James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

chelseaman22

V komparaci s celou ságou o zabijákovi z MI7, je tenhle díl natolik diferenciován, že Brosnan, Connery či další fešáci se musí stydět za scénáře, jež je nutili dělat ze sebe paka. Craig se děvám nevěnuje, děvy ignorují, změnil vozidlo ergo už nepoužívá tu zasranou z3 či z5 od konglomerátu BMW - jediné, co se nezměnilo, je blafování při pokeru a pronajímání si drahých apartmá na vrcholku Cheopsovi pyramidy či oceánský apartmán s výhledem na ledovec, kde Titanic skonal. 97% ()

Motinski

Zatiaľ suverénne najlepšia bondovka, ktorú u mňa len ťažko niektorá ďalšia prekoná. Daniel Craig je iný ako predošlí agenti a o to viac uveritelný a nekompromisnejší. A myslím si že sérií celkom svedčí táto zmena. Zo superhdinského gentlemana a klišé kurevníka sa stáva skutočný človek s pocitmi, prístupnejší pre diváka aby sa s ním stožnil. Celý film je veľmi kompaktný a dravý, s množstvom nervydrásajúcich scén a geniálnou partičkou pokru. No a záverečná časť je niečo pri čom som sedel s otvorenými ústami a kúsal si nechty. ()

Remivsremi

Nová éra bondovek na to jde od lesa. Double O je ještě zelenáč, který je arogantní, sebestředný a velice talentovaný. Nevyhne se však kiksům. Musí se z nich řádně poučit a v samotném závěru se mu to daří. Jeho charakter se celou stopáž formuje a tím je tento snímek přitažlivý. Dosaďte si sem vždy vynikajícího Mikkelsena, okouzlující Evu Green, pěkný příběhový twist a máte vydařený restart letité série, která číší novým elánem. Scéna mučení dokazuje, jak kvalitní herec je Craig. Během několika momentů dokáže vyobrazit vztek, bolest, pohrdání i humor s naprostou finesou. Výborná práce. ()

ing.Frosty

Nevím proč jsem se rozhodl po 15 letech okomentovat první Craigovku. Možná po zklamání z Není čas zemřít, možná po přečtení knihy, která je celkem nudná, možná po návštěvě Karlových Varů a známých filmových lokací nebo nedávném shlédnutí Zlatého oka, kdy se ručička vah konečně přehoupla a mám jasno o nejlepší bondovce. Zde se zkrátka sešlo naprosto vše od geniálních akčních scén, na dřeň vyždímaných emocí, mého oblíbeného pokeru, českých lokací, přechodu od brosnanovského uhlazeného stylu ke špinavosti a fyzičnosti až po nepopiratelnou tažnou sílu ústřední trojice Bond / záporák / bondgirl. Martin zkrátka opět rozbil bank a já jenom doufám, že první bondovku s novým představitelem svěří opět jemu. I přes svůj pokročilý věk si myslím, že na to pořád mám. A asi navždy budu polemizovat jaké by to bylo, kdyby tandem Mads a Eva dostali role Geralta a Yennefer. ()

