Zpustošenou krajinou se potlouká tulák (Kevin Costner) se svým mezkem. Na živobytí si vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom z jeho vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Z "přijímače" se mu podaří uniknout a aby při útěku nezmrznul, "půjčí" si z náhodně nalezené kostry pošťáckou uniformu. S cílem zůstat naživu přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených Států... (oficiálny text distribútora)

Kaka

Těžko spekulovat nad faktem, proč se tento legendární Costnerův propadák stal takovým neúspěchem a doslova symbolem pro filmový průser. Hned několik pozitivních věcí se zde totiž najít dá. Citlivá a vnímavá režie, výtečné akční scény (sekvence kde hlavní ženská hrdinka popadne M16 a začne střílet hlava nehlava je nezapomenutelná) a i ta ústřední myšlenka není špatná. Bohužel Costner nenapsal dost dobře postavy a například Patton se opravdu nepovedl. O patos není nouze a bohužel je chvílemi až neúnosný. Rozhodně je to však film, jehož tématika se každou chvíli na obrazovkách opravdu nevyskytuje a tudíž rozhodně stojí i přes spoustu nedostatků za pozornost, potažmo uznání snahy a jakž takž slušně odvedené práce, která však samozřejmě mohla být o mnoho lepší. ()

Lavran

Pošťák zvoní tři hodiny v kuse. Zajímavé a zdaleka ne tak špatné, jak se traduje mezi sběrateli známek a milovníky Čapkových pohádek. ()

castor

Synonymum filmového průšvihu. Respektive totálního komerčního propadáku. Pamatuju, že se to tehdy v Cinemě sešlo s Demi Moore, která se pod vedením Ridleyho Scotta chtěla stát členkou speciálních oddílů americké armády... Kevin Costner zachraňuje lidstvo, protože ti, jenž přežili nukleární válku, nemají zdaleka na růžích ustláno. Akce je řídká, postavy jsou nevýrazné, patriotismus, kam se podíváš. Skautsky naivní a předlouhý opus, i když jsme asi všichni viděli horší drahé projekty, nicméně tady platí, že pouze „otevřené srdce“ nestačí. ()

D.Moore

Plný počet a z mého pohledu jednoznačně zasloužený. Film, který mě nikdy nepřestane bavit a který dokoukám, i když si ho pustím třeba v jedenáct hodin večer. Holt mám slabost pro pohádky nebo co. P.S. Kdyby se Costner neoholil, bylo by to ještě lepší - vousatá image mu sedla parádně a do postapo-příběhu se hodila skvěle.. ()

Dan9K

Po první hodině pevné čtyři hvězdy, po druhé hodině solidní tři hvězdy, po třetí hodině, výsledek vidíte. Skoro celou dobu jsem si říkal, co všichni blbnou, vždyť je to dobrý film, jen musíte zapnout mód naivity a ignorovat kýč a patos. Ty byly celou dobu jen trochu za hranou, že jsem je byl schopen přehlížet, ale poslední hodina tu hranu přeskočila skoro o celé obnovené Spojené státy. Ten film má v sobě spoustu dobrého; krásné scenérie, povedenou hudbu v úvodu (zbytek už nestojí za řeč), velkolepé vyprávění postavené z maličkosti, charismatického hlavního hrdinu a i originální (leč samozřejmě naivní) zápletku. Občas jakoby se do toho vkrádala genialní jednoduchost a působivost Forresta Gumpa, ale to opravdu jen občas. Čím blíže jsme konci, tím je tenhle film více a více k smíchu. Skutečně promarněná šance, kterou nebetyčně shazují zejména mnohé klíčové scény (finálové rozuzlení, zpomalený záběr na kluka s dopisem, epilog), které se skutečně nepovedly. ()

Davies182

Já mám jinak vážně rád dlouhé filmy, ale v tohle případě to byl fakt otřesný zážitek. Costner se na to taky pěkně vybodnul, takže jediný důvod, proč se na tento film podívat, je pouze docela zajímavý příběh a dobré kulisy. ()

Hrabka

Celkem zajímavý a chvílemi i dost silný příběh. Škoda že je to tak šíleně dlouhé a film není pořád dobrý jako v některých pasážích. 45% ()

paascha

Doopravdy je ten Kevin tak hloupý, že si myslí, že mu ty jeho polepšené lumpy budu baštit věčně? Jednou, možná dvakrát, ale tohle už je trochu moc. ()

