Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Lancelot

Kmotr III je perfektní dílo a nemohu souhlasit s některými hlasy, že zaostává za předešlými "Kmotry". Konec mě docela překvapil. Nečekal jsem takový útok za zásobu slz. Jinak Garcia předvedl "Corleonovce", jak má být. ()

Baudelaire

Hmm, po šestnácti letech zde máme závěr. Nemohu si pomoci, ale i třetí Kmotr je pro mě opět filmem sahajícím na nejvyšší posty. Schématicky se předchozím dílům podobá jen velmi vzdáleně a možná je to i dobře, sága tak dostala novou tvář, stejně jako starý Al Pacino s vlasy nahoru a strhaným, zničeným, ustaraným výrazem, ve kterém však stále doutná plamen démona. Nyní má velké děti, musí se vyrovnat s tím, že jeho syn jde vlastní cestou. Dále je mu trnem v oku láska dcery s bratrancem, který si vybral cestu mafiosa. Michael je už postarší muž a snaží se svou rodinu očistit, zbavit bahna, ochránit před mstami a útoky, před zlou krví. Zároveň se snaží zlegalizovat zdroje svého bohatsví a moci. Jenže mafiánské peklo své lidi již nikdy nepustí zpět na povrch. Michael je tak znovu vynuceně vtažen do špinavých her a nabídek, které nelze odmítnout. Pomáhá mu Vincenzo v podání excelentního Andyho Garcii, kterému později Michael předá žezlo Dona. Takže v závěru se celkem šťastný Michael Corleone dívá z lóže na vystoupení svého syna, zatímco Vincenzo dodělává špinavou práci a zničí všechny protivníky. Jenže se nepodařilo eliminovat najatého vraha, který místo Michaela zastřelí jeho dceru Mary. Al Pacinův následný škleb je výrazem nejhlubší ztráty a absolutního zoufalství - takto se tváří muž, který ztratil všechno a už nemůže znovu získat i přesto, že se celý život snažil této situaci zabránit. Pak už jen vidíme staříka Michaela sedět bezmocně v křesle, jak si přehrává v hlavě vzpomínky na svou první ženu a jeho dceru, které obě zemřely místo něj. Naposled si představí, jak je držel za ruce a tančil s nimi, pak si nasadí černé brýle a mrtvý se sesune s židle. Závěr filmu na mě dost zapůsobil, i já jsem si vzpomněl na ty scény z předchozích dílů. Velmi dojemný konec nejlepší filmové mafiánské ságy všech dob - alespoň pro mě. ()

sendisis

Třetí pokračování Kmotra se skvělým Andym Garciou. Celá trilogie končí, ale nelze říct, že by snad jednočka nebo dvojka byla lepší. Všechny části trilogie jsou skvělé. ()

gotham

Nebudeme si nic nalhávat, je to určitě nejslabší díl, ale pořád vynikající ! Když srovnám herecké výkony, tak George Hamilton má daleko k Robertu Duvallovi, hlavní záporák z dvojky Strasberg by tu taky nenašel konkurenci. Vynikající byl samozřejmě Pacino a nová star Andy Garcia, ten se mi moc líbil. Příběh mi přišel takový nemastný neslaný, hlavně ten konec by si tato legenda zasloužila lepší. Přesto nelituji, že Coppola po téměř dvaceti letech natočil toto pokračování, ale nechť je to konečná stanice. 80% ()

JohnCoffe

Pro mnohé je závěrečný díl nejlepší trilogie která kdy byla natočená dílem nejslabším.Pro mě je však nejsilnější ze všech 3 filmů o mafiánské rodině Corleone.Hlavní podíl na mém rozplývání se nad tímto mistrovským kouskem hraje samozřejmě Al Pacino který se touhle rolí zařadil navždy na nejvyšší stupínek mých oblíbených herců.Scéna kdy mu zastřelí dceru před divadlem je dodnes jedním z nejsilnějších filmových momentů jaké sem doposud viděl.Ten jeho řev sem mu zbaštil takovým stylem že i mě samotnému vyhrkly do očí slzy.Klobouk dolů :) ()

Don_Salier

Konečně ve mně něco Kmotr vyvolal, tento díl je podle mě mnohem akčnější a méně nudnější, v předchozích dílech bylo mnoho neúčelných a dlouhých pasážích, které neměly žádný význam. Skvělý výkon Andy Garcii a Talia Shire. Na konci krásné vzpomínky na muže, který ztratil všechny, co miloval. ()

yatan

len velmi strucne..vsetko to co mala jednotka mala z 85% dvojka..vsetko co mala dvojka nemala ani z 50% trojka (skuste si predstavit ako je to vzdialene tym padom od jednotky) proste neveril som od zaciatku hercom..reziserom..atmosfere..zdalo sa mi ako keby to reziroval uplne iny clovek..bolo to chladne..naivne..predvidatelne ba niekedy az trapne..ta scena s garciom ako sa dostal po par dnoch - dufam ze nie hodinach k najvysiemu spojencovi Altobella a po par co tyzdnoch mesiacoch sa stal pomaly hlavou rodiny zatial co mal byt akoze v "skusobnej" lehote? no proste..nemam slov..sklamanie jak remen..fuj len prachy som tam citil..5/10 ()

CrazymanM

Možná malinko slabší,než předchozí díly,přesto kvalitní a důstojné zakončení jedné veliké ságy,jakou už možná nikdy nikdo nevytvoří! ()

