Kováč Balian (Orlando Bloom) ovdovie, keď sa jeho manželka po smrti ich dieťaťa zabije. Zlomeného mladíka navštívi križiacky veterán Godfrey (Liam Neeson) a prizná sa, že je jeho otec. Pokúša sa so synom zblížiť a ponúkne mu spoluúčasť na križiackej výprave. Balian najprv odmieta, ale napokon sa k otcovi a jeho mužom pridá na ceste do Svätej zeme. Godfreya pri obrane syna zrania a ešte pred príchodom do Jeruzalema zraneniam podľahne. Pred smrťou stihne dať synovi morálne rady a pasuje ho za rytiera. Osirelý Balian prichádza do Svätej zeme, ujíma sa svojho majetku a pôdy po otcovi a spozná krásnu Sibyllu (Eva Greenová). V Jeruzaleme pod panovaním čestného kráľa Balduina (Edward Norton) je obdobie krehkého mieru medzi kresťanmi a moslimskými saracénmi. Ten podkopáva chamtivý Reynald (Brendan Gleeson) spolu s bojovným Guyom de Lusignanom (Marton Csokas). Po smrti Balduina sa práve de Lusignan stáva panovníkom Jeruzalema a vyhlási saracénom vojnu. Tých vedie Saladin (Ghassan Massoud) a s prevahou križiakov na vojnovom poli poráža. Konečným cieľom vojny je dobytie hlavného mesta kresťanov. Posledným obrancom mesta sa stáva Balian... (TV JOJ)

Genero

Je zajímavé, že nejspravedlivější a nejstatečnější neporazitelné kováře stříbrného plátna ztvárnily takové dvě hory svalů jako Orlando Květ a Pavel Kříž. Ridley, který má obyčejně jistou ruku při výběru herců, šel tentokrát zřejmě po zcela jiné cestičce. Proto zůstává smutným faktem, že nejlepší herecký výkon podává Ed Norton, jehož maska měla oproti ostatním zúčastněným přesvědčivou a pestrou mimiku ve tváři. Alespoň že to zachraňuje dokonalá a atraktivní filmařina a dvojník Kabira Bediho v roli Saladina, který by mohl z fleku hrát jednačtyřicátého loupežníka v Tálibábovi. ()

Lacike

Pred par rokmi som videl kinoverziu a tá ma vôbec nezaujala. Uz si ju poriadne nepamätam, takze neviem presne ktore sceny naviac obsahuje Director's cut, ale pravdepodobne to budú vsetky tie dialogove sceny, ktore poriadne prekreslia situaciu v Jeruzaléme a hlavne lepsie vykreslia charakter hlavneho hrdinu. Inak si neviem vysvetlit, ze v Director's cute ma tento film nadchol. Najviac ma bavili tie politicke čachre jednotlivych postav na obidvoch stranach barikady, ktorym islo o ich vlastne ciele. Sceny bojovej vravy su kvalitne. Zaverecne obliehanie velkolepe, ale evidentne na nich film nestoji, takze ma zdaleka tak nebavili ako dialogove sceny. Co je u velkofilmu za 130 mega zvlastne. Asi preto tento film prilis neuspel. Dokonca ani hlavny hrdina mi tentokrat nepripadal az tak nevyrazny. Jedina poloha v ktorej nadalej pôsobi nedôveryhodne je tá, ked má ako ostrielany vodca motivovat ostatnych do boja. Nastastie takych scen nie je vela a da sa nad tym prizmurit oci. S odstupom casu ma potesili vykony ostatnych hercov. Hlavne Liama Neesona a Evy Greenovej, ktori tu nepredvadzaju svoj sucasny stereotyp, ktory mi uz lezie krkom. Este musim spomenut nadhernu kameru a vypravu. Takze vysledkom je chlapacky R-kovy velkofilm s peknym protivojnovym posolstvom. 8/10. ()

ScarPoul

Videná 192 minútová verzia. A na základe nej zvyšujem z pôvodných 2* na 4*. Ten film má chyby. Koniec koncov, ako stále tvrdím, tieto historické látky z pohľadu Hollywoodu sú v súčasnosti ak nič iné, tak aspoň úsmevné. Ale nedá sa tomu uprieť určitá hodnotovosť. Scott už v Gladiátorovi dokázal, že historické témy sú mu pomerne blízke. Vie sa s nimi vyhrať a vie v nich naplno prejaviť svoj rozprávačský um. Kráľovstvo nebeské je na tom úplne rovnako, hoci v tomto prípade tie tri hodiny slúžia ako vizuálna a rozumová exkurzia do stredoveku, bez toho, aby zbytočne moralizovala. Mathieson vsadil na pôsobivý vizuál. Súboje sú premyslené. Komparzistov je tu na stovky ( podobne ako v Gladiátorovi). A prostredie Francúzska alebo Púšte je využité na maximum. To, že scenár je rovnako slabý ako v Gladiátorovi je tu skôr na škodu. Tie telenovelovské pohľady a dialógy( hoci tu ich je pomenej) pôsobia na mňa dakedy ako päsť na oko a nejeden krát ma vytrhli z inak perfektne budovanej atmosféry. Za ďalšiu chybu považujem Orlanda Blooma obsadeného ako hlavného hrdinu. Neverím mu ani nos medzi očami. Ako ťahúň celého filmu to s jedným výrazom bohužiaľ nezvláda. Našťastie ho zachraňuje každá jedna vedľajšia postava, čo sa vo filme objaví. Či už je to mních Martin Sheen alebo za maskou schovaný Norton. Hudba prekvapivo fantastická. V zásade sa jedná o pôsobivý historický film, vzdávajúci ( ako jeden z posledných) hold Hollywoodu a tomu, prečo sme ho tak mali radi. To, že je to emočne chladné je už u Scotta štandard, ktorý neriešim. Dakedy nemôžeme mať všetko. Kingdom of Heaven je pre mňa po dlhom čase veľmi príjemným prekvapením, zase raz dokazujúcim, že tie Directorské verzie ( nech sú aj 4 hodiny dlhé) dakedy stojí za to vidieť. ()

