Saw: Hra o prežitie

• Slovensko Hra o prežitie (viac)

Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí... (oficiálny text distribútora)

HarveyDent

Zajímavý scénář, který měl i zajímavé zvraty, bohužel po té 99 minutové nudě vás (ten úplně poslední) zvrat v poslední minutě ani tak moc nepřekvapí, čistě mainstreamová zábava a povedená, když vydělala stonásobek rozpočtu. Ale myslím si, že by David Fincher měl distributora žalovat, protože srovnávat to se SEDM je osmý hřích :) ()

dobbin

Když už se to snaží hrát na tuhle notu, mělo by to být drobet důmyslnější ve stylistické stránce. Takhle je to vcelku šedivá podívaná. ()

Maťo2121

Hra o život, inu proč ne? i když sám bych nechtěl být účastníkem, tak v tomto filmu skvělá atmosféra a supr konec s prdˇáckou hudbou dává ***** ()

.DukE.

Až dnes, v roce 08, jsem se konečně rozhodl podívat se na tuto profláknutou záležitost. Dobré to bylo. Čekal jsem nějaký primitivní rádobyhoror, kde budou létat kusy těl po place. To se ale nekonalo. Dokonce tam byla i zajímavá myšlenka. 4,5* ()

zly.dvojce

Viděl jsem tento film teprve dnes, nepoznamenán hypem, který kolem této série vzniknul a čekal jsem příjemné mrazení. To se ale nedostavilo a právě zmiňovanou atmosféru, kterou tu uživatelé zmiňují jsem nepotkal. Celý film je postavený na efekt, místo skutečně poctivé scénáristiky a filmařiny. Přesto je to zajímavé dílko, ovšem nechápu tu zde zmiňovanou kontroverznost, to Dexter je drsnější, tady to bylo zkrátka natočeno politicky korektně aby to bylo přístupné všem skupinám. Chápu, že pro průměrného diváka televize to může být trošku drsnější detektivka, ale já už viděl sugestivnější filmy, které tam gore navíc neházeli pouze kvůli efektu. A zejména konec mne utvrdil v tom, že víc než tři hvězdičky si tento film nezaslouží. Nicméně přes výše zmíněná negativa je to poměrně dobrá krimi a ty tři hvězdičky jsou poctivé. ()

migele

Opravdu se potvrzuje tvrzení, první díl bývá tím nejlepším. Velmi nápadité, skvělé herecké výkony, které tomu přidávají ten originální šmrnc a vybrané prostředí, které mě děsí nejvíc. ()

angel.CZ

Film SAW nastolil novou éru hororu a napětí.Je již šest dílu.Bohužel díl od dílu zamotanější a okoukanější, ale vždy se těším na další díl.Prostě tady není co řešit. 98% ()

Soubi

První díl je ztělesněním všeho, co se dalším dílům již nedostává - napětí, ORIGINALITA a především silná atmosféra jdoucí ruku v ruce s příběhem...no, nechtěl bych se mu dostat do rukou :) jasných 5* a pokud jste to ještě neviděli - utíkejte si to sehnat a večer (!) si to pusťte :) ()

gudlak1

Skvělý film, do poslední minuty napínavé a ten konec no prostě paráda. Jasných pět hvězd, už dlouho jsem nic tak skvělého neviděl. ()

Winise

Myslím, že jeden z nejlepších hororů posledních let. Dlouho mi trvalo než jsem na tento film přišla (možná to bylo tím, že v kinech byl do 18 let nepřístupný). Ale již od první chvíle mě nenechal vsát ze židle. Především musím vyzdvihnout dokonalý scénář a režii. Někdy je dobré dávat do svých filmů "neznámé" herce, aby jste si toho známého z něčeho nepřipomněli, ale tady nevím, myslím, že tím herci trochu snížili hodnotu. U mě to ale hodnocení nesnižuje. ()

Ivec

Takto by mal vyzerať dobrý.... ba priam skvelý horor. Nasiaknuté neopísatelnou atmosférou, z ktorej behá mráz po chrbte a nenechá človeka len tak pokojne dýchať. Skutočne dobrý nápad s výborným scenárom si zaslúži obdiv. Nechutne zvrátená hra, ktorú nám režisér naservíroval môže mať aj víťaza, ale bez krvi sa to určite nezaobíde. Dramatičnosť stúpa každou scénou až ma zalieval studený pot a začínam pociťovať blaho zo zmysluplného krviprelievania. A záverečná explózia údivu v zmysle rozuzlenia nečakanej pointy ma celého roztraseného posiela spať. Pred týmto dielom sa môžem len klanať. ()

Asdas odpad!

Neskutočne primitívny film ,ktorý sa snaží byť brutálny a znepokojivý ale hektolitre krvy ešte nutne nemusia znamenať skvelý thriller ,ktorý nemá atmosféru a v niektorých momentoch pôsobí ako tv seriál z produkcie HBO a ak sa k tomu pridajú miestami amatérske herecké výkony tak je vymaľované..bohužial na čierno ()

Borecz

Mně se to prostě nelíbilo. Přes všechnu chválu a humbuk kolem tohoto filmu se mi přisšlo, že je snímek zbytečně dlouhý (tím pádem utahaný až nudný), že se v něm nic moc neděje a ani spousta krve a brutalit to nezachránila. Po velkém očekávání tedy poměrně velké zklamání. ()

Cikinko

V dobe kedˇ píšem tento komentár som už zhliadol 4 kúsky Saw a okrem tohto za ktorý dávam 5 Hviezd za originálnu myšlienku , herecký výkon , napatie , človek v extremnej situácii a krv , strach , prostredie , a nečakaný koniec pri ktorom som tuhol už ostatné diely nesihali na tento Masterpiece. James Wan vytvoril nový uhol pohľadu o utrpení človeka , ktorý si má zaslúžiť život a preto si zaslúžil aj plný počet hviezd. Horory nemám extra v láske ani extra nepríjemné scény , ale v tomto diele to vidím ako umenie. good job. ()

greymon

Většina lidí, když se řekne slovo horor představí si krev násilí ošklivé masky....Saw sice má některé tyto vlastnosti,ale to už asi k hororům patří. Saw je horor, ale horor na který se dá dívat. Většina hororů, které jsem viděl, tak tam se jednalo o to samé: Krev, násilí... U filmu Saw mě nejvíc ohromil zvrat na konci, který jsem nečkal. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Studio Lionsgate na nic nečekalo. Desáté Saw se sotva ohřálo v kinech a už na sociálních sítích vyskakuje informace o tom, že jedenáctý přírůstek do této série dorazí již příští rok, a to konkrétně… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Reboot hororové série Saw nabírá obsazení. Snímek zatím pojmenovaný jako Saw IX tlačí kupředu herec a komik Chris Rock (Trestná lavice, Machři 2), který v novém snímku ztvární hlavní roli detektiva… (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)