Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Beyond the Sea (S06E03)

(epizóda)

V alternativním roce 1969 dojde na Zemi k nepředstavitelné katastrofě. Dva astronauti na speciální a nebezpečné vesmírné misi se pak musí vyrovnat s jejími následky. (Netflix)

trickmaster

Malinko nechápu, proč frajeři nezůstali s ženskýma na Zemi a repliky neposlali do kosmu, ale kdo jsem ... Snímek je možná všechno, jen ne předpovídatelný! Když si myslíte, kam to směřuje - a že všechno tomu nasvědčuje - najednou se začne rýsovat úplně jiný zvrat, ale ten také zvrátí a stane se úplně něco, co byste absolutně nečekali - a to všechno v posledních 5 minutách!!! Za mě malinko dlouhý a určitě by to šlo i o 10-15 minut zkrátit, ale pro mě jedna z nejzásadnějších epizod BM, která je velice futuristická! ()

Martrix

Moc dobrý sci-fi námět, který vás přiměje přemýšlet. Rozhodně si tu stopáž zaslouží, protože i jako divák vnímáte, že by se mohl rozvíjet mnoha směry - má velký potenciál. Cesta, kterou Brooker zvolil je jednou z mnoha jenž se nabízely a náramně se mi zamlouvala. Až do závěrečných několika minut jsem byl rozhodnutý dát plné hodnocení. Jenže závěr nebyl zcela podle mého gusta. Raději bych zůstal v míň temnotvrdě cynických vodách. Ale chápu...tohle je Black Mirror. ()

Arsenal83

Lavíroval som medzi štyrmi a tromi, ale vzhľadom na záver nehodlám spustiť z hodnotenia. Kozmonautika vplýva na psychiku, ale či nie si psycho už tm, že ideš tam, kde nič nie je? Drahé obsadenie nebolo nadarmo. S absurdnou a presvedčivou ideou, že niekedy je človek schopný všetkého, aby nechal toho druhého pochopiť, ako sa cíti. S trocha otvoreným koncom, či sa vlastne všetko stalo tak, ako to na prvý pohľad dotyčný pochopil. ()

kocik1

V roce 1969 jsem se narodila a jsem si zcela jistá, že neexistovala ani dokonale zvládnutá umělá těla ani možnost přenosu vědomí, a to dokonce ani z kuchyně do obýváku, natož do vesmíru. Tohle zrcadlo se mi prostě nelíbilo a dávalo nastavit svou tvář leda tak slaboduchému scénáři, kdy US posílá do vesmíru astronauty bez nějakého psychologického profilu apod. Zvolení roku 1969 je také nepochopitelné, důvodem může být jen vzpomínka na Mansonovu Rodinu. Ta má ale svůj příběh. ()

(mOnkey)

Brooker a spol. podpořený Netflixem sice nalili do remasteru hodně peněz, takže to hezky vypadá, má to kvalitní herce a sympaticky to pomrkává na klasické scifárny, ale kdo viděl papundeklový originál Výměna těl z Červeného trpaslíka, bude od onoho zásadního okamžiku čekat skoro hodinu na pointu, která jde cítit na tři miliony (světelných) let. ()

• V příběhu se objeví sci-fi knihy "Ilustrovaný muž" Raye Bradburyho (ve scéně s kresbami v kabině) a "Měsíc je drsná milenka" Roberta Heinleina (ve scéně v knihkupectví a posléze při několikerém čtení). V případně Heinleina byla ovšem použita edice z roku 1977, zatímco příběh se odehrává dříve. (cerdax2)