Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Beyond the Sea (S06E03)

(epizóda)

V alternativním roce 1969 dojde na Zemi k nepředstavitelné katastrofě. Dva astronauti na speciální a nebezpečné vesmírné misi se pak musí vyrovnat s jejími následky. (Netflix)

kocik1

V roce 1969 jsem se narodila a jsem si zcela jistá, že neexistovala ani dokonale zvládnutá umělá těla ani možnost přenosu vědomí, a to dokonce ani z kuchyně do obýváku, natož do vesmíru. Tohle zrcadlo se mi prostě nelíbilo a dávalo nastavit svou tvář leda tak slaboduchému scénáři, kdy US posílá do vesmíru astronauty bez nějakého psychologického profilu apod. Zvolení roku 1969 je také nepochopitelné, důvodem může být jen vzpomínka na Mansonovu Rodinu. Ta má ale svůj příběh. ()

castor

Takové to „co by, kdyby“. Nápad fajn, obsazení skvělé. Divák rád přistoupí na pravidla hry, u jednoho z kosmonautů už je to ale postupně horší. V rodině druhého z nich se totiž odehraje mrazivá tragédie, což má dopad na oba pány, kteří zrovna procházejí letitou vesmírnou misí, zatímco jejich repliky si „užívají“ dole na Zemi konce šedesátých let. Díl v druhé polovině předvídatelný, v samém závěru ale překvapivý, zároveň zbytečně moc dlouhý. Platí to, co mnohdy jinde: chtělo to někoho do party, kdo by svým pohledem pohlídal stopáž a dohlédl na rozpracování zajímavého námětu. Sice dávám tři (silné) hvězdy, přesto to lepší, co lze v šesté sérii vidět. ()

Davies182

Celkem atraktivní sci-fi báchorka o jednom nezvládnutém psychologickém vyhodnocení US astronautů. Nejzábavnější na tom bylo sledovat Aarona Paula, jak se snaží uhrát schizofrenní scenáristické peripetie - myšleno v dobrém. [Netflix] ()

Anderton

Zatiaľ asi najviac "Black Mirror" epizóda šiestej sezóny. Zaujímavý nápad, ktorý by mohol priniesť riešenie pre manželky kozmonautov odchádzajúcich na dlhšie obdobie preč. Avšak každý technologický nápad má aj druhú stranu mince. Beyond the Sea má pomerne nepredvídateľný dej, ak si myslíte, že viete, kam smeruje, tak urobí prudkú odbočku, či skôr otočku do protismeru. O epizóde treba trochu popremýšľať, najmä nad jeho záverom a tým, čo skutočne znamená. Napriek spokojnosti pôjde ale asi o jedinú epizódu BM, ktorú si už nepozriem. ()

Frajer42

Parádní nápad. Skvělé obsazení. Luxusní hudba. Krásná atmosféra konce 60. let. Celkové vyznění dílu hodně sráží až nehezká předvídatelnost a spousta dost do očí bijících nelogičností, které byly do příběhu na sílu přidány kvůli pořádné dávce dramatizace. Nesmírně mě potěšila účast Aarona Paula. Poněkud zde scházelo vysvětlení, proč to nebylo přesně naopak, tedy proč mechanické verze nebyly ve vesmíru. Každopádně bez debat jeden z těch povedenějších dílů, který hlavně nijak tématem nevybočuje. [78 %] ()

silentname

"Beyond The Sea" je najväčšia tohtoročná epizóda v Black Mirror a taktiež aj jedna z najlepších. Je super vidieť po dlhej dobe opäť Kate Mara, ktorú som vo filme už nevidel celkom dlho, no atmosféra vo vesmíre, ktorou si prechádzajú Aaron Paul a Josh Hartnett je absolútne perfektná. Je super vidieť ich rozličné charaktery a následné reakcie na udalosti, ktoré otrasú ich životmi. Najmä v prípade Davida, ktorý oproti Cliffovi pôsobil oveľa otvorenejšie, žoviálnejšie a najmä sa k svojej rodine správal úplne iným spôsobom. Takže keď mu Rory Culkin a jeho nasledovatelia urobia to absolútne najhoršie čo môžu, veľmi dobre rozumiem tomu, že sa mu zosype absolútne všetko, na čom mu záležalo. Veci však postupne naberú oveľa temnejší spád a je treba uznať, že John Crowley to absolútne skvele vie pracovať s atmosférou, kde v závere je povedané v maličkostiach absolútne všetko. Rozhodne skvelá epizódá, ktorá stojí za pozornosť. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83