Sokkk_y

"Bond, James Bond!". Mrazila mě představa, že tuhle slavnou větu pronese někdo jiný než Sean Connery či Pierce Brosnan. Děsila mě skutečnost, že Daniel Craig s tváří nevinného andílka bude představovat nejslavnějšího agenta v dějinách filmu. Ještě než se film začal natáčet, provázely Casino Royale samé záporné kritiky a bondofilové dokonce psali stovky petic proti Craigovi. Náhle ale přišla světová premiéra a... a Daniel Craig se stal nejlepším Bondem od dob slavného Seana Conneryho.____ Casino Royale - to je 1. bondovská kniha, 2. bondovka režiséra Campbella a první bondovský debut Daniela Craiga. Je až neskutečné, jak kombinací těchto počátků vznikla jedna z nejlepších Bondovek v celé sérii. Z tohoto pořádnýho střepu velké ságy přímo proudila nová a na plátně dosud nezachycená energie, vášeň, elegance a lehká ironie. Nebyl to jen klasický stereotyp, který provázel poslední bondovky - úkol -> sex -> zničení zlosyna -> sex -> happyend. Kdepak, Casino Royale je v tomto zlomový. Bylo tu mnoho dosud neobjevených emocí, a ta nejhlavnější z nich je láska. Dokonce ani "bondgirl" nebyla umělá míšenka nebo načančaná panička s ohromnou vrstvou make-upu. Eva Green dodala celkovému výsledku jistý nádech obyčejnosti, kterou poslední filmy postrádaly. A strašně moc se mi líbily nekteré scény, kde nebyla Eva nalíčená, ale ukázala svou normální a přirozenou tvář. Kupodivu jsem se zde obešel i bez obvyklých bonďáckých hračiček, jako bylo neviditelné auto, laser v hodinkách a jiné kraviny (omlouvám se zarytým fanouškům). Ani zde nebyly neobvyklé a mnohdy surreální stavby - ledový palác, satelit uprostřed hory, tajná základna pod umělým jezerem atd. Místo těchto mnohdy neskutečných scén se objevila nádherná kolonáda v Karlových Varech a obyčejná, ale obdivuhodná česká architektura. Jak se říká - V jednoduchosti je krása. Nevím, jestli se tímto heslem režisér Campbell řídil či ne, ale nic to nemění na věci, že objevil nového dokonalého agenta 007 - Daniela Craiga. Společnými silami vytvořili nejlepší bondovku, jakou jsme zde neviděli posledních 40 let. Věřím a zároveň i doufám, že Casino Royale není posledním bondovským počinem v Craigově kariéře. Tak Danieli, těším se na tvé příští Bond, James Bond! ()

andriy

Brosnan se může jít zahrabat. Craig naprosto předčil očekávání. Konečně zase bondovka, která má ten správný náboj. Navázala na starou conneryovskou klasiku a přidává vlastní neopakovatelnou atmosféru. Po dlouhé době se vyplatí jít na ní do kina. ()

senor

Nu, dobrá. Až na těch pár zjevných logických nesmyslů, o kterých je radši netřeba přemýšlet, je to určitě nejlépe natočená bondovka. Ale mírně se z ní vytrácí ty klasické Bondovy hračičky, na druhou stranu jakýsi přerod už byl nutný. Craig dobrý, Eva Green jako první Bond Girl úžasná, těším se na další díly. ()

Goldenhair

Napjatě očekávaný hit roku 2006 vzbudil veliký rozruch. A to především kvůli změně hlavního představitele. I když jsem ke Casinu byla zpočátku dost skeptická, výsledek mě příjemně překvapil. Film obsahuje vše, co má správný akčňák mít a proto si myslím, že by obstál i samostatně, bez škatulky dalšího dílu bondovské série. Daniel Craig navíc působí v roli agenta 007 věrohodně. Fakt dobrý! ()

