Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

Olafson

Vrcholem hororové řady je tento ostře pointovaný a výborně natočený první díl. Série Saw má potom významně sestupnou tendenci. ()

andysek88

Na mĕ příliš sadistické, zvrácené a úchylné, ale to je jen můj osobní boj. Zpracování super. Kdyby se mi každých 5 minut nezvedal kufr, dala bych vyšší hodnocení. ()

anyonecek

Určitě originální námět, který mě rozhodně nakopl. Děj výbornej, jen to bylo na první shlédnutí místy lehce chaotické. Trošička brutality zde rozhodně nechyběla a i nějaký ten lekací moment se našel, takže parádní horor. Do plného hodnocení mi tam přeci jen něco málo chybělo, např. ten detail, když doktor střelil do břicha toho borce a ten za minutu vklidu zabil člověka s nějakou kachlí, jak kdyby se nic nestalo. No každopádně jsem velice zvědav na další díly, protože toto je vysoká laťka, speciálně pro tolik pokračování. ()

PATWIST

Napínavý horor so sofistikovaným dejom dvoch väznených ľudí, ktorý vás trochu donúti aj premýšľať. Dozviete sa že jeden ma zabiť druhého a čakáte ako sa k sebe budú správať. Síce tam sú 2 blbé scény, ktoré mali byť zrejme na odľahčenie (na začiatku strčí ruku do záchodu aby najprv skúsil dať dole poklop na vodu, na konci si ten, ktorého na začiatku napadlo aby Adam pritiahol prehrávač košeľou odreže nohu namiesto toho aby urobil to isté pre získanie inej veci odreže nohu. Dokonalý film a koniec v ktorom sa ukáže ešte jedna zápletka si zaslúži 5*. Fakt jedinečný horor a ako napísal môj kamarát ProjectAlice tu na ČSFD: "Scenár scenárov, horor hororov, film filmov." A nezabudnite tento vrah si nevychutnáva vražda z prvého miesta v javisku, on je priamo na pódiu. ()

ManOfPhoenix

Skvěle natočený film s úžasným napínavým dějem, od začátku až do konce. SAW je prostě hororová klasika, která nadchne každého hororového fanouška. Film má velice sympatické postavy, které hrají sympatičtí herci (Glover, Whannell,...). Vážně skvěle vybudovaná drsná atmosféra, a nečekané zvraty. Doporučuji, první SAW byl nejlepší a vždycky bude. ()

Brano

Výborný a jedinečný svojim nápadom a sfilmovaním. Tento film sa zaradil medzi tie najlepšie svojho žánru. Geniálny príbeh o sériovom vrahovi, ktorý stavia na pocite bezmoci. Veľmi dobré stupňovaná atmosféra s perfektným záverom, ktorý dopĺňa až mrazivá hudba s názvom Hello Zep. Zo sérii určité najlepší diel, ktorému sa ani jeden kvalitou nevyrovná. ()

VojtaMarek00

Jeden z filmů,bez kterých by se lidstvo obešlo. Zbytečnost,ale zábavná. Občas trochu schýza,zvlášť konec,ten,přiznám se,mě dostal. Nakonec vlastně příjemné překvapení, Čekal jsem horor,a on to nakonec ani moc horor nebyl. Btw: poklona scénáristům, kteří vymysleli celou"hru". obdivuju. ()

ac1976

Tak som si pozrel prvú časť tejto ospevovanej takmer hororovej série. Na zadok som z toho nepadol, podľa mňa je to skôr psychologický triler a dosť mi to pripomína film Kocka. Najzábavnejší bol asi čurák, ktorý celý film preležal na podlahe a naj trapas bola scéna keď si vystresovaný šašo odrezal nohu tupou pílkou. To bola sprostosť vhodná tak pre malé deti (a amíkov) Napínavé tak priemerne, efekty obstojné a pointa vôbec nie prekvapivá. Jednoducho na 2* ()

Guran

Jednoznačně nejlepší ze série, která už obsahuje 7 dílů. Jediný díl, který není zas tolik krutý, joka trojka. Je to parádně zfilmovaný a hlavně hodně překvapivý konec. Poprvé když na to koukáte, přijde vám to jako horor, ale řekl bych, že je to spíš triler. Originalita příběhu a Jigsawovích pastí se nepřekoná a navždy tohle bude nejlepší. Jamesi Wane, palec nahoru! ()

