Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

maseer2

Rambo II aneb neplýtvejte zásobníkem, do tohohle chlápka se prostě netrefíte.. ať už je na zemi, ve vodě, anebo ve vrtulníku.. dále se nemůžu ubránit dojmu, že scény mezi Rambem a Co působí jako z laciného německého pornofilmu.. no prostě z pokračování Ramba sálá v každé minutě béčkovost, což by nevadilo, kdyby se celý film nesnažil tvářit tak vážně.. i přesto jsem se ale bavil dobře, takže 3* ()

Tommassi3

"Proto vybrali tebe ?? Protože rád bojuješ ??" - "Jsem.. Prostě postradatelný.." - "Postradatelný ?? Co to znamená ??" - "Jako když tě pozvou na mejdan, ty nepřijdeš, ale všem je to jedno.." ()

erl

Rambo: First Blood Part II je naprostý opak jedničky. Neuvěřitelný počet mrtvých jako v KOMANDU , vlastenecký kecy , patos a absolutní nerealističnost. Zůstaly jen dvě věci které tyto filmy spojují. Výborná hudba a zábava! Slye likviduje nepřátele všemi možnými i nemožnými prostředky. Z démonickým pohledem a napnutými svaly si vystačí na celý film . Kdo má rád akční filmy chrochtá už dávno blahem jelikož Rambo 2 je základ a povinnost každého správného akčního fanouška. ()

Silence

Rambo v jedničce ukázal, že praktiky Zelených baretů vůbec nepozapomněl. První krev však byla prolita pouze kvůli násilně přivolaným vzpomínkám na válku. A teď se musí John rozhodnout, buď trčet dalších šest let v kriminále nebo se vrátit... do Vietnamu. A jak to tak bývá, na záchranu zajatců si Rambo bere více nábojů, vybavení a výbušnin. Všichni mají větší svaly, častěji prší, ale... nějak se vytratila atmosféra a ani něžná spolubojovnice či Johnovy hlášky nepřekryjí, že tentokrát je to tak trošku přeplácané. Rambo je ale pořád neuvěřitelnej frajer! ()

JohnCZ

Opět výborný akčňák, který ale postrádá tu výbornou atmosféru jedničky. Co na tomhle dílu oceňuju je to, že nedělá z armády US svatoušky a zobrazuje je spíš negativně a hlavně dost trefně. Rambo je ale hlavně o akci, která je i tentokrát parádní a film jasně dokazuje, že se snímek z let 80. dokáže působivostí akce vyrovnat dnešním filmům a co víc, mnohdy ta akce působí mnohem reálněji, než řezničina s CGI efekty. ()

m.krudenc

Pokračování Ramba není vůbec špatné, ale přece jenom za jedničkou hodně pokulhává..... Tentokrát se John Rambo musí vrátit zpět do pekla vietnamské jungle a zachránit zajaté americké vojáky. Přestože Rambo vypálí ve druhém díle nejeden náboj, film jako takový náboj postrádá. ()

Marek1991

Superhrdina opäť v akcii. Nič ho nedokáže zastaviť, všetko prežije, napriek tomu, že už mohol byť aj stokrát vo filme mŕtvy, on naopak pobije všetko čo sa prakticky pohne, všetko je správne načasované, Vietnamci a Sovieti sú zlí, Američania dobrí, dialógy trápne, je to bezduchý akčný film, akoby na objednávku. ()

Torision

Tak tohle je čistokrevnejch 5 hvězd. Trošku pomalejší začátek a příprava k akci filmu vůbec neškodí, protože jsem měl čas se tak připravit na totální masakr. Pak totiž Johnny Rambo začne se svejma fintičkama s nožema, samolama a desítkama jinejch prostředků k zabíjení a kosí jednoho maníka ve Vietnamu za druhym. Filmu graduje tempo takovým způsobem, že na nějaký přemejšlení o fyzikálních zákonech typu gravitace atp. neni čas, takže musím říct, jsem se bavil královsky. Ze všeho nejvíc mě dostala vyvražďovačka na lodi. ()

corpsy

Podobne ako v sérii ROCKY je ROCKY 4, v tejto sérii je to práve RAMBO 2. Film, ktorý definuje celú sériu. Bombastický Stalloneho hit, ktorý valcoval rekordy v návštevnosti. A právom. Ničím nezaťažujúci príbeh, ktorý krásne fičí po vychodených koľajniciach a vrcholí pyrotechnickými orgiami par excellence. Nesmrteľná klasika, nielen akčného žánru. ()

El Pistolero

Krystalické akční béčko s dokonale vykresleným charakterem „desetiletí špatného vkusu“. Chytrost a realističnost úvodního dílu je pryč, zbyla jen zběsilá testosteronová řež. Aspoň že nerovný souboj Ramba s rusko-rákosnickými ozbrojenými složkami v útrobách neprostupné vietnamské džungle dává vzpomenout na systematické likvidování nepřítele v „První krvi“. ()

Marsik

DVD 5 (AJ) - První díl nasadil laťku hodně vysoko, ale Rambo II stejných kvalit podle mého nedosahoval. Už to nemělo takové kouzlo a moment překvapení. Zejména první 30-ti minutovka byla poněkud mdlá. Tvůrci tentokrát vsadili jednoznačně na akci, než na psychologii postav, jako v jedničce. Každopádně Ramba dvojku mám v paměti dobrých 15 let a pamatuji si, že tenkrát jsem ho měl za boha, jak všechny vykosil a u scény "Jdu si pro tebe, Murdocku" jsem řval blahem :) Byla a je to pořád v podstatě kultovní záležitost a samotný Stallone to tu neskutečně krájí a s ničím ani nikým se nesere. Procent dávám sice o trochu méně než prvnímu dílu, ale i tak je to velice silný nadprůměr. 80% // (5.2.2016) PRIMA HD - Murdocku, jdu si pro tebe! 80% ()

ConanVJ

Dvojka je oproti jedničce čistej akčňák a akcí nadupaným koncem, kdy Rambo kosí ve velkém jak vietnamce, tak i rusáky. Příběh je jednoduchý a ničím nepřekvapí. 90% :) ()

draggo

Mnohem lepší než pro mě slabá jednička. Akčnější, poutavější a zábavnější. Zkrátka nenáročný film, který mě neuráží. Víc netřeba říkat. /viděno na DVD: 65% a 3*/ ()

seeker23

Pozoruhodný pandán k tomuto filmu tvoří poslední Smrtonosná past. V Rambovi se z prosťáčka dělá myslitel (byť ta pravá zenová hloubka se objevuje až ve čtyřce), autoři poslední Pasti se snaží o opak: z hrdiny, který v protikladu k osmdesátkovému masu používal mozek, dělají akčního dinosaura. V tomto posunu jsou ukryty dějiny amerického akčního filmu posledních tří dekád. Každopádně celá Rambovská akce, rámovaná nejen úvahou, jestli je Rambo Postradatelný, ale především myšlenkou, že mysl je nejmocnější zbraň, která je v závěru stvrzena řevem polonahého Ramba a jeho samopalné zbraně pálící do výdobytků komputerizace, je fascinujícím reliktem reaganovských osmdesátek, tedy doby, kdy filmy svou blbost hrdě stavěly na odiv. Mission acomplished. ()