Honzíno

Než jsem šel do kina, hodně jsem se bál. Daniela Craiga, opět Cambella, jehož Zlaté oko mě možná tolik nenadchlo jako ostatní, k tomu jsem viděl jeden necelý trailer, který byl založen zjevně z většiny na Bonda skákajícího z jeřábu na jeřáb. A velice mnou hlodalo, zda z prvního dílu famózní Flemingovi knižní série jde udělat tupý, legendu potírající počin jako třeba poslední Brosnanovka Dnes Neumírej. Obavy byly zbytečné. První třetinu jsem opravdu přemýšlel nad tím, jestli je to pravda. Byl jsem zmaten. Cloumalo mnou, zda to není legrace, nebo se Bond dokázal tak famózně zrodit a okřísit zkomírající sérii. Skrz úvodní brutální bitku na záchodech a Bondovi první dvě zabití mě film protáhl k dalšímu velmi milému faktu. Po Madonině pekelně nevydařeném skřeku v podobě úvodní písně z minulého dílu série přišla konečně silná bigbeatovka. Honička na Madagaskaru je skvěle natočená a propracovaná, avšak na ostatní, povětšinou dost syrové akční scény je lehce přehnaná, ale při druhém shlédnutí jsem zjistil, že to není tak hrozné a všechny vychytávky v honičce, kdy černoch vesele hopsá a Bond se snaží více přemýšlet, jelikož evidentně na protivníka ztrácí po fyzické stránce, jsou kouzelné. Mohl bych dále jet podle časové linie filmu, ale to by značně prodloužilo tyhle řádky. Prostě skvělý zážitek, napodruhé možná ještě lepší. Krásná Bond girl a k tomu ještě skvěle propracovaná postava a výtečně zahraná. Občas se film dostává do hlubších sfér, což u Bonda nebylo moc zvykem, zvláště poslední dobou. Ale to je vše díky tomu, že se jedná o první Flemingovu knihu, která to vše odstartovala. Za skvělý film vděčíme zjevně skvělé kniží předloze. Ale nebýt přešikovného Martina Cambella, jež vše zručně a bez křeče převedl na plátno a s pomocí všech ostatních tvůrců do současnosti, byl by film poloviční. Napodruhé jsem si taky všiml, jak v poslední třetině film sice dle některých ztrácí tempo, ale dle mého názoru dostává výbornou Conneryovskou atmosféru. Benátky, jak v pozdravech z Ruska...nebylo třeba žádných moderních vychytávek, jako v posledních letech. Syrový, místy surový s geniální mučící scénou, opravdový a sympatický, na nic si nehrající, takový je nový James Bond. A když dostane na držku, tak je to na něm pak fakt vidět.:)_cca 3.-5. zhlédnutí. Jeden z mých tří nejoblíbenějších Bondů a hlavně jeden z mých nejoblíbenějších filmů.:) Perfektní herci, skvělý scénář, hudba, střih, dynamická (ale old-schoolová!!) režie. 100%. ()

adams89

Když jsem poprvé zaslechl informaci, že agenta 007 bude hrát Daniel Craig, ihned jsem se připojil k té skupině nespokojených rejpalů. Chtěl jsem tam totiž vidět spíše Erica Banu než jeho. Ale teď k filmu. Budu upřímný, Craig si mě získal už v úvodní černobílé sekvenci, kdy si vyřizuje účty se dvěma padouchy. Oproti úvodu Dnes neumírej docela dost vítaní změna. Nevím jak ostatním, ale mně přišlo dost absurdní, když v něm Brosnan v pohodě likvidoval desítky soudruhů ze Severní Koreji. Stejně jako Craig si mě získala i titulní píseň You Know My Name, oproti minulému dílu také určitý posun směrem dopředu. Následující půlka filmu se odvíjí v dosti svižném tempu a já téměř nemám výhrady. Jenom ta scéna s obřím prototypem dopravního letadla mě docela nudila. To, že z Bonda tentokrát udělali neotesaného a arogantního floutka (i když drsného floutka), který je teprve na začátku své kariéry a který se ještě má co učit, byla skutečně trefa do černého! Druhá polovina filmu už podstatně zvolňuje tempo a my se podíváme na pokerový turnaj - kdo si myslel, že to bude nuda, tak bude hodně na omylu! Naopak, třeba mně se ten turnaj líbil ještě více než akční začátek! Nesmím zapomenout zmínit i skvělé obsazení záporáka Le Chiffrea nebo nové bondgirl, v podání Evy Greenové. Ze všech natočených bondovek je v této asi také nejvíce romantiky, a o to více se mi líbila. Daniel Craig nasadil v Casino Royal laťku hodně vysoko a já se už teď nemůžu dočkat, co na nás ukáže v dalším dílu!90% ()

st.verka

Pro mne byla tato bondovka jedno velké zklamání a i kdyby se Daniel Craig přetrhl, stejně byl nemastný, neslaný. Ten, kdo se rozhodl ho do této role obsadit snad nebyl při smyslech. Ty tři hvězdičky snad jen za ten sportovní výkon v úvodu filmu. ()

markuc

po dlouhem case "bondovka", ktera stala za to - hlavne proto, ze byla natocena "nebondovskym" stylem, svezi kamerou, strihem, hereckymi vykony, rezii... ()

