Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

VanTom

Už nabíhala finální bitka o truhlu mrtvého muže (vynikající šermovačka na mlýnském kole!), ale já měl pocit, že sotva končí úmorně dlouhá, roztahaná expozice. Zápletka se ne a ne rozjet, vítr do plachet chytla teprve při výše zmíněné akci, do té doby se postavy (každá se svými vedlejšími cíli) komplikovaně, bez rytmu hledaly, paktovaly, podrážely – včetně (a ponejvíce) lehce obtěžujícího Jacka Sparrowa. Ovšem ohromila výprava, tohle fantasy komediální dobrodružství vypadá skutečně velkolepě s vynikajícími CGI triky (snad s výjimkou samotného Krakena). [Původně za 4 z 5.] ()

cross

Předem musím přiznat, že jedničku Pirátů jsem viděl už dávno, jen jednou, bavila mě, ale nějak extra jsem z ní odvařený nebyl... Pokračování je na tom podobně - i když... Po technické stránce naprosto dokonale realizované (výprava, triky, nápady, kamera... není co vytknout!) vyprávění je dochucováno opět skvěle ujetým hereckým výkonem Johnnyho Deppa a parádním (digitalizovaným:) Billem Nighlym, ale... Po pravdě řečeno, pokud nemáte dobře nakoukaný první díl, hned v prvních vteřinách se ztratíte v příběhu (a už se nenajdete - až doslova do posledního záběru!), budete mít v hlavě zmatek a maglajz z toho co na vás neustále lítá z plátna (protože toho je opravdu, opravdu hodně!) a popravdě, po dvou hodinách už nebudete ani náhodou tušit, jak se v kině uvelebit. Dokonce jsem se přistihl, že jsem v posledních chvílích filmu i přes nadupanou akci dost zíval.. No, nevím, parádní dobrodružárna, která je tak dychtivá po penězích (..což věřím nebude problém - zvlášť když jsem se po hooodně dlouhé době zase málem nedostal kvůli diváckému zájmu do kina:) až je překombinovaná, nastavovaná a ubýjející.. ale samozřejmě - to ještě notně neznamená že je špatná a nezábavná. Jen, asi jsem čekal trochu jiný nářez. ()

Ichabod

Cekal jsem, ze na druhe shlednuti to nebude uz ono, ale Verbinski mne svym neustalym posouvanim pribehu, gagy a akci porad drzel ve strehu. Neni to lepsi nez "jednicka" nicmene porad to ma kouzlo krasneho prostredi a fantastickych postav. Prijemne filmove osvezeni. ()

Saishi

Velké zklamání. Nechci moc srovnávat s 1, ale nevyhnu se tomu. Děj je zdlouhavý a překombinovaný, postavy se chovají, jakoby to byly od 1 úplně jiní lidé. Chybu taky vidím v tom, že v 1 byl Sparrow víceméně dodaná postava, která se měla starat o zábavu a posouvat hlavní linii příběhu o lásce Elizabeth a Willa, jenže ve 2 se vše točí kolem něj, až se v tom víru místy ztrácí. Vtipů ubylo, variací na scénku "Jack běží a komicky spadne" je habaděj. Tvůrci nás zahrnuli stovkou vedlejších postav, které táhnou víc než hlavní trio. Nejvýdělečnější film (zřejmě nejen) léta jsem si představovala jinak. Aspoň je ale vidět, že ten ohromující rozpočet padl na úžasné scenérie, koráby a samozřejmě i na skvělého záporáka Davyho Jonese. ()

liuk

Zábavná čtyřhvězdičková eskapáda s bohužel tříhvezdičkovou pachutí způsobenou poměrně velkými nelogičnostmi (např. hned svatba a následné uvěznění na začátku) a zbytečnostmi (útěk Jacka z lodi). Celý film působí, jak to u komerčně vydupaných sequelů bývá, tak nějak vykonstruovaně a nepotřebně, narozdíl od přijemné jedničky. I když prostřední rozvleklá hodina nijak neurazí, tak když si divák po pár dnech uvědomí, jak málo se v ní kromě setkáni s Davy Jonesem stalo, moc dobrý pocit nezanechá. Začátek a konec je ale více než fajn a proto se moc moc těším na trojku. Barbossa strikes back, a co si budeme namlouvat, na jeho posádku a hlavně na Rushe samotného, Bludný Holanďan nemá. ()

Spock

Proč se ty dvojky nedaří? Člověka to dokáže opravdu zamrzet, zvláště v případě takového filmu. První díl mě sice také úplně nenadchl, ale proti dvojce je to rozhodně vyšší liga. Já nechci lepší vizuální stránku a bizardnější postavy, nebo mám snad napsat piráty? Chtěl bych asi ze všeho nejvíce lepší příběh, méně ohraný humor a kratší stopáž, ke konci už jsem se trošku nudil. Piráti z Karibuku jsou exotický koktejl, který dobře vypadá a jistě ho vypijete až do dna, ale co z toho, stačit vám nebude a vy sáhnete po dalším. ()

homerr

o něco slabší než první díl, evidentní příprava na vyvrcholení v díle třetím... mohlo to být klidně i o 20 minut kratší, někdy se film dost vleče. Ani Jack už není tak dobrý jako v prvním díle. ()

ABCD Marta

Druzí piráti jsou důstojným pokračováním a odvážím se tvrdit, že v leckterých částech filmu se prvnímu dílu mohou i rovnat. Opět tu jsou krásné kostýmy, svižný děj, vtipné momenty, kvalitní záporák, líbivá prostředí a dobré herecké výkony...ale vše je to na úkor občasné překombinovanosti děje a všech jiných věcí, které si s sebou pokračování přinášejí, takže suma sumarum 3,5* jak vyřezané pirátským kordem. ()

