Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

M.i.k.e

nový Mortal Kombat je sice 100x lepší než ten první Andersonův,ale ono to není moc fér srovnání.Oba filmy dělí víc jak 25 let,takže dnešní možnosti jsou jiné,hráči pro které tenhle film je primárně jsou také jiní a zatímco Anderson točil to co točil vždycky - lehce dementní akční béčko - nový MK se bere smrtelně vážně a přitom v jádru není nic víc než to co natočil Anderson.Souboje jsou tady každopádně fajn (hlavně začátek a pak úplný konec),ale že by nějak vybočovaly a přinášely něco nového se říct nedá.Podobně jsou na tom i postavy.Konečně tu máme výborného Scorpiona a Sub Zera a je fajn opět vidět staré známé z her,ale většina z nich působí zvláštně toporně a ta snaha o osudovost jim jednak nesluší a ani nefunguje.Časem se na to možná podívám znova,ale je hodně jiných akčních výplachu na odreagování,kterým bych dal přednost...60% PS : bavila mě "hudba" Benjamina Wallfische,ale nejspíš to bude tím,že je dost podobná té,kterou stvořil pro IT. ()

Jango_Fett

Za mě jako dosti v pohodě. Čerpá z herní tématiky hodně dobře a líbí se mi styl "nevyklopíme vše v jednom filmu, aby byl ten další o ničem". Nějaké změny vůči lore nebo zjednodušené věci jako to měl Warcraft film mi absolutně nevadí. Je jasné že film není hra a jste limitováni časem (nehledě na to že samotná herní předloha má již několik různých alternativních časových os). Srovnávat to s předchozím filmem to též nejde, jelikož nový MK nepoužívá původní film (díky bohu) jako předlohu pro reboot, ale čerpá z her. Tudíž jsou obě díla dosti rozdílná a pojatá úplně jiným stylem. Celkově mi film hodně rychle utekl a za celou dobu jsem se nenudil. Jen doufám že se dočkáme onoho druhého dílu ve kterém by se to konečně pořádně rozjelo :). ()

Vyhy

Původní filmy neznám. Hra mě minula, i když jsem o ní věděl. Proto asi nejsem tak zklamaný jako ostatní. Přesto to je béčko. Souboje dobré, se skvělou kamerou, navzdory tomu vše plně digitálnítální, což je škoda. A blbý příběh. I tak zabavilo. ()

Lischai

Výplachová oddechovka. Občas se mihne dobrý nápad, cool scéna nebo fan service pro znalce videoher, ale většinu filmu je to fakt spíš cheesy Bčko s necharismatickými postavami. Ale pustil jsem si to abych chvíli na nic nemyslel a odcestoval do bezproblémového roku 1994, takže si nestěžuju. ()

Figu

Absolutně bez očekávání, přesto se vzpomínkou na starej dobrej první díl a pochopitelně na naše dětský videohry, Figu vložen do Mortála 21. Jedno slovo. Bomba! Samotnej příběh je samozřejmě tu tam od původního, herci jsou mizerní (až na Kana - ten je klasa), možná je to zbytečně dlouhý, ale.... Co staví novej Mortal Kombat do pozice krále jsou supr souboje, starý známý postavy, vymazlený efekty a hlavně spousty krve! A to já docenit musím! 80% ()

Rocky88

Na to, že v jádru je tohle jen rubačka panáků v oblečcích, tak ty dvě hodiny uplynuly jak voda. Příběh samozřejmě sleduje schéma "hlavně ty postavy dostaň do souboje", ale snad nikdo nečekal něco víc. Ty souboje sice nejsou na úrovni Raidu, ale i tak nějaký nápad, švih a krev mají. Potěší i známé hlášky či fatality. Naopak nepotěší většina herců - největší přešlapy jsou Raiden a Shang Tsung, ti působí až směšně. Když nad tím tak přemýšlím, tak jediná sympatická postava je starej Škorpík. a trochu i Subáč. Celý film pak působí spíš jako pilot k seriálu. Za mě lehké zklamání (takový MK: Rebirth mě nadchl daleko víc), ale jedná se o mou oblíbenou značku, takže doufám v pokračování, kde se všichni vyvarují stejných chyb a pro choreo se sáhne po známých borcích stojících za Raidem či Johnem Wickem... ()

BarryLyndon

Já byl taky jako do_od spíš tekkenista,vale do matů s Mortalem jsem svého času naházel víc korunek, než průměrný návštěvník nonstopáče v Českém Těšíně. Bavil jsem se a naprosto pohodová sedmička. Docela překvapily efekty a choreografie. Po úvodu to trochu uslo a pak to tahal Kano Wins! A Joe Taslim jako Sub-Zero. Oba měli mít víc prostoru. Hlavní hrdina mi byl dost u prdele. Snad se to do příštího dílu herecky srovná. Nejsem znalec a pořád se mi víc líbí loňský animovaný Scorpions Revenge a trochu tam nechápu rozdílnou mytologii. 7/10 ()

bourec

Nevím, ale nijak moc mě to nebavilo. Ale ani zklamanej bejt nemůžu. Protože sem nic nečekal. Jen splněná povinnost. Nic víc.40%. ()

C0r0ner

Ne, dobrý film to opravdu není, ale špatný také ne, takže místní odpadáři až dvojhvězdičkáři dojeli spíš na přílišná očekávání, než na reálnou nekvalitu filmu. Fatality fajn, ovšem ultrabrutální slibované násilí se koná jen v náznacích. Promarněný potenciál, to je nový Mortal Kombat. 60% ()