Lavíroval som medzi štyrmi a tromi, ale vzhľadom na záver nehodlám spustiť z hodnotenia. Kozmonautika vplýva na psychiku, ale či nie si psycho už tm, že ideš tam, kde nič nie je? Drahé obsadenie nebolo nadarmo. S absurdnou a presvedčivou ideou, že niekedy je človek schopný všetkého, aby nechal toho druhého pochopiť, ako sa cíti. S trocha otvoreným koncom, či sa vlastne všetko stalo tak, ako to na prvý pohľad dotyčný pochopil. ()

TheEvilTwin

Závěrem sice trochu předvídatelný díl, ale coby do nápadu skvěle podaný motiv vyvolávající v divákovi otázky “jaké by to asi bylo” a probouzející morální pochyby o podobné technologii budoucnosti. Zkrátit o 20 minut a více vypointovat, byla by pětka jak vyšitá. ()

Lacike

Zaujímavý nápad o presúvaní vedomia do umelého tela na dlhú vzdialenosť. Prvý veľký problém vidím v tom, že s nastalou tragédiou sa vyrovnáva posádka sama bez akejkoľvek pomoci alebo záujmu vesmírneho ústredia zo zeme. To je proste nezmysel. Stopáž bola tentoraz príliš prestrelená a tempo pomalé. A potom smerovanie príbehu mi vôbec nesedelo a samotný záver je úplne na hovno. Asi jeden z najhorších záverov v tomto seriály. 4/10. ()

ledzepfan

Nebylo to špatný.. Námět poutavý a originální a jeho průběžná "těžba" ukázala smysl pro jakousi hravost.. Jen jsem nebyl ve výsledku úplně uspokojen. Přemýšlím, že možná je to tím, že ten děj v sobě nese tolik vrstev a dalšího potenciálu, že to tady na ploše jednoho kratšího celovečeráku působilo pořád možná příliš zkratkovitě a uspěchaně. ()

Trevor

Koncert pod taktovkou Johna Crowleyho, taká malá 1969:Vesmírna odysea. Alebo skôr veľká. dá sa predpokladať že nebude patriť k najobľúbenejším a  nebude najlepšie hodnotenou epizódou avšak určite osloví mnoho filmových nadšencov. Netflix rulez išli bokom, Crowley potvrdil svoje kvality ktoré predviedol v True detective a seriálové kúsky mu idú lepšie ako filmy, teda minimálne jeden ktorý som videl a hodnotil. ()

(mOnkey)

Brooker a spol. podpořený Netflixem sice nalili do remasteru hodně peněz, takže to hezky vypadá, má to kvalitní herce a sympaticky to pomrkává na klasické scifárny, ale kdo viděl papundeklový originál Výměna těl z Červeného trpaslíka, bude od onoho zásadního okamžiku čekat skoro hodinu na pointu, která jde cítit na tři miliony (světelných) let. ()

William_

To lepší, co můžeme v 6. sérii vidět. Cením originalitu i filmovou stopáž. Herci přesvědčiví a konec dílu (tak jako to u lepších epizod BM bývá) mrazivý. Jednou z manželek je i charismatická Kate Mara, která se proslavila především ve skvělém seriálu House of Cards. ()

Martrix

Moc dobrý sci-fi námět, který vás přiměje přemýšlet. Rozhodně si tu stopáž zaslouží, protože i jako divák vnímáte, že by se mohl rozvíjet mnoha směry - má velký potenciál. Cesta, kterou Brooker zvolil je jednou z mnoha jenž se nabízely a náramně se mi zamlouvala. Až do závěrečných několika minut jsem byl rozhodnutý dát plné hodnocení. Jenže závěr nebyl zcela podle mého gusta. Raději bych zůstal v míň temnotvrdě cynických vodách. Ale chápu...tohle je Black Mirror. ()