Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

izolator

Není to o hraní, o kameře, o režii, o zvuku (za který byl "omylem" nominovaný na Oskara). Tenhle film je prostě tak špatný, až je ftipný!!! To probíhání džunglí, hopkání po skalách, brouzdání v potůčcích, hra na schovávanou v listí, práce s nožem a střelba je tak bezvadně podané, až se musíte za břicho popadat... ()

DansteR

"John I want you to try and forget the war. Remember the mission. The old Vietnam's dead."..."Sir I'm alive, it's still alive, ain't it?"...Jednoduše řečeno: KLASIKA. Jenom akce, žadné zbytečné kecy. Jednoduše jenom Sly a hromada zbraní. 75% ()

Xaeroo

Lepší než díl předchozí, více akce a více výbuchů:) ovšem podobná zápletka a děj.. když si ale řeknu, že je to vlastně pokračování jedničky, hned je vysledný dojem lepší. Výborná Julia Nickson.. ;) ()

Bruce_cz

Rambo 1th Blood Part 2 je (možná až překvapivě) celkem inteligentní film, ve kterém je násilí a zabíjení (minimum zabíjení) až na druhém místě za upřímnou sondou do pošramocené duše vojáka, který si prošel peklem, aby se vrátil do ještě (teoreticky) většího marasu. Dvojka je naopak čistá akčňárna, plná šílených what a f**k momentů, bez větší hloubky. ()

Merenre

Ačkoli tu máme odprásknutou milenku (předpokládám, že už to každý viděl, tak to nebude žádný spoiler) a akci ještě nadupanější než v jedničce, nepůsobí to na mě ze vzpomínek zdaleka tak silně jak fenomenální jednička. Přesto pořád Rambo jak má být, zamilovaný především do své kudly a pobíhaje divočinou drtící armádu nepřátel. ()

rigby

Poprvé jsem tento film viděl u kamaráda na videu, krátce po jeho uvedení. A byl jsem z něho patřičně odvázaný. Rambo se stal mým dětským hrdinou, protože něco podobného jsem do té doby neviděl. Dodnes ho beru společně s Predátorem za zakladatele a naprostou učebnicovou klasiku akčního žánru. Zejména poslední třetina je výživná. Na zbytek se už dnes nedá dívat. ()

sibskyn

Ona je to vlastně docela kravina, kde jeden muž za den vyhladí stejný počet lidí jak německý koncentrák. Ale když ignorujete logiku, tak jsem se u toho dobře pobavil. ()

PanPyzamo

Rambo II navazuje na předešlý díl a víceméně opakuje i to, co předešlý film. Nějaký ten úvod. Trošku kecání a pak než se nadějete, tak na obrazovce jsou výbuchy, střely... všechno možné. Zkrátka netrvá dlouho a film je samá akce, ovšem tentokrát lepší. O mnohem lepší! Možná až nereálná z pohledu Ramba, jak moc silný je a co všechno dokáže přežít, ale to snad nikomu nevadí. Pokud se vám líbil první film, tak bych moc neváhal a pustil se do toho druhého. Pro milovníky akce lahoda pro oči. Ti, co hledají nějaký hlubší příběh nejspíš budou zklamáni. Je to hlavně o tý akci, což už byl první film, ale ten druhý to ještě mnohonásobně podtrhl. Za mě dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

Sunwheel

Druhý diel predstavuje akčnejší, štýlovejší a priamočiarejší film, než psychologickejšia jednotka. Celé sa to nesie v menej vážnom duchu a niektoré scény doslova vytvárajú úsmev na tvári. No stále je to veľmi kvalitné 80.-kové béčko, ktoré si jednoducho muž z nostalgie užije. ()

Grimaldi

Díky znovuuvedení do kin jsem si mohl zopakovat tuhle akční pecku na velkém plátně. A k mému překvapení byla mnohem lepší než jakou jsem si jí pamatoval. Žádné zbytečně zdržování a jde se rovnou do akce. Stallone byl v té době na vrcholu svých fyzických sil což se nebojí všem fanynkám a fanouškům neustále předvádět. Tento koktejl plný výbuchů, testosteronu, špetky lásky a helikoptérového finále je jako by ho namíchal samotný Reagan. Zkrátka se jedná o dokonalý příklad filmového boje proti komunismu, esenci osmdesátých let a snímků, kde každý problém vyřeší svaly, či v tomto případě i opravdu velký nůž. ()