Fiftis

Postkatastrofické filmy sú veľmi obľúbené, ale natočiť naozaj kvalitný film nie je jednoduché. A bohužiaľ sa to v tomto prípade až tak dobre nepodarilo. Film je príliš zdĺhavý, miestami nudný a príbeh až veľmi patetický. Škoda. Snímka mala určite potenciál zaujať, ale ako sa zdá, niekto mal ako sa hovorí príliš veľké oči. Kevin Costner to príjemne vyťahuje do priemeru a jeho herecké umenie v tomto filme vôbec nieje tak zlé ako mnohí tvrdia. Ja som mal v detstve tento film rád, ale už ho mnoho filmov stihlo prekonať. ()

Hunt

30% Dalo by se tomu vytýkat mnohé, já bych vyzdvihnul 1.) snímku ublížilo, že nebyl sestříhán na 90minut (tedy celou 1/2 vyhodit!) 2.) hlavního záporáka ztvárnil Will Patton, který prostě na hlavního zaporaka nemá, je nevěrohodný a slabý 3.) je Larenz Tate - takový malý, snaživý pionýr, ktery naprosto irituje.... .... Epická hudba Jamese Newton Howarda je sama o sobě supr, ale spojená se samotným filmem jen podtrhuje naprostý patos....kamera jen podtrhuje laciné tv vyznění, přestože rozpočet je někde jinde. Je to opravdu zvláštní případ, v zásadě se považuji za fanouška Kevina Costnera, i Vodní svět přes všechny chyby mám velmi rád, jen kýč ve stylu falesneho pošťáka, který se napraví a stane se z něj hrdina...to už je i na mě moc. ()

lamps

Nepamatuji se, kdy se mi stalo naposledy, že bych si zamiloval film, který je všeobecně dogmatizován jako špatný - král filmových propadáků Postman to skoro dokázal. Svým patriotismem, velikáštvím, předvídatelností a naivitou představuje tenhle Costnerův opus takřka všechno, co se mi na hollywoodských blockbusterech často příčí, a zároveň je čirou odpovědí na otázku, co na nich tak upřímně miluji. Ačkoli je to opravdu neadekvátně dlouhé a místy natvrdlé, já se u toho nenudil, vize budoucnosti mi přišla zajímavá, hlavní záporák správně zlý a Howardova hudba vyloženě skvělá. Costner to navíc herecky utáhne a vizuálně je film příjemně uvěřitelný a starosvětský. Dost mě mrzí, že kvůli některým velkým blbostem a bídně zinscenovaným sekvencím nemohu dát 4*. Odpady sem určitě nepatří. 70% ()

Big Bear

Jede, jede, poštovský Kostňáček... A je to nuda, nuda, nuda... Patriotismus ano, ale né v této koncentraci ! Dávám jednu trumpetu (poštovní samozřejmě). * ()

JohnnyD

Tento kultový prepadák nie je v skutočnosti tak strašný film, ako sa o ňom chyruje. Pravdou ale je, že je v niektorých smeroch pomerne nezvládnutý. Costner sa dosť amatérsky snaží zadaptovať knižnú predlohu a nemá cit pre budovanie celistvého deja. Je tu množstvo vedľajších a zbytočne dlhých pasáží (hodinový prológ), ktoré výrazne neobohacujú dejovú líniu a ak náhodou sú dôležité v knihe (pochybujem), tak vo filme to už vôbec neplatí. Kevin Costner je ako režisér v podstate rutinér, ale ako hlavný ne-hrdina je skvelý. Tu mi nedá nepochváliť ako sa filmu podarilo skĺbiť realistické poňatie (ľudský a odidealizovaný Postman, nekorektné vykreslenie tyranie v budúcnosti/alternatívnej súčasnosti) a idealizované prvky (pošta ako idea hýbajúca ľuďmi). Čoho už ale bolo priveľa, tak tými boli Spojené štáty americké a patriotizmus, ktorým je film presiaknutý. Na to, že som to pozeral len kvôli cameu Toma Pettyho (ktorý sa ukáže až po zhruba 150 minútach - a to je uvedený v úvodných titulkoch!), ktorý je mimochodom ako vždy sympaťák a vtipný (...a hrajúci samého seba?), som nadmieru spokojný. ()

Stegr

Zlaté maliny 1997 - 5x - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (Kevin Costner), Nejhorší režie (Kevin Costner), Nejhorší scénář, Nejhorší píseň... ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (viac)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western

02.01.2017

Když Kevin Costner poprvé usedl za kameru, bylo z toho 7 Oscarů, včetně toho za režii. Ano, řeč je o legendárním Tanci s vlky, na který však Costner nikdy úspěšně nenavázal. Vodní svět byl obří… (viac)