Pýcha a predsudok

• Česko Pýcha a předsudek (viac)

Pani Bennetová (Brenda Blethyn) vedie svojich päť dcér k názoru, že žena môže byť šťastná len vtedy, keď sa dobre vydá. Elizabeth (Keira Knightley) však názory svojej matky nezdieľa. Keď sa v blízkom zámočku ubytuje slobodný a bohatý pán Bingley (Simon Woods), všetci Bennetovci zacítia šancu na výhodný sobáš. Najstaršia dcéra Jane (Rosamund Pike) pánovi Bingleymu okamžite podľahne, Elizabeth sa však viac páči jeho priateľ, pán Darcy (Matthew MacFadyen). (STV)

Milodar

Okouzlující romantický příběh (nejedné) velké lásky. Potvrdil jsem si, že Rosamunda Pike umí výborně hrát. Také vidím nevtíravé poučení o životě, tedy alespoň pro holky. ()

Shimargh

Příliš roztříštěné, vůbec to nedrží pohromadě a za ten konec by si režisér zasloužil facku. Kdyby to rozdělil do dejme tomu třech celovečeráků a spoustu tam toho přidal jsem spokojen a sáhl bych po mnohem vyšším hodnocení, takhle nemůžu jinak než ***. ()

derryl

Co naplat, je to Jane Austen, je to stará dobrá Anglie a je předem dána jistá zaujatost tímto žánrem, která mě vede k nejvyššímu hodnocení. Vše se pojí se vším, vše do sebe krásně zapadá, zaposloucháte se do hudby Daria Marianelliho a jste v pasti: herecké výkony (zvláště Keira Knightley a Judi Dench), úchvatné scenérie Velké Británie, práce kameramana a střihače bravurní a nakonec pan Darcy v podání Matthewa MacFadyena je nejlépe vybraným členem hereckého ansáblu. Klasika. ()

.baris.

Jednoznačně nejlepší film Joea Wrighta. Famózní Keira Knightley, nádherná hudba (Dario Marianelli prostě a jednoduše umí), příjemná kombinace nesmělosti, hrdosti a smutných pohledů v podání MacFadyena. Romantika to je, ale ne prvoplánová a nadávkovaná přesně tak, jak by nadávkovaná být měla. Když přidáme jemný austenovský humor, který mám tak ráda, a fakt, že mi Lizzie svou drzostí a možná až přílišnou emancipovaností připomíná tak trochu mě samotnou, dá to dohromady jeden z mých nejmilejších filmů. ()

dehlie

ako babinec dávam tomuto babinci jasných 5. a nielen preto. nádherná výtvarná stránka, ten klavír, keira, príbeh. obdivoval som otca benneta, že sa z tých ženských nezbláznil:-) ()

ElizabethB

Anglicka spisovatelka Jane Austen a jej uzasne dielo Pride and Prejudice… Pre mna ta najkrajsia filmova verzia tejto knihy,aku som doposial videla a nie raz.. . Vzrusujuci a neodolatelny pribeh lasky medzi Elizabeth Bennet (Keira Knightley) a William Darcy (Matthew Macfadyen), v ktorom si clovek uvedomi,ze osoba, ktoru by sme chceli ako poslednu na svete, je tou, bez ktorej v skutocnosti nemozeme zit...Film z dielne rezisera Joe Wrighta, s vynikajucimi hereckymi vykonmi je doplneny prekrasnou hudbou, ktora je pohladenim duse, tak ako cely film... Nemozem inak...10/10. ...You may only call me "Mrs. Darcy" when you are completely, perfectly and incandescently happy. Then how are you this evening... Mrs. Darcy? Mrs. Darcy... Mrs. Darcy... Mrs. Darcy! ... ()

KatRi

Tady nikdo neexceluje, ale ani nepředvádí do očí bijící výkon. Wright přichází s takovým obyčejným příběhem o matičce, která se mermomocí snaží provdat svých pět dcer a najít aspoň nějakého solventního ženicha. A mezi herci se podle mého nějak nepodařilo najít prostor na jiskření a romantiku, což bych zrovna u tohoto snímku čekala. ()

amokey

Doopravdy krásné, vystihující atmosféru knihy i doby... Kieru jsem si v hlavní roli nedovedla dost dobře představit, ale za sebe musím říct, že podala perfektní výkon. Jako by se s Elizabeth přímo ztotožnila, protože ONA prostě Elizabeth je. A pan Darcy se taky povedl. Tenhle film je jednou z velmi mála výjimek povedené adaptace (jakékoliv) knihy. Velmi krásný zážitek:-) ()

conery1

Krásny príbeh, výborné výkony hercov, do detailu prepracovaná dobová atmosféra a korunu tomu všetkému nasadila kamera. Ďakujem za zážitok pán Wright. Aké dôležité je byť sám sebou. ()

sona123

Aaaach...!!! Když pan Darcy vyznává Elisabeth za rozbřesku lásku, tají se dech. Keira je neskonale krásná a úžasná. Chemie je dokonaláá a vůbec, celé to nemá chybu. Jane Austenová, tleskám. ()

AIMÉE

Pro Pýchu & Předsudek jsem se nadchla i přesto, že nejsem ryzím přiznivcem žánru. Bravurně natočený knižní bestseller, skvělá režie, úchvatná hudba, dechberoucí výprava, výborný casting, excelentní scénář, mimořádná ústřední dvojice Lizzie-Darcy, výborná kamera i kostýmy. Až neuvěřitelně mělo mé kritické oko absenci. ()

lareinna

Výborný film, škoda, že Jane Austenová to nemôže vidieť tiež, bola by nadmieru spokojná. V knihe bol zachytený práve obyčajný život obyčajných ľudí, ktorí žili v tej dobe a vidieť to vo filme je úžasné. Austenová opisovala najčastejšie práve to dohadzovanie partnerov či už ženu mužovi alebo opačne, všetko záviselo od toho, ktorá strana má viac peňazí a to sa mi zdá naozaj dosť otrocké a ostré, pretože niekedy tá žena vlastne ani nevedela koho si berie (a opačne) podstatné bolo, že dotyčný(á) má majetok. Netvrdím, že dnes tomu tak nie je, snáď len ja vo svojej naivite mám predstavu, že nie až v takej miere :-)) A dodám len, že mať takúto matku, ktorej životným cieľom bolo "výhodne povydávať" všetky svoje dcéry bez ohľadu na ich šťastie, či potreby, to by bolo náročné...Chvalabohu nežijeme v 18.storočí..:-) Každopádne skvelý film, herci výborný. Keira pasuje do takej role, Mathew MacFadyen prekvapil, Donald má charizmu..a hudba - prekrásna.. ()

Mikino00

I když tohle rozhodně není film pro mě, nejsem žena a nezajímá mě kdo si koho nakonec vezme, musím pochválit technickou stránku filmu jako kostýmy, výprava atd., nesmím také zapomenout na herecký výkon Keiry a krásu blonďaté Rosamund Pike. ()

Movie Gourmet

Zajímavá adaptace knižní předlohy od Jane Austen(ové), která snad zobrazuje dobové reálie přesně resp. přesvědčivě. Zajímavý film nejen proto, že mám rád historickou tematiku. Verdikt: 4* a 80 %. ()

somebody.l

Četla jsem knižní předlohu. Ta se mi moc líbila, až teda na druhou čtvrtinu, kde to bylo opravdu jen tlachání :D, a já mám přece jen radši akčnější knihy. Ale. Jak v knize, tak ve filmu, netrvalo opravdu dlouho a zamilovala jsem se do Mr. Darcyho. Darcy mě přímo uhranul (jak Elizabeth jeho :D). A ve filmu ho zahrál skvěle Matthew MacFadyen, vzhledově i povahově sednul mé představě. Samozřejmě Elizabeth si toho všimla až na konci filmu, ale oni dva byli tak moc podobní. Film ztratil hodně detailů a dalších interakcí této dvojice. Dokonce to celkem dost pozměnili, jen aby se vešli do těch dvou hodin. Ale tím, že znám knihu, mi to rozhodně neubralo nadšení, se kterým jsem ten film sledovala. ()

filipvrbik

Výborně natočeno, ovšem není to můj šálek čaje- navíc co říct o filmu,kde se dvě hodiny řeší jen sňatky. Knihu jsem pochopitelně nečetl, takže ani nemůžu posoudit jestli je to věrné. Kladně hodnotím zejména Keiru Knightley i dobře obsazeného pany Darcyho...80% ()

Kamas

Moje milovaná Jane Austen, kostýmní romantika z viktoriánské Anglie a jeden z nejlepších filmových soundtracků s krásným pianem.. Moje vysněná doba, ve které jsem se měla narodit. Tak možná příště.. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

Po včerejším Lincolnovi tady máme další sázku na oscarovou jistotu. Po Pýše a předsudku a Pokání bude režisér Joe Wright (brzy uvidíme jeho akční thriller Hanna) opět spolupracovat s Keirou Knightley… (viac)

My Complicated Lady

My Complicated Lady

04.12.2009

Nová verze muzikálu My Fair Lady studia Sony/Columbia je dalším z projektů, které střídají jména na tvůrčích a hereckých postech jako ponožky. Dejme si stručný souhrn: Původně se o režii zajímal… (viac)