Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Praxis

Já nevim, fatality, souboje, vižul efekts super, i dizajn všech hírousů, ale tak nějak mě po úvodní naprosto luxusní lákačce, pak moc nenadchlo. Naprosto tristní konec, kdy jsem měl pocit, že zdaleka ještě nemůžeme končit. Najednou jsou všichni super siláci a všechny rozstřílejí lejzry a pak je tu fajnl fajt dva na jednoho, který mi ani zdaleka nepřinesl ukojení. Jsem trochu zklamaný, ale zároveň okouzlený všemi těmi fíčuretami okolo. Je to jako bych dostal naprosto luxusní steak, médium, ale bylo ho jen 50 gramů. Chuťové buňky byly podrážděny, ale hlad zůstal neukojený. 60% ()

Ellmariachi

Finish Him! Na nový MK jsem se hrozně těšil. Moc jsem nechápal přehnaná očekávání na základě trailerů. Nechápu ono fan plakání nad tím a támhletím. Kór, když ten fan servis je tu moc dobrý. MK od začátku věděl, že chce být béčkem a ani v průběhu se nesnažil nalhat nic jiného. A já si to užíval. Kdo se o filmy trošku zajímá také věděl, že tvůrci by rádi tři filmy. První před turnajem, druhý turnajový a poslední po. Takže nářky některých jsou zase mimo. Co ale uznávám a sráží to mé hodnocení je to, že casting, když už nenabíral známě tváře, měl nabrat fajtery. Je sice super, že Kano je hláškař, ale když se jde rvát, tak jde u průser velkých rozměrů. Dále bych si určitě přál silnější charaktery. Na tom musí ve druhém díle zamakat. Restart MK není pecka, ale rozhodně nejde o brak jak tu někteří hrotí hodnocení. Pokud se tvůrci poučí a do druhého dílu napraví některé chyby, může zde nenápadně vznikat videoherní ikonická trilogie. Zatím jsme ale na začátku. 70 procent. ()

ArsenalEagle

Nejsem držitel konzole a souboje v Mortal Kombat, které jsem si zahrál, bych spočítal na prstech jedné ruky, přesto jsem si některé postavy pamatoval. Když to vezmu kolem a kolem, jde o jednoduchý film, s nijak oslnivou zápletkou a občas nenavazujícími scénami. Jediné, co stojí za zmínku jsou souboje. A o těch hádám celý vesmír Mortalu je. Jen mě trochu zklamalo, že žádný z nich nebyl "na oficiální úrovni" a vše se odehrává nahodile, bez diváků a bez arény. Třetí hvězdičku spolehlivě pojistil Sanada, to je záruka samurajské kvality kdykoliv, kdekoliv. ()

Riddick77

Hloupé, nenápadité a zkratkovité béčko (ono se to opravdu velice často bere vážně, což je značně otravné) s otřesnými dialogy a ukrutně nezajímavými herci. De facto není komu fandit a o koho se obávat. Trailery lhaly. Chybí tomu dynamika, propracovanější charaktery, příběhu kompaktnost a více wauuu momentů. Natěšenost střídá zklamání. Vydařené fatality a několik našlapaných videoherních pomrknutí materiál nezachrání. Selhání na všech frontách, obzvláště střih tragédie. Dvojka mi je totálně buřt. 4/10! ()

GodComplex

Skvely zacatek, tak mohl vypadat cely film. Spousta odkazu na hru, hral jsem jen puvodni dily v 90’s ale chytal jsem skoro vse, krome hlavniho hrdiny. Cele to je mozna az moc intro k potencialnimu pokracovani, ale bavilo me to. 7\10 ()

