Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Vaisak

Já jako “velký” hráč Mortal Kombat musím říct, že mě tenhle film moc nechytl. Některé bojové scény byly dobré, některé nadprůměrné. Vtipy, které tam říkal kano byly dost trapné a ubohé a možná jen jednou jsem se zasmál nad jeho vtipen,jinak nic. Ale tenhle film má i nějaké pozitivum. Třeba mě v tomto filmu nejvíce bavil Jax, protože ty jeho ruce a boje byly ÚŽASNÉ! Hodně jsem přemýšlel, kolik hvězdiček tomuto filmu dám. Ze začátku jsem myslel, že dám 2* ale postupem času mě to začalo bavit (kvůli Jaxovím rukám) tak nakonec tomu filmu dám 3*. Pořád to má nějaký mezery. ()

Methew

Super, ale rozporuplné, keby tomu dali o pol hodinu viac a trochu viac vecí vysvetlili bolo by to lepšie. Takto to pôsobilo dosť na rýchlo zbúchaným dojmom. Vydali to, aj keď kiná sú zatvorené, zisky im to vysoké neprinesie, kto vie či bude pokračovanie... ()

jojo33

Vynikajuci prolog v Japonsku. Skutocne nadherny vizual (mesacne krajiny, chramy s obrimi sochami, masky a stavnate gore). Slaby stred o rodinnych hodnotach a inych moralitach. Super-hlaskar Kano si to kradne pre seba. Ale to najlepsie nakoniec - nastup Scorpiona z pekiel proti Sub-Zero. Tlieskal som v stoji! Nebojim sa trochu prehanat, ked poviem, ze director "Simon" sa nam rysuje do kategorie Michael Bay a spol. ()

jenspifa

Nevím nevím, rozporuplné reakce. Začátek a konec super, to je tak vše. Střih bojových scén otřes, příběh tak strašně přiblblej, až to mlátí do očí, nesympatické postavy, zbytečně přes sílu nacpané nové postavy, hudba nic, humoru hodně málo, Tsung vypadá jako Jackie Chan s parukou, Raiden jako prodavač fejků ze Sapy, kostýmy? I některé Cosplay vypadají lépe, přenášení znaku a kreslenej Goro to úplně dorazili. Kdyby v tom nehrál Taslim a Sanada, tak to stojí úplně za prd. Ale jako rozjezd nové trilogie to beru. Pokračování už horší být nemůže, doufám. Takhle zatím sotva 60%, možná ještě lehce přidám po dalším shlédnutí ()

VesVes

Nebylo to úplně blbý. Příběh to sice skoro žádný nemělo, spíš to bylo seznámení s postavama, jakoby pilot k seriálu. Jednotlivé souboje docela odsýpaly, a i ta stopáž celého filmu je tak akorát. Jako nehráčka MK jsem asi úplně nedocenila ty hlášky a fatalitky, ale i tak to šlo. Takže slabé čtyři hvězdy. ()

Matyesak

Asi takhle, jako devadesátkový děcko, který trávilo mládí vytrháváním páteří a srdcí v prvních dvou dílech MK a nekonečným opakováním kultovnýho béčka MK z 95, mám svět MK tak nějak zarytý hluboko v kostní dřeni. Proto nikoho nepřekvapí, že když jsem se dozvěděl o letošním restartu, moje stále ještě mladistvé srdéčko zaplesalo. V den premiéry pak byla má drahá polovička odejita k mamince a já se pokojně oddal mrazu oblíbeného modrého ninji a kunaii zase toho oranžového.  V první řadě je třeba zdůraznit, že MK nikdy nebylo o nějakém bůhvíjakém filozoficky náročném příběhu; MK od začátků bylo a je o nadsázce krystalizující v bezduchém masakrování protivníka, u které se přitrouble usmíváte. A ve snímku z letošního roku tomu tak, zaplaťpánbůh, i je - příběh je hloupoučký, jehož scénář by se vešel na dvě A4 (současně ctí příběhové pozadí obou znepřátelených klanů), takže opravdu si není na co ztěžovat. Jenže, a zde přichází největší háček snímku, MK z roku 2021 se až moc snaží šokovat: představí nám bandu tu klaďasů, bandu záporáků a taky nahláškovanýho Kanea... a pustí je do sebe. Jenže tak moc rychle, že jeden nemá ani čas si najít oblíbence a když už si někdo získá jeho sympatie, zjistí, že je po něm (papa Reiko). Navíc, během pár minut odpraví jednoho z největších záporáků ever (v legendárních herních sloupcích vždycky ten předposlední) do kytek, a co je ještě horší, odpraví ho prostřednictvím nově vytvořeného hrdiny, který je sterilnější než urologovi ruce. A tady narážíme na další neduh, casting. Ten ne, že by byl úplně tragický, ale všichni herci jsou takoví nijací, že snad vyjma Kanea vám nikdo neuvízne v paměti (zlatej Lambert), ba co víc, třeba takový Liu Kang aka skautík gay, co si hraje s ohněm, vás vyloženě sere.  Akce jako taková je tak, dle mého skromného soudu, je to jediné, co drží snímek nad vodou. Kamera i střih drží diváka vtaženého do děje a když už jsou borci/borky v sobě, je to sranda - jmenovitě první a poslední souboj jsou super a tu a tam použité fatality zahřeje u srdíčka. Suma sumárum, MK 2021 vnímám jako solidně zvládnutý funservis, který fandy potěší a zbytek publika neurazí. Škoda jen, že jde až moc vidět, jak moc se snažili tvůrci zaujmout akcí, že úplně pozapomněli na postavy jako takové. Protože co si budeme, na těch to stojí a padá. ()

vaclav.g.kar

Nikdo z nás nemohl čekat že dostaneme nějak obsáhlý příběh o dobru a zlu. Dostal jsem naopak přesně to co jsem čekal a v co jsem doufal. Jasně vyzuálně to má taky pár much, ale za ty prachy :) co kdo čekal. Bitky a choregrafie na úrovni a určitě to nedělá ostudu videoherním adaptacím, ba naopak. S čistou hlavou můžu říct, že to je dle mého názoru nejlepší videoherní adaptace. Byť ji zdatně sekunduje Sonic. ()