Daertelon

Promyšlenost příběhu vám pomalu ale jistě bere dech. Zastavuje se vám srdce a čekáte, co bude dál. Ani nedutáte. Máte pocit, že když se blbě hnete, probudíte se následující ráno v jedné z Jigsawových her. Kolik krve obětujete, abyste přežili? Oceňuji začlenění Sawu 0 do příběhu prvního oficiálního dílu. Zvukový a hudební doprovod zkrášlí váš zážitek a se scénářem se rozhodně nudit nebudete. Nenechte se navíc zmást označením na čsfd - "horror"... spíš psychologický thriller než horror, i když pro slabší povahy moc nedoporučuji. Za mě 95%! ()

Gamekeeper77

Když jsem tenkrát před lety strčil dvd se Saw do přehrávače, vůbec jsem netušil o čem to je a co se bude dít. Ty pocity mi zůstanou zakouslý v hlavě už asi napořád. Těch 100 minut jsem koukal s otevřenou hubou a hltal to, co jsem do té doby neznal. Po těch létech už mě to" zas až tak nebere", ale tenkrát poprvé...to byla panečku jízda! 84%. ()

horor2

Jedním slovem GENIALITA! Pan James Wan se nám představuje a o pár let později je z toho kultovka. Bravo! Z mála se vytváří HODNĚ. ()

Sssiksseilor odpad!

Bez pochyb nejlepší ze všech dílů Jigsaw, ale stále daleko za očekáváním. Nápad je zde skvělý a napsané je to technicky velmi dobře, avšak v praxi je to šílené science fiction, co by odpálilo i celé Star Wars universe, což je na jednu stranu úžasný počin a na všechny další strany naprostá zhovadilost ve filmu, který tolik buduje na přirozené uvěřitelnosti celého dění. Při finálním odhalení to pak působí neskutečně směšně, přičemž pozitivně to může šokovat jen existenční odpad s intelektem davu demenstrantů. K tomu si přičíst chaotický střih, kazící případnou kvalitní atmosféru a odřezává jakoukoliv gradaci. Také, když vidím Emersonův xicht, tak je Mi hned jasné, kdo zapadá do nejvíce vyšinuté role. Skládačce by také prospělo více ryzích záběrů při porcování a odřezávání, protože když už šokovat, tak nezůstat typicky v půli cesty jako omezená hororová produkce okolo. Zde Mne mimo jiné například moc zajímalo, jak by to vizuálně vypadalo s tou uřvanou nechutnou vyfetovanou krávou, kdyby jí to seplo o pár sekund dříve. Ono vlastně skoro všechny postavy zde potřebují výrazně vylepšit jejich argumentaci a úmysly v konání, neboť Já odmítám věřit, aby se každý choval tak brutálně panicky tonoucí hluboko ve vlastním strachu. Nemluvě potom o dalších dílech, kde je to v každém z nich už jen trapný cirkus o pár retardech v produkci, co si potřebovali vydělat peníze na bezmozcích v sedačkách. ()

PlayEasy

Tak něco takového tady dlouho/ještě nebylo! Nejedná se o žádný trapný teen horor, ale ten nejoriginálnější hollywoodský film za řadu let s tím nejnižším rozpočtem :) Wanova režie je skvělá, každá scéna se za film přehraje klidně třikrát, ale pokaždé z jiné perspektivy, hlavní dějová linie je brilantně prolínána s blízkou minulostí "hráčů" a vrah - jedním slovem vynikající (kam se hrabe Myers, Krueger a spol.) Ono je Saw vlastně celé takové zamotané, napínavé a dokonalé puzzle, jehož poslední dílek i celý kompletní výsledek nás totálně rozdrtil! 100% ()

JosefTomas

Saw mě mile překvapil už jen tím, že se nejednalo čistě o horor, ale i velmi vydařenou kriminálku, které odkrývání stop jde stejně dobře, jako diváka co chvíli překvapovat. Je mi až líto, že jsem se tomuto filmu vyhýbal, ale alespoň mohu říct, že i po letech obstojí proti dnešním hororům. Dokonalé to samozřejmě není a konec umí jak překvapit, tak i nechat pár nezodpovězených otázek (na které samozřejmě existuje dost spekulací). Je to někde mezi tím zábavným a geniálním, tudíž 85% je podle mě ideální. ()

adamix

Ukážkový príklad, ako má vyzerať atraktívny triler s nádychom hororu, ktorý dokážu zhltnúť masy a vryť sa do pamäte aj skúsenému divákovi - toto len tak hocikto ľahko nestrávi, ale obľúbi si ho snáď každý. Wan a Whannel sa svojim počinom priblížili ku kvalitám Mlčania jahniat Se7en. Skoro ich aj dosiahli, ale plný počet prenechám kvôli geniálne nečakanému záverečnému twistu, ktorý mi zakaždým otvorí ústa dokorán. Táto séria dosiahla svojho vrcholu práve na jej začiatku, potom to už s ňou išlo rapídne dole. Za mňa 95%. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)