Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

Davis I

Legenda, která svou atmosférou a příběhem dokáže při prvním zhlédnutí diváka naprosto uzemnit. V jednoduchosti je síla !!! Samozdřejmě i ústřední hudební skladba je geniální a zapíše se do zlatého fondu hororových melodií. ()

Cnelka

Musím přiznat, že nejsem žádný fanda hororů. Nebojím se, spíše se často směji nad blbostí, co ve filmech vidím. O Saw jsem slyšel od známých, spolužáků, jak je to "dobrý masakr", takže mi bylo jasné z vyprávění, že je to pouze nějaké zabíjení o ničem, jakých je natočeno nespočetně. Nevím proč, ale z ničeho nic jsem dostal teprve nedávno chuť zhlédnout alespoň tento díl. Film mě upoutal a já hned věděl, že Saw miluji! Musel jsem pokračovat v dalším a dalším pokračování, i když jsem viděl, že hodnocení od ostatních klesá a klesá... Já říkám HLOUPOST! Tento film se nedá brát jako 7 filmečků, ale jako jeden celek a toto dílo se náramně povedlo. Kdo hodnotí jinak, dle mého názoru sérii nepochopil. ()

Mugs

Pro mě naprosto nepochopitelné tak vysoké hodnocení. Pár dobrých momentů s trochou napětí, ale to je tak všechno. Naprosto nevýrazná hlavní postava. Spoutá klišé. Nedomyšlený a nelogický závěr. Srovnávaní s Sedm je naprosto mimo mísu. ()

Havala

Velmi originální námět a jednička zhusta rozjede celou serii. Vždy se těšíte na další díl, a ty nápady jsou prostě geniální. ()

maoc

Námět, scénář, režie a výprava (nebo jak to vlastně nazvat) jsou výborné, zbytek trochu pokulhává (nejvíce je to znát na hercích). Základ je poctivý detektivní krvavý thriller s překvapením. Objeví se i jakási myšlenka, což beru jako plus, ale je to hodně foukaná americká cukrová vata. Do dokonalosti chybí málo, ale prostě chybí. ()

Pria

Horory nikdy nebyly a asi nikdy nebudou můj šálek kávy a tomu dotyčnému dlouho neodpustím, že mě donutil se na jeden podívat. Ale...musím přiznat, že mě to strhlo. Úžasná psychologická hra s obyčejně neobyčejnými lidmi a jejich životy. I když mi bylo docela brzo jasné kdo za to všechno může, závěr byl stejně překvapující a atmosféra by se dala krájet. Překvapivě se mi to moc líbilo. ()

princesofpersia

Nemám žádných výtek snad až na pár slabších míst a ten závěrečný zvrat, který byl na můj vkus navíc a trochu nelogický. Když se někdo střelí do hlavy je jeho mozek upřímě řečeno všude, takže nechápu jak je možné, že Jigsaw jí má jenom jakoby spálenou, ale v celku? Jak budete 6 hodin předstírat, že nedýcháte? A jaký normální člověk by se odhodlal k tomu, že zastřelí maku s dítětěm, aby si zachránil život?? Nicméně...herci výborní, super režie a když opomenu, že mi bylo místy špatně, atmosféra byla skvělá. ()

Petule3

Krve až až, ale takhle geniálně vymyšlený příběh jsem ještě neviděla. Doslova mě to pohltilo a vůbec jsem nevěděla, co čekat! Tenhle film je prostě a jednoduše perfektní. ()

Syna.1990

Geniální film. Patří mezi mé nejoblíbenější v tomto žánru. Celý scénář je naprosto dokonalý a já nemám co bych filmu vytýkal!! Není to žádné zběsilé masakrování motorovkou, ikdyž masakr to trochu je, o tom žádná, ale je to tak výborně promyšlené, že moje volba je jasných 5 hvězd !! ()

Boudyy

Na můj vkus moc amerického feelingu. Kdyby to bylo natočené jako severské horory, bylo by to za jasných pět! Scénář je sice fajn a skládání mozaiky nenudí, i přes pár klišé a vraha-haluzmena je to snesitelné. Wonova režie je dynamická a to je pozitivní. Nejvíce mi přišlo nevolno u scény, kdy si jedna Jigsawova obět´ musela z hlavy sundat past na medvědy, ani nevím, proč zrovna tahle scéna se mi neustále hnusí. Závěrečná dvacetiminutovka odsýpá, ale opět je tu onen americký feeling. To ale neodradí a uvědomíte si to asi až po filmu, proto dále sledujete, jak to dopadne. A dopadne to zcela nečekaně a možná tady je znát díra ve scénáři, která nenabízí žádné vysvětlení. Prostě nám nabídne šokující pointu a je konec filmu. Nic víc k tomu není a co se stalo s ostatními postavami se nedozvíme. I tak ale docela zábava a zapamatovatelný film. ()

borohub

Velmi povedený thriller, jako horor bych to asi přímo nebral, protože to není ani tak strašidelné jako nechutné. Konec je dost povedený a prostě člověk se do toho totálně zamotá, no nevím co bych více dodal prostě 5 hvězd ()

Romeroo

Úmyslně jsem čekal z komentáře SAW na své 400 sté tlachání ( komentář ). Tento film se nesmazatelně zapsal do mého filmové šuplíku s nápisem extra třída. Posledních 5 minut naprosto zdrcujících a já jsem tehdy jen tupě zíral a utíral si pot mezi půlkama. Bohužel se v budoucnu s kvalitní Pily stala akční sračka z nějakého velkoobchodu za pár korun na jedno použití. Ale první sériově vyrobený kousek neměl chybu! ()

Mire

No, bolo to fajn, ale čakal som trocha viac ako sa mi dostalo. Hlavne som predpokladal nejaký záverečný dejový zvrat, vzhľadom na to koľko dielov sa tejto sérii dostalo a tak sa aj stalo. Možno to je tým, že tento typ filmov nevyhľadám. Každopádne slušný thriller s dostatočnou porciou napätia. Film nekončí šťastným koncom a to sa ráta. Zase raz mi tu chýba kompromis medzi 3 a 4 hviezdičkami (3,5). Tak sa zatiaľ prikloním k nižšej. Mám v pláne si pozrieť všetky diely a doplniť si chýbajúcu látku :) ()

Kolosseum

Zajímavý thriller, kde se dočkáte snad všeho. Máte možnost se pěkně zamyslet a pomalu rozplétat příběh, krev a akce taky nechybí. Na mne Saw dojem udělal! 80% ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)