Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

emilkac

Mann je macher na take filmy o podsvetí! a odkedy si vyskušal tu techniku natačania ručnou kamerou ziskal svojsky štyl a je v tom čo robi fakt dobry! jeho klenoty ako Collateral, Heat a najnovšie aj Miami Vice stoja za to! 5 hviezdičiek som nedal len kvoli tomu že mi tam chybalo trošku viac akcie ale inač je to o.k. ()

Tuty

No co k tomu říxt...Tenhle Mannův film mi nepříjde nijak výjimečný.To, že se tu vyskytuje pár ,, zajímavých" záběrů (měnící se počasí - na oblohu jak hřmí - to snad 3x za celý film - to mi přijde spíš úchylný než zajímavý, k tomu ještě ta zrnitá kamera,která mi ale tak nevadila a jako navození syrové atmosféry v Miami celkem slušná, jeden solidně natočený výbuch a pěkná relativně přehledná přestřelka na konci filmu) , z toho film neudělá! Za celej film všehovšudy 2vtipný hlášky (např. : ,,Víte,co je to za lidi?Jsou vertikálně propojený! - ,,Jako, že maj furt erekci?")a to hned na začátku filmu, jinak kliše se zamilováním se do ženský hlavního bosse a několikrát omílaná infiltrace do skupiny obchodníků se zbraněmi.Jo a víc mi tu sedí Jamie Foxx než využívanější Colin Farell(nevim proč). Ale dost kritiky, přece jen se ty cca 2 hodky dají ve zdraví přežít, jen je tu zkrátka trochu upřednostněná atmosféra nad dějem a slušný 3 hvězdičky by asi mohly odpovídat. ()

vlada-xxx

Tak tohle je pro mne obrovske zklamani......jednoznacne nejhorsi Mannuv film....akcni film bez akce,krimi bez zajimaveho pribehu a hlavne nebetycna nuda.....srovnejte si to treba s HEAT a neuverite, ze se jedna o stejneho rezisera... ()

Danielitto

Ze 134 minut dlouhé NUDY dokáží vytrhnout jen Colin Farrell a Jamie Foxx. Jednu hvězdičku za každého z nich. Víc si film nezaslouží... nic tak BEZDUCHÉHO jsem už dlouho neviděl... na podobné téma dokázaly MIZEROVÉ excelovat! ()

Belerofon

Technicky skěle natočené...ale ani jedné postavě jsem nevěřil, ani jedné postavě jsem se nedostal pod kůži, žádný herecký výkon mě nijak nezaujal...chladný film bez emocí...čistá akční rutina..na Manna hodně málo... ()

mijano

Konečne prišlo na spracovanie Miami Vice tak, ako si to tento film aj zaslúži. Colin a Jamie sa do svojich úloh dokonca skvele vžili. Proti zlu sa niekedy musí bojovať zlom, pokiaľ vám to neprerastie cez hlavu. Skvelé scény, dialógy, len jediná maličkosť mi tam nesedela. Už keď rozvýjali celým filmom lovestory, tak ju mali nejak lepšie ukončiť. Musím ešte ďalej priznať, že počas celého filmu tam niekde visel Don Johnson, len som ho tam nevidel. Veľká škoda, že tento snímok nebol už pred 15 rokmi. ()

Dexter666

Musím povedať, že moja negatívna predpojatosť voči tomuto filmu bola naozaj veľká. Pred zhliadnutím by som bol zaradil niekde medzi trápne 2 Fast 2 Furious a detských Bad Boys. Naozaj som nečakal, že uvidím "dospelý film". Ani neviem, kde začať so superlatívmi: 1.) Kamera - tá surová dokumentárnosť, ktorá sa tiahla celým filmom v niektorých miestach predčila aj Traffic a naozaj na mňa pozitívne zapôsobila. 2.) Výprava - do kelu, veď film by sa mohol porovnávať s hociktorou Bondovkou (...alebo Bondgirl - Li Gong je charizmatickejšia ako Michelle Yeoh). Veľmi sa mi páčili napr. zábery juhoamerických miest alebo domu narkobaróna priamo v džungli. Nezabudnuteľné obrazy tvorcovia ponúkli na Miami. Stalo sa pre mňa rovnako atraktívne ako L.A a v prípade, ak vyhrám v lotérii, poletím najskôr na Floridu. Najviac ma dostali tie farby neba - evokuje to nádhernú letnú nostalgiu, pre mňa osobne boli tieto farby noci naozaj skvelým zážitkom. Dalo by sa pokračovať, ale už iba v skratke: Ďakujem tvorcom za neotrepaný scenár, za nepredvídaný koniec, za tú realistickosť s akou sa do celého filmu pustili (záverečná prestrelka bola špica - zbrane konečne nezneli ako trieskanie hrncov v kredenci), za skvelú hudbu, dobré výkony hlavných protagonistov...No proste podarilo sa. U mňa 5-hviezdičkový nášup. ()

Doctord

Ten účes Colina byl ujetej:-) Jako by se na vlnách jeho účesu vezl celý film, jednou hahoře jednou dole. Celkově mi Miami Vice přišel hodně odfláknutej, stějně jako S.W.A.T. ()

geedee

Michael Mann? To už samo o sobě je důvod ke sledování filmu a tahle akční jízda to jenom potvrzuje. Výborná kamera, střih a hudba. Skvělé!!!! ()

Pepe1783

Další skvělé zpracování od mistra svého řemesla režiséra Michaela Manna. Naprosto bezchybný zážitek, dokreslený stylovou hudbou. Skvělý a uvěřitelný výkon Colina Farrella a Jamieho Foxxe. Podle mě jeden z nejlepších výkonů Farella v dosavadní kariéře. ()

Jamall

Mannova režie je tu jasně patrná od prvních záběrů. " Rozklepaná kamera " dodává správný nádech realističnosti na které si režisér často zakládá.Jenže ani nezakryje ten fakt,že se jedná o obyčejné tuctové krimi se sakra stylovým ústředním duem.Bohužel to mi k radosti nestačí a našli se chvíle,kdy jsem se značně nudil ( hlavně ve chvílích,kdy byla na scéně Li Gong ) .Přetažené stopáž taky filmu zrovna nepřidává. Závěrem bych to shrnul,že Mann nezklamal, ale ani nepřekvapil.Lepší tři. ()

veverysiak

Bola by to perfektná krimoška, keby chlapi v euforickom čakaní na absolútne hodnotenia nezblbli a nevyhli sa vneseniu hlúpych nelogickostí do čarovne surového a neobrúseného spracovania, ako napríklad špacírovanie hlavných klaďasov po verejných priestranstvách s polišskou plackou na hrudi, hoci akože spolupracujú s jednou s najväčších hláv podsvetia, alebo priamo z prevozu kontrabandu si idú podiškurovať k polišskému autu s ozajstnými kolegami, alebo kontrolu pašovaného tovaru vykonáva práve zdegradovaná bossova exmilenka, a tak ďalej, škoda, natočené je to brilantne, vynikajúci sú aj herci, ale scenár je nedôveryhodný, takže 80%. ()

brasek

Koľko tej reklamy bolo, že Miami Vice? Pritom tento snímok je len jednoduché nič rozťahané až je to celé nudné klišé.. Podľa mňa veľmi preceňovaný film z pohľadu obyčajného diváka. Obyčajný divák očakáva dobrú kriminálku a tú by ocenil, nie takúto viac menej trápnu nudu. ()

CabelNM

Sto krát videný príbeh, dvaja policajti pracujúci v utajení v boji proti pašerákom drog, do toho primitívna romantická zápletka a otrasná kamera, hlavne pri tej jedinej prestrelke ktorú nám M.Mann ponúkne, Miami Vice je zbytočne príliš dlhé až má človek pocit (teda aspoň ja ) že práve dopozeral tretí diel nudného krimi seriálu s kvalitne zarasteným C.Farrellom kvôli ktorému som mal trpezlivosť to dopozerať až do konca keďže je to jeden z mojich najobľúbenejších hercov ()

E.T.Martin

Nijak oslnivý příběh povyšuje režisér Michael Mann svým vytříbeným stylem na perfektní podívanou. Má to tempo, přehledný styl, kamera kouzlí oslnivé obrazy, a herci jsou prostě super: od všech záporáků až po fešáka Colina Farella a jeho poněkud civilnějšího kolegu Jammie Foxxe. V rámci hollywoodských kriminálek a akčňáren silný nadprůměr, ale za pět hvězdiček to prostě není. ()

p.a.douch

Jo celkem to jde. Mann se vrací k dílku, které spolupomáhal tvořit začátkem 80. let. Dobré akční scény, ale nemůžu si pomoct D. Jonson a P. M. Thomas mi seděli víc. I přesto Mann dokazuje, že je dobrej režisér a akce funguje na jedničku. 65 %. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)