Ravi

Truhla mrtvého muže byla pro mě z určité části dost matoucí. Jistě, bavil jsem se neméně, jako v prvním díle, jenže mi celkem často přišlo, že svižné tempo je rušeno výpady laciných dialogových okének a prkenných scének, které pro děj neměly valný smysl. Jinak rozšíření dobrodružství z prvního dílu se, myslím, povedlo. 70% = 4-/5 ()

strelenaL

Druhé pokračování pirátů s velkým úspěchem získalo mou přízeň. Popravdě vždy.. když film končí na pokračování bojím se, že nepředčí další pokr.jedničku. Ale i v těch lepších situacích a ojediněle se stává to, že nakonec je další díl tak moc dobrý...že vás nadchne a získá si vás. Na herce bych jen řekla toto: Pokud by Jack Sparrow nehrál Johnny nebo by vůbec tato postava nebyla byl by to film o ničem. Mimochodem moc krásná hudba, která krásně korespondovala se scénama. ()

Autogram

Akčné časti, efekty a hudba sú oslnivé, ale príbeh a celé to pirátske fantasy dobrodružstvo ma neoslovilo, priam mi bolo celkom ukradnuté. Možno to ani nie je chyba filmu, ale toho, že sa mi netrafil do žánru. Ešte keby to tak bolo v nejakej rozumnej dĺžke, ale poslednú hodinu príšer, slizu, chobotníc a súbojov medzi neviem kým som musel posúvať, aby som to vydržal do konca. ()

TheRoller

"Not good." Niekto môže povedať, že je to nevkus, niekto, že guilty pleasure, ale mne sa pirátska dvojka jednoducho maximálne páčila. Na tak ukrutnú dĺžku som sa ani na minútu nenudil (!) a celkovo som sa bavil viac ako pri jednotke. O efektoch netreba ani hovoriť ani porovnávať. Hudbu, okrem toho, že nadväzuje na jednotku, akoby som z veľkej časti už niekedy a niekde počul. Chvíľu som si bol dokonca celkom istý, že počujem Mozartov Requiem. Kamera rovnako lepšia ako v jednotke (napr. záber na veľké koleso). Depp je ospevovaný, že Pirátov pozdvihuje o niekoľko úrovní vyššie - kým pri jednotke som až tak celkom nesúhlasil, pri dvojke dvojnásobne potvrdzujem (hlavný záporák, inak úctyhodný Bill Nighy, mal nevýhodu v porovnaní so záporákom z jednotky v tom, že hrať mohol maximálne tak očami a hornou perou). Takého fanúšika ako ja, samozrejme, poteší viac Keirinky badass (pochytila z Domino? :) ) a hlavne viac Keirinky ako takej. Scenár síce jednotku neprebíja, na druhej strane kým je menej humoru slovného, určite je viac humoru situačného - vizuálneho. Minimálne Johnnyho beh stojí za to. :) Réžia rovnako dobrá ako v jednotke, dejovo taktiež skvelé, zakončenie viac ako dobré - pripravenie pôdy na trojku no a mne sa to celé proste páčilo. A to tak, že dosť. The End. Ende. Fin. Ak som jednotke dal 90%, dvojke dávam bez hanby 95%. Najlepší moment: Jednoznačne boj vo veľkom rotujúcom kolese a zároveň prebiehajúce scény mimo neho. ()

WincKruspe

Tomu říkám podraz, celou dobu čekám, až začne hlavní příběh a nakonec ten film nemá ani konec. Délka filmu je uspávací a vzhledem k celému dvojdílu je úvodní hodina úplně zbytečná. ()

Almásy

rozhodoval som sa medzi troma a styrmi hviezdickami. ako letna oddychovka to totiz funguje zo vsetkym co ma uspokojit bezneho divaka. avsak inac to posobi ako uponahlana prehliadka toho co vsetko dokaze a nedokaze ILM (Kraken sa dal spravit ovela lepsie, ked sa da spravit King Kong, da sa aj Kraken!) a mrzi ma ze tak sporo sa venovali scenaristi Billovi Nighymu ktory u mna cely film ukradol pre seba. Jeho zaverecne Jack Spaarooww!! mi doteraz znie v usiach a zrejme to bude aj jediny dovod preco si dam aj repete. je to rozhodne poslabsie ako jednicka ale aspon jeden svetly bod. orlando tu uz hraje celkom amatersky a nie priserne ;) ()

Pipes

Akční a vtipný snímek s výborným hereckým výkonem Johnnyho Deppa. Příběh mě příliš nezaujal a herecké výkony Orlanda Blooma a hlavně Keiry Knightley už vůbec ne. Vysoké hodnocení dávám teda za Johnnyho, hudbu, vizuální stránku filmu a také za jeho komediálnost. ()

Nepi

Popcornové pokračování uspěšného prvního dílu pobaví,ale nepřekvapí.Je dobré svým příběhem,hereckými výkony v čele s Deppem a hlavně množstvím digitálních triků.Mořské obludy a posádka Bludného Holanďana jsou velmi dokonalé.Konec je opět otevřený,tak uvidíme,čím nás tvůrci překvapí v dalším pokračování. ()

Krasus

Přeplácané,příliš mnoho postav,příliš mnoho příběhů,ze začátku zdlouhavé,okopírovaná hudba z jedničky,vtipné scénky z prvního dílu vystřídaly scénky trapné,snad jen to obsazení nezklamalo(naopak Bill Nighy je výtečný,ten jako by se těma chapadlama narodil).Škoda,že se potenciál "Černé perly" nepovedlo přenést do "Truhly".Hold si Verbinski nasadil příliš velké sousto a doplatil na to celý film. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)