BAADRAAM

Třetí díl legendárního a geniálního Kmotra již zdaleka nedosahuje takových kvalit jako díly předchozí. Film mě naprosto zklamal. Z Al Pacina již vyhaslo charisma, kterým oplýval celý druhý i první díl. Změna charakteru Padrina bylo pro mě asi nevětším zklamáním z celého tohoto filmu. Kmotr již nevyzařoval onu autoritu a respekt, místo toho se z něj stal přestárlý taťulda, který dává radoby moudré rady svým potomkům. Tento film je ale i přesto poměrně dost kvalitním filmem, který by si zcela jistě zasloužil vyšší hodnocení, než které jsem mu udělil. Ale nezbývá mi než dodat, jak pravil Marlon Brando v Godfather I: ,,Podívej jak nám zřídili mého chlapce". Já si tento citát však trochu upravím do adekvátnější podoby: ,,Podívejte jak nám zřídili náš původní film". ()

Salgafo

Úctihodné zakončení legendární filmové trilogie. V díle můžeme vidět vzestup nového dona-Vincenta Corleona jehož výborně hraje Andy Garcia.Od bastarda se dostal až na samý vrchol hirearchie corleonovy rodiny.Žezlo se dostalo do správných rukou. Jediným mínusem pro mě je snad jen abscence Toma Hagena ale podle mě je B.J.Harrison velmi kvalitní náhrada Mě osobně se tento díl líbí více než druhý.Hodně mi připomíná díl první,hlavně závěrečnou odplatou.Tato scéna patří mezi mé nejoblíbenější v celé trilogii. ()

moviepill

Je to síce o pár bodíkov slabšie ako jednička, a o hodne slabšie ako brilantná fantastická dvojka, ale stále sa dá povedať, že kúzlo nevymizlo úplne. Príbeh je už trošku jednoduchší, ale nakoľko je tu stále absolútne neodolateľný Al Pacino ako don Michael Corleone a zopár "macho" scén s Andy Garciom, nemožno dať inak ako 5*. Slabšie, trošku obohrané, ale stále nadpriemerná záležitosť, pre mňa s odstupom času čím ďalej tým viac kultovejšia. Mimochodom, tiež si zvyknem prehrávať krásne momenty z minulosti ako krstný otec Corleone a častokrát nemám ďaleko k slzám... ()

marosson

Tento tretí diel, akokoľvek má najnižšie hodnotenie, nijako nezaostáva za svojimi predchodcami, presne dokončuje, čo tie filmy začali a rozvinuli a Al Pacino sa v ňom ukazuje v najlepších rokoch a v jednej z najlepších rolí. Vynikajúci epilóg za monumentálnym príbehom. ()

Anapi

Možná nejslabší z celé filmové trilogie, ale přesto nádherný film. Příjemně mě překvapil Andy García, který tak dobře zapadl mezi ostatní kmotry. A jak řekla jednou Rory v GD - smrt Mary Corelone je nejromantičtější smrtí ve světě filmu. A měla pravdu :) ()

raider.minoo

V podstatě to samé co jsem psala ke Kmotrovi dvojce, jen ve větší míře. Ach jo, kdyby furt Corleonovi nezabíjeli všechny své nepřátele, možná by byly dějové linky v pokračováních pochopitelnější. I zde jsou opět samé nové postavy a ani jedna z nich mě moc nezaujala. Od Garcii jsem očekávala víc, ale jeho výkon má ke Caanovi, představiteli jeho otce, daleko - zatímco ze Sonnyho jde opravdu strach a respekt, Vincent na mě často působil spíše jako ječící dítě žadonící o sladkost. Coppola jako Michaelova dcera by mi docela sedla, ale moc sem nepochopila význam její role. Al Pacino to drží pohromadě více než kdy předtím, a v kontextu celé trilogie je tento díl klíčový pro celkové pochopení Michaelovy osobnosti, ale prostě výkon jedné postavy (jakkoliv excelentní) mi nestačí. ()

turistta

Trošičku ubral na pare, ale aj tak plnohodnotné zakončenie diela. Al Pacino ľutuje svoje činy, ktoré konal a je tu úplne iná osobnosť ako v prvých dvoch dieloch. Trošku divný koniec, ale aj to ma po čase utvrdilo že film splnil svoj účel. ()

blondboss

Treba objektívne napísať, že posledná časť tejto legendárnej trilógie z väčšej časti zaostávala za oboma predošlými dielami, avšak to, ako Coppola ukončil svoje životné filmové dielo, tak to je proste neopísateľné. Naozaj záverečná scéna predčila všetko, čo som od tohto filmu očakával a s hlbokým presvedčením si dovolím tvrdiť, že o dosť predčila legendárnu scénu záverečného vyrovnávania si účtov z prvého dielu, nakoľko v tomto diele Dona Corleoneho doslova zabila strata toho, čo mal najradšej....naozaj brilantné ukončenie celej trilógie. Klobúk dole, Mario Pizo a Francis Ford Coppola!!! Samozrejme, nemožno zabudnúť opäť na bravúrny výkon Al Pacina v hlavnej úlohe, ktorému viac než dôstojne sekundoval Andy Garcia ako jeho synovec. Výborné obsadenie hercov, nakoľko Andy Garcia mi vo veľa veciach pripomínal Al Pacina, a taktiež klasicky vynikajúci herecký výkon Diane Keatonovej. Jedinou slabinou bolo asi obsadenie Sophie Coppolovej do roly Mary, ktorá v tom celom slede udalostí jednoducho zanikla. Škoda, že Winona Ryder sa toho zriekla kvôli inému filmu...tá by tam narobila iný víchor. Ale keď to mám celkovo zhodnotiť, všetky tri diely sú proste oslavou filmu s fenomenálnym záverom. To proste treba vidieť. ()

renekem

Je to výborný film, který důstojným způsobem završuje mafiánskou ságu. Přesto si myslím, že je o maličko slabší než první dva díly. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)