PROROK14

Mne osobne sa to páčilo viac ako Gladiátor ktorý je inak veľmi veľmi dobrý. Ale Kráľovstvo nebeské je proste prekrásny film. Nechápem to nízke hodnotenie, lebo u mňa to je 90% ()

Tommassi3

"Každá smrt je jistá !!" Když věřícího člověka zklame Bůh, dá se to nazvat velkou osobní tragédií.. Když vás zklame Ridley Scott, stále se jedná o nezapomenutelný filmový zážitek !! Soudě podle režisérské verze Ridley opět velmi dobře věděl, co dělá, a mě osobně tak prostě nemohl zklamat, byť se mi dostalo poněkud něčeho jiného, než jsem očekával.. Nepodléhám filmově módním vlnám, kdy se prostě jistí herci dostávají do nemilosti, předsudkům a neobjektivitě se také zdárně vyhýbám, a tak nemůžu souhlasit s tvrzeními, že Orlando Bloom zde coby filmový syn Liama Neesona zklamal, nebo byl dokonce herecky tragický, byť jistě co do charismatu Neesonovi nesahá ani po kotníky, a není tak tak zcela logicky typem, který by dokázal utáhnout celý film, ale jistě je alespoň za mě hercem velmi kvalitním.. Kingdom of Heaven očividně není příběhem jednoho muže, a tíha herecké odpovědnosti tak neleží na Bloomovi, ale celé spoustě parádních, leč neskutečně zhovadile napsaných, tady mě Monahan dost zklamal, postav ztvárněných velkými jmény jako Liam Neeson, Brendan Gleeson, Edward Norton či Jeremy Irons !! Navíc Ridley nám ukazuje svatou válku právě očima Bloomova rytíře Baliana, který vlastně nedokáže pochopit důvody odvěké války a nezměrnou a přitom nulovou hodnotu Jeruzaléma, v podstatě stejně jako jakýkoliv nezaujatý divák tohoto historického spektáklu, který staví na své nedoceněnou objektivitě s obrovským odkazem v pohrdání náboženskými sváry, čímž se tak paradoxně Království nebeské stalo tak kontroverzním !! V konečném zúčtování jde o nádherný řemeslně dokonalý snímek a zároveň jeden z nejrozporuplnějších a nejhodnotnějších velkofilmů, jaký jsem vůbec kdy viděl, na němž mě opravdu zklamal snad jen kupodivu ceněný soundtrack Gregson-Williamse !! ()

maseer2

tříhodinové utrpení, které nemá obdoby.. herecké výkony nevýrazné, příběh o ničem, nekonečná stopáž a ucházející vizuál, který je ale sám o sobě k ničemu.. podobné zklamání jsem vzhledem k očekáváním naposledy zažil u Superman se vrací.. ()

st.ranger

Už zpočátku jsem se děsil délkou, omylem jsem začal sledovat Directors Cut a později toho ohromně litoval. Provedení filmu je sice hezké, ale to je asi tak všechno. Hloupost a perfektní čestnost, kterou oplývá role Orlanda Blooma je něco nepředstavitelného. Připočtu k tomu důvody boje z demence, jinými slovy z Boží vůle, musím se smát, jak hloupí mohli lidé být před 1000 lety a jak jsou zfanatizovaní teď. Jen ve filmu je to ztvárněno ohromně komicky a naivně. ()

MikaelSVK

Križiacke výpravy ako jedna z najzaujímavejších kapitol stredoveku v plnej kráse. Z Francúzska cez Stredomorie až do sv. Zeme. Veľkofilm ako sa patrí, hoci pár nedostatkov by sa určite našlo, ale nič nie je dokonalé. Veľa ľudí tvrdí, že hlavnú rolu mal dostať niekto iný než Orlando Bloom a ja som tiež toho názoru (stále si na neho spomeniem ako na regrúta Blackburna z BHD). Zvyšok aktérov je však na mieste a na úrovni. Koho zaujíma obdobie križiackych výprav, tomu odporúčam vyhľadať si škandinávsky (dvojdielny) film o rytierovi menom Arn. ()

