je resuscitován, teď jen stačí držet životní funkce jeho dvou srdcí a naučit ho zase chodit. ()

Daniel2003

Škoda škoda...tady se muselo rychle přepisovat, stříhat a lepit a je to obrovská škoda. Jak kvůli ztrátě úžasného Wilfa, který byl prostě srdíčkem minulého dílu, ač se ukázal až v poslední scéně, tak hlavně kvůli příběhu. Tomu prostě něco citelně chybí a asi to bude právě ten prvek Wilfa, který měl být jádrem tohohle dílu. Taky mě mrzí to trestuhodné nevyužití Toymakera, který je jedním slovem FANTASTICKÝ, a Harris si může odškrtnout svůj životní výkon. Bohužel je Toymaker ale poražen velmi rychle a celkem hloupě na to, jaký respekt a strach z něho šel. Škoda! Také bigenerace je docela úlet a moc nevím, co si o tom myslet. Gatwa jako nový Doctor bude asi fajn, ale všechna minulá představení nových Doctorů byla mnohem lepší. Tennantův závěr je ale nádherný, a velmi podařený. No uvidíme, co s tím vymyslí dál. Potenciál tam je. 7/10 ()

NiaWolf

Když je to takový díl o hraní, tak si zahrajeme takovou hru. Se spoilery si netřeba lámat hlavu. Zkuste přijít, která z následující událostí se v tomto dílu nestala. Napovím, že jsou jen tři, zbytek v téhle kolosální kupě hnoje opravdu stal: • jsou zmíněni vegani • Tardis má plošinu pro vozíčkáře • Doktor je binární • objeví se nový sympatický doktor • finální souboj s bossem je házení si míčkem • je tam silná vedlejší mužská postava • záporňák je rasista • když doktor umírá, všechny to hrozné zasáhne • Tennant zůstane na střídačce, až půjde nová řada do kopru, aby zatáhl za záchranou brzdu.   Good Luck. I am out. ()

andalin

Výborný nepřítel, bohužel velmi brzo a znenadání poražen - mám však naději, že to tak bylo schválně a on se vrátí (jako vlastně každý druhý v Doctorovi Who). A přestože se dnes vše spoiluje minimálně půl roku dopředu, regenerace překvapila a potěšila! Konec mě po dlouhé době učinil šťastnou a pro novou řadu, návrat RTD a nového Doktora mám vysoká očekávání. Tennant je stále 🩷. ()

• Ve scéně, kdy se Doktor (David Tennant) snaží přesvědčit Hračkáře (Neil Patrick Harris), aby konal dobro, řekne, že kdyby chtěl, mohl by být nebeský - v angličtině "celestial". Jedná se o odkaz na epizodu The Celestial Toymaker původního seriálu Doctor Who (od r. 1963), v níž se Hračkář poprvé objevil a v níž je oslovován právě tímto přídavným jménem. (BaronMartin)
  • V televizních zprávách můžeme vidět mluvit reportérku Trinity Wells (Lachele Carl). Tato postava není v seriálu nová. Pravidelně se již objevovala v prvních čtyřech sériích, a také je to jediná postava v celém seriálu, která se objevila zároveň ve spin-offových seriálech Torchwood (od r. 2006) a Dobrodružství Sarah Jane (od r. 2007). (BaronMartin)