Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

ARI50

Další dech beroucí podívaná kterou nám Spielberg připravil. Destrukce a utok výborný, příběh super, kamera a efekty parádní, herci uspokojivý Sci-Fi nálož jak má vypadat. ()

Ištván87

Jediný moment, kdy mě ve filmu naštval Tom Cruise je hned na začátku, kdy z rozhovor s jeho šéfem vyplyne, že je to asi ten NEJLEPŠÍÍÍÍÍÍÍÍ jeřábník pod sluncem. Jinak mi byla jeho postava dost sympatická. Oproti tomu bych toho jeho synátora (Justin Chatwin) pověsil za koule do průvanu, aby se debílek trošku zklidnil. Ale je fjn vidět, že si Steven Spielberg u některých rodinných filmů přeci jen nebere servítky. ()

Dharter

V tomto filmu je to nejlépe znázorněné mimozemské napadení lidstva, slaš USA - jaké lze vidět na plátně, slaš displayi, slaš vzpomínce. ✔ ()

Hogun

Začiatok sľubný, stred občas nudný, koniec úplne zlý. Efekty vynikajúce, herecké výkony nepresvedčivé. Logických prešlapov menej ako som čakal (aspoň jeden: videli ste niekedy aby pár vojakov zadržalo rozbesnený dav ľudí bojujúcich o holú existenciu?) Celkovo som mal z toho hodne rozporuplné pocity. Tak 6/10. P.S. Videne po dlhsej dobe, tak hviezda dole...nejde o nic ine ako o dasli zarez "sajentologa" Toma do zbierky nabubralych filmov o nicom, alebo aj ako "otec roka" nasiel cestu ku svojim dvom otravnym,ujacanym a absolutne nesymaptickym detom. 3/10 ()

Bauer

Spielberg nezklamal!! Tom Cruise je frajer který umí moc dobře hrát.Ale ta Dakota Fanning....jako hraje naprosto výborně ale v tomto filmu mi lezla strašně moc na nervy!!Jediné malé bezvýznamné mínus , které tento fim má , je scéna ve sklepě se skvělým Timem Robbinsnem.V tom sklepě je atmosféra , která by se dala krájet ale na druhou stranu je to strašně moc dlouhý úsek! Ale i tak , neváhám dát 5*. ()

becki_tu

Zkušený Steven Spielberg zkombinoval několik svých předchozích snímků a natočil katastrofické sci-fi, které občas regulérně bere dech a někdy i pořádně zamrazí. Našlo by se ale i pár nelogičností (trosky letadla jsou rozesety všude kolem domu, ale zaparkované auto nemá ani škrábnutí a několik dalších "drobností"), ale jelikož jde o sci-fi, tak jsem ochoten leccos tolerovat. Co se ale povedlo, tak to byly luxusní vizuální efekty a triky. Futurističtí megaroboti na organické bázi, demolice města, hořící rychlovlak, převrácení trajektu a tak bych mohl pokračovat. Zajímavá, působivá a ohromující. To je Válka světů. ()

duklak2

Vidíme strhující efekty. Všechno se bortí. Hlavní hrdina neustále žije. Ale tak to vždy bývalo, bývá a bývat bude. Není to na škodu. Má to tak být. Nekritizujme to. Zhlédnutím snímku neprohloupíte. Chystám si ho připomenout. Jinak bych byl rád, kdyby nějaká válka opravdu začala. Vždyť je to nuda. Podívejme se ven, nic se neděje. Sice byly záplavy, jenže ne po celé republice. Tímto vyzývám boha ať "sešle" něco pořádného. ()

luka4615

Velmi komorně pojaté sci-fi, které si svou brilantně podávanou chladnou atmosféru drží až do velmi nepovedeného finále. Snímek War of the Worlds slovutného Stevena Spielberga rovněž zaujme vysokorozpočtovými scénami, což velmi úspěšně navodí dojem naprostého zmaru a absolutní nadvlády mimozemšťanů. Za zmínku také stojí i poměrně přesné zobrazení toho, jak by se v případě náhlé katastrofy či invaze chovali obyčejní lidé. War of the Worlds je tedy klasickou sci-fi látkou oděnou do moderního kabátu, jenž neztrácí nic ze svého lesku ani po patnácti letech. Jen škoda toho finále no. „From the moment the invaders arrived, breathed our air, ate and drank, they were doomed. They were undone, destroyed, after all of man's weapons and devices had failed, by the tiniest creatures that God in his wisdom put upon this earth. By the toll of a billion deaths, man had earned his immunity, his right to survive among this planet's infinite organisms. And that right is ours against all challenges. For neither do men live nor die in vain.“ ()

Sawy

Vlastně skoro celý film je parádní. Skvělé triky, kamera, dokonalá atmosféra. Ani ten Cruise nebyl až tak špatný a scéna ve sklepě fakt dokázala zvednout tep. Ale všechny klady naprosto zhatí příšernej konec, za kterej jsem původně chtěl strhnout celý dvě hvězdičky. Spielberg se prostě nezapře. Ale nakonec jsem se rozhodl, že budu hodnej a ty čtyři dám. Ale bylo to docela těsný. 75 % ()

Lucasion

Válka světů v podaní Stevena Spielberga je ohromná a masivní. Příběh nesleduje válku s emzáky, ale příběh Raye (Tom Cruise) a jeho dvě děti a to jak sami prožívají invazi a konec světa. Film má pěkné vizuální efekty a Tom je samozřejmě super herec. Film je dost depresivní a trošku napínavý. Nicméně celé je to dělané bez jiskry nebo nějaké scény co by mě chytla za srdce. Lehce nadprůměrné sci-fi drama. ( 63 procent ) ()

ladylucifer

Tak teď jsem v rozpacích. Skvělá hudba, efekty a Tom Cruise exceluje. Ale nelogičnosti typu plné nádrže v autě dva dny nebo běžící kamera v momentě, když zrovna všechny mechanické věci kolem přestaly fungovat, by si režisér Spielbergova formátu neměl dovolit. Celkový dojem všelijaký, ale zážitek z filmu, zvlášt v multikině, mě nadchl, proto tak vysoké hodnocení i přes ten useknutý závěr. P.S. Musím se přiznat, že jsem díky filmu hrozně zvědavá na knižní předlohu, takže v nejbližší době se knihovny třeste :-P ()

jhrasko

Prečo Mr. ALMIGHTY musí svoju geniálne apokalyptickú víziu zakončiť podobne trápnym a divácky "uspokojivejším" záverom?! Nie prvýkrát u SS by som SSS (strihal a strihal a strihal). Nepochopiteľné, pre mňa nepochopiteľné. ()

Genero

Tak to si nechám líbit. Trochu jsem se bál, že to bude barevné (rozuměj bílomodročervené) , U.S. nacionatistické, úzkostlivě rasově korektní, rozmáchlé a patetické jako Den nezávislosti, ale dostal jsem za svůj stokrát v ruce obrácený peníz (proboha, to DVD nebylo v pošetce) pravý opak. V podstatě rodinné drama o nespolehlivém rozvedeném otci zachraňujícím život svůj i svých dětí před krvelačnými emzáky na cestě za jejich matkou, aby nepřetáhl soudně daný objem návštěv. Syrové, bez přehnaného patosu a v podstatě celkem uvěřitelné. Až nás mimozemšťané poctí návštěvou a vystoupí ze svých ufostrojů, bude to podle mě vypadat nějak takhle. Chaos, zkáza a zmar. ()

aniiicka

Dobře si pamatuji, že z kina jsem šla s opravdu stísněným pocitem. Nejvíc mě znérvózňoval ten zvuk, co milé trojnožky vydávaly. ()

Lacike

Komorny film o globalnej udalosti. Celu invaziu sledujeme z pohladu Cruisa a jeho rodiny, co je na jednej strane inovativne ale obcas pôsobit trochu nevierohodne, ze je zakazdym pri tych najpodstatnejsich udalostiach, takze mame dost dobry prehlad o tom ako cela inazia prebieha. Ale to nie je nejaky zasadny problem. To co ma dnes uz trochu sklamalo oproti tomu, ked som film videl prvykrat je prilis stastne vyustenie celeho filmu. Vzhladom na to, co sa odohra v globalnom meritku, tak to, ze sa nasa ustredna rodinka zachrani bez nejakej väcsej ujmy na mna nepôsobi dostatocne intenzivne ako by mohlo. Frank Darabont s filmom The Mist dokazal vo mne vyvolat ovela intenzivnejsie pocity beznadeje a finale svojou nekompromisnostou povysilo film z kvalitnej zanrovky na vynimocny film. Tym je War of the Worlds hlavne po technickej stranke a inovativnym pristupom k zanru ale uz samotne vyvrcholenie je take obycajne. Najlepsi je neskutocne pôsobivy uvod behom ktoreho som skoro nedychal. Spielberg znova paradne pracuje zo zvukom, ktory je desivejsi ako to co vidime a takisto sa mi paci ako sa vysporiadal s obmedzenim ratingu a vymyslel vynaliezavy spôsob likvidacie ludi, ktory vyzera brutalne. S dalsich scen je uchvatny dramaticky dialog v aute okolo ktoreho kruzi kamera. Skoda, ze väcsi priestor nedostalo bezcitne spravanie sa ludi akonahle dôjde k nejakej katastrofe. Temna epizodka s autom alebo s Robbinsom ma dnes uz bavila o nieco viac ako samotne trikove sceny. Nakoniec vyzdvihnem ustredne postavy. Nesympaticky Cruise tu hra zo zaciatku nesympatickeho otca, vdaka comu si ma postupne ziskal, hystericka Dakota Fanning mi pripadala uplne v poriadku, kedze bola hystericka len v scenach, ked to bolo logicke. Na nervy mi trochu liezol len predstavitel syna, takze toho by som kludne obetoval. Ale bohuzial. Spielberg ma rad stastne konce. Posledna vec, ktora mi vzdy na tomto filme vadila je taky divny rozmazany filter, ktory pouzili, takze aj v HD to vyzera tak divne. Napriek tomu vsetkemu to je stale film, ktory patri k vrcholom vo svojom zanri. A takisto to je jeden z poslednych filmov, ktory som videl v mojom kine predtym ako ho zatvorili. RIP. 8/10. ()

Ai.ma

Nehodnotil bych to tak dramaticky jako někteří. Není to ani propadák léta, ani nezmizí v propadlišti dějin. Když jsem to viděl poprvé, naskákali mi do hlavy stejné věty - ten konec je strašně sentimentální a moc teplý. Je to nelogičností prošpekované. Bla bla. Bla bla. Včera jsem to viděl znovu, na svém úžasném domácím kině a i když mě bolel zub, musím přiznat, že jsem se bavil. Prostě jsem jen chtěl vidět příběh o putování a utíkání a zachraňování. Vizuální efekty se povedly a i když je leccos pravda na mírném kopírování a přejímání určitých sekvencí či chuťí z jiných filmů...je mi to u papriky! No a? Máme tu sci-fi, které je přímočaré, výkony jsou akorát (nikdo od Dakoty nemůže čekat, že to zahraje na oscara), napětí je slušné a triky dobré. Je to dobrodružství pro děti. A to je dobře. ()

PROROK14

Nepáčilo sa mi to. Obyčajný film a ktomu neuveriteľne sci-fi. Popravde nemám rád sci-fi. Aspoň nie také ako je toto. Matrix je výnimka a to poriadna. Veď kukni profil. Ale toto nemusím. Sorry, 60% ()

BoPo

Film, ktorý sa tvári strašne bombasticky, ale...Ano, na svoju dobu po vizuálnej stránke na vysokej úrovni, ale...Ano, človek sa nenudí, ale...Ale nemá to žiadnu bombastickú poinutu (aj keď uznávam, že pointa má hlavu a pätu). Celé je to vlastne ako Pán prstenů. Niečo sa stane a odvtedy postavy putujú, putujú, občas sa zastavia, občas zaseknú, a nakoniec doputujú, a je koniec. Kandidát na člena Top 10 sci-fi filmov? Bez nároku. ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (viac)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)