Martrix

Hry nehraju, takže pro mě je Mortal Kombat pouhým pokusem o reparát pětvadvacet let staré popkultovky. I jako adaptace hry je to velmi hloupý film, což by ničemu nemuselo vadit, pokud by se podařilo diváky zabavit zajímavými souboji, hudebním podmazem, hláškami.... . Bylo to tam a v solidní kvalitě, ale přesto se žádné tvůrci slibované wow nekoná, protože jako film to prostě nefunguje. Určitě je to mnohem lepší kousek než Andersonovo Monster Hunter, ale pořád je to jen prostoduchý klip, který nemůže ani nepříliš náročného diváka nadchnout. Možná by tomu pomohlo velké plátno, ale v mém případě by to na víc než průměr stejně nestačilo. ()

PavelVanekArt

Ten film není vyloženě zlej, ale taky to není co jsem čekal. Plno zbytečných scén (výcvik a probuzení arkany nebo co to je), situace, postavy, sem tam hodně špatnej CGI efekt. Budiž, přeci je to fight film, že jo. Jenže většina scén je CGI, kdy je člověk proti digitální věci a to vypadá fakt hrozně. Ale na druhou stranu to má i fajn nápady a nějaký boje jsou dost v pohodě (Sonya vs Kano, Sub vs Scorpion). Hlavní postava plytká a nezajímavá pro mě. To mě bavil mnohem víc i Kung Lao, kterej se tam moc neohřál. I Goro z roku 1995 jako loutka vypadal líp jak tady. Příběh je zbytečně potahanej a ne moc dobře vysvětlenej (hlavně ostatní světy a tak, všichni akceptují kde jakou věc co jim Raiden nakecá), je tam hodně postav a ne všem se dostane prostoru, kterej by si zasloužili etc. etc. Ve výsledku to má v mých očích hromadu chyb a minimum pozitivních věcí a to mě mrzí, MK svět mám rád. Není to vyloženě zlej film, ale mně osobně to vůbec nesedlo, čekal jsem trochu víc od všeho, ne moc, jen trochu víc. Každopádně pokud z toho bude větší universum, tak se i tak rád podívám na další díly. Takhle je to pro mě ale za 3* a.k.a 55% ()

fugazi

Poloamatérskej fan film sestříhanej nějakou umělou inteligencí, která nejspíš složila i ten soundtrack. Všechny rvačky naprosto postrádaj dynamiku nebo jakoukoli údernost. Prostě parta ňoumů ve srandovních kostýmech mezi srandovníma a lacinýma kulisama poskakuje za strany na stranu a ty tři krvavý fatality to fakt nezachráněj. Neskutečná nuda s úplně stejnou dávkou debility, jako původní film … 2/10 ()

PROCESOR

Když jeden bojovník používá kouzla s námrazou a druhý je nemá, tak to se to potom bojuje...A aby toho nebylo málo je vysláno k zabití bojovníků, co jsou vyvolení, tedy mají dračí znaménko, něco jako menší godzila, to už mi teda vážně hlava nebere.  Souboje jsou tak napínavý, že jsem u toho asi dvakrát usnul. Omlouvám se, ale už mi není deset. Za mě hodně velká kravina. Procenta na víc, jsou za hlášky a hezkou blondýnku. ()

Wormboy

Je to strasidelna blbost, no ale zas, Mortal Kombat je konecne naozaj krvavy, tomu sa tazko odolava. Skoda velmi slabej hudby, inak to mohlo byt aspon o kus lepsie, kedze s pribehom a obsadenim sa v takychto vodach vela mutit zrejme neda. 2,5/5* ()

Pajky3

Nostalgicky budu vždy vzpomínat na verzi z devadesátek, ale podle mě nová verze Mortal Kombat rozhodně nezklamala a doručila zhruba to, co se očekávalo. Naopak si myslím, že spousta fanoušků hry ocení to, že se do ní dostaly tolik oslavované fatality. Jinak jde hlavně o souboje, které sice nebyly úplně špatné, ale mohly být mnohem lepší. Scénář a příběh je slabší, ale to zase tolik nevadí u tohohle typu filmů. Podle mě pohodový průměr. ()

BoXBe

Jen z nudy a nedostatku jiného materiálu. A určitě ne v celku. A určitě u toho nepřemýšlet. Pokud jde jen o to nechat oči na obrazovce nebo na plátně a mozek v ledničce...ok. I ta akce mohla mít nějaký nový nápad, a neměla... jen se vizuálně zavděčila. ()

Doldus

Nebýt častého fan-service (Kung Lao!!!), občasné brutality a celkem obstojných efektů, je to na dvě hvězdy. Postavy nemají ani zbla charismatu, možná tak na světlé výjimky (Hirojuki Sanada jako Škorpík naštěstí solidní), příběh samozřejmě byl směšný i v předloze, jenže tam se nebral zdaleka tak vážně, kdežto tady snaha o serióznost filmu trochu podráží nohy. Nový hrdina Cole jako spojnice s divákem naprosto nefunguje, a nemůže za to ani tak herec samotný jako spíš naprostá nadbytečnost jeho postavy - koho prokristapána zajímá nějaký hejsek s rodinou, co se tam přimíchá, v MK snad (co se já pamatuji) jde jen o brutální bitky a naddimenzovaně cheesy postavy. Souboje samotné byly v podstatě dobré, nicméně to je pro iteraci MK tristní, protože by měly být, zvlášť v dnešní zlaté době fyzických bitek, přinejmenším skvělé. Humor stál a padal s Kanem, a to spíše padal, možná také kvůli násilné "přefuckovanosti". I tak si jakožto fanoušek MK přeji pokračování, protože věřím, že je v moci tvůrců mnohé aspekty zlepšit, a že by se třeba příchodem některých dalších klasických postav trochu srovnal deficit charismatu těch stávajících. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)