Pavlo

Dobre sa to pozerá, bojové scény sú fajn, postavy dobre naznačené (príprava na ďalší diel). No prekvapenie ako pri krátkych filmoch spred 10 rokov sa však nekoná. Neduhy zbytočných postáv a balast rozhovorov, či nelogických konaní postáv sa nájdu aj tu. Podaktoré rýchle skratky sú takisto skôr na škodu. Ale napriek tomu sa teším na pokračovanie - ak bude. P.S. R-rating je až moc nadhodnotený. Tak napr. v oboch Deadpool filmoch bolo oveľa viac :-D . ()

RoyBatty444

Slabý príbeh, plytké postavy a boje nevyzneli bez dobrého podmazu chýbal aj ikonický soundtrack. Väčšina bojov bola odfláknutá hlavne tie s Cole Youngom. Snaha zapracovať herné hlášky a  fatality vyznela mdlo. ()

soukyd33

Hudba o ničem. Hudební podkres blbost. A když slyšíte napínavou hudbu, tak se stejně nic moc neděje. Humor je o ničem. (Snad kromě Kana). Bojové scény jsou převážně blbost, a akce tu moc není. Rozhodně to ale je něco jiného, než původní MORTAL KOMBAT. 👎 Herecké výkony téměř žádné, a herci nejsou sympatický. 👎 Otevřený konec, takže jasné pokračování. Možná klidně i 6 dalších dílů. 🤔 Poznámka: Tolik nám známá melodie (nebo něco podobného), zazní až na samém konci. Hvězdiček 2 ()

StanleyVanH

Nemohu si pomoct ale na 21 století bída o proti Mortalu z roku 95. Herci a veškerá podoba postav ze hry byla lepší, podobnějsí i více sympatický herci. ()

skyfire

Po zvukové stránce jeden z nejlepších filmů co jsem doma na kině v 5.1 viděl. Dějově to taky ujde a hlavně postava Kano (Kejno, po tom ti je lejno) je velice povedená a z těch jeho hlášek jsem uchc...l. ()

vojacekr

Jsem skalňák, tak jinak hodnotit ani nemůžu. Dělat film podle hry je nevděčná práce. Odkazy a easter eggs byly, takže OK a jako součást fungovaly. Mělo to grády. ()

CheeseFigure

Na rozdiel od kultovej klasiky z roku 1995 sa tvorcovia snažili príbeh prispôsobiť tomu, že ide o film. A celkom sa im to aj podarilo. Pridanie novej, pre tento film exkluzívnej, postavy sa mi až tak neľúbi, ale nie za natoľko, aby som strhol bod. Čo oceňujem, je odkazy na hru, či už v hláškach, alebo schopnostiach jednotlivých vyvolených. A remix Mortal Kombat zvučky - lahoda. Za mňa jedna z lepších herných adaptácií. Spĺňa to, čo by mala. ()

njuska

Začátek příjemný, ikdyž některé "kung-fu" scény vypadají hodně softově, místy až směšně. Nicméně pozdější nudný děj, idiotské dialogy a stupidní klišé... poslaly nakonec celej film do řiti. Vyzdvihnout bych chtěl naprosto příšernej českej dabing, kdy snaha o "slangovej a drsnej" projev zajatého žoldáka od nějakého českého, asi divadelního pseudoherce se školeným hlasem, kde se mu v dialozích mezi vulgaritama mísí spisovná čeština, kterou snad nikdo nemluví (krom pár jazykovědců, profesorů a pár dementních korektních dabingových dramaturgů) působí opravdu extrémně debilně! Celej novej Mortal Kombat vypadá spíš, jako lacinější TV film a absolutně nerozumím zdejšímu hodnocení - zřejmě tu převládají nějací zapálení, nostalgičtí "gameři", nebo co. ()

Stinger78

No... Nečekal jsem od toho žádnou spektakulární parádu a taky jsem ji nedostal. Turnaj žádný, takže jen postavy ze hry, kterou hrál asi každý a pár fatalitek. Jinak klasika scénář, který neměl jak překvapit. Prostě jednohubka na stažení, podívání se a smazání. ()

Bohdy67

Rozporuplne... Jako celek to pusobilo strasne, i vzhledem k obsazeni. Hlavne teda Lord Raiden, byl jak z japonske reklamy na mlíko. Ale drtiva vetsina proste tak nejak bez stavy a neceho pro co by si je clovek zapamatoval... Max Sub-Zera ktery hral v Raidu. Mozna pak jeste ten asiat v s tim letajcim talirem na hlave byl zabavnej. Hlavni postava taky v pohode, ale proste nic co by zaujalo. Pribeh jako takovej, hodne zvlastni. Moc sem toho neodehral, ale vzdy sem mel za to ze "Mortal Kombat" je turnaj bojovniku o osud zeme. A tady k tomu turnaji ani nedoslo!!! WTF??? Jednotlive bojove sceny a fatality ok, proto alespon tri hvezdy, ikdyz je to vazne na hrane.... Na to jake to melo ocekavani a potencial, spise zklamani 41% ()

chosan

Film má málo společného s akční peckou 90. let, ale remake se mi kupodivu líbil. Není zde moc bojových scén, ale zase na druhou stranu musím říci, že film nenudí a to je hlavní. 65%. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)