Terva

CITÁT - Jednou jsem bojoval dva dny s šípem zapíchnutým ve varleti.......... Scénář : William Monahan. Kamera : John Mathieson. CHYBY VE FILMU 1 - Godfreyho meč mění barvu kamene z červené na zelenou. 2 - Když Balian mluví se starým králem Jeruzaléma, tak je králi vidět zpod masky nemocí zdeformované bílé oko. V dalších záběrech je oko normální a hnědé. 3 - Král vrazí rudovlasému banditovi dýku do krku. Krev nestříká z rány, ale odněkud zpod límce. A ještě se potom otočí a drží dlouhý meč celý od krve. Ten ale vůbec nepoužil. Film podržel Harry Gregson-Williams - hudba. Ocenění - 2005 - Satellite Awards - nominace. CITÁT - Nyní jsi už v rukou Božích......... ()

MrCreosote

Nic proti Ridley, ale mě se to prostě nelíbilo. Zčásti za to může i Orlando Bloom, jehož jediná pořádná role byla v Pánovi prstenů. ()

moviesfan

Já jsem Království viděl asi dvakrát (možná třikrát). Podívaná je to dobrá. Vlastně i docela kvalitní. Jen bych to tak zbytečně moc nenatahoval. ()

JohnCZ

Na to, že se jedná o filmový počin mistra Ridleyho Scotta, je Království nebeské mírným zklamáním. Film si mě na ty tři hodiny zcela nepřipoutal a pár momentů jsem prozíval. I přes jednoduchý příběh jsem měl bordel v postavách, bitvy byly nemastné neslané - a to i přes opravdu monstrózní výpravu. Film je plný hereckých hvězd, které se ovšem nestíhají pořádně projevit, spíše po chvíli jen tak btw umřou. Co mě ovšem uzemňovalo byla skvělá atmosférická hudba. Jako celek to rozhodně není špatné, jedná se o velmi zajímavé nahlédnutí do historie Jeruzaléma, ovšem mezi moji TOPku historických filmů se to rozhodně řadit nebude. ()

m.krudenc

Geniální film absolutní bomba. Ridley Scott je prostě sázka na jistotu a ani tentokrát nezklamal. Království Nebeské je velice zdařilé dílo. Líbilo se mi vše děj, výprava, kostí-mi, akce, no prostě vše. Navíc ono moc filmů o křižáckých výpravách není, takže je to i dost zábavné a hlavně neokoukané. Vše navíc podtrhují skvělé herecké výkony hlavně Orlando Bloom má konečně co hrát. Neznám lepší film ze středověku a o křižácích. ()

corpsy

Hodnotím 192 min verziu. Nesmierne výpravný a okázalý, ale nečakajte prietrž bojových scén. Je to dielo, ktoré môže odrádzať svojou pomalosťou a prílišnou snahou o oscarové parametre. Ridley Scott nenatočil čistokrvný dobrodružný príbeh v tom pravom zmysle slova, ale možno že by tak urobil lepšie. ()

villon17

Ta Eva Green má ale kukadla a vzhledem k tomu, že to je můj nejsilnější zážitek z celýho filmu, víc jak 3 dát nemůžu, i když mě to bavilo každou ehm nanosekundou;) ()

Marek1991

Historicko dobrodružná epopeja o putovaní, človeka hľadajúceho vykúpenie z hriechov a zmysel života. Dáva silné poznanie, že dôležitejšie ako hmotné je duchovné, že boj proti zlu zlom nie je správny. Obrovské bojové scény, fantastické stvárnenie prostredia a prírody, výnimočné udalosti a dialógy, proste vynikajúco postrihané, zrežírované a ozvučené veľdielo, ktoré mi rozprúdilo tak krv v žilách ako sa vraví, ale aj myšlienky. Bravúrny epos. ()

Padme_Anakin

Tvorbu Ridleyho Scotta mám ráda a tak mě mrzí, že ani druhý pokus s královstvím nevyšel tak, jak bych si přála.. Sama netuším, v čem je zakopaný pes, prostě se neumím naladit.. Natočené je to pěkně, výprava velkolepá, myšlenky zajímavé a v mnoha ohledech pravdivé, přesto je mi hlavní postava dokonale volná.. Možná je to tím, že Orlando Bloom není moje krevní skupina a možná i tím, že tomu kováři, co všechno umí a zná, jednoduše řečeno nevěřím.. ()

Revanx

5* napriek jednému z najväčších castingových omylov histórie? Bloom je skutočne hrozný, všetko ostatné je však vysoko nad priemerom- počínajúc absolútne dokonalým soundtrackom, výberom všetkých ostatných hercov a skvelou kamerou. K historickej akurátnosti má síce Kráľovstvo nebeské ďaleko, avšak napriek tomu je to podľa mňa jeden z najlepších historických filmov všetkých čias. Nutnosť je však siahnuť po rozšírenej verzii- vysvetľuje pohnútky niektorých postáv a film z každej stránky obohacuje. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze