Pán šelem

• USA The Beastmaster (viac)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

MickeyStuma

Snímek byl natočen ve stejném roce jako slavný ‘Barbar Conan’, a byť oba mají v podstatě stejnou šablonu, mají k sobě stejně setsakramentsky daleko. ‘Pán šelem’ není tak temný, dobrodružný a násilný. Je však dějově jednoduchý, zábavný a bohužel zbytečně moc dlouhý. Výprava na fantasy žánr neoslní a co se týče speciálních efektů, jsou adekvátní a je jich tu tak málo, že nestojí ani za řeč. Mnohé scény tkví i značnou naivitou, takže spíše vyvolávají úsměv. Při dnešním pohledu se jedná o dosti špatný snímek, ale s ohledem na viditelně nízký rozpočet a dobu vzniku je třeba být přeci jen krapet shovívavější. ()

Besyn

Jako oddechovka na deštivé sobotní odpoledne to není vůbec špatné.Ale viděl jsem to tak před 6 lety a tehdy se mi to jakžtakž líbilo,takže mě neberte moc za slovo. ()

parabellum

Další fantasy filmek kde očividně tvůrci neměli dost finančních prostředků. Kde exotickou černou šelmu očividně zaskočil obyčejný, přemalovaný tygr ale když nebudete brát Pána šelem přiliš vážně, nebude vám to vadit jako to nevadilo mě. Tahle vyloženě béčková conanovina mě skoro vůbec nenudila a její hrdina je vyloženě originální. Kolik fantasy hrdinů mluví s fretkami (Kódo a Pódo):)) ()

Fildas

Tento snímek jsem poprvé viděl když mi bylo asi 10 let, a hrozně jsem se do něj zamiloval zvlášť do ochočených fretek. Když se na něj podívám nyní tak bych hodnotil tak max. 3 hvězdičky, ale já si nemůžu pomoci a dám hodnocení z mých bejvalích dětských očí. ()

Shanen29

Tuto fantasy pohádku jsem viděl před x lety na VHS ce a dodnes se na ni dobře pamatuju.B potenciál tak jak má být.Je to nostalgie a vzpomínka kdy pohádky ještě byly pohádkami. ()

Clark_Kent

Tak na tuhle parádu nedám nikdy dopustit. Úžasné destinace a krásná zvířata. Po delší době jsem se opět podíval a naprostá spokojenost. Báječná fantasy se vším všudy. ()

milanhanic

Kouknu na to dnes a mám plno vzpomínek na dětství. Toto jsem jako malý kluk milovat, to je hned jedna hvězda k dobru a za celkový dojem a tak podobně dávám prostě 60%, mě se na to hezky koukalo, na tu dobu je to dosti solidní. Nudné to není, jen pár scének je horších. ()

Stejšn

No to byla slušná píčovina aneb jeden z mnoha filmů, pro který jsem si v půjčovně U Palmy a Papouška sáhl kvůli přebalu VHSky. ()

p.a.douch

To víte, že se v hodnocení odráží nostagie. A vůbec to nevadí. Byl to sakra zábavnej film, v těch přiblblejch totalitních časech. Dar sice neni Conan, a Marc Singer neni Arny - taky dávám jen 4 hvězdy -, ale mě to zkrátka bavilo. Tanya byla v rozpuku a pěkně se na ní dívalo. Rip Torn byl správně hnusnej a potvory správně děsivý. Jako bonus roztomilý zvířata a zvířátka. Zkrátka 80 %. ()

Scaevola

Překvapivě příjemná záležitost, která baví (víceméně) svým primárním určením a nikoli jen trapností či naivitou; jeden z mála povedených pohrobků původního Conana. ()

brasek

Obľúbený snímok z detstva... V dnešných časoch samozrejme béčkova záležitosť, kde je možno všetko zlé... ale na dobu vzniku, triky je to jedinečný snímok. ()

Loganberry

Ach jo, kde je ten listopad, kdy mi bylo deset, měla jsem angínu a od bratrance půjčeného Pána šelem... Nostalgie mě přemáhá, tři hvězdy. ()

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)