Aby se stala královnou, musela získat Césara. Životní osudy nejslavnější Egypťanky v americkém filmu. Nová dvoudílná verze slavného příběhu vášní, intrik a válek, které osudově zasáhly do života slavné egyptské královny Kleopatry. Její příběh začíná v roce 47 před naším letopočtem. (oficiálny text distribútora)

Tayen

Pokud se film snažil překonat starší verzi, má to marné; E. Taylor je nezapomenutelná a hned tak někdo ji z pozice královny Egypta nevystrčí, tím méně Leonor Varela, která nemá dostatek šarmu, ani zkušeností, aby takovou roli zvládla. Naopak dobrá je hudba Trevora Jonese, ačkoliv místy se až příliš podobá tomu, co skladatel předvedl v Merlinovi. ()

Morien

Taková roztomilá pohádka na dobrou noc, pokud máte rádi tmavé bradavky prosvítající skrz světlou látku a ženy si necháváte doručovat v kobercích. To se bude na co dívat. Pokud ovšem míváte choutky, že byste si postelovou politikou mohli přičichnout k mnohem větší říši, než je ta vaše, tak se můžete těšit maximálně na staříka, který se nechá zavraždit a ještě při tom ukazuje křečáky, nebo na kulturistu s parukou. Nebo si prostě můžete lehnout před televizi, civět na ni a v reklamách snižovat zvuk, jak se to u televizních filmů dělá. ()

Zagros

Televizní film Kleopatra z roku 1999 je jen slabým odvarem nejznámější verze s Elizabeth Taylorovou z roku 1963. Viděno kdysi dávno v televizi. Popravdě jsem si tuhle verzi zapamatoval jen z toho důvodu, že se mi Leonora Varela tehdy líbila více než samotná Elizabeth Taylorová. Myslím tím ale její zjev a ne herecké schopnosti. Na rozdíl od verze z roku 1963 si tohle už nikdy nezopakuji, dvě hvězdy. ()

mahler

Pro porovnání s Kleopatrou z roku z roku 1963 je tento dvoudílný televizní film svižnější, akčnější a jednodušší. Po historické stránce pak ještě mnohem víc nepřesnější. Postavy jsou rozseknuty do děje vcelku jednosušše - Caesar, Antonius - hodní /Brutus, Octavian - hajzlíci a Kleopatra - prostě žena která se přes postel snaží hájit zájmy své i své země = tak trochu děvka. Kostými i výprava jsou na tv produkci na slušné úrovni a hlavně má film k dispozici trio kvalitních herců - Dalton, Zane a Graves a jednu kočku - Leonor Varela. Navíc podtrženo krásnou hudbou Trevora Jonese. ()

Prochy38

Nelze srovnávat s Kleopatrou E. Taylor. Přesto musím říct, že jsem z této verze nadšený. Není to tak velkolepé, není to drahé a je to znát. Ale já byl moc spokojený. T. Dalton jako Caesar obstál na výbornou stejně jako B. Zane v roli Marca Antonia. Film ale jasně staví na jediném. A to je krása L. Varely. Naštěstí nejen krásou, ale i herecky zvládá na jedničku. Toto zpracování mi hodně bodlo. Tehdy bylo moje první o Kleopatře. A za ty roky jsem stále nezapomněl. ()

• Film byl natočen na motivy románu "Memoirs of Cleopatra" Margaret George. (Terva)
  • Film bol natočený v Londýne (Anglicko, Veľká Británia) a Agadir a Ouarzazate v Maroku. (Arsenal83)
  • V skutočnosti počas Caesarovej vraždy Octavianus v Ríme nebol. Do Ríma sa vrátil až keď sa dozvedel o Caesarovej smrti. (Arsenal83)