Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

brigante

Tak jsem si zase po dlouhé době šlehnul tuhle pecku od klasika Michaela Manna, na které jsem v době premiéry před dlouhými 14 lety byl v kině. Colin Farrell a Jamie Foxx jsou policajti v utajení a jsou ve své práci zatraceně dobří. Žádné fórky ala Smrtonosná zbraň ale nečekejte, není tady na ně čas ani prostor. Tady se jede zkrátka na vážno. Jde o to, dostat za mříže kolumbijského překupníka a k tomu si taky posvítit na bandu neonácků, kteří taky rádi obchodují s drogami. Zkrátka klasické krimi drama říznuté osudovou romancí napříč stranami zákona. Musím říct, že takhle po letech jsem v prvních dvou třetinách přece jen postrádal větší tempo. Neustálé vyjednávání sice nepostrádá potřebné napětí a dalo by se přirovnat k pokerové partii, při které se každá chybička rovná kulce do hlavy, ale po několikáté zkrátka už trochu nudí. Scénář by prostě potřeboval ještě malinko poladit. Nicméně závěrečná půlhodina, kdy začne jít skutečně do tuhého, je bezesporu geniální. Ať už jde o osvobození rukojmí nebo o finální intenzivní přestřelku. Suma sumárum poctivých 8,5/10 a nezbývá, než si postesknout, že už se takové filmy dnes netočí. ()

Ex_Machina

Psychologická dráma, kde dráma prevažuje nad akciou. Film je natočený s takou precíznosťou, až je to trochu na škodu. Duo hlavných hrdinov ide priamočiaro za svojím cieľom a chvíľami pôsobia ako rockové hviezdy, najmä Colin. Všetko čo vo filme vidíte, ste už niekde videli, no vďaka vysokému rozpočtu, hviezdnemu obsadeniu, zaujímavému štýlu točenia a netradičnejšej kamere sa na to dá pozerať. Záverom by som rád podotkol, že v dnešnej divácky obľúbenej dobe seriálov by to plnohodnotne natiahli na 10 dielov, vďaka ktorým by sme sa dostali do tak potrebnej hĺbky aká vo filme chýba. ()

Fanak

Naprosto nechápu vysoké hodnocení jak zde, tak ve filmových časopisech. Ačkoli je to poctivě odvedené řemeslo, jediné, co stojí za zmínku, je výkon Colina Farrella a zvukové efekty závěrečné přestřelky (jinak naprosto katastrofálně sestříhané). Vše ostatní jsme v 1000 obměnách viděli někde jinde.P.S.: opravdu by nechali takoví profíci policajti právě osvobozenou oběť únosu samotnou s bombou a mrtvolami únosců a rozutekli se jistit zdálky její odchod??? ()

snake

Drogový dealeři jsou fakt svině, byť elegantní tak smrtelně nebezpeční hlavně. Toť asi celá myšlenka tohoto filmu. Na druhou stranu tomu teď prostě věřim. Hodně se nabízí srovnání s filmem, které má velice podobné téma a to jsou Mizerové 2. Mizerové 2-drsní cool negři ve stylových hadrách střílí tuny "těch zlých" a mezi zuby cedí co možná nejcoolovější hlášky. Je to komedie, nicméně jako pokus o zachycení prostředí a chování drogové mafie maximálně nefunkční=jednoduše tomu prostě nevěřím. Miami Vice-frajerský běloch a sympatický černoch ve stylových hadrách nestřílí víc než musí a hlášky říkají jen velice pomálu. K tomu mají dost svých osobních problémů a hlavně-žijí v reálném světě 21. století, ve světě, který známe my všichni. Miami Vice je zkrátka pokus o zachycení reality, i když se občas schyluje k nějákému typickému klišé, většinou k němu nedojde. Není to typický blobkbuster a myslím, že to je dané právě tím, kdo Miami Vice natočil. Narozdíl od Michaela Baye není Michael Mann jenom stylový videoklipař, který sice nabízí spoustu stylových záběrů tak, aby byli sympatické hlavně pro moderní mladé publikum. Mann je také stylový režisér, ale svým způsobem, způsobem jemu vlastním, způsobem, se kterým přišel jako první (alespoň v hollywoodském velkofilmu). Jeho téměř až dokumentární zachytávání filmového příběhu za použití digitální kamery je prostě dokonalé a v tomto filmu funguje nadmíru dobře. Pravě audio-vizuální složka filmu totiž převažuje nad jinak tuctovým příběhem. ()

dreamflyer

Z tohohle snimu jsem mel po jeho dokoukani pocit,ze jsem kazdou z scen videl uz nekde jinde. Je to tak trochu vypraveni o tom jak ty nejdrsnejsi,nejprofesionalnejsi,nejklidnejsi,nejsusi a nejstylovejsi si to rozdaj se stejnyma z druhy strany.Kdyby to nebylo vubec nic navic tak bych tomu dal * a sel dal,ale ja jsem se u toho diky praci rezisera i bavil. Mezi nove natocenymi akcnima filmama jeden z lepsich.tudiz ***1/2. ()

Hollister

I James Bond by těm klukům mohl závidět jejich neohroženost, šikovnost a neomezený materiální možnosti. Akční pohádka s průměrným dějem, která nepostrádá alespoň částečný a pro hollywood nezbytný happy end. Nezachrání to ani tucty šíleně drahých a rychlých dopravních prostředků. ()

RobbieM@N

Miami Vice nabízí skvělý filmový zážitek, ale ne pro obyčejného diváka, pro něho totiž Mann film nestylizuje do určitějšího tvaru. V hlavní roli hraje je on a digitální kamera snímající vše okolo. ()

curfew77

Scénáristicky přitroublou poetikou a smrtelnou vážností směrem k sobě sama navazuje tenhle celovečerák naprosto přesně na původní seriál: taky tam nebyl ani milimetr místa na nějakou ironii a ani tam netrousili Johnson s Thomasem žádné hlášky a la Bruce Willis (taky ho tehdy ještě nikdo neznal), prostě cedili drsné řeči a to maximálně stručně. Otázku, jestli v jednadvacátém století může divácky fungovat totéž co v osmdesátkách, film (alespoň pro mě) nedokázal uspokojivě zodpovědět, například zápletka se ale na dnešní poměry vleče jako západ slunce na miamském pobřeží. Co zaujme víc, je motiv policejně-dealerské love story s euroasijským obsazením, i když Farrell vypadá v roli Crocketta trošku jako jeho vlastní parodie. Naopak Foxx je typově přesný, a hlavně: celovečerní Miami Vice je kromě mínusů i nositelem všech kladů své seriálové předlohy, tudíž má atmosféru, výraznou obrazovou estetiku a sice bizardní, leč nezbytné propriety svébytného "subžánru", třeba špičkovou agentku protinarkotického s chemickým blond přelivem a sexy tělem. Nezapomnělo se na detaily, takže do titulků hraje cover Collinsovy In The Air Tonight... zkrátka, Miami Vice je film natočený ryze profesionálně a tudíž jistě neurazí. Jestli i potěší nebo dokonce nadchne, už obávám se záleží čistě na osobním vkusu. U mě to stačí tak akorát na 70 %, už proto, že syrovost Collaterallu tentokrát v Mannově podání zůstala někde v půli cesty. ()

JackO.

Od tohoto filmu jsem čekal víc. Chyběla mi tam nějaká pořádná akce, film mi připadal dlouhý a už jsem si říkal, kdy skočí. Celou dobu jsem se těšil alespoň na poslední akční scénu, ale když přišla, tak jsme byl zklamaný podruhé. Pro mě moc nezajímavý, nudný a zbytečně dlouhý film. ()

Elegnor

Colin Farrell je mi tu docela nesympatický, ale to vůbec nekazí jiné aspekty filmu - napětí (převážně), akci a uvěřitelný příběh. ()

HarlanWade

Jsem spokojen a to tak, že pořádně. Mizerové po "mannovsku" - méně akční, méně užvanění, ale zároveň ve své podstatě drsnější, vážnější a komplikovanější. Není to dokonalé, zejména v poslední půlhodince chvílemi maličko dochází dech (stejně jako u Collateralu), ale oba hlavní představitelé to spolu s krásnou Li Gong zachraňují. Vymakanou gangsterskou linii střídájí ty méně podstatné scény, ale vše je udělané perfektně (scénář za jedna), často navíc podpořeno o Mannovy typické vychytávky (scény v autě, atd). Mann zabodoval, oproti Collateralu si v mých očích vylepšil skóre. Ale měl by ještě více přitlačit v místech, kde mu to jde nejlíp: v akčních scénách. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)