Sally Sparrowová se jednoho večera vloupe do opuštěného domu. Při putování nalezne na zdi své jméno a vzkaz: „Plačící anděl,“ podepsán Doctor. Další den se do domu vydá s kamarádkou Kathy, která ještě toho dne zmizí a objeví se v roce 1920. Chvíli po jejím zmizení se objeví Larry (vnuk Kathy) s dopisem pro Sally od Kathy. Sally začne sochy andělů vidět všude. K tomu ta podivná nahrávka, mizení lidí a bezmocnost. Co teď? (Varan)

Melios

Absolútne najlepšia seriálová epizóda evr...."Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And most of all, don't blink. Good Luck.” ()

Dan9K

Tohle je opravdu s přehledem nejlepší díl seriálu. Skvěle naplňuje potenciál toho, že jde o seriál, kde by se mělo vyskytovat cestování v čase. Většina dílů o cestování v čase vůbec není, nebo je to jen způsob, jak dostat postavy do určitého místa v časoprostoru a rozjíždí tam jiný příběh, který by se ale často mohl odehrávat klidně někde jinde a jindy.. Zároveň se jedná o první setkání s úžasnými protivníky, anděly. Všechna další setkání s nimi produkují dobré díly, ale tohle bylo poprvé, bylo to záhadné, dechberoucí, svíravé. V těch další dílech už člověk tak nějak ví, do čeho jde. Zároveň hrátky v čase zde mají smysl a logiku. Je to tu skoro podobné, jak ve filmu Frekvence, ale tam to smysl nedávalo. Zároveň je tu místo i pro citové pasáže a nějaké to strašení. Vyústění není vycucané z prstu na poslední chvíli, ale má také svoji logiku. Prostě fakt dobré. K celkovému dojmu přispívá i fakt, že Doctor zde není hodně dlouho ústřední postavou a hodně dlouho se objevuje jen tak mimochodem, což přispívá k udržení a budování napětí. Zvlášť v kontextu prvních čtyř sérií novodobého doktora je to fakt exkluzivní záležitost. ()

Milano33

Vskutku neskutočný a nezabudnuteľný zážitok, až tak mi títo hrôzu naháňajúci plačúci anjeli utkveli v hlave! Jednoducho masterpiece vycibrený k dokonalosti! Tak toto bolo poriadne psychologicky zaťažujúce a perfektne po horrorovej stránke vystavané veľdielo. I keď sa dá povedať o samotnom námete a scenári, že je to kategória sama o sebe, najviac však zaručene nadchne skutočnosť, že príbeh je predovšetkým vyprávaný pomocou vizuálnej a hudobnej stránky. Nie len že máme možnosť uzrieť veci, ale aj ich naplno pocítiť, čím sa nechávame priam až unášať. Som ohromený a strachom nasiaknutý, táto epizóda si excelentný spôsobom dokázala udržať maximálne napätie a desivú atmosféru. V strašidelnom dome obklopený anjelskými sochami sa cítite stiesnene a zároveň ste naplnení strachom z tej celkovej neistoty. A taktiež v očakávaní potichu a s vypúlenými očami vyčkávate na to, kam vás tento strhujúci a nervy drásajúci príbeh ďalej zavedie. Bol to až taký silný zážitok, že ani mne sa pomaly nechcelo žmurkať, z čoho mi vysychali očné buľvy. A všetko to vyvrcholilo pohlcujúcimi prestrihmi na anjelov, čo bolo naprosto dychberúce. A tie predom nahraté Doctorove repliky vo mne tiež vyvolali nepríjemné mrazenie. Práve takáto hrátky s časom boli mimoriadne fascinujúce k sledovaniu a ešte lepšie s nad tým rozjímalo a premýšľalo. Bolo to ako skladať nejaký ten hlavolam alebo rébus, a myslím si, že nejednému z vás prišlo na um, či koncept tohto cestovania v čase dávalo vlastne zmysel. Koniec koncov, som došiel k názoru, že funkčnosť tohto velice komplexného time travelu je logická a zmysluplná. Takisto musím dosť oceniť, že v podstate hlavná protagonistka tohto príbehu, Sally Sparrow, je taká nežná a prekrásna tvárička, na ktorú je skrátka radosť sa pozerať. Naozaj veľmi milá a sympatická dievčina. A na záver jedná taká mala poznámka alebo skôr pamätihodná pripomienka, ktorá robí celú tú epizódu pre mňa ešte viacej exkluzivným a nezabudnuteľnou je fakt, že som ju videl presne na Davidove narodeniny. Áno, dnes, dňa 18.4. (nedeľa) v roku 2021, slávi David Tennant svoje 50. narodeniny, čo je také krásne jubileum. Tak mi dovoľte prostredníctvom tohto komentáru mu popriať a zablahoželať všetko najlepšie. Všetko najlepšie k narodeninám David! Blahoželám, gratulujem, posielam ti vinše, priania a pozdravy. Som Ti neskutočne vďačný, že si nám nadelil takéhoto úžasného Doctora a túto skvostnú epizódu s názvom "Blink", opatruj sa. “Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And most of all, don't blink. Good Luck.” ()

Socrates

Pána času jedu postupně celýho. Je to na delší dobu, před sebou mám ještě několik sérií, ale tohle je zatím bezkonkurenčně nejlepší díl. Totální masakr. ()

• Nejlépe hodnocená epizoda ve filmové databázi IMDb. (Vojtas12)