Bordoshut

8/10 – Parádní jednohubka na odlehčenou, která si nic nedělá z krve, sekání končetin ani z absence příběhu. Mortal Kombat jednoznačně není film, od kterého byste měli očekávat nějakou pointu, hloubku nebo dokonce rozuzlení. Místo toho vám ale nabídne nekompromisní porci násilí a po choreografické stránce skvělých a nápaditých soubojů. Přesně takový je Mortal Kombat v PC hře, přesně takový je Mortal Kombat v mobilní verzi a dává tedy smysl, že přesně takový bude i ve filmu. Koneckonců se to také jmenuje doslova "Smrtelný souboj", ne? Pro mě to byla epická podívaná, od které jsem sice nečekal nic víc než tupou zábavu, ovšem přesně tu mi také doručila. Šel jsem do toho s nízkým očekáváním kvůli zdejšímu hodnocení, ale vyšel maximálně spokojen – třebaže na ten skutečný "souboj na život a na smrt" v aréně nakonec nedošlo. Alespoň to nechává volný prostor pro druhý díl, který bych si po tomhle rozhodně dal. Doufám tedy, že bude, abych nešířil bludy. Jediné dvě malé výtky se týkají a) výstavby postav a b) výstavby loru. Přijde mi, že obě věci tvůrci docela odflákli. S tím lorem bych jim to ještě toleroval – "Nebyl čas, ptát se, kdo je kdo." – ale titulní Cole Young je vážně jako nepopsané plátno, jehož jediný účel po 90 % filmu je provést diváka dějem a... no, mohli mu aspoň dát nějakou vlastnost 😆 Asi to na mě jako na hráče mobilní hry působí víc než na ostatní. Takové moje guilty pleasure. Verdikt: "Kano je bůh!" ()

erased

Ačkoliv jsem Mortal Kombat prakticky nehrál od dob automatů, díky tehdy fenomenálnímu (a dnes fenomenálně zábavnému) filmovému zpracování si ještě dodnes rád pouštím klipy absurdních fatalit ze všech moderních pokračování. A protože jsem tušil, že od nového filmu nemá smysl čekat žádnou revoluci akčního bijáku, naopak jen právě klip absurdních výprasků, jsem i s tímto veskrze průměrným výsledkem naprosto spokojenej. Ostatně ani není odvyprávěný tak, aby kdovíjak urážel můj velecitlivý vkus, takže budu dokonce i toužebně vyhlížet pokračování. Nadšení nakonec plyne především z výborného obsazení oblíbence Kana, jeho hlášek střílených tak akorát na hraně únosnosti (Do you ever shut up?) a jeho podstatné roli v celém filmu. Nadšení chybí jen u kostýmů Sub Zera a Scorpiona, a Raptile by si zasloužil víc než být neviditelnou digi-šmouhou. Nakonec je ale největší škoda, že se do zopakování role Raidena nepodařilo zlanařit Chrise Lamberta, a když už jsme u toho, přestože je nový Shang-Tsung skvělý, nedá se ubránit srovnáváním s Tagawou. Cílové publikum je u MK jasné, o to víc proto překvapí, že v tomto ohledu chybí jakékoli pomrknutí fanouškům. ()

Tony.cs

Příklad filmu, kdy to nejlepší je již v traileru. Na samotný turnaj se nedostane, což je smutné. Souboje mohly být delší a propracovanější. Scénář je opravdu tuctový a režisér nezvládl důležité drobnosti. Shang Tsung a Raiden nedobře obsazeni, nebo možná nedobře zahráni. Ono je vůbec smutné, že Shang Tsung s Raidenem jedná, jako by se mu mohl byť trochu rovnat. Liu Kang, nejlepší šampion Země je naprostý ňouma. Pro fanouška příběhu rozhodně špatně ta změna, neboť Bi-Han je postava kladná a celá zápletka rivality Scorpiona a Sub Zera ztratila vynecháním postavy Quan Chiho drive. Ale kdybych hru neznal, užil bych si alespoň pěkné akční béčko. Sonya, Hanzo Hashashi, Bi Han a Kano byli dokonce obsazeni skvěle. Nicméně slíbeno nám bylo víc. Můžu s klidem říct, že seriál MK: Legacy byl o třídu výš i s tím mnohem nižším rozpočtem. Tady nakonec nejvíc potěší hudební motiv z prvního filmu... Což je trochu smutné. ()

blackrain

K některým příběhům se budu pořád vracet. Samozřejmě za to může velká dávka nostalgie. Další díly by se šikly. Tady to totiž bylo jen takové seznamovací kolečko na rozjezd. Jednoduchá popcornovka, u které se krásně vypíná mozek. ()

Helo

Castingově ani herecky mi to úplně nesedlo (vyjma Cola, Hanza a ukrutně zábavnýho Kana) a jako film to vlastně ani moc dobře nepůsobí. Scénář je přinejlepším hodně průměrnej, návaznost některých scén je dost podivná až nepřirozená a pár momentů je vyloženě komických, ovšem bohůmžel tím trapným způsobem. Jenže celý je to protkaný tak sympatickým fanservisem - od představování postav, přes jejich hlášky, až po nádherný fatalitky a brutalitky - že to prostě nejde mít nerád! ()

Trevor

9.500 hodnotenie a tak voľba padla na tento pomerne očakávaný film. Prekvapenie sa však nakoniec nekonalo, ale príbeh ako taký či akcia neboli to najhoršie. Ja som očakával podstatne lepšiu hudbu a je možné že tento Mortal Kombat 2021 by odo mňa nezískal lepšie hodnotenie ani v kine. Na druhej strane možno už iba starnem a tak sa menia aj moje nároky na filmy či seriály. Rešpekt pred odhadom užívateľa Arsenal83, po 4 dňoch a 400 hodnoteniach má film 70%...a to už sú čísla na ktorých sa dá stavať, pretože zo začiatku to bolo ako na hojdačke. ()

Aleee89

Původní Mortal Kombat jsem neviděla, ale tuhle novinku jsem si nenechala ujít - hledala jsem totiž něco nenáročného. Toho se mi dostalo. Žádný zázrak se sice nekonal, ale na jedno podívání proč ne. ()

grogodil

Podobný zážitok, ako si zapnúť nejaký ten storymode v hre. Prvú cutscénu si ešte tak nejak zo zvedavosti pozriete, druhú ešte pretrpíte, ale proste každú ďalšiu už len proste odklikáte a prekočíte, lebo veľmi skoro je jasné, že pokus o príbeh, ktorý by pospájal všetky tie absurdné figúrky, je jedna číra zúfalosť a všetko nalepené okolo tých výživných fightov je proste len vata, ktorá je priamou úmerou neznesiteľnejšia tým viac, čím nižší je váš rok narodenia. Už som asi starý, lebo ani brnkanie na nostalgiu nezberalo. Radšej sa s niekym na gauči pred bedňou celý večer rezať s gamepadom v ruke vo videohre, ktorá je stále len tou jednoduchou, no výživnou plnokrvnou brutálnou zábavou, než znova absolvovať túto choreograficky nenápaditú nudu, v ktorej tie smrteľne vážne bláboly okolo žial nemôžete jednym tlačidlom preskočiť, ale musíte tie desiatky minút pretrpieť s krvácajúcimi ušami, než si začne niekto zase dávať na obrazovke do držky a aspoň na ten moment držia všetci hubu. ()

kagemush

Prej Kagemushi koukni na to promo FightBox TV. Tak jsem na to promo kouknul. (a až za dalších pětadvacet let někdo natočí další remake, to pak teprve bude mazec! /možná/) ()

Chen

Mortal Kombat je mou srdcovou záležitostí. Jsem "odkojen" původními hrami, mám (obvykle několikrát) zhlédnuty všechny filmové (hrané i animované) a seriálové podoby a vlastně, ve vší skromnosti, se považuji za experta na MK. Proto jsem velmi přísný, pokud jde o tuhle tematiku. Na druhou stranu ale také vím, co od ní očekávat a vyčítat filmu Mortal Kombat to, že jeho příběh je béčkový a slouží je jako pojítko pro jednotlivé (a velmi slušné) bojové scény je trošku úsměvné. Film ví, čím je. Je brutální akční záležitostí s "over the top" postavami a roztomile naivní mystickou zápletkou. K té se tentokrát tvůrci rozhodli přistoupit svérázným způsobem a bylo to riskantní, mohlo se z toho vyklubat "pošlapaní" toho, co mají fandové na MK rádi, ale naštěstí k tomu nedošlo. Nakonec jsem dostal skoro vše, v co jsem doufal. Tedy, chyběla mi Kitana (i když náznak její existence tu byl) a výraznější hudba (což je asi největší minus), ale jinak Mortal Kombat splnil to, na co jsem více než dvě dekády trpělivě čekal. Není to Flawless Victory, ale Victory to z mého pohledu je. I když pravda, nová postava mi přijde nadbytečná s ohledem na množství zajímavých bojovníků z videoherní série, kteří by se dali použít. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)