Wall-E

Čas pohádkových bondovek je pryč...je tady "Jason Bourne"s přídomkem 007 a je to paráda...konečně je na co koukat.Nic proti klasickým bondovkám,ale tohle je teprve ten správný akční nářez...100% ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když cválá kůň po pláži, je v jednom záběru vidět, že má na předních nohách modré bandáže. Když z něj jezdkyně před hotelem sesedá, už je nemá. ()

Qitek

Sterilní. Opravdu sterilní. A Bondofilové mě zašlapou. A já stejně říkám... "sterilní akce, sterilní Craig, sterilní scénář, sterilní režie...Vše je rádoby drsné a špinavé a dravé... Ve skutečnosti je to všechno pod povrchem čisté, sterilní (miluju to slovo v tomto případě), bez koulí, bez šarmu a elegance. Končím. ()

honza7

Nová éra Bondovek začala. Bond je stále elegantní, chytrý a sukničkář. Opravdu povedený díl. Craig se mi ze všech Bondů líbil nejvíc. Taktéž nutno dodat, že se nekoná ani žádné sci-fi jak to bylo běžné v předchozích dílech s Brosnanem (ale i ty byly skvělé). Prostě parádní milé překvapení, snad jen škoda, že nemohli napsat, že je Bond v Karlových varech, ale že je někde v Černé hoře ale to je jen malý detail. UPOZORNĚNÍ! Nikdy si nepouštět dabing! Le Chiffre je vyslovován jako Cifra! (Jak řekl Spinosaurus: zní to jak ticho Cifro, nebo ti rozbiju ciferník) ()

karlik4801

Na Casinu Royale se dá vychválit snad všechno, akce, drama, napětí, herci, štáb. Především skvělá kamera, Phil Meheux umí zesvětlit zážitek diváka. Už na začátku co Bond udělal první "průser" se začala stylová akce jen napěchovat. Říkal jsem si Bondovi nebude slušet hraní pokeru, ale ono to nebylo vůbec špatné. Scény od stolu se povedly a byl jsem napjatý. Craig jako Bond mi rozhodně nevadí. Ale Bond girl, jako herečka mi nevadí, ale co se týče jejího vyzobrazení jako největší krásky na míle daleko, to fakt ne. Ta herečka na to obličejem nemá a to že jí navlečou šaty neznamená, že se krásnou stane. Finální sekvence scén ve mě dokázala probudit lítost a bylo mi za Bonda trochu smutno. ()

Lachtaan

Bondovkám jsem se celý život bránil a nikdy mi nepřišly příliš na chuť. Letos na jaře jsem si ale spontánně usmyslel, že přeci jen dám šanci celé novodobé sérii s leaderem Craigem, abych nakonec skončil pouze u první části. Ta byla jak se patří akční, plná skvělých pasáží z vybraných koutů světa, obohacená o krásnou Evu Green i švédského mistra současné scény Madse Mikkelsena. Nějak mi ale nedokázala nakopnout do jejích následovníků. Snad se to časem změní a takový oslavovaný Skyfall také přibude na můj profil. ()

Mrkvič

Fajnový "restart" Bonda. Charismatický záporák a stejně charismatický hlavní hrdina, který do série přináší velkou míru realičnosti. Pokrové scény jsou sice slabším aspektem filmu, ale ty akční celkový dojem zachraňují. No a co s Vesper? To je za mě prostě průser. Její smrt a její vzpomínání v dalších dílech mě ani trochu nezajímá a nebaví právě kvůli způsobu jejího odchodu. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze