Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Mazey Dayová (S06E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia Mazey Day

Zoufalá hollywoodská hvězdička se snaží vyrovnat s následky nehody a dělá, co může, aby unikla smečkám dotěrných paparazzi. (Netflix)

Cinex_studio

Nejprve jsem si říkal, že dám jednu hvězdu, nakonec jsem nucen dát dvě, protože je to pořád lepší, než první díl, ale po nadšení z minulého dílu opět vše opadlo a vrací se to do Netflixovských kolejí, které upadají a upadají níž a níž. Je smutné, že zatím jediný relevantní Black Mirror díl byl třetí a žádný jiný. Ono je to už vlastně vidět na samotném hodnocení ostatních. Jsem zvědav na poslední díl, ale zatím to vidím hodně špatně. Tento díl totiž názorně opět exceloval v momentech a ukázce Netflixového ničení všech seriálů, protože fotografové musí být přeci pouze špatní bílí muži a hlavní herečka afroameričanka. Já nemám proti jakékoliv rase nic, ale mám vše proti nucení se do věcí, které jsou tak hnusně okaté, jako třeba v tomto díle a ničí celý kinematografický průmysl. Tenhle díl byl ze začátku vlastně fajn i přes minulou neřest, ale ke konci to začalo bejt víc a víc ubohý a ubohý. No a závěr? Achjo. Trochu lepší dvojka. ()

kukkik

Na Netflixu mě snad nikdy nepřestane fascinovat samozřejmost, se kterou rozhazují peníze do všech stran. Povídka, jako je tahle, je taková ucházející prvotina začínajícího spisovatele, která by možná měla i šanci vyhrát nějakou krajskou literární cenu.. možná by jí slušelo i zpracování formou epizody Věřte Nevěřte, kdoví, ale tady se dočkává masivního rozpočtu a štědré čtyřicetiminutové stopáže, na kterou takto chatrný děj prostě nestačí a až zoufale praská ve švech. Zkrátka, jak už jsem na jednu stranu u tohoto seriálu zvyklý, i tahle epizoda patří do té časti série, která mě prostě nebaví. 2/5 ()

MegaBite

4 slova: Co to kurva bylo... Ne, teď vážně, co to jako mělo znamenat? Tvůrci asi chtěli udělat trochu hororovější atmosféru, což ale vůbec nedopadlo dobře. Jednak se o žádný horor nejedná, spíš je to taková parodie, a za druhé tenhle díl nemá vůbec žádnou pointu, na kterou jsme u BM zvyklí. Ta Česká Republika byla taky docela komická, protože jestli tohle bylo v ČR, tak já jsem královna Anglie. Tohle bylo hodně špatný, ač byl rozjezd zprvu celkem poutavý... ()

jirikzaboj

Jasně, chápeme. Paparazzi zkrátka nemají funkční morální kompas. A to i v případech, kdy se bojuje o život, či vidí něco nadpřirozeného. Cíl je jasný. A ta paralela mezi nimi a finálním odhalením je vlastně smysluplná. Ale dalo se to zpracovat daleko lépe. Výhoda Black Mirror je zároveň i nevýhodou a fanoušci zkrátka očekávají tu nejvyšší kvalitu. Mazey Day má brakový nádech, možná i cíleně. Jsou tu aspekty a inspirace mysteriózních fantasy seriálů minulé dekády, či přímá inspirace ságy Twilight.  (důkazem může být výběr písně Supermassive Black Hole od Muse, která hrála v baseball scéně prvního dílu a dnes je pro cílovku kultovní záležitostí) Potěšilo malé pomrknutí na ČR, i když tam byly nějaké chybky. Tvůrci to u nás mají nejspíš rádi. Celkově ale průměrnější epizoda, která má ale potenciál a jasný vzkaz pro všechny hady s foťáky. PS: velice líbivý moment byl, když plno foťáků blikalo přímo z obrazovky a divákovi to bylo stejně nepříjemné, jako celebritám a mohl skrze tenhle zážitek procítit, jak moc otravné to musí být. ()

Dawe2

Hodně slabý díl, který mě téměř nebavil. Zahrané to bylo dobře, potěšila a pobavila Česká Republika a to je tak vše. Žádný přesah, nenabádá k žádnému zamyšlení,k nic to nechce a nic to nedává, prostě se to stane, tečka. Diváku, víc si trhni nohou. Tak takhle ne, vážení. Zatím bych celou sérii nazval spíše slabším odvarem a odklonem nejen od tématu Black Mirror, ale hlavně od kvalitního zpracování a především scénáře. ()

• Při scéně v České republice můžeme vidět policejní auto ještě se starým zeleným pruhem. Auto má však červený i modrý maják, v té době ale všechny složky IZS používaly pouze majáky modré. (Scelleton)
  • V první části epizody herečka Mazey Day (Clara Rugaard) natáčí film v České republice. Když ji řidič odváží pryč, přijedou k uzavřenému tunelu, kde stojí česká policie s Octavií. Policista řidiči česky řekne, že to musí objet. Na ukazateli je napsáno: „VSSI BLOD,“ což má značit Vyšší Brod. (bejbous)
  • Krajina, jež představuje v seriálu Českou republiku, se ve skutečnosti nachází v Německu poblíž zámku Hohenschwangau pod názvem Alpsee Lake. (Worlik23)